Vinyl do MP3

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Vinyl do MP3

Postprzez Gnapek 16 wrz 2011, 1:20

Witam.

Temat jest dosyć dziwny. Mianowicie podoba mi się strasznie Orion - See Me Here (Original Dub Mix). Track został wydany tylko i wyłącznie na płycie vinylowej, chciałbym go mieć w postaci cyfrowej (WAV / MP3) i tu się zaczyna problem. Mianowicie nie mam żadnego odtwarzacza z którego mógłbym "skopiować" do komputera utwór. Nie znam się zresztą na tym za bardzo, ale czy jest ktoś na forum (najlepiej z Bydgoszczy) kto mógłby vinyla przerobić na WAV tudzież MP3 (albo najlepiej oba :D) ?

P.S. jeżeli taka osoba by się znalazła to wówczas zakupię singla poprzez Discogs'a i mogę mu podesłać go
Orion – See Me Here (Unreleased Dubs)

Pozdrawiam.

EDIT: Teraz dopiero zauważyłem że mogłem dać do innego działu - "Muyzka - Ogólne" :|
Avatar użytkownika
Gnapek
 
Skąd: Bydgoszcz

Re: Vinyl do MP3

Postprzez Vibez 16 wrz 2011, 2:25

Jak już szukasz kogoś do zgrania to szukaj najlepiej jakiegoś DJ'a. Zgrywanie na byle czym nie ma sensu, bo i przeskoczyć może i szumu będzie pełno. Tu potrzebna jest top class igła. A taką zazwyczaj mają wspomniani wyżej panowie.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Vinyl do MP3

Postprzez Amnes 28 wrz 2011, 13:15

Vibez ma rację. Potrzebna jest kozacka wkładka, bdb preamp i referencyjna karta dźwiękowa. Sam gramofon i ramię jest już nieco mniej ważne, bo większość od 2 tysięcy w górę jest sprawna. Sam powoli zbieram sprzęt do zgrywania winyli do formatu bezstratnego. Spodobała mi się ostatnimi czasy muzyka gatunku classic house z samplami soulowymi i instrumentalnymi w prawdziwymi wokalistami i normalnymi instrumentami więc prędzej czy później takiego riga zrobię.

Warto zaopatrzyć się również w urządzenie do mycia płyt. Podsumowując dla jednej płyty nie ma sensu w nic inwestować. Cel w tym wszystkim mam ten sam - mieć ciekawe nagrania w jakości której nie da się kupić przez internet.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35


Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron