Hip-hop

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Hip-hop

Postprzez Optik 26 kwi 2010, 11:28

L.u.c.
Obrazek
Avatar użytkownika
Optik
 
Wiek: 37
Skąd: Wro

Re: Hip-hop

Postprzez drevni 26 kwi 2010, 17:27

Ostatnio wpisałam sobie na 'jutubie' firma, bo byłam ciekawa, po wielu różnorodnych komentarzach, co to za przygłupy. Przesłuchałam kilka ich kawałków i doszłam do wniosku, że to rzeczywiście przygłupy, które hańbą okrywają moje miasto :D Nożeszkur dramat straszny. W związku z czym odsłuchałam kilka dobrych kawałków hh sprzed lat, coby niesmak zniknął, i aż mi się łezka w oku zakręciła. Niektóre kawałki m.in. Paktofoniki po prostu są niesamowite jak dla mnie. No i przyznaję, że OSTRy też potrafi
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Hip-hop

Postprzez Mimaj 25 cze 2010, 12:06

Firma to jest jakaś hańba. Trzech typa: koks, typowo osiedlowy dres z najkami typu Shox i niby skejt. Cała trójka do gazu.
Ja tylko czekam na nową płytę Elda (status złotej jeszcze w pre-orderze) no i przesadna jest nowa płyta El Da Sensei i Returners. Ci kolesie są niesamowici, robią tak klasyczne rzeczy, że łeb urywa. Mają po 20dzieścia parę lat, a robią bity dla klasyka, którego ja słuchałem jak miałem z może 17naście. Btw. te chłopaki są z Torunia :] Zresztą, na nadchodzącą płytę Elda też produkowali ;]
http://www.youtube.com/watch?v=FwMHOpt7jcI
Telefon TelAviv
Avatar użytkownika
Mimaj
 
Wiek: 37
Skąd: Poznań

Re: Hip-hop

Postprzez bAchoR 29 cze 2010, 9:15

Ten Polski Rap to śmiech na sali. Jak widze górala esko, cwaniaków w kapturach to mi się nóż w kieszeni otwiera. Na kartce przelewa takie myśli, że głowa mała, a na żywo ma problemy żeby się wypowiedzieć, bo ma tak przepaloną blachę.

,, będe brał Cię w u aucie'' zrobili dla kiczu, a małalaci i nawet moi rówieśnicy łykneli to jak małe dzieci. Poziom odbioru muzyki w naszym kraju jest zatrważająco tragiczny i gusta nie mają tutaj nic do rzeczy. Są ksiązki trudne i dojrzałe w odbiorze, są proste i dobre, potem jest prasa bulwarowa ala Bild, Fakt i inne ścieki i my reprezentujemy ten syf jako Polskie słuchowisko jako całość. Za oceanem wcale nie jest lepiej.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Hip-hop

Postprzez Stelmach 29 cze 2010, 13:23

bAchoR napisał(a):Jak widze górala esko, cwaniaków w kapturach to mi się nóż w kieszeni otwiera.


Też mam jazdę z takich debili :D Zapomniałeś dodać że wszyscy są ogoleni na zero, noszą białe czapeczki Nike, kurtki z bazaru ze skóry, dresy z czterema paskami, złote łańcuchy na szyi i jeżdżą 10-letnimi BWM po wiejskim tiuningu ze spilerem z aluminowej blachy i bez tłumika :D Ot, to Polska właśnie....

Zresztą jak spojrzę w Belgii, Holandii, a głównie Francji to hip-hopu słucha tylko czarna bezrobotna mafia w podparyskich dzielnicach grozy, gdzie jeszcze do niedawna stały wraki spalonych samochodów a zdemolowane domy straszą do dziś po zamieszkach sprzed kilku lat.

Hip-hop jest dla mnie tak prymitywną muzyką od strony twórczości, przekazu, historii i artystów, a głównie osób które go słuchają, że nawet nie chce mi się pisać dlaczego.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Hip-hop

Postprzez drevni 29 cze 2010, 16:23

Ej ej to tak samo jakby napisać, że ci co słuchają elektroniki to 'zsolaryzowane' dresy w białych koszulkach ;)
Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego wora :ugeek:
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Hip-hop

Postprzez Amnes 29 cze 2010, 23:12

ale 90% To 90%
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Hip-hop

Postprzez Teo 30 cze 2010, 1:05

Ale pierdolisz głupoty Stelmach. Idź słuchaj sobie swojego hard dance żryj piguły i jeździj na Qlimaxy.
Avatar użytkownika
Teo
 
Wiek: 32
Skąd: Wrocław (Opole)

Re: Hip-hop

Postprzez Stelmach 30 cze 2010, 10:05

Aaa.. zapomniałem dodać że przynajmniej w Łodzi hip-hop jest szczególnie modny w środowisku kiboli i dresiarzy, gdzie wiele piosenek tego gatunku nawiązuje do zadym i awantur na stadionach i co moment są jakieś wstawki o policji i więzieniu :D Gdzieś na youtube znalazłem kiedyś piosenkę o ustawkach Lecha Poznań :mrgreen: Parodia do kwadratu :D
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Hip-hop

Postprzez cryshis 30 cze 2010, 11:12

bAchoR napisał(a):Jak widze górala esko, cwaniaków w kapturach to mi się nóż w kieszeni otwiera.


lepiej sobie wydziaraj I love trance na przedramieniu :|

Stelmach napisał(a):
Też mam jazdę z takich debili :D Zapomniałeś dodać że wszyscy są ogoleni na zero, noszą białe czapeczki Nike, kurtki z bazaru ze skóry, dresy z czterema paskami, złote łańcuchy na szyi i jeżdżą 10-letnimi BWM po wiejskim tiuningu ze spilerem z aluminowej blachy i bez tłumika :D Ot, to Polska właśnie....

Zresztą jak spojrzę w Belgii, Holandii, a głównie Francji to hip-hopu słucha tylko czarna bezrobotna mafia w podparyskich dzielnicach grozy, gdzie jeszcze do niedawna stały wraki spalonych samochodów a zdemolowane domy straszą do dziś po zamieszkach sprzed kilku lat.

Hip-hop jest dla mnie tak prymitywną muzyką od strony twórczości, przekazu, historii i artystów, a głównie osób które go słuchają, że nawet nie chce mi się pisać dlaczego.


Daj spokoj, chyba nic nie wiesz o hip-hopie i jego pochodzeniu skoro piszesz takie rzeczy. Porownywanie hip-hopu do Firmy to tak jak nazywanie Armina techno. Ja slyszalem wiele swietnych bitow i tekstow, a Ty swoja wypowiedza podkresliles tylko swoja zdolnosc szufladkowania i swoje ograniczenie. Tak samo bachor piszesz o "bede bral Cie" ktory fakt faktem jest kiczem ,ale chwile ... czy trance nie jest kiczem? bo dla mnie wielkim i nie starczylo by mi palcow u rak aby wyliczyc kawalki pseudo wielkich producentow, ktore sa jednym wielkim muzycznym gownem. Jak z kazdym rodzajem muzyki ,wszedzie jest to zle i dobre ... zamiast krytykowac i udawac najmadrzejszych na swiecie ,lepiej troche zaglebic sie w temat.

Troche klasyki , dobrego rapu ktory ja osobiscie uwielbiam :

http://www.youtube.com/watch?v=NDWUyChXaDI

http://www.youtube.com/watch?v=Fth2bB-VApk

http://www.youtube.com/watch?v=wcQePaUOxjQ

http://www.youtube.com/watch?v=wfE9-lisqfA

http://www.youtube.com/watch?v=mgUBK1Q83Es
Ostatnio edytowano 02 lip 2010, 7:29 przez cryshis, łącznie edytowano 1 raz
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: Hip-hop

Postprzez bAchoR 30 cze 2010, 11:23

lepiej sobie wydziaraj I love trance na przedramieniu


Pierdol się buraku. Każdy ma prawo do swojego podejście do pewnych postaw i tematów i nic Ci do tego.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Hip-hop

Postprzez Stelmach 30 cze 2010, 11:28

cryshis napisał(a):Ja slyszalem wiele swietnych bitow i tekstow, a Ty swoja wypowiedza podkresliles tylko swoja zdolnosc szufladkowania i swoje ograniczenie.


Na Boga cryshis, bit prosty jak z perkusji i harmonijki a zawartość banalnych tekstów oparta na rymach częstochowskich jest właśnie taka jak napisałem w poprzednich postach. Jak już mamy porozmawiać o bitach to chętnie wjaśnię Ci jak UK trance czerpał pomysły na bassline z hard house czy coś w tym stylu. Zabija mnie prymitywność tej muzyki od strony instrumentalnej począwszy a na banalności tekstów skończywszy. Dziękuję za uwagę.
Ostatnio edytowano 30 cze 2010, 11:33 przez Stelmach, łącznie edytowano 1 raz
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Hip-hop

Postprzez bAchoR 30 cze 2010, 11:36

instrumentalnie hip-hop leży i kwiczy. Bo jak nazwać parosekundowy, loopowy motyw ciągnący się przez cały utwór ?

Z takich ambitniejszych uważam Xzibit - Paparazzi. Tam muzycznie naprawde sporo się dzieje, a kawałek jest stary.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Hip-hop

Postprzez cryshis 30 cze 2010, 11:42

no coz ... o gustach sie nie dyskutuje ;) dla mnie UK Trance jest monotonny i nudny, dla Ciebie hip-hop, ktory opiera sie wlasnie na loopach ,cutach i skreczach ,no ale przeciez upliftowe breakdowny sa takie miazdzace i wypelnione instrumentami ,ze az sie lezka w oku kreci nie bachor ? :D
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: Hip-hop

Postprzez bAchoR 30 cze 2010, 17:17

cryshis napisał(a):no ale przeciez upliftowe breakdowny sa takie miazdzace i wypelnione instrumentami ,ze az sie lezka w oku kreci nie bachor ?


No a jak :D Dobry breakdown rozpierdala nawet najlepszą orkiestre symfoniczną.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Hip-hop

Postprzez Teo 01 lip 2010, 22:35

słuchacie jakichś gówien które serwują wam radia i mówicie ze hh to scierwo... wystarczy posłuchać np. DJ Premiera który robi kozackie bity...
w ogóle trance tez oceniacie po utworach tiesto, a house po davidzie guettcie? wy naprawde jestescie tacy ograniczeni czy to jakies prowokacje?
Avatar użytkownika
Teo
 
Wiek: 32
Skąd: Wrocław (Opole)

Re: Hip-hop

Postprzez sector 02 lip 2010, 7:58

Jestesmy ograniczeni a najlepszy i tak jest Guetta bo robi najlepszy trens JP na 100%!!!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Hip-hop

Postprzez drevni 02 lip 2010, 17:50

sector napisał(a):najlepszy i tak jest Guetta bo robi najlepszy trens JP na 100%!!!

:lol: ja myślę, że na tym powinna się zakończyć dyskusja :D
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Hip-hop

Postprzez bAchoR 07 lip 2010, 18:40

Teo napisał(a):słuchacie jakichś gówien które serwują wam radia i mówicie ze hh to scierwo... wystarczy posłuchać np. DJ Premiera który robi kozackie bity...
w ogóle trance tez oceniacie po utworach tiesto, a house po davidzie guettcie? wy naprawde jestescie tacy ograniczeni czy to jakies prowokacje?



Wole być ograniczony niż słuchać rapu.
Z czego zrodziło się to słynne JP na 100 %. Z tej ogłupiającej kultury, a raczej jej elementowi - rapu. Bo breakdance i pisanie stoi na bardzo wysokim poziomie i to one trzymają tą kultury na względnie dobrym poziomie. Ta muzyka zatruwa to wszystko i szkoda, że wszyscy hip- hop myślą tylko rap.
Potem 15 letnie kajtki krzyczą JP, JP na 100 % ? A co


http://www.youtube.com/watch?v=Xw6yucOr ... r_embedded

Włodi dostał w pierdol na koncercie w Londynie :D To jest ta kultura. Wychodzą karki, włodi dostaje w pysk, a fani dalej się bawią z karkim \o/ xD
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Hip-hop

Postprzez Teo 09 lip 2010, 7:07

JP na 100% było już w umysłach blokersów od dawien dawna, dopiero ktoś przelał to na papier i zrobił z tego ideologie. Zawsze idioci hejtowali policje, a to przez to ze chcieli sobie ustawki po meczu zrobic czy spalić zioło i w to pały im uniemożliwiały. Wiekszość tych ludzi tak samo chodzi na sunrise i wystarczy, ze poleciałby jakiś utwór z paroma słowami "fuck the police" "kill tha policeman".
Z reszta to jest rozmowa na temat beznadziejnej odmiany muzyki. To tak jakbym miał skreślić słuchanie trancu bo nie podoba mi sie stupid hardcore :|

Co do akcji w Londynie to nic nadzwyczajnego szczerze mówiąc. Pojechały karki na zmywak by zarobić sobie na BMKe i to nie jest pojedynczy incydent, że wpierdol dostaje sie po prostu za nic.
http://www.youtube.com/watch?v=pjbmLz3BTQc
Avatar użytkownika
Teo
 
Wiek: 32
Skąd: Wrocław (Opole)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron