pytania dotyczące Waszego forum:)

Pytania dotyczą społeczności wirtualnych, takich jak Wasze forum.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

pytania dotyczące Waszego forum:)

Postprzez ajst 03 cze 2010, 10:48

Witam! Mam do Was, jako do Uczestników tego forum kilka pytań, dotyczących funkcjonowania w tejże grupie. Mam nadzieję, że uzyskam chociaż kilka odpowiedzi, ponieważ na ich podstawie chciałabym przeanalizować (w jakimś stopniu) zagadnienie społeczności wirtualnych. Nie jest to ankieta, a raczej kilka luźno postawionych zagadnień, pytań.

1. Czym są według Was, jako uczestników forum, społeczności wirtualne?
2. Jakie cechy powinny być wyznacznikami społeczności wirtualnych?
3. Czy FME można nazwać społecznością internetową?
4. Co Was, jako uczestników tego forum integruje, a co dzieli?
5. Dlaczego uczestniczycie w FME?
6. Czy musicie przestrzegać wyznaczonych zasad, czego one dotyczą?
7. Jakie panują stosunki pomiędzy osobami uczestniczącymi w tym forum?
8. Czy Wasza znajomość ogranicza sie do kontaktów poprzez Internet, czy też znacie się osobiście?
9. Jak uważacie, czy społeczności takie jak Wasza, wpływają w jakimś stopniu na życie społeczne, prywatne jednostki w realnym życiu?
10. Czy umielibyście zrezygnować z uczestnictwa w tym forum?

Dziękuję:)
ajst
 

Re: pytania dotyczące Waszego forum:)

Postprzez Alexandra 03 cze 2010, 15:21

i nikt nie odpowiada? albo piszecie jakies eseje :P to ja chyba bede pierwsza - uwaga!

1. Czym są według Was, jako uczestników forum, społeczności wirtualne?
Dla mnie spolecznosc wirtualna to pewna grupa osob, w roznym wieku, skupiajaca w sobie wspolne zainteresowania, tematy.

3. Czy FME można nazwać społecznością internetową?
No ba.

4. Co Was, jako uczestników tego forum integruje, a co dzieli?
Z tego co tu zaobserwowalam uczestnikow tego forum integruje wspolne picie wodki, a dziela poglady odnosnie roznych gatunkow muzyki elektronicznej :)

5. Dlaczego uczestniczycie w FME?
Z nudów chyba :P

6. Czy musicie przestrzegać wyznaczonych zasad, czego one dotyczą?
Nic mi o tym nie wiadomo :D

7. Jakie panują stosunki pomiędzy osobami uczestniczącymi w tym forum?
Takie same jak w zyciu normalnym - jedni sie lubia, inni nie :P

8. Czy Wasza znajomość ogranicza sie do kontaktów poprzez Internet, czy też znacie się osobiście?
Ja tu nikogo nie znam osobiscie :D

10. Czy umielibyście zrezygnować z uczestnictwa w tym forum?
Tak ;]
shhh... be quiet... listen... THIS PLACE IS ROCKING ! ! !

Obrazek
Avatar użytkownika
Alexandra
 
Wiek: 38
Skąd: Katowice

Re: pytania dotyczące Waszego forum:)

Postprzez KaSS 03 cze 2010, 15:43

1. Czym są według Was, jako uczestników forum, społeczności wirtualne?
Tak jak koleżanka napisała.
2. Jakie cechy powinny być wyznacznikami społeczności wirtualnych?
wspólne zainteresowania i pasje
3. Czy FME można nazwać społecznością internetową?
Tak.
4. Co Was, jako uczestników tego forum integruje, a co dzieli?
Integruje nas rodzaj muzyki jakiej słuchamy. Dzieli nas to samo :) wiele jest tutaj kłótni zwolenników różnych stylów muzyki elektronicznej.
5. Dlaczego uczestniczycie w FME?
Dlatego ponieważ nigdzie indziej nie znajdę tak pozytywnych ludzi :D
6. Czy musicie przestrzegać wyznaczonych zasad, czego one dotyczą?
HAHA:D Nie. Zasady ustalają się same :)
7. Jakie panują stosunki pomiędzy osobami uczestniczącymi w tym forum?
Zależy pomiędzy którymi, ale przeważnie wszyscy się lubimy :)
8. Czy Wasza znajomość ogranicza się do kontaktów poprzez Internet, czy też znacie się osobiście?
Znamy się osobiście z niektórymi użytkownikami Forum, ale poznajemy się z nieznanymi w miarę upływu czasu :)
9. Jak uważacie, czy społeczności takie jak Wasza, wpływają w jakimś stopniu na życie społeczne, prywatne jednostki w realnym życiu?
Tak. Z nikim się tak dobrze nie baniuje jak z Forumowiczami :D Poza tym bardzo miło jest się spotkać ze znajomymi z Forum. Fora takie jak to poszerzają horyzonty ( w naszym przypadku muzyczne ), możemy odkryć piękno innych gatunków muzycznych niż te których słuchamy.
10. Czy umielibyście zrezygnować z uczestnictwa w tym forum?
Tak, ale z bardzo ciężkim sercem. Wolałabym tego nie robić :)
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: pytania dotyczące Waszego forum:)

Postprzez wysher 03 cze 2010, 16:19

1. Czym są według Was, jako uczestników forum, społeczności wirtualne?
Myślę podobnie jak wyżej opisano ;)
2. Jakie cechy powinny być wyznacznikami społeczności wirtualnych?
Ponownie: wspólne zainteresowania, pasje, niekiedy poglądy
3. Czy FME można nazwać społecznością internetową?
Jak najbardziej
4. Co Was, jako uczestników tego forum integruje, a co dzieli?
To jest jak w każdej komunikacji z innymi ludźmi. Mogą łączyć poglądy, jak i dzielić poglądy... Łączy nas wspólne zainteresowanie muzyką elektroniczną i w dużym stopniu podobny wiek. Można by rzec, że poniekąd tworzymy tutaj wirtualną subkulturę. Dzieli nas to samo co łączy - zainteresowanie muzyką elektroniczną. Każdy może lubić inny gatunek muzyczny, a nawet w obrębie jednego gatunku znajdują się spore różnice... Jednak o gustach się nie dyskutuje. Jeden lubi to, drugi tamto, a jednak daje się zauważyć pewne, powiedzmy "rozwarstwienie": lubisz taką muzykę, więc w moim mniemaniu jesteś gorszy ode mnie i trzeba Cię wyśmiać, skrytykować itp. a przecież świat przez to jest piękny - bo jesteśmy tak różni. Jak powiedział Sapkowski: "Poglądy są jak dupa, każdy ją ma, ale nie każdy powinien pokazywać". ;)
5. Dlaczego uczestniczycie w FME?
Dla ludzi, podobne zainteresowania, pozwala rozwijać się muzycznie.
6. Czy musicie przestrzegać wyznaczonych zasad, czego one dotyczą?
Istnieją niepisane zasady, ale to jak w każdej normalnej relacji z innymi ludźmi. Nie obrażamy się, stosujemy się do zasad netykiety i prowadzimy niegroźną wymianę zdań (przynajmniej na forum publicznym). Różnica jest jedynie taka, że wypowiedzi mogą zostać zmodyfikowane, skasowane itd. przez moderatorów. A zatem zmysł moralny modów jest wyznacznikiem tych zasad.
7. Jakie panują stosunki pomiędzy osobami uczestniczącymi w tym forum?
j/w. Jedni się lubią, inni nie, jeszcze inni się nie znają, albo są sobie obojętni.
8. Czy Wasza znajomość ogranicza sie do kontaktów poprzez Internet, czy też znacie się osobiście?
Znamy i nie znamy ;) Widujemy się na imprezach głównie, niekiedy spotykamy się po prostu towarzysko (np. z przyjezdnymi, bądź z tymi co mieszkają w naszej miejscowości). Alexandra, dobry joke ;)
9. Jak uważacie, czy społeczności takie jak Wasza, wpływają w jakimś stopniu na życie społeczne, prywatne jednostki w realnym życiu?
A czy kontakty z jakimikolwiek ludźmi wpływają na nasze życie społeczne, prywatne itd? Forum to miejsce dzielenia się opiniami, a każda zasłyszana opinia może wpłynąć na nasz światopogląd, nawet na życie. Muszę przyznać, że dzięki forum i forumowiczom rozwinąłem swoje pasje - DJkę, a od niedawna producing muzyki i ciągnę to dalej. Forumowicze potrafią pobudzić do działania, jak każdy inny człowiek. Poza tym z częścią forumowiczów się zaprzyjaźniłem i stanowią jakąś część mojego życia prywatnego.
10. Czy umielibyście zrezygnować z uczestnictwa w tym forum?
Była już taka sytuacja, że musieliśmy zrezygnować z podobnego forum... i co? Powstało nowe :) Mógłbym zrezygnować, ale szukałbym nadal kontaktu z tymi ludźmi.

PS. Wiem, że mało piszę i część osób nawet nie wie o moim istnieniu :P Jednak przeglądam forum i wiem co tu się dzieje :)
Ostatnio edytowano 03 cze 2010, 18:23 przez wysher, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wysher
 
Wiek: 38
Skąd: Wrocław

Re: pytania dotyczące Waszego forum:)

Postprzez Alexandra 03 cze 2010, 17:56

wysher ja to najbardziej lubie, jak pojawiasz sie ni stad ni z owad na evencie i zawsze sie spotkamy przez przypadek hehehe :D
shhh... be quiet... listen... THIS PLACE IS ROCKING ! ! !

Obrazek
Avatar użytkownika
Alexandra
 
Wiek: 38
Skąd: Katowice

Re: pytania dotyczące Waszego forum:)

Postprzez Tulipan aka Nexus 04 cze 2010, 9:25

ajst napisał(a):Czy Wasza znajomość ogranicza sie do kontaktów poprzez Internet, czy też znacie się osobiście?


Znamy sie osobiscie ja znam wielu uzytkownikow osobiscie

ajst napisał(a):Co Was, jako uczestników tego forum integruje, a co dzieli?


Muzyka :D
Kod: Zaznacz cały
peterhol9: ojjj tutaj nie ściągniesz nic niestety :( tutaj za to poczytasz o niezłych imprezach, ciastkach i ... wkleisz sety, których i tak nikt nie przesłucha :D :D
Avatar użytkownika
Tulipan aka Nexus
bania trwa nadal!
 
Wiek: 39
Skąd: Marki-Warszawa

Re: pytania dotyczące Waszego forum:)

Postprzez Vidia 12 cze 2010, 15:51

ajst napisał(a):Czym są według Was, jako uczestników forum, społeczności wirtualne?

Również myślę podobnie jak pisały osoby wyżej.
ajst napisał(a):2. Jakie cechy powinny być wyznacznikami społeczności wirtualnych?

Jak wyżej.
ajst napisał(a):3. Czy FME można nazwać społecznością internetową?

Myślę, że tak, aczkolwiek dośc znacznie wykracza ona poza internet ;]
ajst napisał(a):4. Co Was, jako uczestników tego forum integruje, a co dzieli?

Akurat na tym forum, z racji jego tematyki, najczęściej jest to muzyka - poglądy i opinie z nią związane.
Integrują wspólne spotkania, w większości - imprezy [na ogół oczywiście z muz. elektr.].
ajst napisał(a):5. Dlaczego uczestniczycie w FME?

Trafiłam tutaj przez to, że ogromnie lubię rozmawiać o muzyce elektronicznej, wyrażać swoje zdanie na jej temat, jak też czytać, co sądzą inni. Właściwie nie mogę żyć bez żadnych rozmów o muzyce, o tym, co mnie interesuje ;p A w swoim otoczeniu nie zawsze znajduję odpowiednie osoby do tego celu. Jestem tu też dlatego, że ogólnie jest bardzo miła, nawet niemal rodzinna - jak to kiedyś określił Sector, atmosfera. Muszę przyznać, że udziela się na tym forum wielu pozytywnych i co bardzo ważne muzycznie kumatych ludzi!
ajst napisał(a):6. Czy musicie przestrzegać wyznaczonych zasad, czego one dotyczą?

Było na ten temat trochę dyskusji, ale prywatnie uważam, że tak. Że regulamin po coś jest i dobrze, że jest. Poniekąd zgadzam się też z Wysherem - obowiązują nas po prostu zasady kultury, jak w każdej innej ludzkiej społeczności.
ajst napisał(a):7. Jakie panują stosunki pomiędzy osobami uczestniczącymi w tym forum?

Jak w życiu - jedni się lubią, inni nie, jeszcze inni są sobię obojętni.
ajst napisał(a):8. Czy Wasza znajomość ogranicza sie do kontaktów poprzez Internet, czy też znacie się osobiście?

Z jednymi ogranicza się do kont. poprzez net, z innymi - znam się osobiście.
9. Jak uważacie, czy społeczności takie jak Wasza, wpływają w jakimś stopniu na życie społeczne, prywatne jednostki w realnym życiu?

Każda społeczność, z jaką ma się - zwł. częściej - do czynienia, wpływa na życie jednostki. Ta społeczność ma dla mnie znaczenie nie tylko jako forum, poprzez które mogę podizelić się opiniami, ale też -lub przede wszystkim - jako grupa ludzi, z którymi podobnie jak Wysher zaprzyjaźniłam się, rozmawiam i z wieloma widuję się co jakiś czas.
10. Czy umielibyście zrezygnować z uczestnictwa w tym forum?

Umiałabym.

PS. Też założę niedługo temat w którym poproszę Was o pomoc, bo pisze pracę zw. poniekąd z muz. elektr. ;]
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: pytania dotyczące Waszego forum:)

Postprzez bAchoR 17 cze 2010, 11:58

1. Czym są według Was, jako uczestników forum, społeczności wirtualne?
Masa cwaniaczków zza monitora.
3. Czy FME można nazwać społecznością internetową?
Nie. Rodzina internetowa to lepsze określenie.
4. Co Was, jako uczestników tego forum integruje, a co dzieli ?
łączy Alkohol a dzieli odległość.
5.Dlaczego uczestniczycie w FME?
Bo nikt mnie w realnej rzeczywistości nie lubi, a tu zebrali się sami tacy jak ja, więc jesteśmy.
7. Jakie panują stosunki pomiędzy osobami uczestniczącymi w tym forum?
Jakoś tak wszystko zoobojętniało chyba. Kiedyś byliśmy ze sobą bardziej zżyci. Szkoda.
8. Czy Wasza znajomość ogranicza się do kontaktów poprzez Internet, czy też znacie się osobiście?
Został już chyba tylko internet i telefon. Niestety te osoby już nie korzystają z tego forum.

6. Czy musicie przestrzegać wyznaczonych zasad, czego one dotyczą? Tak musimy. Kto nie pije ten z policji.

10. Czy umielibyście zrezygnować z uczestnictwa w tym forum?
Już to robimy, co widać w odpowiednich działach na forum.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy


Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron