Zeitgeist - Wszech Mogący

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez Margo 12 sty 2009, 22:29

słyszeliście o tym dokumencie?? w sumie bardzo kontrowersyjny i dający do myślenia lecz nie dokońca jednak wiadomo czy to prawda bądź fikcja.. ale warty obejrzenia. Dokument jest podzielony na 3 części - religia, 9/11 , banki i plan zniewolenia świata. Link podaje poniżej..

http://www.art.anhro.com/index.php?opti ... Itemid=178

..i zapraszam do dyskusji po obejrzeniu w/w dokumentu :)
Margo
szo tam się dzieje?
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń

Re: Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez sector 13 sty 2009, 0:03

jest teraz nowa wersja, druga czesc dokumentu, Zeitgeist - Addemonium czy jakos tak. Opowiadac o tym w sumie jak Stany rzadza swiatem :P ogolnie to faktycznie daje do myslenia dokument. 9/11 to na bank jest jakis przekret USA bo za duzo faktow na to wskazuje. Ogolnie wypowiem sie wiecej na ten temat jutro bo dzis jest za goraco i wlasnie wrocilem z pracy :P Jedno co moge powiedziec ze jest to zajebiscie ciekawy dokument!

yyy jak ktos nei widzial to pierwsza czesc cala jest chyba na video.google.pl przynajmniej kiedys byla :!:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez badzio 13 sty 2009, 9:49

Popieram zdanie nobla. Śmieszne są te teorie spiskowe. Kiedyś miałem nawet plik z różnymi debilizmami z tego filmu. Kilka wyrywkowo sprawdziłem i faktycznie ich miejsce w rzeczywistości było zupełnie inne. Zeitgeist ssie i to ostro. Ale dla ludzi którzy lubują się w teoriach spiskowych Mela Gibsona, to na pewno jest to pozycja wartościowa ;)
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez sector 14 sty 2009, 1:53

badzio, a po tym co pokazli w tym filmie i w farenhait czy jakims podobnym myslisz ze 9/11 nie zostal ukartowany przez usa? samo to ze samoloty lataja sobie nad miastem gdzie migi powinny je raz dwa sciagnac czy przynajmniej przejac jest conajmniej dziwne. Jeden samolot ok, ale zeby drugi sobie tak wlecial? Pozatym brak sladow samolotu przy pentagonie. Raczej kiepski zwiazek tych atakow z bin ladenem. Ogolnie mozna o tym pisac i pisac. Wg. mnie wszystko a przynajmniej wiekszosc zostala niezle pomyslana przez kogos i zyski z tego 'ataku' usa czerpie po dzis dzien.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez badzio 14 sty 2009, 7:46

Może czerpią zyski po dziś dzień, może nie, nikt tego nie wie. Ja wychodzę z prostego założenia - jak coś nie jest pewne = nie wierzę w to. I stąd właśnie moje sceptyczne podejście do tego filmu...
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez sector 14 sty 2009, 23:45

Nob3L napisał(a):
badzio napisał(a): Ja wychodzę z prostego założenia - jak coś nie jest pewne = nie wierzę w to


OT TO :) Mam identyczne podejście ;)


czyli co jesli nie ma wystarczajacych dowodow na to ze zrobila to alkaida i na to ze zrobily to stany to w co wierzycie?
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez drevni 15 sty 2009, 9:05

sector napisał(a):czyli co jesli nie ma wystarczajacych dowodow na to ze zrobila to alkaida i na to ze zrobily to stany to w co wierzycie?

W lecznicze właściwości muzyki ;)
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez d3cK 15 sty 2009, 12:28

Dla mnie jest wiadomym, że stany dążą do tego żeby kontrolować wszystko i wszystkich, robią to tylko w sposób bardziej wysublimowany jak Rosja, inne supermocarstwo. Pomijając pytanie czy 9/11 był ukartowany, tragicznie niski poziom nauczania, propagacja konsumenkiego trybu życia i inne powodują, że ludźmi łatwiej kontrolować. Taki rozwój wydarzeń obserwuje się na całym zachodnim świecie, na który USA ma oczywisty wpływ. Poprzez rzekomą walkę z terroryzmem wprowadzają coraz to nowe i inne metody kontrolowania każdego aspektu życia amerykanów. Dlatego wierzę w pewien spisek, choć nie jestem przekonany, czy wygląda on tak jak w tym filmie.
Myślę, że rząd USA stać by było na zfejkowany atak na WTC...

Do zrozumienia pewnych rzeczy niepotrzebny jest Zeitgeist:) Pewne rzeczy są oczywiste i widoczne jak na dłoni:)
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez badzio 15 sty 2009, 13:07

sector napisał(a):czyli co jesli nie ma wystarczajacych dowodow na to ze zrobila to alkaida i na to ze zrobily to stany to w co wierzycie?


W nic. To jest mniej więcej tak jak np. z ufo. Niby ktoś gdzieś tam widział i niby ma nawet na to dowody, ale dopóki nie zostanie to potwierdzone naukowo i powszechnie ogłoszone, albo sam nie zobaczę ufo, to w to nie uwierzę.
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez bAchoR 30 sty 2009, 8:17

A ja myśle, że ataki na WTC byly po to, bo Amerykanie stwierdzili, że WTC są już za stare i za niskie i że rozbiórka by trwała za długo więc pomogly samoloty.
Nic wam z dociekania prawdy. Świat już nigdy nie przyjmie jako fakt, że za atakami stało USA.
Myśle, że gdyby WTC mialobyć np. pretekstem do wojny, to wybrali by inny sposób. (nie tyle ofiar i nie taki ogromny cios w gospodarke stanów.) Stany wcale nie są takim supermocarstwem. Nie mają żadnego budżetu. Jak czegoś potrzebują to pożyczają od świata. Skąd teraz Obama weźmie te pieniądze na rozruch gospodarki ? Poczytajcie troche o tym. Oczywiście jest to największy potencjał świata, ale zamrożony.
Wy patrzycie na tą katastrofe przez pryzmat czasu już dokonanego. A Marcin pomyśl chwile i powiedz mi kto wtedy o 8 rano w Stanach mógł przypuszczać, że samoloty uderzą w WTC i Biały Dom. Podejrzewam, że to nikomu nie przyszło na myśl w najgorszych snach. Ludzie na początku myśleli, ze to wypadek. Pozatym ludzie jak ludzie wiele rzeczy bagatelizują. Już niby wcześniej były przesłanki ku temu, że będzie atak z powietrza (CSI miało te dane). Oprócz oglądania filmu i przytakiwania warto też czasami włączyć swoją głowę. Przecież takie filmy powstają, żeby pokazać to co ludzie chcą usłyszeć.

Motyw z religią. Naprawde wiele już się na ten temat naczytałem. Wszystko wskazuje na to, że historia zna osobe jaką był Jezus Chrystus. Jednak ... Kościół wiele rzeczy przekłamał. Wizja piekła została wymyślona przez Kościół, żeby zmusić i przestraszyć ludzi do wiary. Jak nie będziesz chodził do Kościoła, to diabeł zrobi z Ciebie składnik do grochowej.Sam papież o tym mówił (nasz), że piekło należy interpretować jako życie, pustke po śmierci bez Boga. Zło, Lucyfer to czyny które sami w sobie rodzimy, a nie że nam diabeł podpowiada za plecami :D Wszystko na świecie ma swoje kontrasty. Elektryczność (potencjał + -), mądry, głupi, mądry chłop, glupia baba :D itd. Bóg ,,stworzył'' zło i je kontroluje w taki sposób, aby nas kształtować. Wiem, ze to nie jest do końca jasne, ale trzeba by było gadać o tym z 2 godziny.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez rdk 30 sty 2009, 10:45

fajnie zabrzmiało to
bAchoR napisał(a):Oprócz oglądania filmu i przytakiwania warto też czasami włączyć swoją głowę
gdy zdanie prędzej napisałeś
bAchoR napisał(a):(CSI miało te dane)
LOL! :D

Film oglądałem, daje do myślenia ale mojej wizji świata i religii jakoś nie przewrócił o 180 stopni, wiele faktów warto wiedzieć, ale zbytnio płyną z tymi spiskami. Jest tam wiele faktów, natomiast wiele rzeczy to nic nowego, i nie tylko stany sie zadłużają... Ja mam swoją wizję USA i nie chcę jej niszczyć jednym filmem, co by nie powiedzieli... na początku miałem mieszane uczucia co do tego filmu, w sensie do tego jakie fakty przestawił, trochę szok że tak wszystko się odbywa... ale później zrozumiałem, że np wszystkie Państwa nie mając kasy ją pożyczają, tylko że tak to już jest, że w innych krajach się pożycza ogromne kwoty, a w stanach robi się z tego szoł. Tam wszystko musi być szoł inaczej nie nazywałoby się amerykańskie.

Spiski, teorie etc... to wszystko fajne, zajawkowe, ale na dłuższą metę męczące, zawsze jest kontrargument strony przeciwnej... ktoś w tym filmie mówi o tym że niepokalane poczęcie, apostołowie i cała historia Jezusa to powielenie innych starożytnych opowieści, tylko że lepiej sprzedana, i że Kościół wciska ciemnotę ludziom, a z drugiej strony identyczne rzeczy można powiedzieć o twórcach filmu. Może to scjentolodzy którzy chcą odwrócić nas od chrześcijanizmu i dzięki gwiazdom szoł biznesu chcą nas "nawrócić"
Oczywiście abstrahuje i koloryzuje ale podałem to jako przykład możliwej manipulacji faktami i osiągnięcia swoich celów

To tak samo jak słynna debata na FMT na temat tego jakie media są stronnicze a jakie nie są... zadałem proste pytanie jednemu takiemu co tylko wpadał i siał popłoch w temacie o tym jakie PO i SLD jest złe, a jakie PiS było elofajne. Pytanie jest proste, jeśli TVN, Radio ZET i Wyborcza to zło konieczne, to skąd mam wiedzieć że po drugiej stronie [zła] nie jes TVP, Nasz Dziennik i inne?

No bzdura do potęgi, dlatego wolę olać to wszystko, oglądać to co mi się podoba i słuchać tego co mi lepiej pasuje... ktoś powie że wyrabiasz sobie zdanie na podstawie Faktów TVNowskich to jesteś kretynem, bo on wyrobił sobie na książkach i publikacjach profesorów i Bóg jeden wie jeszcze kogo... a może ten co pisał książkę/artykuł był jeszcze większym idiotą tylko miał po prostu inne poglądy?

To samo z atakiem na WTC... może ktoś ma na celu zniszczyć od wewn USA i dlatego te wszystkie publikacje? a może naprawdę zrobili to sami z WTC bo nikt by nie wpadł na pomysł że sami w sobie w kolano by nie strzelali?
Avatar użytkownika
rdk
 
Wiek: 41

Re: Zeitgeist - Wszech Mogący

Postprzez Rapture 31 sty 2009, 13:23

Jakos mnie nigdy nie jaraly tego typu dokumenty, Pamietam jak przy Fahrenheit zasnalem wiec ogolnie dla mnie takie tematy chyba sa za bardzo
rdk napisał(a):męczące
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL


Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron