Polityka

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Offtopic

Postprzez KaSS 17 kwi 2010, 18:32

Boguś, a spodziewałeś się czegoś innego? Polak zawsze będzie szukał zarobku :) nawet jeśli jest to nieetyczne. Taka mentalność naszego narodu i tyle.
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Offtopic

Postprzez Boguś 17 kwi 2010, 18:43

Dlatego od razu wiedzialem, ze cale to gadanie, ze ta tragedia nas jakos zmienila, ze moze teraz bedziemy lepsi to bylo zwykle tylko gadanie i nic wiecej. Tak jak w piosence Lady Pank: "Ludzie są po to, żeby żyć i tańczyć Ludzie są po to, żeby mogli walczyć Ludzie są i nie będą nigdy lepsi Ludzie są..."
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Offtopic

Postprzez Stelmach 18 kwi 2010, 21:24

Amnes napisał(a):Pamiętacie gen. marka Papałę? Jak u Olewnika dziwnym trafem wszyscy madafaaka mega gangsterzy świadkowie okazali się na tyle słabi fizycznie i psychicznie że albo zawały albo samobójstwa popełniali.


Przy śmierci Papały akurat świadków nie było; "Gruby" z Pruszkowa zginał kilka lat po zabójstwie w gangsterskich porachunkach. Z kolei w sprawie Olewnika były aż 4 zgony w więzieniu - Wojciech Franiewski, Robert Pazik, Artur Kościuk i strażnik więzienny. Zastanawia "zabójstwo" Franiewskiego, który dzień wcześniej był w CBŚ na przesłuchaniach a w jego krwi wykryto alkohol i amfetaminę. Gdy go odnaleziono podobno jeszcze żył, ale po minucie reanimacji ją zaprzestano i wznowiono po 20 minutach... Na dzień przed zabójstwem w jego celi "zepsuł" się monitoring. Dopiszę do tego piąty zgon (!!!!) w sprawie Olewnika a mianowicie Piotra Skwarskiego ps. "Skwara", który był świadkiem koronnym przeciwko komendantowi Kęsickiemu, Jackowi Krupińskiemu i Franiewskiemu.

Poza komisją śledczą ds. Olewnika, prokurator generalny wznowił śledztwa w sprawie tych zgonów. Prowadzi je jeden z najlepszych polskich specjalstów - Zbigniew Niemczyk w prokuraturze w Gdańsku.

PS. Ci co mnie lepiej znają, wiedzą że temat Olewnika jest moją ulubioną polityczną rozrywką ;-)
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Offtopic

Postprzez drevni 18 kwi 2010, 21:43

Tu się robi lepiej niż w "humorze" :D
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Offtopic

Postprzez sector 18 kwi 2010, 22:45

drevni napisał(a):Tu się robi lepiej niż w "humorze" :D

Zmienie pozniej temat na 'Topic opowiesci z krypty' :D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Offtopic

Postprzez Stelmach 19 kwi 2010, 14:33

Nie umilkł jeszcze na dobre dzwon Zygmunta na Walelu i nastrój ceremonii pogrzebowej, a już Marszałek Komorowski zaczyna robić czystki, korzystając z przywileju piastowania mandatu Prezydenta.

Choć od tragedii w Smoleńsku, w którym zginęli najwyższi przedstawiciele polskich władz, minęło zaledwie kilka godzin, zapadają juz pierwsze decyzje dotyczące następców. Dziś miała miejsce próba zajęcia gabinetu prezesa IPN przed Marię Dmochowską, ze sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego.

O tym, że podjęto taką próbę, poinformował nas prof. Ryszard Terlecki. "Jestem w tej chwili w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej, dziś rano pani Dmochowska, wiceprezes IPN, która ponoć jest w sztabie wyborczym Komorowskiego, zajęła gabinet prezesa Janusza Kurtyki" – powiedział w rozmowie z Netbird.pl.

Fakt ten spotkał się z dużą niechęcią z krakowsko-warszawskich środowisk naukowych które wystosowały do Komorowskiego oficjalny protest (dziwne że dzisiejsza Wyborcza którą kupiłem tuszuje poczynania Komorowskiego i o tym incydencie nie wspomina słowem) !!!

„Zwracamy się do pana marszałka Bronisława Komorowskiego pełniącego funkcję prezydenta RP o spełnienie woli prezydenta Lecha Kaczyńskiego i zawetowanie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, a posłów PO o przyjęcie tego weta” – czytamy w liście podpisanym przez kilkudziesięciu profesorów z największych ośrodków akademickich.
Szerzej: http://www.rp.pl/artykul/15,463702_Nauk ... o_IPN.html

Prywatnie uważam że w ciągu dwóch miesięcy (do wyborów prezydenckich) będziemy z pewnością świadkami przywłaszczania aparatu państwowego po zmarłych politykch SLD, PiS i Prezydencie Kaczyńskim przez grupę ludzi z PO na czele z Tuskiem i Komorowskim.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Offtopic

Postprzez sector 19 kwi 2010, 14:52

Od jakiegos czasu utwierdzam sie tylko w przekonaniu, ze Ci co maja kase kontroluja wszystko. Nie mowie tu o jakis pionkach, tylko o naprawde bogatych osobach, ktore rzadza tym swiatem.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Offtopic

Postprzez peterhol9 19 kwi 2010, 15:08

my władamy biedniejszymi (my tj. bardziej majętni, urzędasy, presezi gopsów, mopsów, pcprów), a bogatsi nami. To normalne. Wraz z dochodami wzrastają potrzeby i powoduje to różnego rodzaju zawikłania. Bankrutujący (bo wydał na rezydencję) M. Jackson, władczy przestawiciele rosyjskich spółek (dajmy za przykład Gazprom), to przykłady, że ogromne pieniądze wiążą się z wydartkami i władczymi zapędami sięgającymi własnego obszaru państwowego i innych. Ekspansja była za czasów kolonialnych (Hiszpania, później wielka brytania i prusy w XIX/XX wiek) i obecna jest teraz choć nie w wymiarze materialnych (geograficznym) a ekonomicznym...
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Offtopic

Postprzez Amnes 19 kwi 2010, 21:17

Stelmach napisał(a): (dziwne że dzisiejsza Wyborcza którą kupiłem tuszuje poczynania Komorowskiego i o tym incydencie nie wspomina słowem) !!!


Stelmach dziwi mnie to że cie to dziwi.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Offtopic

Postprzez bts 19 kwi 2010, 22:32

Stelmach napisał(a):...PS. Ci co mnie lepiej znają, wiedzą że temat Olewnika jest moją ulubioną polityczną rozrywką ;-)

Kurcze, a ja myślałem, że Twoim ulubionym tematem są nowe silniki golfa i to jak sprawuje się moje autko :P
Do 8 maja postaram się dokształcić w tematach politycznych i mam nadzieję, że sprostam Twoim wymaganiom :P

Ps. Chętnie bym z Wami podyskutował, tym bardziej, że mój poprzedni post jakoś Was nie zainteresował ale jak to mówią: służba nie drużba i spadam do Poznania w celach służbowych i nawet nie wiem kiedy znów będę 'online' ;)
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Offtopic

Postprzez Stelmach 20 kwi 2010, 10:01

bts napisał(a):Kurcze, a ja myślałem, że Twoim ulubionym tematem są nowe silniki golfa i to jak sprawuje się moje autko

No i jeszcze Bartku drogi - ile który silnik pali i ile kosztuje :D ["Słuchaj bo Juma ma kuzyna, który takie bryki ściąga z Niemiec, mało jeżdżone! A sam widziałeś jakie tam są drogi" :D ]
Przy flaszeczce czegoś mocniejszego i w towarzystwie Marka Sherrego na pewno tematów do rozmów nie zabraknie ;-)

Jak na ironię - temat Komorowskiego, który poruszyłem zaraz po katastrofie, przebiega w 100% z moim scenariuszem. Trwa przejmowanie najważniejszych instytucji w państwie przez PO: http://wiadomosci.onet.pl/2157868,11,be ... ,item.html
Typ dla mnie jest bezczelny, bo zapomniał chyba że rządzi tylko do 20 czerwca i próbuje wykorzystać zaledwie 2 miesiące żeby obsadzić swoich ludzi na prominentnych stanowiskach. Ciekawe co się z nimi stanie za 2 miesiące jakby wybory wygrał kandydat z PiS czy SLD i trzebaby było tych ludzi odwołać. Dotyczy to IPN, NBP, Rzecznika Praw Obywatelskich, Senatu, Rady Polityki Pieniężnej (Skrzypek nie chciał wprowadzenia EURO w 2012). Komorowski również nie odniósł się (a zignorował) list otwarty środowisk akademickich w sprawie nowelizacji i przejęcia władzy w IPN.

Poniżej dobry komentarz z onet.pl:
Według politologa dr Bartłomieja Biskupa z UW, "decyzje marszałka mogą oznaczać przejęcie pełni władzy w państwie przez PO". - Nie następuje to z woli wyborców, tylko przez fatalny zbieg okoliczności - mówi Biskup dla "Rz".
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Offtopic

Postprzez Tulipan aka Nexus 21 kwi 2010, 11:34

to co ma obstawiac te stanowiska ludzmi z PIS ?? przeciez ktos mus pracowac na tych stanowiskach...
Kod: Zaznacz cały
peterhol9: ojjj tutaj nie ściągniesz nic niestety :( tutaj za to poczytasz o niezłych imprezach, ciastkach i ... wkleisz sety, których i tak nikt nie przesłucha :D :D
Avatar użytkownika
Tulipan aka Nexus
bania trwa nadal!
 
Wiek: 39
Skąd: Marki-Warszawa

Re: Offtopic

Postprzez Margo 21 kwi 2010, 11:53

Ja mówię stanowcze NIE dla pisu. Nienawidzę tej partii od początku. Tak samo jak Jaro będzie startował w wyborach, i ludzie pójdą zagłosować na niego z litości, to pójdzie się załamać tylko...
Jeszcze raz NIE NIE NIE dla pisu.
Margo
szo tam się dzieje?
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń

Re: Offtopic

Postprzez Matvel 21 kwi 2010, 12:21

Margo napisał(a):Ja mówię stanowcze NIE dla pisu. Nienawidzę tej partii od początku. Tak samo jak Jaro będzie startował w wyborach, i ludzie pójdą zagłosować na niego z litości, to pójdzie się załamać tylko...
Jeszcze raz NIE NIE NIE dla pisu.


Tak będzie niestety.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Polityka

Postprzez sector 21 kwi 2010, 12:22

Jak juz zrobilem dla was ten temat, to powiem wam, ze ja osobiscie bardzo lubie Janusza Korwina Mikke :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Offtopic

Postprzez peterhol9 21 kwi 2010, 14:32

Margo napisał(a):Ja mówię stanowcze NIE dla pisu. Nienawidzę tej partii od początku. Tak samo jak Jaro będzie startował w wyborach, i ludzie pójdą zagłosować na niego z litości, to pójdzie się załamać tylko...
Jeszcze raz NIE NIE NIE dla pisu.

a czemu to tak? jakie masz powody?
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Polityka

Postprzez sector 22 kwi 2010, 10:23

Temat troche podchodzi pod polityke.

Obecny rzad chce wyplacic 4mln dla rodzin ofiar uczestniczacych w katastrofie. Ten kraj zwariowal!
http://www.wykop.pl/ramka/351676/apel-u ... atastrofy/
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Polityka

Postprzez bAchoR 22 kwi 2010, 10:53

Jak juz zrobilem dla was ten temat, to powiem wam, ze ja osobiscie bardzo lubie Janusza Korwina Mikke


Co tydzień czytam jego felietony i moim zdaniem on jest pomylony. Czasami pisze takie brednie, że aż głowa boli. Dla niego wszystko jest takie łatwe i oczywiste, ale tylko w gadaniu albo na papierze. Krytykuje umiejętnie z dobrym betonowym humorem, ale sam nie ma nic specjalnego do zaoferowania. W niektórych kwestiach ma ciekawe podejście, ale gdyby dać mu misje powierzenia rządu to nie wynikło by z tego nic dobrego.


Margo, nie lubi PiSu, bo nie. I potem dziwota, że ten kraj jest jaki jest. 8-)


sector napisał(a):Obecny rzad chce wyplacic 4mln dla rodzin ofiar uczestniczacych w katastrofie. Ten kraj zwariowal!


A rodziny i dzieci zabitych górników ledwo wiążą koniec z końcem. Tak wiele im się obiecywało.

Generalnie jeżeli będe klepał biede to kogoś zabije (najlepiej policjanta - wtedy będę Kimś w hierarchi więziennej). Wtedy pójde do więzienia na 25 lat i państwo będzie mnie opłacać za 1600 zł miesięcznie (tak to średnio wychodzi). A normalna rodzina, która chce żyć uczciwie i moralnie gnije z zawilgoconych kamienicach za 500 zł miesięcznie. To jest to co kocham w Polsce najbardziej. Oczywiście to są teoretyczne, przykładowe rozważania. (informacja dla Policji jakby tu weszli)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Polityka

Postprzez phantom 22 kwi 2010, 17:25

sector napisał(a):Obecny rzad chce wyplacic 4mln dla rodzin ofiar uczestniczacych w katastrofie. Ten kraj zwariowal!
http://www.wykop.pl/ramka/351676/apel-u ... atastrofy/

Przecież to był lot państwowy, więc pewnie i tak należałoby im się zadośćuczynienie właśnie od państwa. Jeśli już szukamy kontrowersji, to może w tych 20 mln przekazanych na pochówki. Choć w tym wypadku podejrzewam, że włączone w to zostały także te szumne uroczystości pogrzebowe.

bAchoR napisał(a):Wtedy pójde do więzienia na 25 lat i państwo będzie mnie opłacać za 1600 zł miesięcznie (tak to średnio wychodzi).

I będziesz miał dwa metry kwadratowe prywatności. Różnymi kwotami miesięcznego utrzymania się operuje, ale najczęściej przy interpretacji popełnia się zasadniczy błąd - zapomina się o tym, że zawierają nie tylko koszt utrzymania więźnia, ale także - a może i przede wszystkim - zakładów karnych i kadry.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Polityka

Postprzez bAchoR 23 kwi 2010, 9:16

ale najczęściej przy interpretacji popełnia się zasadniczy błąd - zapomina się o tym, że zawierają nie tylko koszt utrzymania więźnia, ale także - a może i przede wszystkim - zakładów karnych i kadry.


No tak, ale tworzą się miejsca pracy. Ludzie zarabiają i wydają pieniądze. Gospodarka się jakoś napędza. Także ja bym pominął zupełnie tą kwestie. Państwo daje strażnikowi 2000 zł, ale te 2000 zł wraca do państwa.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron