Hip-hop

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Hip-hop

Postprzez Mimaj 15 lis 2009, 14:19

Blay napisał(a):Tymon

No raczej. 'Oddycham smogiem' z Magierskim mnie zabiła. Zresztą takie klasyki jak 'Oka błysk' cały czas mam w swojej play'erce ; P
Btw. Reedycja WENY wyszła. Fajny motyw, ale remixy słabe. No i tylko 99 sztuk cd. Lol. Poza tym ten projekt Pelsona, Włodiego i Eldoki, czyli Parias zapowiada się ciekawie.
Telefon TelAviv
Avatar użytkownika
Mimaj
 
Wiek: 37
Skąd: Poznań

Re: Hip-hop

Postprzez TBk2000 12 gru 2009, 21:33

Refren wpada w ucho :D.

Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Hip-hop

Postprzez sector 12 gru 2009, 23:08

ale zal :- D
smieszy mnie jak te wszystkie pajace z blokowisk robia z siebie medrcow i gangsterow haha.

Refren > * :- D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Hip-hop

Postprzez Uczen_Sisior_a 12 gru 2009, 23:27

zalem jest Twoj komentarz... bez urazy ale jestes zielony w temacie... wiec nie wklejaj takich rzeczy <Dissow> wyjetych z dialogow ...ELO ;)
nie znasz sprawy dissow nie komentuj ... electronicznie vibracjone <zajmij sie wlasnymi dzwiekami><moge smialo i Twe jazdy skomentowac>...ale po co bo jak klakier nie klaszcze ??


Wiele o DISSIE moze Ci wiele powiedziec Krzys Miś ... TAAAAaaaaaa.... Krzysztof najlepszym przykladem


eLLo
"co...Pedaly"
Avatar użytkownika
Uczen_Sisior_a
 
Wiek: 39
Skąd: z Pączy gdzie Chu* z Pizd* sie łaczy

Re: Hip-hop

Postprzez TBk2000 13 gru 2009, 0:06

Bra bra bra :D. Dlatego dalem to do HH, a nie Humoru. Dobrze laska pojechala te bjacz, a pewnie niezle jej za skore zaszla. Swoja droga jest jeszcze gdzies tam inny diss na jej bylego, tez niezly liryczny pojazd :D. Generalnie nie slucham hh w ogole, a taki Peja czy inny Tede to dla mnie zwykle przychlasty, ale takie akcje z dissami sa calkiem zabawne i lubie posluchac :D.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Hip-hop

Postprzez sector 13 gru 2009, 1:55

Uczen_Sisior_a napisał(a):zalem jest Twoj komentarz... bez urazy ale jestes zielony w temacie... wiec nie wklejaj takich rzeczy <Dissow> wyjetych z dialogow ...ELO ;)
nie znasz sprawy dissow nie komentuj ... electronicznie vibracjone <zajmij sie wlasnymi dzwiekami><moge smialo i Twe jazdy skomentowac>...ale po co bo jak klakier nie klaszcze ??


Wiele o DISSIE moze Ci wiele powiedziec Krzys Miś ... TAAAAaaaaaa.... Krzysztof najlepszym przykladem


eLLo


Czytalem posta z 5x i nie potrafie zrozumiec wiecej niz pierwsze zdanie :lol: Na dodatek nie wiem do kogo to bylo czy do Tomka czy do mnie. Jesli do Tomka to faktycznie jest zielony, ma nawet zielony nick :lol:

Jesli do mnie to proponuje puknac sie w czolo bo nie masz pojecia o czym piszesz.

Ma ktos translator do tego typu postow? :- D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Hip-hop

Postprzez Uczen_Sisior_a 13 gru 2009, 9:54

wow bystrzacha forumowy.Mnie smieszy coz innego.Marek Sierocki i Hirek Wrona sie znalazl. "Zawijam" temat "Elo"


"Zawijam" - czyt.koniec tematu
"Elo" - blokowiskowe witam,nara itp
"co...Pedaly"
Avatar użytkownika
Uczen_Sisior_a
 
Wiek: 39
Skąd: z Pączy gdzie Chu* z Pizd* sie łaczy

Re: Hip-hop

Postprzez sector 13 gru 2009, 11:56

Uczen_Sisior_a napisał(a):Marek Sierocki i Hirek Wrona sie znalazl.

To widac, ze mamy inne poczucie humoru :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Hip-hop

Postprzez tomson 13 gru 2009, 13:04

Dziś zdecydowanie rządzi Poznań. Peja, Gural, a i nowi zawodnicy typu Shellerini, Słoniu czy Sobota nadają ton dzisiejszego rapu. Ostatnimi czasy stracił trochę Sokół, wydali dosyć popową płytkę, chyba każdy zna przebój lata z Fronczewskim :). Kraków to wielkie świry nawijające o zajebiście wielkiej nienawiści dla polskiej policji typu robiąca furorę wśród małolatów ekipa z Romanem Bosskim na czele, czyli Firma. Od czasu do czasu można uslyszec takze o scyzorykach dzięki Borixonowi i Kajmanowi. Ogólnie cieszę się, że dziś to rap w Polsce jest najbardziej rozwiniętym gatunkiem muzycznym na dobrym poziomie. Jest wielu młodych obiecujących zawodników. O swojej historii zwiazanej z hh nie mam zamiaru pisać. Obecnie mam kilka ulubionych postaci : Eldo, Gural, Włodi, Wilku, Fokus czy Fundacja i człowiek, który odszedł trochę od pierwotnej formuły gatunku, co akurat wyszło mu na dobre Fisz Waglewski :). Produkcje są na coraz lepszym poziomie, dużo dzieje się także w podziemiu. Podsumowując nie jest źle i będzie jeszcze lepiej. Z zagramanicy uwielbiam rosyjskie, słowackie i czeskie produkcje. Ameryka to dla mnie Snoop, Bun B i Rick Ross.
Ostatnio edytowano 13 gru 2009, 13:09 przez tomson, łącznie edytowano 2 razy
.
Avatar użytkownika
tomson
 
Wiek: 35
Skąd: tarnobrzeg/lublin

Re: Hip-hop

Postprzez Juma 13 gru 2009, 13:06

Avatar użytkownika
Juma
 

Re: Hip-hop

Postprzez Mimaj 13 gru 2009, 13:29

tomson. ja jestem z Poznania, ale nie odważyłbym się zaryzykować stwierdzenia, że akurat to miasto 'rządzi' w Polsce jeśli chodzi o rap.
Peja? Wydawanie kolejnych płyt o tym samym, non stop tylko 'kurewskie życie' i 'reprezentuję biedę'. Ile można słuchać tego samego (ratuje go tutaj ostatnie, dojrzałe solo)? moim zdaniem to jest jeszcze nudniejsze niż kolejna płyta Onara. Mam duży szacunek do Peji, bo zrobił na prawdę dobre płyty (z 'I nie zmienia się nic...' na czele), ale obecnie powinien sobie chyba przerwę zrobić. Gural? Spoko, fajnie się go słucha. Fajnie słucha się nawet trzeci razy nowej płyty, jak wychodzi... ale za czwartym czy piątym, to już znowusz robi się ta sama papka. To samo tyczy się całego PDG, czyli właśnie Słonia (nowa płyta zajebiaszcza, bardzo oryginalna), Ramony i całej reszty. Ich płyty to coś w stylu: 'gangsterka, jesteśmy zajebiści, każda sztuka na nas leci'. No ile można, się pytam? Hmmm, generalnie to Kobra jeszcze daje rade. Btw. Sobota jest ze Szczecina.
Nie oznacza to, że zaraz powiem, że Warszawa jest najlepsza. Bo nie jest.
Obecnie, na całe szczęście na scenę coraz mocniej wchodzą, lub przypominają o sobie ludzie, którzy na owej scenie są od lat, jednakże w nielegalnym cieniu. Wystarczy posłuchać płyt Zeusa, Tetrisa, Ortega Cartel (Montreal ;]), czy nowego projektu WENY z Rasmentalism (to jest truskul!). Aż chce się słuchać takich płyt.
'Stare dziadki', też będą mieć dużo do powiedzenia. Nowa płyta OSTRa ma być zupełnie czymś unikatowym (zobaczymy jak to będzie), Pele+Włodi+Eldo robią Parias (to będzie coś), dzieje się dużo dobrego i to w całym kraju.
Także stwierdzenie 'Poznań rządzi', jest tu chyba nie na miejscu.
Telefon TelAviv
Avatar użytkownika
Mimaj
 
Wiek: 37
Skąd: Poznań

Re: Hip-hop

Postprzez tomson 13 gru 2009, 15:06

Pisząc o Poznaniu miałem na myśli właśnie 'aktywność' raperów z tego miasta na rynku komercji (ciuchy, własna marka). Ruszyła całą machina marketingowa promująca to miasto jako stolicę. Sami 'znawcy' gatunku podkreślają, iż właśnie Wielkopolska to centrum kultury hip hopowej w Polsce. To o czym piszesz, czyli o przypominających się ikonach tej muzyki to prawda. Fakt, chochlik Sobota to Szczecin, mój błąd :). Są producenci którzy od zawsze będą undergrandem, nie zwarzając na ilość sprzedawanych płyt. Ale nie zaprzeczysz, że właśnie Sokół, HG czy Gural a ostatnio i Firma to maszynki do produkcji plnów. Jadą Tedego, a sami tacy się stali. Jedyny pozytyw tego to promocja innych artystów, jak Ras Luta, Bass Tajpan, którzy do nie dawna byli znani jedynie w środowisku reagge i pochodnych. Poznań niezaprzeczalnie w tym momencie kreuje polski rap, Wawka, jak to stolica, jest i będzie na piedestale. I dla szerokiej publiczności właśnie lansowana gangsterka, imprezowe wyszpadyzorowane bity są w czołówce, a to nie zawsze idzie w parze z poziomem.
.
Avatar użytkownika
tomson
 
Wiek: 35
Skąd: tarnobrzeg/lublin

Re: Hip-hop

Postprzez drevni 13 gru 2009, 19:56

Bez urazy, ale wszyscy pierd***cie takie bzdury, że hej. Najlepszy jest Ędward Ącki, który jest andregrandowcem, bo nie wydaje płyt i nie sprzedaje :lol:
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Hip-hop

Postprzez sector 13 gru 2009, 20:48

drevni napisał(a):Bez urazy, ale wszyscy pierd***cie takie bzdury, że hej. Najlepszy jest Ędward Ącki, który jest andregrandowcem, bo nie wydaje płyt i nie sprzedaje :lol:

hahaha tak jest! :D


:lol: :lol: mistrz :D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Hip-hop

Postprzez Mimaj 16 gru 2009, 13:03

wiadomo. przecież Ędward Ącki jest założycielem DefJam Rec. :mrgreen:

no właśnie tomson, ostatnie zdanie, które napisałeś chyba w pełni oddaje sytuację polskiej sceny typu commercial. a szkoda, że akurat w taki sposób się to przedstawia.
'dla szerokiej publiczności właśnie lansowana gangsterka, imprezowe wyszpadyzorowane bity są w czołówce, a to nie zawsze idzie w parze z poziomem.'
Telefon TelAviv
Avatar użytkownika
Mimaj
 
Wiek: 37
Skąd: Poznań

Re: Hip-hop

Postprzez enthuser 18 sty 2010, 23:23

z kultury HH najbardziej jaram sie turntablismem :) naprawde coś fajnego. a jezeli chodzi o graffiti to postaram wam sie przesłać asa pik toruńskiej społeczności radiowej wymalowanego pod wiaduktem :D

z muzyków najbardziej lubie twórczość OSTRa :) ... i nie jest takim żulem jak reszta tych idiotów co tylko stoją w bramach zjarani i krzyczą jp na 100%
myspace.com/enthuser
Avatar użytkownika
enthuser
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń k. Berlina

Re: Hip-hop

Postprzez Hongo 19 sty 2010, 10:43





Cały album "Ja tu tylko sprzątam" :landmine:
Tetrahydrokannabinol
Avatar użytkownika
Hongo
 
Skąd: Toruń

Re: Hip-hop

Postprzez dumm 19 sty 2010, 12:20

Polecam Instrumental Hip Hop / Downtempo:





dumm
 
Skąd: 3miasto

Re: Hip-hop

Postprzez Monisia 19 sty 2010, 12:32

dumm świetne numery wrzuciłeś ;) wiesz co dobre...
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Hip-hop

Postprzez bAchoR 26 kwi 2010, 6:11

Ogólnie przez tą muzyke rośnie pokolenie nienormalnych, marginalnych młodych ludzi, którzy krzyczą JP na 100 % i nie wiedzą dlaczego. Ludzie robiący taką muzykę i piszący teksty powinni być trochę bardziej odpowiedzialni. Oczywiście nie dotyczy to takich ludzi jak np. O.S.T.R, który naprawdę ma coś do powiedzenia i czuć jakąś inteligencje w jego wywodach.

jak reszta tych idiotów co tylko stoją w bramach zjarani i krzyczą jp na 100%


Widzę, że się rozumiemy w tej materii. :lol:

Tak samo mnie denerwuje człowiek z dawnych Witryn Odbicia (zapomniałem jak on się nazywa) - Sokół ?
Biadoli jakby wszystkie rozumy świata pozjadał.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości