Kuchnia

czyli coś dla brzuszka xD
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Kuchnia

Postprzez Monisia 14 sty 2009, 12:49

Pewnie każdy z was lubi porządnie zjeść. A czy lubicie gotować ? Lubicie eksperymentować w kuchni ? :D Jaka jest wasza ulubiona potrawa ?
Czy cenicie sobie tradycyjne potrawy, a może wypływacie po za kraj, żeby zaspokoić swoje podniebienie :D ?

zapraszam do dyskusji :)
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Kuchnia

Postprzez Kubo 14 sty 2009, 13:14

Ostatnio jadlem bardzo dobry bigos od Marcina (Johnego K.) mamy :gimmefood: Sam lubie pizze czy tez kebab, chociaz wiem ze to niezdrowe dlatego tylko raz na jakis czas. W ogole to preferuje potrawy takie lekko kwasnawe w smaku (np spaghetti z sosem lekko kwasnym itp) ;)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Kuchnia

Postprzez drevni 14 sty 2009, 14:22

Nie cierpię gotować!W kuchni jedynie co mogę robić to przyglądać się jak ktoś gotuję tudzież mogę posprzątać :D
Co do samego jedzenia nie lubię ostrych dań, żarcia z McD, kebabów, wątróbki i szpinaku. Reszta mile widziana :D
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Kuchnia

Postprzez demens 14 sty 2009, 14:31

Ryże, makarony, twarożki, mięso - czyli wszystko, co dobre na masę :D
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Kuchnia

Postprzez badzio 14 sty 2009, 17:26

Pizza i nie ma hugona we wsi. Każda, ze wszystkim, ciepła, zimna, byle tylko miała ser i była okrągła :D
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Kuchnia

Postprzez Amnes 14 sty 2009, 18:53

Dokładnie podzielam zdanie badzia. Do tego kebab, dobre sałatki i dużo mięsa. Właściwie im więcej mięsa tym lepiej. Mięso z grilla, pieczone, smażone. Po prostu MJENSO. Nie narzekam na spaghetti ani na pancake'i z syropem klonowym mmmmmm. Do tego można zagryźć wszelkiej maści pączki babeczki makowce murzynki i mulatki. Lody z świeżymi owocami też są całkiem w cipke.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Kuchnia

Postprzez kiki 15 sty 2009, 15:11

płatki z mlekiem :D
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Kuchnia

Postprzez Rapture 17 sty 2009, 20:00

Tosty z szynka, pomidorem, papryka, pieczarkami i serem o 4 nad ranem po imprezie - bezcenne! :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Kuchnia

Postprzez Monisia 27 sty 2009, 19:11

a ostatnio przepadam za swoją zapiekanką xD mielone z pieczarkami makaron dużo sosu czosnkowego i mega dużo sera.... :fuckyeah:
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Kuchnia

Postprzez drevni 27 sty 2009, 20:50

generalnie to rządzą pierogi (przede wszystkim ruskie oraz z kapuchą i grzybkami) :]
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Kuchnia

Postprzez bAchoR 28 sty 2009, 19:31

Jeśli chodzi o nasze zdrowie w kuchni to w tym wieku już nie powinniśmy pić mleka. (zakwaszanie organizmu sprzyja potencjalnego rozwojowi raka). To samo dotyczy białego pieczywa. Powinniśmy go używać jak najmniej. :)

Ciekawe dokonania w medycynie dotyczą odżywiania się zgodnie z naszą grupą krwi. Jest to jedno z najważniejszych dokonań w 21 wieku. Mało kto o tym wie. Np. osoby z grupą krwi 0(nie wiem czy akurat ta grupa) nie powinny jeść dużo miesa, gdyż ich ,,krew'' (nie umiem tego nazwać inaczej) sama produjuje potrzebne białko itd. ;] Czesto podświadomie coś lubimy i czeegoś nie lubimy i to ma związek własnie z naszą grupą krwi. Zdobylem już sporo wiedzy z zakresu zdrowia i żywotności ludzi i lubie o tym opowiadać po pijaku. ;]

Najzrowsze i najtrwalsze osobniki mają grupe krwi A. (czasy mamutów) Najsłabsze 0, ponieważ ta grupa krwi wytworzyła się całkiem niedawno.

Nie piszcie, że tak naprawde nic sie nie powinno jeść bo szkodzi. Może to i prawda, ale zawsze można wybrać lepsze zło.

Jak jesz tak wyglądasz :)

Najzdrowsze mięso to wołowina i indyk. Hormony dodawane do paszy itd. odkładają się w tkance tłuszczowej a nie mięsie ;] Pozatym wół i indyk byle gówna nie zjedzą ;]
Powinniśmy unikać wieprzowiny. Wiedzieli o tym już dawno, dawno temu żydzi. Jest o tym mowa w torze, że mają zabronione spożywanie wieprzowiny. Zobaczcie jakie tjuny robi Hydroid :D ;)

:D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Kuchnia

Postprzez Rapture 28 sty 2009, 21:55

bAchoR napisał(a):Zobaczcie jakie tjuny robi Hydroid

Wlasnie przez ta wieprzowine to mu chyba na mozg siadlo i tloczy jakies tandetne trensiory miast dobrych trackow jak "Incurved" czy "What If" chociazby :D

Ahh, i pisze sie "mniejsze zlo" ;) A tak to ciekawe co piszesz :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Kuchnia

Postprzez sector 28 sty 2009, 23:29

bAchoR napisał(a):Jeśli chodzi o nasze zdrowie w kuchni to w tym wieku już nie powinniśmy pić mleka. (zakwaszanie organizmu sprzyja potencjalnego rozwojowi raka). To samo dotyczy białego pieczywa. Powinniśmy go używać jak najmniej. :)


Dla mnie to troche bzdura mowiac szczerze. Kiedys ludzie jedli wszytko mega tluste i mega slone, pili mleko prosto od krowy, ktore podobno jest szkodliwe i ble ble ble. Od jakiegos czasu bylo wiadomo zeby pic duzo mleka ze jest dobre, malym dziecia tez dawam itp. Teraz nagle nie pic bo jest niezdrowe itp. Ja osobiscie lubie mleko i jem codziennie rano platki z mlekiem. Do tego podobno jajka tez sa nie zdrowe, tarczyca, cholesterol itp. A ja czasmi wcinam po 3-4 dziennie. Ogolnie to takich rzeczy jest pelno wszedie. Gdzies pisza zdrowe a gdzies znowu ze nie. Badz tu madry i pisz wiersze. Nie mozna odmawiac sobie przeciez wszystkiego. Z reszta wydaje mi sie ze w porownaniu z Anglikami polacy zywia sie w miare dobrze, bo wystarczy zobaczyc chocby na to jak wygladamy a jak wygladaja oni. Chociaz z drugiej strony moze to byc spowodowane tym ze nie mamy az tak hajsu zeby wcinac tak jak oni :D (przyklad, biedni studenci co wola pic niz jesc :D).
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Kuchnia

Postprzez Monisia 29 sty 2009, 0:20

sector napisał(a):Do tego podobno jajka tez sa nie zdrowe, tarczyca, cholesterol itp.

ja tam słyszałam, że sprzyjają ślepocie :P ale też sobie lubię zjeść z boczkiem, kiełbaską i ketchupem :D
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Kuchnia

Postprzez sector 29 sty 2009, 0:25

Monisia napisał(a):ja tam słyszałam, że sprzyjają ślepocie :P ale też sobie lubię zjeść z boczkiem, kiełbaską i ketchupem :D

tylko ze po tym to dopiero rosnie baniak :lol: sam tluszcz :D no ale tluszcz to smak :/
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Kuchnia

Postprzez Amnes 29 sty 2009, 0:28

Kechup hellmans - jest wyjebany mam tube od soboty i połowy już nie ma. Smakuje bardzo podobnie do tego z macowskich kanapek, a ten był dla mnie od zawsze benchmarkiem jakości kechupu. ;)
Oczywiście łagodny.

Z sosów to uwielbiam słodko-ostry tajski też do wszystkiego jak kechup.
I z sosów jest polska firma folwark, ma dość zwyczajne nieciekawe/nie 21wieczne pakowania, ale sosy stanowią klase samą dla siebie. Oprócz kechupu, bo gówniany mają.
Ostatnio edytowano 29 sty 2009, 0:31 przez Amnes, łącznie edytowano 1 raz
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Kuchnia

Postprzez Monisia 29 sty 2009, 0:30

sector napisał(a):
Monisia napisał(a):ja tam słyszałam, że sprzyjają ślepocie :P ale też sobie lubię zjeść z boczkiem, kiełbaską i ketchupem :D

tylko ze po tym to dopiero rosnie baniak :lol: sam tluszcz :D no ale tluszcz to smak :/

no tak niby sam tłuszcz ale od czasu do czasu można przekąsić to i tam to :P albo kaszanka
jak zasmażysz też sam tłuszcz a dobre to, nawet lepsze od hamburgera :P

Kechup hellmans - jest wyjebany mam tube od soboty i połowy już nie ma. Smakuje bardzo podobnie do tego z macowskich kanapek, a ten był dla mnie od zawsze benchmarkiem jakości kechupu. ;)

kurwa amnes słabo moja mama kupuje duży ketchup rano i wieczorem go już nie ma :P
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Kuchnia

Postprzez Kubo 29 sty 2009, 0:33

Jak ketchup to tylko HEINZ :] Mleko Laciate zolte 2% :D A co do diety to mozna wszystko jestc tylko w niezbyt duzych ilosciach. Organizm potrzebuje zarowno tluszczu jak i bialek (wiadomo ze tego 2 wiecej) ;) Wiele rzeczy jest niezdrowych, ale trzeba na cos umrzec ;]
Ostatnio edytowano 29 sty 2009, 0:36 przez Kubo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Kuchnia

Postprzez sector 29 sty 2009, 0:36

Monisia napisał(a):kaszanka
jak zasmażysz też sam tłuszcz a dobre to, nawet lepsze od hamburgera :P


od dzis Ci bede mowil Kanibal! Nie ma to jak krew swini z kasza :fail: :puke:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Kuchnia

Postprzez Monisia 29 sty 2009, 0:39

sector napisał(a):
Monisia napisał(a):kaszanka
jak zasmażysz też sam tłuszcz a dobre to, nawet lepsze od hamburgera :P


od dzis Ci bede mowil Kanibal! Nie ma to jak krew swini z kasza :fail: :puke:

dupa ! Jak wpierdalasz hamburgera to tez ze zwierzęcia mięcho :P
Ja już wole jeść to co sama sobie zrobię, bo jak się kupi to żarło w sklepach to aż się rzygać chce... albo się szkło znajdzie, albo zdechłego szczura a tam gdzie robią te fast-foody to myszki sobie biegają, sikają na to spuszczają się i tak kurwa wszystkim smakuje :P :mrgreen:
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

cron