Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez mibor 18 sty 2009, 13:29

Witam
Mam niemały problem ze swoja karta dźwiekowa ESI Maya 44 pci.
Wsio było git az do dzisiejszego dnia. Włączam mp3 utwor leci po czym pojawia sie pierdzenie i jak by kotos nalozyl filter i za chwile dziek normalny po chwili znow pierdy i znow dzwiek czysty i tak w kolko przeinstalowanie sterow nic nie dało.
odinstalowanie i ponownie zainstalowanie tez nie.
Wiec sam nie wiem o co biega. b Blaszaku mam jeszcze sb i na nim wszystko smiga elegancko
Obrazek senbonzakura
Avatar użytkownika
mibor
 

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez yaper 18 sty 2009, 13:55

Miałem taki sam problem, nie wiedziałem, jak sobie dać z tym radę. Problem był w sterownikach, ponieważ miałem nieodpowiednią wersję. Teraz na v1.09 działa wszystko bez chociażby jednego zastrzeżenia.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez mibor 18 sty 2009, 14:43

hmm z karta dostałem stery 1.09 oraz 1.11 odinstalowałem i zainstalowałem ponownie i nic.
Odinstalowałem karte i zainstalowałem i tez nic.Jeszcze kilka dni temu było ok.Zainstalowałem troche vst ale nie wlaczalem majki z braku czasu, do codziennego uzytku i gier mam sb.
I kilka dni temu wsio było ok.Sadzilem ze z majka nie bedzie problemow, czytalem ze z emu sa spore problemu, a tu lipton :/
Teraz siedze w robocie to nic nie wymysle. Worce to pokombinuje, najpier z przywracaniem systemu dzien po dniu, bo moze jakis soft generuje problem.
Dzieki Yaper za pomoc.
Obrazek senbonzakura
Avatar użytkownika
mibor
 

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez ant 07 lip 2009, 10:32

Witam, troche głów komputerowych jest na forum więc może coś poradzicie:
problem jest z kartą sieciową w laptopie, wygląda dość typowo:
[img=http://img160.imageshack.us/img160/193/93233223.jpg]

instalowalem juz kilka wersji sterownikow, nic nie pomaga. Na linuksie smiga bez zadnych problemów, a na xp wcale, i to niezaleznie od tego czy przeskakuje z linuxa czy wlaczam od razu (slyszalem ze z ta karta sa problemy przy przelaczaniu sie z windowsa na linuksa, cos z podtrzymywaniem napiecia - ale to napewno nie to)
ma ktoś pomysl?
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez Transi 09 lis 2009, 12:02

Miałem plan, aby w przyszłym roku wymienić swojego czteroletniego PC na coś nowego. Niestety brutalna rzeczywistość całkowicie zmieniła moje plany i będę musiał dokonać zakupu w ciągu najbliższych dni - wczoraj padła mi płyta główna (tak przynajmniej podejrzewam - można usłyszeć 2 sygnały dźwiękowe, z których jeden jest długi a drugi krótki - dokumentacja płyty DFI informuje, iż w takim przypadku to właśnie "matula" odmówiła posłuszeństwa). W związku z powyższym mam pytanie: jaki zestaw, powiedzmy do 2500zł, proponowalibyście złożyć? Bez monitora, klawiatury i myszki rzecz jasna.

Na stronie Komputronika zmontowałem coś takiego:

Płyta główna: Asus M4N78 PRO GeForce 8300
Procesor: AMD Phenom II X2 550 BOX Black Editio
Pamięć operacyjna: Kingston DDR2 2x2GB 800MHz CL5
Dysk twardy: Samsung SpinPoint F3 1TB (SATA II, 32MB ciche, NCQ)
Karta graficzna: HIS Radon 4770 512MB HDMI & DVI (PCI-E) iCooler III
Zasilacz: Modecom Feel 500ATX 120mm FAN
Cooler: Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV 2
Obudowa: Cooler Master Elite 335 Black-Silver (bez zasilacza)
Napęd optyczny: LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LP20 LightScribe bulk black (ATA)
+ do tego jakiś czytnik kart pamieci

Cena zestawu oscyluje w okolicach 2350 zl (wg Komputronika) – myślę, że w mniejszych sklepikach może być o wiele taniej. Wiem, że jest tu parę użytkowników znających się na sprzęcie. Nie jestem pewny co do coolera - czy jest on w ogóle potrzebny? Wersje BOX procesorów zazwyczaj mają w zestawie firmowe chłodzenie. Tylko czy jest ono wydajne w odpowiednim stopniu? Doradźcie coś ;) Jakieś ewentualne zmiany do powyższej konfiguracji?

Aha, przeznaczenie sprzętu – uniwersalne :P Do pracy, do gier, do przeglądania Internetu ;)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez sector 09 lis 2009, 14:20

Kiedys siedzialem w tym bardziej. Teraz troche mniej czasu, ale mniejsza z tym :)

W sumie w kazdym BOXie jest cooler, wiec jesli nie zamierzasz krecic to mozeszs obie odpuscic Freezera. Nie wiem tylko jak wyglada sprawa z ich zywotnoscia. Czy np. nie zacznie Ci po 2 miesiacach przypominac helikoptera w srodku obudowy :- )

Nie jestem do konca pewny co do karty graficznej. Szczerze powiedziawszy na Twoim miejscu bym sie rozgladnal bardziej na jakims forum forum.purepc.pl czy cos podobnego. Szkoda wydac kase i wpakowac sie w cos lipnego. Ew. napisz ile masz hajsu na karte to cos sie pomysli.

Za dysk bym wzial na Twoim miejscu Segate. Ze swojego doswiadczenia radze Ci tak zrobic :- )

O ile Modecomy jako zasilacze tragiczne nie sa, to i tak bym poszukal czegos lepszego. Tak naprawde te 500W to jest tylko na papierze. Lepiej jakbys wzial cos lepszej firmy. Chieftec, Tagan. Nie dosc, ze bedziesz spokojniejszy o swoje podzespoly (w sumie PSU to serce komputera) to i o cisze nie bedziesz musial sie martwic.

Druga sprawa, komputronik ma/mial zawsze wysokie ceny, takze mozesz liczyc na jakies mniejsze ceny w innych sklepach ew. na znizke przy zakupie wiekszosci sprzetu. Polecam obadam proline.com.pl
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez Transi 09 lis 2009, 14:36

No i to mi się podoba :) Do tego zasilacza właśnie średnio jestem przekonany i zapewne posłucham się Twojej rady. Co do karty graficznej - dla mnie max. to 450-500 zł. Więcej nie mam zamiaru na nią wydawać. Chciałbym jakiegoś Radeona (w sumie pod uwagę biorę 4770 albo 4850).
Kwestia coolera dostarczanego w wersji BOX - szczerze mówiąc nigdy nie narzekałem. Dołączony do mojego Athlona 3000+ do wczoraj działał sprawnie i cicho ;)
Nie wiem co zrobić teraz z tym dyskiem :P Kumpel polecał mi właśnie Seagate'y, natomiast opinie użytkowników są różne :P Do teraz pracowałem właśnie na Samsungach i problemu nie było. Kwestia przemyślenia :)
Z tego co się dowiedziałem jeden z okolicznych sklepików ma ceny zbliżone do cen netto z Komputronika, więc całkiem sympatycznie to wygląda :)
Dzięki za namiar na Proline - już sprawdzam co tam oferują :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez sector 09 lis 2009, 14:50

Tutaj masz najlepsza karte do przedzialu 500zl -> http://www.esc-net.pl/product_info.php? ... s_id=12930

Jesli chodzi o zasilacz to proopnuje CI ten -> http://www.proline.pl/sklep.php?p=BQT+L7+430W ewentualnie ten -> http://www.proline.pl/sklep.php?p=CHIEF+GPS+500AB-A

Wydaje mi sie, ze Be Quiet bez problemu pociagnie Twoj config w dodatku bedzie bardzi cichy. To sprawdzona firma i nie robi raczej bubli. Chyba, ze jest u Ciebie troche strach to wez Cheifteca.

Pisalem o dyskach Seagate bo sam u siebie mialem kiedys niezle kongo z dyskami. Mialem WDC, Samsunga, Seagate. Mialem pare razy takie akcje, ze kupowalem nowy dysk w sklepie, przyszedl do mnie, podlaczalem go i odrazu padl :| albo padlu po paru miesiacach wraz ze wszystkimi danymi. Ogolnie katastrofa. Dlatego, ze swojego doswiadczenia odradzam WDC. Seagate u mnie mial najwyzsza ocene ze wzgledu cicha prace i nie reagowal za bardzo na lipny zasilacz jaki wtedy mialem. Trzymaj sie najlepiej. Moj kumpel mial jakiegos nowego Samsunga i ogolnie byl zadowolony, tylko, ze nie mial go przykreconego a lezal u niego na takiej macie na spodzie komputer, bo byl dosyc glosny.

Co do wentylatorka to tez nie musisz sie nic bac. Jak zacznie naprawde zle chodzic to wtedy dolozysz kase i kupisz cos innego jaki Zalman cyz cos, zawsze przeciez jeszcze mozesz kapnac krolpe czy dwie oliwy/oleju na lozysko i bedizesz mial spokoj na jakis czas :)

btw. chcesz cos podkrecac? :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez Transi 09 lis 2009, 15:16

Właśnie nad O/C się zastanawiam - wskazany przeze mnie procesor daje chyba niezłe pole popisu (jak wszystkie procki z Black Edition). Z tego co czytałem w którejś partii tych Phenomów można było odblokować 2 dodatkowe rdzenie (czyli za bardzo niską cenę uzyskać 4-rdzeniowego potwora :>), niestety później AMD zablokowało tą możliwość. Radeona HD4850 też łatwo (podobno) można podkręcić i uzyskać całkiem sympatyczne efekty. Sam nie wiem czy jednak podejmować się czegoś takiego. Z podkecaniem nigdy nie miałem do czynienia i trochę obawiam się o rezultaty :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez sector 09 lis 2009, 15:48

Jesli nigdy nie robiles tego to ryzyko jest zawsze :P Wszystko robisz na swoja odpowiedzialnosc, jednak podkrecenie sprzetu o niewielkie ilosci MHZ nie spowoduje niczego zlego w skutkach. Najwyzej Ci sei zawiesi Windows jak przesadzisz. Nie mniej jednak to juz zupelnie inna bajka. Jednak jak chcesz podkrecac to bierz 500W jednak. 420W moze nie wystarczyc przy wiekszych akrobacjach.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez phantom 09 lis 2009, 16:55

Tak, tylko dużo też zależy od efektywności zasilacza. Jak wiadomo, noname lubi podkolorowywać swoją rzeczywistą wydajność, dlatego warto też rozważyć zakup sprawdzonej zasiłki. Wiele z nich można dostać po taniości. Niektóre z tej serii Feel, choć należą do budżetowych, kiedyś miały dobre parametry i były polecane w swoim pułapie cenowym. Do podobnego zestawu, jak ten, który rozważa Transi, rok temu kupiłem Corsaira 450W i nie narzekam.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez sector 09 lis 2009, 18:28

phantom napisał(a):Jak wiadomo, noname lubi podkolorowywać swoją rzeczywistą wydajność, dlatego warto też rozważyć zakup sprawdzonej zasiłki


Dlatego Phantom podalem mu sprawdzone PSU. Chyba mi nie powiesz, ze Be-QUiet czy Chieftec (ten troche mniej) to zle zasilacze? Oczywiscie o ile w Be-Quiet 420W jest bardzo realna o tyle 500W w Chieftecu mniej. Nie mniej jednak oba zasilacze sa dosyc dobre i napewno 10x lepsze od Modecoma. Oczywiscie ze warto zainwestowac w cos lepszego, jednak watpie zeby Transi chcial wydac 400zl na zasilacz. BeQuiet straczy mu w zupelnosci, CHieftec rowniez. jesli mialbym polecac cos mocniejszgo, to szczerze polecilbym Tagana.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez phantom 09 lis 2009, 18:58

Kiedyś BQ były dość drogie jak na reprezentowaną jakość. Teraz ta marka bardziej się przyjęła u nas, ale mimo wszystko na miejscu Transiego poczytałbym jeszcze, które zasilacze gwarantują, że nie będą "piszczeć" :).

Moja zasiłka. Pomyśleć, że rok temu kupiłem ją w cenie niższej o kilkadziesiąt złotych :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez sector 09 lis 2009, 19:06

Zrobi jak bedzie chcial oczywiscie, jednak jak mowie, wiekszosc uzytkownikow, przewaznie laikow, nie chce wydawac 200, 300, 400zl na zasilacz.

Jesli chodzi o zasilacze polecam -> http://zenfist.pl/
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez dj3500 09 lis 2009, 20:46

Pomyślałbym o więcejrdzeniowym procesorze. Te wyższe Phenomy też są doskonałe za swoją cenę, jeśli masz więcej kasy to można spokojnie w to władować.

Freezer jest złym pomysłem. Spokojnie na razie można nie kupować coolera i zobaczyć jak to jest na boxowym. Jeśli będzie za głośno/niewydajnie, to wtedy coś się wymyśli. Ale na pewno coś lepszego niż Freezer.

Co do zasilaczy, wydaje mi się że zarówno Modecom Feel jak i Chieftec to nie jest zbyt wysoka półka. Za niewielkie pieniądze kupiłbym bequiet'a, ten L7 430W jest ok a w esc kosztuje nawet 195. Corsairy też są świetne, tylko trochę trzeba dołożyć. Nie przesadzajmy że potrzeba milionwatowego zasilacza - znakomita większość komputerów nie pobiera nigdy nawet 300W, nawet jak jest tam HD4870. chyba że ktoś się bawi w SLI czy inne bicia rekordów. Dużo ważniejsza jest klasa zasilacza, a dla mnie osobiście - cisza. Pod tym względem dobrą wiadomością jest to, że na rynek wchodzi coraz więcej ekstremalnie cichych zasilaczy (wystarczy poczytać ostatnie recenzje na SPCR) - zła jest taka, że z jakichś przyczyn są to zasilacze rzędu ~650W i są przy tym strasznie drogie. Ale dla niefanatyków większość popularnych wyborów będzie ok.

Co do zenfist.pl, to nie wiem czy wiesz sector ale teraz to jest jakby filia proline :> nie wiem czy i jak wpłynęło to na jakość ich usług. A dyski, hm, no nie wiem czy możesz osądzać je po tym że padały kiedy karmiłeś je tragicznej jakości prądem.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez sector 09 lis 2009, 20:56

Ja poprostu wiem ze zwyklego WDC bym nie kupil to raz. Jesli jednak bym dla siebie skladal dyski to bym wzial Seagatey ECO i w raid 1. Na system cos szybszego typu SSD/Raptor czy jakos t ak, ale to ja :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez MarVanJush 09 lis 2009, 22:04

Tak patrze że ten Asus M4N78 PRO GeForce 8300 obsługuję tylko pamięci DDR2, może bardziej przyszłościowa byłaby jakaś płyta pod DDR3, a ceny DDR3 są już dość niskie.
Co do zasilacza to także wziąłbym coś lepszego niż Modecom, ja rok temu jak składałem kompa to kupiłem ten http://www.proline.pl/sklep.php?p=CHIEF+CFT+650-14C ale ten Be Quiet 430W powinien wystarczyć.
Dysk twardy po raz drugi kupiłem Samsunga i jest wszystko ok, czy padnie czy nie padnie wszystko zależy od sztuki a każdy będzie chwalił swoje. No i także polecam Proline kupiłem tam całego kompa z wyjątkiem karty graficznej.
:: We Are Analog People In A Digital World ::
Avatar użytkownika
MarVanJush
 

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez Transi 10 lis 2009, 7:25

Propozycja kupienia płyty obsługującej pamięć DDR3 jest kusząca, nie powiem. Jednakże środki, którymi dysponuję są ograniczone i w chwili obecnej nie mogę sobie na to pozwolić ;)

be quiet! Pure Power L7-530W takie coś postanowiłem zakupić.
Spróbuję też dorwać sugerowaną przez sectora kartę graficzną z firmy PowerColor. Jeśli się nie uda to biorę Radka HD4850.

Dzięki wszystkim za rady :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez phantom 10 lis 2009, 7:43

dj3500 napisał(a): zła jest taka, że z jakichś przyczyn są to zasilacze rzędu ~650W i są przy tym strasznie drogie

Pewnie dlatego, że pod mniejszym obciążeniem chłodzenie nie musi się tak pocić. Dobrze, że napisałeś o tym micie prądożerności. Do poprzedniego komputera kupiłem najpierw Tagana 380W (w skrócie napędzał r9800 Pro, Bartona 2500+, dwie nagrywarki, jeden HDD) i musiałem go wymienić, bo obciążenie było tak znikome, że Tagan postanowił chłodzić się pasywnie, a wentylatory praktycznie nie pracowały, co naturalnie nie pozostało bez wpływu na temperaturę pozostałych podzespołów :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Komputery, podzespoły i problemy z nimi związane

Postprzez dj3500 10 lis 2009, 11:04

phantom napisał(a):Pewnie dlatego, że pod mniejszym obciążeniem chłodzenie nie musi się tak pocić.

Nie widzę zależności. Te zasilacze pracują prawie bezgłośnie aż do 300W! Równie dobrze mógłby być model, który ma tylko czterysta trochę, ale chłodzi się w ten sam sposób i kosztuje normalne pieniądze. (A jest chyba tylko jeden taki Nexus.)
Transi napisał(a):Propozycja kupienia płyty obsługującej pamięć DDR3 jest kusząca, nie powiem. Jednakże środki, którymi dysponuję są ograniczone i w chwili obecnej nie mogę sobie na to pozwolić ;)

No jak? Płyty pod DDR3 też można kupić poniżej 3 stów. Cokolwiek na chipsecie AMD 785 czy 790 powinno dać radę.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron