Aborcja

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Aborcja

Postprzez KaSS 29 paź 2009, 19:18

Aborcja nigdy nie była łatwym tematem i nigdy nie będzie. Bo ciężko jest określić kiedy zaczyna się życie czy w okresie zarodkowym, czy w momencie gdy zarodek wygląda jak dziecko, czy też po urodzeniu. Moim zdaniem aborcja wczesnej ciąży powinna być dozwolona. Dlaczego? Dlatego, że lepiej aby dziewczyna która zaszła w ciążę usunęła nic nieczujący zarodek, kilkadziesiąt podzielonych komórek, niż potem katowała urodzone już dziecko, wyrzucała je do kosza na śmieci, kisiła w beczkach jak ogórki lub wyrzucała przez okno. To skrajne przypadki ale prawdziwe. Niektóre młode, nastoletnie matki potem przez całe życie obwiniają dziecko za to że to ono "zniszczyło" im życie.
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Aborcja

Postprzez pressya 30 paź 2009, 11:29

peterhol9 napisał(a):miałem skomentowac Wasze posty, ale doszedłem do wniosku, że mi się nie chce jednak. Nie ma sensu.. Jest tylko jedna kwestia do wyjaśnienia
pressya napisał(a):Zauważyłam ,że największymi przeciwnikami aborcji (patrząc na marsze dla życia) są emeryci i mężczyźni..
piszesz to będąc naocznym świadkiem, czy wnioskując z medialnych doniesień?


byłam naocznym świadkiem jednego z takich marszów życia w Poznaniu.. i zatrwożyło mnie to troche
ciężko i progresywnie :)
Avatar użytkownika
pressya
Under pressure
 
Wiek: 37
Skąd: z Nienacka

Re: Aborcja

Postprzez bAchoR 30 paź 2009, 14:43

KaSS napisał(a):Aborcja nigdy nie była łatwym tematem i nigdy nie będzie. Bo ciężko jest określić kiedy zaczyna się życie czy w okresie zarodkowym, czy w momencie gdy zarodek wygląda jak dziecko, czy też po urodzeniu. Moim zdaniem aborcja wczesnej ciąży powinna być dozwolona. Dlaczego? Dlatego, że lepiej aby dziewczyna która zaszła w ciążę usunęła nic nieczujący zarodek, kilkadziesiąt podzielonych komórek, niż potem katowała urodzone już dziecko, wyrzucała je do kosza na śmieci, kisiła w beczkach jak ogórki lub wyrzucała przez okno. To skrajne przypadki ale prawdziwe. Niektóre młode, nastoletnie matki potem przez całe życie obwiniają dziecko za to że to ono "zniszczyło" im życie.


Dziecko odczuwa bół kiedy zaczyna u niego funkcjonować układ nerwowy. Nie jestem pewny, ale to jest chyba 2 albo 3 miesiąc ciąży.

Pozatym co to za problem wyjechać na 2 tygodnie do Niemiec, gdzie aborcja jest dozwolona ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Aborcja

Postprzez peterhol9 30 paź 2009, 15:02

KaSS napisał(a):Dlatego, że lepiej aby dziewczyna która zaszła w ciążę usunęła nic nieczujący zarodek, kilkadziesiąt podzielonych komórek, niż kisiła w beczkach jak ogórki lub wyrzucała przez okno.
i to jest sedno :) Rzeczywiście lepiej pojechać do Niemiec niż później rozkmniniać, czy przypadkiem na ten ogórek, który leży obok ziemniaków i schabowego wcześniej ledwo zipiące dziecko, włożone do pojemnika, nie nasrało. Jeżeli jest tutaj miejsce, to mogę stwierdzić że zmieniłem swoją osobowość. Już żaden Katecheta czy inny ksiądz nie będzie mi prawił farmazonów. Niech mówią innym emerytom i zabobonnym katolikom/. Ja decyduję i sobie i nikt inny, A wczoraj tak się nawpier**łem dopalaczy, że miałem fazę że ho ho !~! Armin rulzz

Bez ironii
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Aborcja

Postprzez wysher 30 paź 2009, 15:05

bAchoR napisał(a): Dziecko odczuwa bół kiedy zaczyna u niego funkcjonować układ nerwowy. Nie jestem pewny, ale to jest chyba 2 albo 3 miesiąc ciąży.

Cewka nerwowa powstaje około 3 tygodnia a, ale mózg zaczyna funkcjonować w 6-7 tygodniu.
Avatar użytkownika
wysher
 
Wiek: 38
Skąd: Wrocław

Re: Aborcja

Postprzez KaSS 30 paź 2009, 18:58

Dlatego napisałam o usuwaniu wczesnej ciąży co rozumiem do 4-5go tygodnia.
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Aborcja

Postprzez Monisia 06 lis 2009, 16:08

kurwa pierdoli się o tym, że matki mają ciężkie sytuacje finansowe moja mama jak mnie rodziła to nie miała domu i czego do gara włożyć ale jakoś ciąży nie usunęła. Niektóre małolaty wyrzucają na śmietnik w szkole, jakby nie mogła oddać komuś kto naprawdę ma możliwości wychowania dziecka a nie ma może mieć swojego. Jestem za aborcją wtedy gdy kobieta zostanie zgwałcona. Też bym nie chciała chować dziecka, które zostało poczęte w takich okolicznościach, jak gwałt. Sama nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji. Jestem również za tym, że jeżeli rodzice dowiadują się o tym, że dziecko ma urodzić się z nieuleczalną chorobą, że ma cierpieć przez całe życie, to chyba lepiej mu tego zaoszczędzić jeszcze przed poczęciem. Nie mam słów jak to opisać. Ale jeżeli tak jak KaSS napisałaś matka ma rzucać po ścianie, kisić, zakopywać, lepiej dla dziecka, żeby się nie urodziło.
Dodam również, że za aborcją jestem gdy dochodzi do kazirodztwa. Nie chciałabym mieć jednocześnie ojca-dziadka ! To już jest chore i zajebista patologia.
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Aborcja

Postprzez d3cK 08 lis 2009, 1:53

Wg mnie kobieta sama powinna decydować co zrobić z płodem. To jej dziecko i tylko ona może o tym decydować , a nie żaden moher, polityk czy biskup. Z biologicznego punktu widzenia zarodek staje się człowiekiem dopiero po upływie kilku/kilkunastu tygodni, więc nie ma tu mowy o zabijaniu dziecka! Zanim zarodek stanie się człowiekiem, nie różni się on niczym od zarodka psa czy kota, więc rzeczywiście dokonując aborcji zabijamy życie, ale nie jest to życie ludzkie! W czasie tego okresu aborcja powinna być legalna.
Temat - rzeka i szkoda czasu i nerwów na ścieranie się z jej zagorzałymi przeciwnikami.
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Aborcja

Postprzez peterhol9 08 lis 2009, 12:25

temat rzeka i szkoda czasu i nerwów na ścieranie się z jej zagorzałymi zwolennikami.

Btw. Jak ktoś che byc geniuszem to może sobie poczytać trochę matafizyki i poszukać sobie tam wyjaśnień
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Aborcja

Postprzez bAchoR 17 lis 2009, 13:00

kurwa pierdoli się o tym, że matki mają ciężkie sytuacje finansowe moja mama jak mnie rodziła to nie miała domu i czego do gara włożyć ale jakoś ciąży nie usunęła.


I widzisz co najlepszego zrobiła :/

:D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Aborcja

Postprzez Monisia 17 lis 2009, 13:13

bAchoR napisał(a):I widzisz co najlepszego zrobiła :/

Rafałku odpuść sobie te zbędne komentarze :]
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Aborcja

Postprzez drevni 17 lis 2009, 15:02

Zamknąć temat, zabronić dostępu do internetu i wziąć się za naukę, bo sesja już niedługo!
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Poprzednia strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron