Podróżowanie

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Podróżowanie

Postprzez Jachu 11 sty 2009, 18:50

Postanowilem zalozyc ten temat, ponieważ jestem wielkim fanem podróżowania. Bardzo lubie odkrywac ciekawe miejsca, czytac roznego rodzaju przewodniki, oglądać zdjęcia i dowiadywac się ciekawych, nieznanych mi dotad rzeczy o roznych krajach i ich obywatelach. Jeśli chodzi o mnie to do tej pory nie wyjeżdżałem poza Europe (do odwiedzenia zostala mi jeszcze Skandynawia oraz paru naszych wschodnich sąsiadów), ale na przelom sierpnia i wrzesnia planujemy wyprawe do Ameryki Południowej.
Pochwalcie się jeśli macie jakies ciekawe wspomnienia, zdjęcia z fajnych miejsc, spotkaliście dziwnych czy interesujących ludzi. Jestem pewien, ze niejedna osoba chętnie o tym poczyta.
Sam tez postaram się niebawem cos napisac jak będę miał chwile wolnego czasu.
Avatar użytkownika
Jachu
 
Wiek: 38

Re: Podróżowanie

Postprzez Infrared 11 sty 2009, 19:22

Ja chce na wyspy GOA, marzy mi się Ameryka Południowa. Jakichś przełomowych wycieczek w moim życiu nie było a szkoda bo to zajebiście poszerza horyzonty dosłownie i w przenośni.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Podróżowanie

Postprzez badzio 11 sty 2009, 21:13

Chciałbym jechać tu i tam. Niestety mnie nie stać :/ a żeby pojechać gdzieś 'na ryj' jestem za mało odważny i mam zbyt dużo obowiązków. Smutny ten świat :( :D
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Podróżowanie

Postprzez Monisia 11 sty 2009, 21:43

Mi zawsze się marzyła Hiszpania zrealizowałam swoje plany, jednym słowem piękne miejsce, krajobrazy, baseny itp. wspaniała rzecz. Zawsze chciałam zwiedzić Tunezję, Egipt, Chorwację, Karaiby... lecz można tylko pomarzyć bo jak to napisał Badzio
badzio napisał(a):Chciałbym jechać tu i tam. Niestety mnie nie stać :/ a żeby pojechać gdzieś 'na ryj' jestem za mało odważny i mam zbyt dużo obowiązków. Smutny ten świat :( :D
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Podróżowanie

Postprzez Święty 12 sty 2009, 12:46

Ameryka Południowa? A dokładniej jachu, infrared? :> Ja bym chciał do Peru sie wybrać, na Plaskowyż Nazca szczególnie no i Machu Picchu.
Ja, dzięki mojej drugiej lepszej połówce ;) zacząłem się interesować zwiedzaniem czego się da i podróżowaniem. Zeszłoroczny urlop to Chorwacja (Makarska), na własną rękę pojechaliśmy też wtedy do Dubrownika, Splitu i na spływ pontonowy - było megasuper! Urlop 2009 planuję na razie po cichu... na Malcie. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
W PL podobają mi się nasze górki - polecam na początek Wisłę (Czantoria itp), Szczyrk (Skrzyczne itp) - piękna góralska chata do wynajęcia na hali hondraski, Pokrzywna + Głuchołazy (Biskupia Kopa). Jak tylko zrobi się cieplej planuje wybrać się w Tatry Zachodnie (moja ciągnie mnie na Rysy od razu, ale ja wole po kolei...). Polecam też Nysę i jej zabudowania forteczne, jest co zwiedzać, po lasach latałem pół dnia z aparatem żeby odnajdywać jakieś mury obronne, stare twierdze itp :) Podobało mi się też w Ogrodzieńcu na zamku i w Ojcowskim Parku Narodowym. Tyle na razie. Pozdrawiam!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
Avatar użytkownika
Święty
 
Wiek: 42
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Re: Podróżowanie

Postprzez Jachu 13 sty 2009, 0:18

Święty napisał(a):Ameryka Południowa? A dokładniej jachu, infrared? :> Ja bym chciał do Peru sie wybrać, na Plaskowyż Nazca szczególnie no i Machu Picchu.

Generalnie mamy obmyslone dwie trasy - dłuzsza i krotsza.
- Trasa dluga obejmuje takie kraje jak: Peru, Bolivia, Paragwaj, Argentyna i Urugwaj (Miala byc jeszcze Wenezuela i Kolumbia, ale w koncu uznalismy, ze ominiemy te dwa kraje ze wzgledow bezpieczenstwa)
- Trasa krotka: Brazylia, Urugwaj, Argentyna.

Świety, moze chcesz do nas dolaczyc?:)
Nie wiemy jeszcze, ktora dokladnie trase wybierzemy. Powiem Wam w marcu, bo wtedy mamy zamiar rezerwowac bilety, ale podejrzewam, ze ze wzgledow finansowych wybierzemy ta druga opcje. Najgorsze jest to, ze bilety lotnicze sa cholernie drogie... bedziemy sie starac zamknac w 4000 zl, ale nie wiadomo czy sie uda:/
Swiety, moze chcesz dolaczyc do naszej ekipy?:)
Avatar użytkownika
Jachu
 
Wiek: 38

Re: Podróżowanie

Postprzez sector 13 sty 2009, 0:54

moim marzeniem (oczywiscie nie liczac ibizy, na ktora moze uda i sie udac w te wakacje) jest poleciec do Japonii i pozwiedzac/posiesiedziec tam troche. Mam nadzieje ze kiedys mi sie uda :faq:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Podróżowanie

Postprzez Enters 13 sty 2009, 2:00

Tak na temat dość ciekawa relacja człowieka, który wyjechał na 3 dni, z których już zrobiły się 3 lata podróżowania. Cytat jak zaczęło się to wszystko:
Dzisiaj mija dokladnie cztery miesiace odkad mnie w domu nie ma? jak sobie przypominam moje wyjscie z domu to naprawde mnie to samego zaskakuje?. Z powodu telefonu od nieznajomej osoby odrzedlem od komputera spakowalem sie przez pare minut powiedzialem rodzica ze za trzy dni wruce i zamknolem drzwi za soba... :-)

Polecam poczytać i pooglądać zdjęcia, fakt momentami aż oczy bolą od błędów i składni, jednak warto się przemęczyć :P
Wybrał się w 3 dniową podróż... a od 3 trzech lat jeździ stopem do okoła świata
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Re: Podróżowanie

Postprzez djin 16 sty 2009, 0:48

genialny temat! Kocham podróże, są esencją życia ;)
ja sam mam tyle ambitnych planów, ale niestety trzeba mieć środki ;)

Akurat tak się składa, że jutro jadę z kumplami w celach turystycznych Na Ukrainę na kilka dni (w planach mamy Lwów). Ze Szczecina kawał drogi :D 16h przemyślanką z 5ma chlorami :D
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Podróżowanie

Postprzez kiki 16 sty 2009, 9:04

moje marzenie to cypr :D
a moim zdaniem taka podroz nawet 50km za dom moze byc bardzo ciekawa i pelna przygod :) chociazby takie spontaniczne wyjazdy z najblizszymi w nieznane miejsce, nie trzeba miec uzbierane pieniadze na jakies wypasy, liczy sie towarzystwo! no ale wiadomo ja tez marze o jakis dalekich podrozach i poznac zupelnie mi obca kulture. ja juz jestem bardzo szczesliwa jak mam mozliwosc pojechac do monachium! grunt ze troche po za wroclaw :)
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Podróżowanie

Postprzez pressya 05 lut 2009, 13:13

Moje marzenie to Malediwy, Palau , Kiribati ,Madagaskar, RPA oraz podróż koleją transsyberysjką :) Brazylią też nie pogardzę :) Póki co byłam w UK ( Manchester,Londyn,Liverpool) Irlandii (Dublin,Letterkeny,Sligo-prześliczne tereny, Drogheda) ,Niemcy , Holandia (Eindhoven,Utrecht-coś cudownego),Czechy (Praga,Hradec Kralove) ,Rumunia (Bukareszt, Constantza),i liznełam Białoruś :) jeszcze chciałabym na Litwe jechać, dziadkowie pochodzą z Wilna i Grodna.. ale to pewnie za łohoho i trochę ;)
tu parę zdjęć z podróży ;)

Irlandia ,Howth - Dublin
Obrazek

Irlandia, okolice Drogheda
Obrazek
Niemcy,Hamburg
Obrazek

Rumunia, Contantza nad morzem czarnym- budynek Kantyny (Cazino)
Obrazek
Rumunia , Constantza - kawałek miasta ;)
Obrazek

Inne wrzuce jak ogarne ;)
ciężko i progresywnie :)
Avatar użytkownika
pressya
Under pressure
 
Wiek: 37
Skąd: z Nienacka

Re: Podróżowanie

Postprzez rdk 05 lut 2009, 15:57

ja też bardzo lubię podróżować, jak już się tak lansujemy to odwiedziłem niemcy, francja, szwajcaria, czechy, słowacja, austria, włochy [watykan i san marino to osobne państwa, też je liczyć :D? ] dania, turcja, egipt, izrael i palestyna, irlandia. W tym roku na 99% tunezja... i jeszcze sporo rzeczy do zobaczenia. marzenie to Kuba, Hawaje, Meksyk, Bora Bora eecchhh... za dużo by wymieniać, nie wiem czy kiedykolwiek tam będę, ale wiem jedno - do USA na pewno pojadę, nie wiem czemu ale coś mnie tam ciągnie :)
Avatar użytkownika
rdk
 
Wiek: 41

Re: Podróżowanie

Postprzez drevni 05 lut 2009, 16:00

Ja tam wiem co Cie tak tam ciągnie; czarnuchy, 'brukliny' itp ;)
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Podróżowanie

Postprzez djin 05 lut 2009, 17:09

Gosia, USA to nie tylko "bruklin" :)
Są też miejsca, gdzie nie zobaczysz ani jednego czarnego ;)

Ja to bym chciał zwiedzić cały świat. Serio, wydaje się to śmieszne, ale kocham nowe miejsca, kocham podróże, to jest moja pasja, dlatego może właśnie poszedłem studiować geografię. Jak na razie moim dalekosiężnym planem jest wyjazd do Australii, ale muszę trochę z tym poczekać. No i jeśli chciałbym tam pojechać, to zapewne na jakieś 2 lata. Oczywiście musiałbym się zapisać do jakiegoś college'u (niestety taki rządowy wymóg, inaczej wizy nie dostanę na tak długo). No i kasa. bez niej nigdzie się nie pojedzie. Poza tym tyle jeszcze jest rzeczy, których nie można zostawić ot tak i wyjechać, a chciałoby się...
Z miejsc, gdzie byłem, mogę wymienić: trzykrotnie w Stanach Zjednoczonych (za każdym razem na pół roku), Tunezja, Anglia, dwukrotnie Francja, Włochy, dwukrotnie Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Austria, Dania, Holandia, Ukraina no i chyba z 500 razy Niemcy. Zresztą czasami w ciepłe dni to się wybieram do Niemiec na rower :) do granicy blisko mam :P. Acha, no i jak byłem małym szkrabem to byłem w ZSRR :D (teraz tereny Litwy)
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Podróżowanie

Postprzez Rapture 05 lut 2009, 17:53

djin napisał(a):Zresztą czasami w ciepłe dni to się wybieram do Niemiec na rower :) do granicy blisko mam

Przerabialem to samo w zeszłym roku ziomek :) niemiecka czesc Puszczy Wkrzanskiej bardzo ciekawa i ladna, bez watpienia :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Podróżowanie

Postprzez drevni 05 lut 2009, 19:11

djin napisał(a):Gosia, USA to nie tylko "bruklin" :)
Są też miejsca, gdzie nie zobaczysz ani jednego czarnego ;)

ee wydaje Ci się ;)
Ja z kolei mam tak, że chciałabym pojechać w miejsca niekoniecznie popularne :) np takie Fidżi :stereo:
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Podróżowanie

Postprzez pressya 05 lut 2009, 20:21

nikt sie nie licytuje ale skoro mowa o to gdzie sie bylo to napisac mozna ;) chwalic sie mozna jak by sie bylo jak moja znajoma w rocznej podrozy dookola swiata. Była wszedzie procz biegunów ..ehh :)
ciężko i progresywnie :)
Avatar użytkownika
pressya
Under pressure
 
Wiek: 37
Skąd: z Nienacka

Re: Podróżowanie

Postprzez tymek 06 lut 2009, 15:01

Brazylia, Argentyna, Australia i ZEA (Dubaj!)
to mi sie marzy
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Podróżowanie

Postprzez rdk 06 lut 2009, 17:06

oj tak Dubai zdecydowanie :)
Avatar użytkownika
rdk
 
Wiek: 41

Re: Podróżowanie

Postprzez Rapture 06 lut 2009, 21:27

Ryzykowne straszne ale kiedys moze zarobie i przede wszystkim sie odwaze - Kolumbia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron