Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Strzały na miejscu katastrofy na minuty po rozbiciu !
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez Cetros 18 kwi 2010, 22:46

Nigdy nie dowiemy się prawdy. A Tuszczek & Company sprzedaje złoża warte 500 razy więcej niż cała afera hazardowa.
Cetros
 

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez sector 18 kwi 2010, 23:01

Jesli ktos, jest ciekawe wyjasnien niektorych faktow, czy tez opini innych ludzi to zapraszam tutaj!
> http://www.wykop.pl/link/348950/zaskaku ... -kwietnia/ (poczytajcie komentarze).

> http://www.wykop.pl/ramka/349350/tlumac ... denckiego/

Tutaj tlumaczenie rozmow.

Tak jak pisze autor. Kazdy uwierzy w co chce.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez Greeg 18 kwi 2010, 23:01

Szczerze mowiac, na poczatku dosc oczywista wydawala mi sie taka wersja, ze faktycznie pilot sie nie dogadal z tym gosciem na ziemi, zle skalibrowal ten caly wysokosciomierz bo np. cos nie do konca zrozumial no i wypadek gotowy. W koncu w innym powaznym wypadku sprzed lat, gdzie zginela m.in. Anna Jantar, przyczyna byla niedzialajaca zarowka wiec bylbym w stanie zrozumiec ze jakis banalny blad, nieporozumienie wywolalo katastrofe.

No ale im wiecej o tym slychac tym faktycznie wiecej watliwosci, a wszystko w sumie przez to, ze nawet nie naciskalismy, aby zajac sie tym sledztwem. Tak naprawde zanim "nasi" (o ile to jeszcze nasi) dojechali, to juz kazdy dalby rade zatuszowac jakikolwiek przekret. Jesli tego nie wyjasnia naprawde z sensem to zawsze juz to bedzie pole do popisu dla zwolennikow teorii spiskowych. Tak naprawde jak tak teraz pomyslec, to to byla naprawde swietna okazja do wyeliminowania kaczynskich. W koncu mieli tam leciec we dwoch !!!

Pamietam jak na samym poczatku wypadku, widzialem film (w TVP, albo ktoras z innych stacji) no to swiadek mowil o dziwnym dzwieku silnikow. To byl mieszkaniec Smolenska, na oko ze 40 lat. Kurcze, ale mozna chyba zalozyc, ze jak on mieszkal kolo lotniska pol zycia, to jednak potrafi dziwny dzwiek silnika odroznic od normalnego ? Mgla tez dosc zagadkowa, jesli godzine wczesniej faktycznie jej nie bylo.

Nie wiem, nie jestem specjalista od wypadkow lotniczych, ale cos tak niewiele z tego samolotu zostalo. Jesli faktycznie bylo to 200-300 no to tak naprawde niewiele zoestalo. Tu kawalek skrzydla, kola, a kadluba to praktycznie nie ma. Tym bardziej jest to dziwne, ze przeciez jak zahaczal o te drzewa przez pare sekund no to pewnie wytracal predkosc. Niby obrocil sie do gory nogami, ale to i tak pewnie tego nie tlumaczy (?).

No i od samego poczatku zastanawia mnie to, ze prezydenta znaleziono chyba jako pierwszego, a prezydentowa to w ogole nie dalo rady rozpoznac. To co tam sie dzialo w tym samolocie ?

Z ta sekcja zwlok to tez niezle pytanie. Szczerze mowiac nigdzie o tym nie slychac.

Mam nadzieje, ze jednak pytan zacznie sie pojawiac coraz wiecej. Mnie to szczerze mowiac w ogole najbardziej dziwi to, ze oni tak nisko lecieli. No kurcze nie wiem - jesli godzine wczesniej wyladowali jakims "drewnianym" samolotem, gdzie jest tylko ster ;) , to co sie tutaj stalo ? Taka mgla, ze kompletnie nic nie widzieli, wszystkie wysokosciomierz zepsuty / zle wyskalowany ? Dziwne to troche, choc tak po fakcie, jak ogladalem na Discovery niedawno fajny program o dwoch najwiekszych katastrofach lotniczych w Polsce no to tam tez byla cala seria splotu nieszczesliwych wydarzen i w dzisiejszych czasach to niechybnie bysmy mysleli, ze to jakis atak terrorystyczny itp. Tyle, ze tam to byla nasza ziemia, nasi specjalisci, ktorzy doszli do tego co bylo zle, a tutaj smiem twierdzic, ze niewiele sie wyjasni bo tak naprawde mamy nasza jedna czarna skrzynka, ktorej mam nadzieje nikt nie ruszal, no ale powiedzmy sobie szczerze - jak ktos faktycznie planowalby taki zamach to na pewno wiedzialby jakie dane do takiej skrzynki wedruja, a do pozostalych skrzynek (tych standardowo montowanych) mogl miec dostep jako pierwszy bezposrednio po katastrofie.

W ogole jak tak sobie myslalem o takim akcie terroru to najlatwiej byloby miec jakiegos falszywego goscia na pokladzie, ktory w odpowiednim momencie wpadnie do kabiny pilotow, zrobi swoje, siebie tez zabije (samobojcow nie trudno znalezc ;) ). Przy tych zmasakrowanych cialach, do ktorych przeciez w pierwszych godzinach nie mielismy pewnie dostepu, to i tak pewnie nic sie nie da wykryc.

Ja wiem, ze to olbrzymia tragedia, ale tak jakos Polska, jako kraj, dziwna biernoscia sie wykazala. Takie USA to pewnie godzina, dwie pozniej i juz by tam byli jacys antyterrorysci, ktorzy juz nikomu nie daliby sie dopchac do wraku...
Greeg
 
Skąd: Szczecin

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez Stelmach 18 kwi 2010, 23:53

Mam kolejną wiadomość. W prasie w USA i w Anglii pojawiły się informacje, że jakoby celem misji Kaczyńskiego nie było uczczenie pamięci ofiar stalinowskiego terroru, a rozmowy na temat niezależności energetycznej Polski, która wespół z USA ma prowadzić odwierty gazu łupkowatego (godzi to oczywiście w interes Rosji i wiernym rosyjsko-przychylnym ludziom z PO). Wiemy wszyscy jak bardzo temat niezależności energetycznej jest dla naszego państwa istotny i fundamentalny, znamy historie Gazpromu i Aleksandra Guzowatego, który pomimo swoich wysiłków poległ w walce o wolność energatyczną Polski.

Zamieszczam poniżej krótki opis, jednej z możliwych hipotez pozbycia się Lecha Kaczyńskiego z areny politycznej.

"Odpowiedzi na to pytanie łatwo udzieli ten, kto przeczyta The Wall Street Journal z 8. kwietnia 2010 roku – tj. nazajutrz po wizycie Putina i Tuska w Katyniu.

„Cały przemysł gazowy Polski i specjalny przedstawiciel USA ds. energetyki zebrali się na konferencji nt. gazu łupkowego, której sponsorami okazały się Chevron, ExxonMobil i Halliburton. Giganty gazowe USA rozpoczną wiercenia poszukiwawcze gazu łupkowego w Polsce w ciągu najbliższych kilku tygodni. O ile okażą się one pomyślne, energetyka Polski, jej problemy ekologiczne, a nawet polityka zagraniczna mogą ulec całkowitej zmianie”.

To właśnie odpowiedź na pytanie. Cała nowa polityka imperialna Rosji budowana była na tym, że u nas jest nasz pokojowy Gazprom, i my rurę naszego pokojowego gazociągu wetkniemy Polakom w to samo miejsce, co Ukraińcom.

A wiosną 2010 na Kremlu z całą ostrością zrozumieli, że gaz łupkowy oznacza koniec pokojowego gazociągu i o ile nie zostaną podjęte odpowiednie kroki to być może Polska będzie eksportować gaz do Europy. I że polskie władze należy szybko przeciągać na swoją stronę dlatego, że sprawa wydobycia gazu łupkowego w Polsce oczywiście jest sprawą polityczną i to bardzo silnie uzależnioną od tego, jaka partia wygra następne wybory."

Całość: http://swkatowice.mojeforum.net/temat-v ... sc&start=0
Tu jeszcze raz filmik z miejsca tragedii o którym już tak głośno (strzały w miejscu katasftrofy): http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... J/29613145

Całość daję wam wziąść pod rozwagę i skonfrontować głównie z oficjalnym raportem rosyjskiej i polskiej prokuratury wojskowej.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez LukinhoXYZ 19 kwi 2010, 2:27

Ja powiem tak:

Jeśli chodzi o to w jakim stanie był samolot po upadku - poczytajcie/ zobaczcie serial o katastrofie w 1980 Iła 62 - kopernik. Samolot z prędkością 350 km/h przy dużo większym kącie natarcia uderzył w tafle lodu do tego miał miejsce wybuch paliwa lotniczego na filmiku widać ze poza kabina pilotów cała reszta samolotu była mniej zniszczona niż tu - 154 do tego wszechobecne ciała, buty etc w przypadku katastrofy z 10 kwietnia dosłownie żadnych ciał co jest wręcz nienormalne zwłaszcza że samolot poza ogonem kawałkiem podwozia i skrzydła był dosłowne w częściach więc gdzieś te ciała musiały leżeć. Jeśli nie ma wybuchu nie ma szans na to żeby ludzkie ciało zostało aż tak bardzo rozczłonkowane żeby nie dało się go zindetyfikować skoro przy katastrofach gdzie jest wybuch jak np wspomniany kopernik nie było z tym aż takich problemów. Z tego co pamiętam nie udało się rozpoznać kilku ciał w przypadku katastrofy kościuszki ale to była inna sytuacja gdyż tam był ogromny wybuch ( samolot był naładowany paliwem ) jednak ponad 100 cial było rozrzuconych w okolicy katastrofy
LukinhoXYZ
 

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez zamach 19 kwi 2010, 11:08

jezeli znacie choc troche angielski to tutaj upewnicie sie ze wiekszosc opisanych tu teori jest bardzo prawdopodobna http://kavkazcenter.com/eng/content/201 ... 1871.shtml
zamach
 

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez d3cK 19 kwi 2010, 11:30

polski kontrwwywiad pracuje nad ta sprawa i na pewno wie znacznie wiecej o tym co sie stalo niz to co podaja w mediach.
http://www.tvn24.pl/-1,1652697,0,1,miel ... omosc.html
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez bizz 19 kwi 2010, 12:33

PYTANIE KOLEJNE!!!
Zwróćcie uwagę nie na listę tych których odnaleziono ale na listę tych których ciał albo nie odnaleziono albo są nie do zidentyfikowania- przy czym ciało to dla mnie fragment bez którego człowiek nie może się obyć- głowa albo korpus. Na tej liście są prawie wszyscy ze sztabu polskiego , załoga, piloci , kombatanci- tak jakby zniknęli ci którzy może przeżyli katastrofę a byli w mundurach. Znali tajemnice nie tylko naszego Państwa ,kody dostępu ,szyfry - tajemnice NATO.
Może warto by ich poszukać w innym miejscu niż las Smoleński?
bizz
 

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez bAchoR 19 kwi 2010, 20:17

jak dla mnie to te strzały to zwykłe odpędzanie gapiów.

Tam wyrąźnie mówią : dawaj sudata czyli chodź tutaj, a nie żadne dawaj gnata jak wszyscy chyba chcą słyszeć.

Pozatym zastanówcie się jak często ludzie przeżywają katastrofy samolotów.

Ktoś tam nawet usłyszał - jak czytałem : Gosiewski żyje ! Ucieka Jak człowiek sobie coś wkręci to wszystko tam usłyszy.


A co jeśli faktycznie tak było jak mogło być ? Co zrobimy ? Nasz wywiad sam to zatuszuje, z oczywistych powodów.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez Amnes 19 kwi 2010, 21:02

Akurat z tymi ciałami i rozczłonkowanie samolotu to dla mnie słaby trop. Samolot się rozpadł bo walnął w ziemię. To nie abrams, że zostałby w 3 kawałkach. Trudno mi jest sobie wyobrazić że gdzieś brakuje większości samolotu. Bzdury, cały leży/ał na polu. Na dużej powierzchni. Co do ciał to nie mam zdania. Nie znam się na tym i nie mam zamiaru się wypowiadać, niemniej jednak nieciekawe, że nie można ich znaleźć.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez Tulipan aka Nexus 19 kwi 2010, 23:01

kurwa jakby do niego strzelali to bylby wiekszy rozprysk czesci samolotu a na zdjeciach satelitarnych i lotniczych wszystkie czesci sa w jednej linii prosze darujcie juz sobie ten temat
Kod: Zaznacz cały
peterhol9: ojjj tutaj nie ściągniesz nic niestety :( tutaj za to poczytasz o niezłych imprezach, ciastkach i ... wkleisz sety, których i tak nikt nie przesłucha :D :D
Avatar użytkownika
Tulipan aka Nexus
bania trwa nadal!
 
Wiek: 39
Skąd: Marki-Warszawa

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez LukinhoXYZ 20 kwi 2010, 0:13

Strzelanie z zewnątrz nie wchodzi w grę w żadnym wypadku takie coś zbyt łatwo wykryć.

Mnie po prostu zastanawia jakim cudem samolot jest bardziej rozwalony, ciała w gorszym stanie niż w przypadku wypadków przy których jest wybuch i samolot z większą prędkością spada z większej wysokości
LukinhoXYZ
 

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez Amnes 20 kwi 2010, 7:06

takim cudem że wpadł w bagno i drzewa/drzewka które stawiają duży opór, przy czym koziołkował i na koniec upadł do gory dołem. Samolot nie czołg!!!
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez Vibez 20 kwi 2010, 9:10

------ Wiadomość oryginalna ------
Temat: Uzupełnienie do hipotez o zamachu. Autor filmiku zamordowany?
Data: Mon, 19 Apr 2010 23:30:55 +0200
Nadawca: Filip Stankiewicz Informacje <filip_stankiewicz_informacje@wp.pl>
Firma/Organizacja: Nowa Poczta Wirtualnej Polski S.A. http://www.wp.pl/
Adresat: [edit]

Witam Państwa,

Pierwszy filmik nagrany po katastrofie przez Rosjanina, na którym
słychać głosy po polsku jeśli jest autentyczny to jest kluczowym
dowodem. Trudno przypuszczać, że został tak realistycznie zmontowany,
poza tym wtedy byłoby zapewne w internecie wiele jego wersji, a jest
jedna. Tam są wyraźnie głosy po polsku a zaraz później strzały. Kolejna
sprawa - kokpit ocalał, a to dziwnym trafem właśnie ciał pilotów nie
mogą znaleźć. Byli w fotelach, przypięci pasami, w hełmofonach. Pożar
się rozpoczął po katastrofie, więc jeśli piloci byli przytomni to mogli
wyskoczyć przed rozprzestrzenieniem się ognia. Mogli zginąć, ale właśnie
ich ciała miały największą szansę ocaleć w całości. Czy chodzi o to, aby
ukryć prawdziwą przyczynę ich śmierci?

Zakładając autentyczność filmiku jego autorowi groziło śmiertelne
niebezpieczeństwo jako świadkowi. Dlatego zamieszczam informację która
pochodzi z internetu i której prawdziwości nie mogę sam ustalić &#8211;
ale myślę, że większe redakcje są w stanie sprawdzić czy człowiek o
takim nazwisku był wtedy w okolicach Smoleńska, czy rozmawiał z rodziną
o tym co widział i inne fakty. Jeśli to fałszywy trop może uda się
wypytać okolicznych mieszkańców czy coś słyszeli o tym filmiku i jego
autorze. Oto ta informacja:

"Osoba która ten filmik wrzuciła jako pierwsza na szybko go usunęła i
jego konto też zostało usunięte! Autorem tego filmu był Adriej
Mendierej, któremu wbito nóż w okolicach Kijowa 15 kwietnia 2010. Został
przywieziony w tragicznym stanie do szpitala w Kijowie gdzie odłączono
aparaturę!"

Wiem, że polska prokuratura zbada ten filmik. Jednak w przeszłości
mieliśmy umarzanych wiele śledztw, kiedy w grę wchodziły możliwe zarzuty
dla znanego polityka czy biznesmena. Tym bardziej może mieć to miejsce,
kiedy w grę wchodziłaby polityka międzynarodowa. Zatem mam uzasadnione
obawy, że prokuratura podważy wiarygodność tego materiału - nawet jeśli
jest on prawdziwy. Takie sprawy powinny badać i ujawniać media. Czy
telewizje i stacje radiowe nie mają specjalistycznego sprzętu do
sprawdzenia wiarygodności materiału i wyeksponowania głosów jakie tam
słychać?

To, że wszystko się sprzysięgło przeciw samolotowi prezydenckiemu (nagle
wyjątkowo zła pogoda, błędne wskazania wysokościomierzy, nie działający
TAWS, zła współpraca z wieżą) już daje poważne wątpliwości. Do wpisu na
blogu dodałem sporo nowych ciekawych informacji i hipotez dotyczących
prawdopodobnej (umyślnej lub nieumyślnej) winy Rosjan. A jeśli ponoszą
przynajmniej część winy (nawet nieumyślnej) to ujawnienie tego byłoby
olbrzymim ciosem w wizerunek Rosji - dlatego nie można wykluczyć próby
ukrycia takich faktów:

http://filipstankiewicz.salon24.pl/1717 ... atpliwosci

Publikujemy list otrzymany od specjalisty opracowującego systemy
trójwymiarowej nawigacji, który rzuca nowe światło na możliwe przyczyny
katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Oto treść tego listu: "Jestem
wykładowcą na Politechnice Hambuskiej i pracownikiem odpowiedzialnym za
tzw. advanced research and development w Koncernie HarmanBecker
Automotive Systems. Rozwijałem i wspóltworzyłem systemy trójwymiarowej
nawigacji, dlatego też trudno mi sobie wyobrazić jak system TAWS, który
był zainstalowany w samolocie Prezydenta może zawieść jeśli mu nie
"pomóc". Konkrety pod linkiem:
http://www.wolnapolska.pl/index.php/Akt ... kadow.html

Serdecznie Pozdrawiam

Filip Stankiewicz
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez Stelmach 20 kwi 2010, 10:10

Jak widać wiele adresatów to Agora.pl czyli Gazeta Wyborcza, która zamiast zabrać się za szczegóły katastrofy, skonrfontować relacje świadków, zbadać opinie biegłych, prokuratorów, wolała przez cały ubiegły tydzień popaść w medialną histerię narodową na cześć żałoby. Jedyne na co było ją stać to bajkowe wspomnienia o ofiarach, które dziś nikomu do niczego nie slużą, a opinia publiczna cały czas czeka na choćby wskazówki i hipotezy odnośnie przyczyn katastrofy. Przez tydzień media i GW nie zrobiły NIC aby w jakikolwiek sposob zbliżyć się do przyczyn wypadku.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez sector 20 kwi 2010, 12:44

Tulipan aka Nexus napisał(a):kurwa jakby do niego strzelali to bylby wiekszy rozprysk czesci samolotu a na zdjeciach satelitarnych i lotniczych wszystkie czesci sa w jednej linii prosze darujcie juz sobie ten temat

Ogarnij sie Nexus. Nikt nie napisal ani razu, ze ktos do niego strzelal. Jak mowiono nawet w TV (o ile to prawda) piloci chwile przed katastrofa wiedzieli, ze sie rozbija! 2. Jesli nie chcesz tego czytac to nie wchodz, proste!

To z tym typem co wrzucil filmik do sieci to smiem watpic. Oczywiscie jest to mozliwe, jednak raczej w to nie wierze.

Coraz bardziej zaczynam wierzyc, ze ktos chcial wywolac jakis konflikt. Nie koniecznie ruscy, moze ktos inny? Prawda jest taka, ze jesli ktos ma hajs i chce zarobic jeszcze wiecej to moze wywolac konflikt zbrojny dzieki czemu zarobi jeszcze wiecej na pozyczkach czy produkcji broni. Mozliwe, ze to nie ruscy, dlaetgo wcale nie starali sie specjalnie ukryc dowodow, ze cos jest nie tak z katastrofa!

Ciekawe, czemu nie podali jeszze zadnych informacji z czarnych skrzynek. Czemu Ci z tego tajnego centrum co sledzili caly lot samolotu tez milcza? Moze ktos zna prawde i teraz mysla co z tym zrobic?
Jesli wszystkie szczatki samolotu zostaly wywiezione juz, to gdzie sa ciala?

Edit:

Chcialem sobie dac juz spokoj z tym wszystkim, ale przez przypadek trafilem dzis na kilka informacji :P

1. Tutaj jest link do filmu wrzuconego jakie 1 na YT: http://www.archive.org/download/Strzaly ... skiego.flv

2.


Bardzo wyraznie slychac tutaj polskie slowa.

3.
Bibiuła.pl
Rosjanie opóźniali konwój z Jarosławem Kaczyńskim?
Aktualizacja: 2010-04-19 11:03 am

Portal polskieradio.pl dotarł do nieznanych okoliczności dziwnej podróży z 10 kwietnia 2010, gdy Jarosław Kaczyński jechał na miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu.

Z Witebska do granicy białorusko–rosyjskiej pędzili błyskawicznie, już na terenie Rosji autobus wiozący Jarosława Kaczyńskiego, który miał rozpoznać ciało brata, gwałtownie zwolnił. Przebycie ponad 100-kilometrowej trasy z Witebska na miejsce tragedii zajęło polskiej delegacji – pilotowanej przez radiowozy – prawie 3 godziny.

Jak relacjonował na Twitterze uczestnik wyprawy europoseł Adam Bielan – Polacy wylądowali w Witebsku ok 18.00 polskiego czasu. Autobus, który miał zawieźć m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Adama Bielana, Pawła Kowala i Adama Lipińskiego do Smoleńska, był konwojowany przez miejscowych milicjantów.

„Na prawie każdym skrzyżowaniu stoi białoruski milicjant i salutuje” – pisał o 18.56 na miniblogu Adam Bielan. „Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo, że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h” – relacjonuje anonimowo jeden z uczestników polskiej delegacji. „Ponieważ wyglądało to na sabotaż zatrzymaliśmy się i spytaliśmy konwojujących nas milicjantów co się dzieje. Odpowiedzieli, że takie mają rozkazy” – opowiada nasz rozmówca.

Ok. 20 kilometrów przed Smoleńskiem polski autokar został wyprzedzony przez konwój, wiozący na sygnale premiera Donalda Tuska, który także jechał na miejsce tragicznego wypadku. Tusk wylądował w Witebsku przed godziną 19.00 czasu polskiego, kilkadziesiąt minut po przybyciu na Białoruś samolotu Jarosława Kaczyńskiego.

O 20.40 Bielan pisze na Twitterze: „Wjechaliśmy do Smoleńska. Strasznie się boję tego co zobaczymy”. Później polski autokar jeszcze przez pół godziny krążył po mieście, by w końcu dotrzeć do miejsca katastrofy. W tym czasie szef polskiego rządu rozmawiał z premierem Władimirem Putinem, obaj politycy złożyli kwiaty w miejscu tragedii Informacje o przebiegu podróży potwierdza portalowi polskieradio.pl poseł Adam Lipiński, który towarzyszył Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie chciał jednak ich komentować.

Piotr Paszkowski, rzecznik polskiego MSZ na razie nie komentuje informacji na temat okoliczności podróży przez Rosję konwoju Jarosława Kaczyńskiego. „Nic nie wiem o tej sprawie. Muszę się dowiedzieć od naszych ludzi. Przeważnie są jakieś uwarunkowania tego, ale nieczytelne dla tych ludzi, którzy znajdowali się w konwoju. Sprawdzę to w poniedziałek” – mówi rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych portalowi polskieradio.pl
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez michalmx2 20 kwi 2010, 14:42

A co zyskaliby ruscy zabijając Naszego Prezydenta?
michalmx2
 

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez Rapture 20 kwi 2010, 15:04

Popieram powyzsze pytanie i wszystkie wypowiedzi Kaspy w tym temacie. Jako, ze zaczeli nam sie rejestrowac nowi uzytkownicy to proponuje zmienic FME na FTS: Forum Teorii Spiskowych.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez dsx 20 kwi 2010, 17:24

NAJLEPSZA OBRONA JEST ATAK

Ostatnie lata nie byly dla Rosji pomyslne. Problemy w Czeczeni, Gruzja, utrata wplywow na Ukrainie, zamachy w Moskwie, kryzys gospodarczy, nadwatlonej Rosji zaczyna sie usuwac grunt pod nogami – postimperium jest w defensywie, kazdy strateg wie jednak, ze najlepsza obrona jest atak wiec mamy kontrofensywe na wszystkich frontach. Pierwsza byla Gruzja, potem Ukraina, ostatnio Kirgistan, teraz przyszedl czas na Polske. Oczywiscie trzeba pamietac, ze kapitalne znaczenie ma tu gaz. Gaz jest dla Rosji jedynym z najwiekszych zrodel dochodu, bo oprucz tego Rosja tak na prawde nie ma nic( no moze przemysl zbrojeniowy ale jak dlugo mozna zarabiac na udoskolonej technologi 3 rzeszy?). Dodatkowo jeszcze kryzys i spadek cen ropy/gazu sprawil, ze stali sie jeszcze bardziej zdesperowani - wiec na pierwszy ogien poszla Gruzja, przez ktora mialy przechodzic nowy gazociag( projekt Nabucco), nastepnie Ukraina, najwazniejsze rosyjskie gazociagi przechodza przez ten kraj, Kyrgistan- (duze zasoby gazu) teraz przyszedl czas na Polske. Okazalo sie bowiem, ze mamy potezne zloza gazu, ktorego wydobycie moze spowodowac powazne uszczuplenie rosyjskich wplywow . Logiczne jest wiec,ze trzeba przejac (przynajmniej czesciowa) kontrole nad Polska, lub prynajmniej wyeliminowac wrogie sily - zanim bedzie za pozno. Wyeliminowanie Kaczynskich, i przejecie pelnej wladzy przez PO jest bardzo korzystne dla Rosji ( Tusk juz dawno podpisal kontrakt na dostawy Rosyjskiego gazu do 2037- wiec za rosyjskie wojny i zbrodnie zaplacimy z wlasnej kieszeni). Zadziwiajace jest jednak jak do tego zamachu doszlo i jak silna jest rosyjska siatka wywiadowczo-operacyjna w Polsce. Ktos musial przekonac, prezydenta by lecial samolotem, pierwotnie mial jechac pociagiem, kto ukladal liste pasazerow na ktorej znalezli sie wszyscy wysocy oficiele panstwowi, jakie sa prawdziwe przyczyny tego ze Komorowski i Schetyna nie wsiedli do samolotu, kto pomagal w rosyjskim zamieszaniu wizowym ktore spowodowalo zmiane daty wylotu prezydenta….
Jednak nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Po pierwsze Jaroslaw Kaczynski nie wsiad do samolotu, a bez jego smierci, caly plan wzial w leb - rozpad Pis jest niemozliwy, co wiecej prawdopodobnie , wydarzenia ze Smolenska doprowadza do zwyciestwa w wyborach.
Po drugie Polacy a przynajmniej, czesc z nich obudza sie z letargu i zrozumieja ,ze swiat jest drapiezny mozna byc lowca albo ofiara , a ze strony naszego sasiada grozi nam naprawde duze niebezpieczenstwo.
Radze obserwowac co bedzie sie dzialo dalej, prawdopodobnie wszystko zostanie zmiecione pod dywanik, i zacznie sie oklepana nagonka na PIS, prosze tym razem zwrocic uwage kto za tym stoi i czyim interesom to sluzy.
Miejmy tylko nadzieje ,ze Jaroslaw Kaczynski to twardy czlowiek i bedzie w stanie mimo tej tragedi wyprowadzic Polske z obecnej sytuacji.

Ps. Co do filmiku na necie. Pytanie brzmi, nie czy jest on orginalny, i czy nagrano na nim dobijanie ofiar, ale dlaczego ujzal on swiatlo dzienne? Mozna domniemywac 3 wersji.
1. Rosja/kgb poczulo sie silne i bezkarne i jest to ostzezenie .
2. Jest to wynik rywalizacji Miedwiediewa z Putinem, tzn. pierwszy chce sie pozbyc i skompromitowac drugiego.
3. Przypadek , chyba calkiem tez prawdopodobny

Pozdrowienia

Ps 2 . Sorry nie mam polskiej czcionki
dsx
 

Re: Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

Postprzez Boguś 20 kwi 2010, 18:55

Skonczcie juz te wszelkie spekulacje bo to juz sie chore robi. Ile ludzi tyle teorii.. Zaczekajcie łaskawie do pierwszego wstepnego raportu oraz do odczytow z czarnych skrzynek tupoleva... Przypominam to jest forum muzyczne.. i wielu by zrobilo lepiej gdyby cos sensownego popisalo w odpowiednim dziale, ale kazdy woli trzaskac swoje racje w offtopicu niz pisac cokolwiek w dziale single chociazby..
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron