Sport

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Sport

Postprzez phantom 28 sty 2009, 18:13

No jasne, spójrz choćby na Puchar UEFA. Zresztą w samej hiszpańskiej jest znacznie większa dynamika zmian i rywalizacja w tabeli, a czołówka to nie taki beton jak w EPL.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sport

Postprzez Matvel 28 sty 2009, 18:22

Tylko co ma puchar do ligi? Ja mówię o tym jak ciekawe są mecze w ligach.
A co do tabel, toż Ci nie będę rozpisywał tabelek z kilku sezonów żeby udowodnić, że gadasz głupoty. Teraz w tym momencie można zobaczyć że w Anglii świetnie gra Aston Villa obecnie wicelider, a w Hiszpanii pierwsza 5 niemal taka sama od 10 lat z drobnymi wyjątkami.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Sport

Postprzez badzio 28 sty 2009, 18:27

Matvel napisał(a):patrz np: MŚ06 reprezentacja Włoch - wszyscy zawodnicy grali w swojej lidze


Świadczy to tylko o tym, że liga włoska była bardzo mocna, skoro wszyscy mistrzowie świata grali w tej lidze :) Więc po co mieli uciekać gdzieś za granicę?

Poza tym od zawsze wiadomo, że mało jest nacji (poza pojedyńczymi przypadkami), które dobrze sobie radzą za granicą. Właściwie to chyba tylko Brazylijczyków mozna znaleźć wszędzie w hurtowych ilościach.
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Sport

Postprzez Matvel 28 sty 2009, 18:52

badzio napisał(a):Świadczy to tylko o tym, że liga włoska była bardzo mocna, skoro wszyscy mistrzowie świata grali w tej lidze :) Więc po co mieli uciekać gdzieś za granicę?


Tak na to patrząc to wszyscy najlepsi piłkarze powinni grać w lidze mistrzów świata :D

badzio napisał(a):Poza tym od zawsze wiadomo, że mało jest nacji (poza pojedyńczymi przypadkami), które dobrze sobie radzą za granicą. Właściwie to chyba tylko Brazylijczyków mozna znaleźć wszędzie w hurtowych ilościach.


Francuzi chyba tylko potrafią się wszędzie odnaleźć, Portugalczyków także sporo po świecie nosi ale wybitni zawodnicy to nie są.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Sport

Postprzez phantom 28 sty 2009, 20:21

Matvel napisał(a):Tylko co ma puchar do ligi? Ja mówię o tym jak ciekawe są mecze w ligach.
A co do tabel, toż Ci nie będę rozpisywał tabelek z kilku sezonów żeby udowodnić, że gadasz głupoty. Teraz w tym momencie można zobaczyć że w Anglii świetnie gra Aston Villa obecnie wicelider, a w Hiszpanii pierwsza 5 niemal taka sama od 10 lat z drobnymi wyjątkami.

Mhm, a ja myślałem, że tam zdarzają się niespodzianki jak Racing Santander, Villareal, który ostatnie kilka lat ma fenomenalne, powrót Atletico Madryt czy bessa Valencii. W ostatnim czasie w czołówce roszad jest na pewno więcej niż w EPL, gdzie kilka ostatnich sezonów to tylko pytanie, na którym miejscu od 1 do 4 skończą Arsenal, Liverpool, Chelsea i Man U. W dalszej stawce walka rzeczywiście jest już bardziej wyrównana, ale mimo to w poprzednich paru sezonach rzadko zdarzały się niespodzianki. Zgadzam się, ten jest wreszcie inny, głównie dzięki kontuzjom w Arsenalu i przemyślanej polityce O'Neila.

Matvel napisał(a):Francuzi chyba tylko potrafią się wszędzie odnaleźć, Portugalczyków także sporo po świecie nosi ale wybitni zawodnicy to nie są.

Tak, plus gro piłkarzy z Afryki, którzy do silniejszych lig trafiają właśnie poprzez ligę francuską.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sport

Postprzez Kubo 28 sty 2009, 20:52

Za 10 min jedziemy z koksem ;] Everton FC vs Arsenal Londyn

Everton: Howard, Hibbert, Jagielka, Lescott, Baines, Osman, Arteta, Neville, Pienaar, Fellaini, Cahill
Ławka rezerwowych: Nash, Yobo, Castillo, Rodwell, Jutkiewicz, Anichebe, Gosling

Arsenal: Almunia, Sagna, Djourou, Gallas, Clichy, Nasri, Denilson, Song Billong, Diaby, Adebayor, Van Persie
Ławka rezerwowych: Fabianski, Toure, Vela, Ramsey, Bendtner, Eboue, Gibbs

http://www.meczyki.pl/index.php Tutaj znajdziecie streamy potrzebne do obejrzenia meczu

Go Go Go Gunners :D
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Sport

Postprzez Gadu 28 sty 2009, 21:01

Matvel napisał(a):
Gadu napisał(a): pogubieni Norwegowie i Jurasik, który nie miał nic do stracenia, a jak wiele zdobył tym rzutem.. Brawo!


Ostatnią bramkę zdobył Siódmiak.

http://img220.imageshack.us/img220/5117 ... hahsv3.jpg :D

My bad, dzisiaj dopiero to zauważyłem, miałem prostować. ;) Z perspektywy widza przed telewizorem Jurasik i Siódmiak wyglądają podobnie. :P
Z Chorwatami będzie mega ciężko, zdecydowana większość zgromadzona w hali będzie po ich stronie.. Ale miejmy nadzieję, że to oni pod presją będą popełniać błędy, z których nasi skorzystają.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gadu
 
Wiek: 39
Skąd: stąd i zowąd

Re: Sport

Postprzez Matvel 28 sty 2009, 21:03

phantom napisał(a):Mhm, a ja myślałem, że tam zdarzają się niespodzianki jak Racing Santander, Villareal, który ostatnie kilka lat ma fenomenalne, powrót Atletico Madryt czy bessa Valencii. W ostatnim czasie w czołówce roszad jest na pewno więcej niż w EPL, gdzie kilka ostatnich sezonów to tylko pytanie, na którym miejscu od 1 do 4 skończą Arsenal, Liverpool, Chelsea i Man U.


Czyli jednak muszę (2004/2005-obecny sezon) :
1. FC Barcelona/FC Barcelona/Real Madryt/Real Madryt/FC Barcelona
2. Real Madryt/Real Madryt/FC Barcelona/Villarreal FC/Real Madryt
3. Villarreal FC/Valencia CF/FC Sevilla/FC Barcelona/Sevilla FC
4. Betis Sewilla/Osasuna Pampeluna/Valencia CF/Atletico Madryt/Valencia CF
5. Espanyol Barcelona/FC Sevilla/Villarreal FC/Sevilla FC/Villarreal CF

:D
Kończmy ten temat, dla mnie Premier League gniecie Primera Division dla Ciebie nie.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Sport

Postprzez yaper 29 sty 2009, 20:22

Jeśli chodzi o mnie to liczy się dla mnie tylko liga angielska i tyle w temacie. Prawdziwa walka od pierwszej do ostatniej minuty, bez zbędnego płaczu po faulach (które i tak są duuużo brutalniejsze niż te kopanki do kostkach we Włoszech i Hiszpanii, gdzie celebruje się stałe fragmenty gry jak nie wiem co :P). Co do sytuacji na szczycie to się zgodzę: króluje zawsze te same 4-5 drużyn, ale jeśli chodzi o pojedyncze mecze to walka jest naprawdę wyrównana i miło się to ogląda. Zespoły z PL mają naprawdę duże ławki rezerwowych, a na nich klasowych graczy, którzy mogliby grać z powodzeniem w wielu klubach w podstawowych składach, ale to już temat do innej dyskusji.

PS: Ciekawi mnie, czy od przyszłego sezonu Manchester City włączy się do walki z najlepszymi... Ci Arabowie mogą sporo namieszać. A Chelsea się rozsypie?
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Sport

Postprzez Kubo 30 sty 2009, 22:23

No to gramy z Dania o braz. Dzisiejszy mecz byl do wygrania, ale o porazce zawazyla nasza slaba gra po przerwie, szczegolnie pierwsze 5 min. Ciezko nam sie wyprowadzalo akcje, swietnie bronil bramkarz Chorwacji. Gospodarze turnieju byli dzisiaj do ogrania, ale zabraklo nam troche zimnej krwi i szczescia (chyba limit sie wyczerpal na Norwegii :P ) Sedziowie poza jedna sytuacja zachowali sie naprawde profesjonalnie i wszystko elegancko gwizdali. Zanujaca sytuacja z tymi matami na parkiecie, ktore odklejaly sie co chwile :/ Brawa dla Jurasika ktory rozgral dobry mecz a reszta troche zawiodla. Teraz trzeba sie podniesc i powalczyc o 3 miejsce :)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Sport

Postprzez bAchoR 30 sty 2009, 23:59

Kuba, nie pier... . Nie było mowy o wygranej. Widziałeś jak ustawiali obrone ? Jak to wszystko wpspółpracowało. Polska nie mogła nic zrobić. Zawsze można gadać, że czegoś zabrakło a nikt nie potrafi przyznać, że byli po prostu lepsi. Wkurwia mnie takie gadanie. Nie ma się z czego podnosić. Zagraliśmy tyle ile mogliśmy. Prawda jest taka, że gdyby start był z tamtej grupy to po prostu prawdopodobnie bysmy nie wyszli. Dania dostała w D. 7 bramkami a my 6. To jest różnica klasy.
Także przestańcie gadać, że byli do ogrania. Dania jest naszym równorzędnym przeciwnikiem. Mnie cieszy, zę zagramy wszystkie możliwe mecze.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Sport

Postprzez djin 31 sty 2009, 1:24

miejmy nadzieje, że wyjedziemy z mistrzostw z medalem. Raz nam się udało już ograć w tych rozgrywkach Danię i to bez większego problemu. Obyśmy powtórzyli ten sukces.
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Sport

Postprzez Gadu 01 lut 2009, 16:46

Brawo szczypiorniści! Mamy brąz!
o/
Teraz Francja idzie po złoto :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Gadu
 
Wiek: 39
Skąd: stąd i zowąd

Re: Sport

Postprzez Monisia 01 lut 2009, 21:38

mi się strasznie podobała dzisiaj końcówka meczu :) jak jeszcze bramka na koniec i ta zajebista obrona...emocje były mega xD
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Sport

Postprzez yaper 02 lut 2009, 17:27

Brawo Orły Wenty! Teraz ME, a za 2 lata MŚ w Szwecji - liczę na złoto! ;)
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Sport

Postprzez Kubo 03 lut 2009, 20:48

Ostatnia akcja i obrona Szmala to bylo cos pieknego, taki gwozdz dla Dunczykow ;) Cieszy mnie rowniez wygrana Francji ktora pokazala wielka klase i umiejetnosci. Minus dla Chorwatow za zachowanie szczegolnie dla Balica (przegrywac tez trzeba umiec)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Sport

Postprzez Gadu 03 lut 2009, 23:07

Kubo napisał(a):Ostatnia akcja i obrona Szmala to bylo cos pieknego, taki gwozdz dla Dunczykow ;) Cieszy mnie rowniez wygrana Francji ktora pokazala wielka klase i umiejetnosci. Minus dla Chorwatow za zachowanie szczegolnie dla Balica (przegrywac tez trzeba umiec)

Cwaniaki z tych Chorwatów, "gorąca bałkańska krew".. :> Vori też dał popis, gdy chciał rzucić piłką sędziemu w twarz. Cieszę się z wyniku, ale sam mecz ciężko się oglądało, za dużo siłowej gry jak dla mnie, mało cieszących oko akcji, co chwila przerywane ataki pozycyjne..

Jeszcze słowa Wenty (mniej więcej): "Jesteśmy szanowani w Europie, lecz niestety nie w Polsce", "Niedawno mieszano nas z gównem, a teraz wynosi się pod niebiosa"
Obrazek
Avatar użytkownika
Gadu
 
Wiek: 39
Skąd: stąd i zowąd

Re: Sport

Postprzez Monisia 10 lut 2009, 17:41

jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Sport

Postprzez Kasper 15 lut 2009, 21:34

ja pierdole :o



NBA All-Star 2009: Best Slam Dunk...
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Sport

Postprzez Monisia 15 lut 2009, 21:44

widziałam dziś to w telewizji trąbią o tym wszędzie mały człowiek przeskoczył dużego człowieka hahaha :D dobry wyskok ma ziomuś
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości