Wzrok

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Wzrok

Postprzez wysher 10 lut 2010, 20:57

Ja od dziecka nosiłem okulary, więc przywykłem (z powodu zeza)... ale moja "wada" wzroku się poprawia. Kiedyś musiałem nosić nawet +5, teraz +2. Ale często oczy mi się męczą. Jakieś 3 lata temu dostałem okulary +4 i... oko mi tak uciekało, że wstyd było nosić. Przez pół roku radziłem sobie bez okularów (i widziałem bardzo dobrze, tylko nieco szybciej męczył mi się wzrok), potem gdy uzbierałem kasę na nowe szkła dostałem +2 i do teraz w nich chodzę. Ale potrzebna będzie niedługo wizyta.

Jak patrzę w dal to świetnie widzę wszystko, np widzę numer tramwaju zanim jeszcze ktokolwiek ze znajomych może go dostrzec. Jednak męczę się przy czytaniu z bliska - książki, komputer... Ale radzę sobie, jak dobrze że jest opcja powiększania wielkości strony. Zawsze tego używam. Co prawda dobrze widzę też małe literki, ale już mi weszło w krew, że jak ładuje się strona z literkami (czy forum) to wciskam ctrl i kręcę kółkiem. Dużo wygodniej się czyta. :)

Po kursie ergonomii na studiach mogę wam powiedzieć, żebyście mieli dodatkowe światło w polu widzenia. Jedno źródło - monitor, może powodować tzw. olśnienia, a dodając dodatkowe światło zmniejsza się kontrast.
Inne:
- powierzchnia stanowiska 6m
- wysokość pomieszczenia 3,3m
- temperatura 21-22 stopnie C
- konieczna klimatyzacja lub system wentylacyjny
- wilgotność powietrza 50-65%
- jonizator powietrza (komputer zaburza równowagę jonową) lub rośliny np. paproć trzykrotka

- trzymać głowę prosto
- rozluźnić mięśnie karku, broda przy klatce piersiowej
- plecy przy krześle
- kolana rozwarte, stopy całą powierzchnią na podłodze
- nogi zgięte w kolanach pod kątek 90 stopni

- przerwy co godzinę (ćwiczenia oddechowe, patrzenie w dal, rozluźnienie mięśni tułowia, masaż nadgarstków i palców rąk)
Avatar użytkownika
wysher
 
Wiek: 38
Skąd: Wrocław

Re: Wzrok

Postprzez bAchoR 11 lut 2010, 7:12

Wasyl chujku. To nie jest topic, żeby chwalić się swoim wzrokiem :D, tylko żeby się żalić i wprowadzić jakieś ciekawe sugestie :D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Wzrok

Postprzez Święty 18 kwi 2010, 22:24

Heloł!

Dobry temat nie ma co! ;)
Moja historia z brylami na oczach zaczęła się od upadku na desce na Kotelnicy w marcu 09. Freestyle'u mi się zachciało i jeb... Cały wieczór rzygania + zawroty głowy. Na drugi dzień wsiadłem w auto i przejechałem 150 km do domu, a po południu najnormalniej w świecie do pracy pojechałem, ale nie dałem rady - kumple wysłali mnie do przyzakładowej przychodni (Falck). Kobita jak mnie zobaczyła i posłuchała to ledwo z krzesła nie spadła - dowaliła mi podejrzenie wstrząsu mózgu, obowiązkową tomografię i coś tam jeszcze i mało brakowało, a dostałbym po ryju za to, że dojechałem z Krakowa do domu autem, sam... Ja jej na to jeszcze, że wydaje mi się, że mam powiększoną od czasu upadku lewą źrenicę - ona na to, że okulista również obowiązkowy. Potem karetka i do szpitala... Wynik: naderwane żwacze szyjne czy coś w tym stylu. A u okulisty ledwo lewym okiem przeczytałem 2 czy 3 od góry rząd liter, masakra. Głupie uczucie jak wytężam wzrok i nic, litery się rozjeżdżają i nic, przesrane pomyślałem. Dowaliła mi 0.5 na lewe oko. Prawe ok. Okulary mi pomagają. Widzę wyraźniej, ostrzej i tyle. Ale przed kompem i tak siedzę ile się da :P
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
Avatar użytkownika
Święty
 
Wiek: 42
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Poprzednia strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron