Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

wstęp: free
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez ant 05 paź 2010, 23:22

Siema wszystkim :)
Krótko i na temat: w związku z moją pracą dyplomową muszę zrobić badania słuchu kilkunastu DJ'om, tutaj przedstawiam szczegóły:

Czas :

08.X.2010r. (piątek) w godzinach 8.00 - 14.00

Miejsce:
Katedra Akustyki
ul. Janiszewskiego 7/9
50-372 Wrocław
budynek C-5
Obrazek

Obrazek

Dzisiaj obdzwoniłem już część forum, jeśli ktoś grywa i chce by mu zbadać słuch to zgłaszajcie się na pomiarysluchu@gmail.com lub bezpośrednio do mnie na fejsie, nk, lub na priva, oczywiście jeśli macie kogoś kto by się nadawał to również dajcie znać :)
Ze swojej strony dodam, że jest to niebywała okazja, ponieważ pomiary odbędą się na 6 piętrze w budynku C-5, w komorze bezechowej:
Obrazek
specjalne pomieszczenie, maksymalnie minmalizujące wpływ otoczenia oraz odbić w wewnątrz pomieszczenia). Jest to jedne z najcichszych miejsc we Wrocławiu :)
Oczywiście badania są całkowicie za darmo.
Więcej info dorzuce jutro :)
pozdrawiam
Kamil
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez Vibez 06 paź 2010, 2:07

Jako że jestem w temacie - możesz coś więcej powiedzieć na temat badań? Jak wygląda pomiar? Co będziecie mierzyć, czym i w jaki sposób?

A, i w ogóle, jaki masz temat pracy? :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez sector 06 paź 2010, 6:59

Vibez napisał(a):A, i w ogóle, jaki masz temat pracy?

"Frankie Wilde - prawdziwa historia czy mit dzisiejszych czasów" ;)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez ant 06 paź 2010, 8:06

"Techno - czy naprawde jest się czego bać?" :D

Generalnie rzecz biorąc bedzie to audiometria tonalna, której celem jest określenie krzywej progowej
dla przewodnictwa powietrznego. Z polskiego na nasze: chodzi o to że wyznaczę progi słyszenia dla poszczególnych częstotliwości (250 Hz, 500 Hz, 1000 Hz, 2000 Hz, 4000 Hz, 8000 Hz), dla zdrowego słuchu jest to teoretycznie 0 db.

Podczas badania będziecie w kabinie ciszy żeby wyeliminować wpływ otoczenia na wynik. Przez słuchawki będą podawane sygnały generowane z audiometru. Osoba badana wciska guzik gdy słyszy (czasem się mówi "mam wrażenie że słyszę"), i tak przez wszystkie częstotliwości. Wynikiem bedzie audiogram który pokazuje jak słyszymy w danym paśmie. Ta-da! :D
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez Juma 06 paź 2010, 8:20

"Nie bojcie sie techno dla zaawansowanych" - dzis dam Ci ant znac co i jak
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez Infrared 06 paź 2010, 9:28

hahaha Jumandzi Ty już jesteś głuchy, nie ić tam.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez Vibez 06 paź 2010, 11:06

Czyli poprostu badania audiometryczne. Myślałem że może komora będzie miała jakiś w tym swój udział poza wytłumieniem wszystkiego poza ;)

Btw strasznie wąski zakres tych częstotliwości. Czemu nie od 20hz do 20khz?
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez bAchoR 06 paź 2010, 13:17

Nie do 20kHz, bo ludzki głos jest tylko do około 8k :) I w tym zakresie się bada ludzki słuch (tonalnie). W sumie jestem lekko ździwiony, że się o to pytasz, albo nie zrozumiałem Twojej wiadomości.
W sumie jakbyś słyszał tylko do 8 khz (no dobra - do 10 kHz) muzycznie wiele też byś nie stracił. Oczywiście góra dodaje bardzo wiele nawet dźwiękom, które ,,nadają niżej''. Kwestia przyzwyczajenia. Ja kiedyś na winampiue przez przypadek uciąłem sobie wszystko do 10 khz i sluchałem tak z 2 godziny i się dziwiłem czemu tak ciepło i mrocznie gra. Jak włączyłem świsty to nie było już tej magii ;) I zazwyczaj słucham z nieco uciętą górą. Szybko sie męcze jak za dużo syczy. A już całkowity ch... mnie strzela jak wszędzie słysze kineskopy telewizorów. :/
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez ant 06 paź 2010, 14:43

Pomiary ubytków słuchu to audiometria więc są to pomiary audiometryczne :) Strasznie wąski zakres? 6 oktaw na 10 które słyszy człowiek, z tego pomiędzy 8kHz a 20kHz jest nieco ponad jedna. Patrząc od dołu to pomiedzy 20 a 250 są aż ponad 4. Ale przemyśle to jeszcze, zobaczymy ile bedzie chętnych, jeśli bedzie niedużo to zrobię więcej częstotliwości. Prawde mówiąc wolałbym pogadać o audiometri i audiologi w jakimś innym temacie by nie robić tutaj bałaganu :)
Aha i jeszcze taka uwaga dla ludzi którzy chcą dojechać samochodem:
parkujcie na parkingu pod Pasażem Grunwaldzkim, bo na Polibudzie nie ma żadnych szans na zaparkowanie :)
pozdrawiam
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez Vibez 06 paź 2010, 16:24

Bachor ty mi takich rzeczy nie tłumacz. ;) Poprostu się dziwie, bo jak badania to badania = pełny zakres słyszalności. No ale jak już uważasz. Na uczelni nam robiono od 20Hz do 18kHz i okazywało się że ludziom wychodziły dziwne ubytki w niskich częstotliwościach właśnie. Tak więc przynajmniej mnie sie wydaje że warto.

Btw, stwierdzenie że jak bym wyciął wszystko od 10 kilo w góre i nic nie stracił jest troche śmieszne bachor :D Czyżby syczące pady i fxy na breakdownach tak ci już styrały uszy? :D
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez wysher 06 paź 2010, 21:06

Nono, panie Mrówa - full profeska. Wytłumiona sala, audiometr. Tak jak mówiłem - będę. A Wy marudy do kąta!! To praca dyplomowa Mrówy, nie wasza. Wie co robi, by zaliczyć i tak jest dobrze. Wszędzie musicie szukać dziury? No way!
Avatar użytkownika
wysher
 
Wiek: 38
Skąd: Wrocław

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez Vibez 06 paź 2010, 21:29

Robi co chce, pytam po fachu :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez bAchoR 07 paź 2010, 5:46

Ja bym na takie badanie się nie wybrał. Powiedz palaczowi o prześwietleniu płuc i wiadomo czego będzie się bał. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez Vibez 07 paź 2010, 11:56

Jak byś pracował w zawodzie to musiał byś wiedzieć czego nie słyszysz, a tak nie jest ci to potrzebne. ;) Stąd jak domniemam takie badanie skierowane do akurat tej grupy osób.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Pomiary ubytków słuchu dla DJ'ów

Postprzez Juma 08 paź 2010, 16:51

Infrared napisał(a):hahaha Jumandzi Ty już jesteś głuchy, nie ić tam.


bylem, widzialem,

po wnikliwych badaniach wyszlo ze jestem nietoperzem, echolokacja wporzadku
Avatar użytkownika
Juma
 


Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron