Koniec Świata

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Koniec Świata

Postprzez bAchoR 03 lut 2009, 8:08

Miałem tutaj już bardzo długiego posta jako odpowiedź, ale stwierdzam, że nie warto.
Szanuj innych.


Czemu kasujecie posty, które są na temat ?? aaa dobra. Wyjebane. Jak ktoś ma za mały zakres powiązań przyczynowo- skutkowych to myśli, że koniec świata może być tylko poprzez armagedon i czary mary. ok
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Koniec Świata

Postprzez Infrared 03 lut 2009, 9:20

ja w 1999 byłam przekonana że będzie koniec świata, jednak się rozczarowałam i żyje dalej. Nigdy więcej nie dam się nabrać :(
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Koniec Świata

Postprzez Tulipan aka Nexus 03 lut 2009, 11:47

śmierć samobójcom !!
Kod: Zaznacz cały
peterhol9: ojjj tutaj nie ściągniesz nic niestety :( tutaj za to poczytasz o niezłych imprezach, ciastkach i ... wkleisz sety, których i tak nikt nie przesłucha :D :D
Avatar użytkownika
Tulipan aka Nexus
bania trwa nadal!
 
Wiek: 39
Skąd: Marki-Warszawa

Re: Koniec Świata

Postprzez bAchoR 03 lut 2009, 13:27

Nob3L napisał(a):Ja uważam że koniec świata nie zostanie przepowiedzony przez kogoś kto nie powiedział w życiu słowa konkretu.

Wg mnie o końcu świata będziemy wiedzieć parę milionów (miliardów, biliardów?) lat wcześniej.


To byś wiedział, że Słońce się ,,skończy'' za 5 miliardów lat (zapasy wodoru się wyczerpia). Wtedy Słońce powieksży sie xxx razy i pochłonie Ziemie.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Koniec Świata

Postprzez tymek 03 lut 2009, 14:50

trzeba w takim razie zakladac firme instalujaca klimatyzacje, biznes zycia :D
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Koniec Świata

Postprzez sector 03 lut 2009, 15:36

Dajcie spokoj, albo trzymajcie sie tematu albo nie piszcie wcale. Nie ma sensu robic sobie posmiewiska z kazdego tematu.

bAchoR napisał(a):Czemu kasujecie posty, które są na temat ?? aaa dobra.

Nikt nic nie kasuje, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Temat zostal podzielony na 2 watki. Drugi "Ochrona srodowiska" jest na forum Offtopic.

Rafal jak masz cos wiecej do powiedzenia, to pisz, chetnie poczytam.

Nob3L napisał(a):Wg mnie o końcu świata będziemy wiedzieć parę milionów (miliardów, biliardów?) lat wcześniej.


Smiech na sali :D Wg tego co powiedzial Nostradamus, Majowie itp. to wlasnie bylo pare tysiecy lat temu, czyli juz o tym wiemy. Pytanie czy to prawda czy nie. Pozatym slonce tak jak pisal Rafal + setki/miliony innych powodow przez ktore ziemia moze sie skonczyc :P
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Koniec Świata

Postprzez dj3500 05 lut 2009, 1:36

Czesław Miłosz napisał(a):W dzień końca świata
Pszczoła krąży nad kwiatem nasturcji,
Rybak naprawia błyszczącą sieć.
Skaczą w morzu wesołe delfiny,
Młode wróble czepiają się rynny
I wąż ma złotą skórę, jak powinien mieć.

W dzień końca świata
Kobiety idą polem pod parasolkami,
Pijak zasypia na brzegu trawnika,
Nawołują na ulicy sprzedawcy warzywa
I łódka z żółtym żaglem do wyspy podpływa,
Dźwięk skrzypiec w powietrzu trwa
I noc gwiaździstą odmyka.

A którzy czekali błyskawic i gromów,
Są zawiedzeni.
A którzy czekali znaków i archanielskich trąb,
Nie wierzą, że staje się już.
Dopóki słońce i księżyc są w górze,
Dopóki trzmiel nawiedza różę,
Dopóki dzieci różowe się rodzą,
Nikt nie wierzy, że staje się już.

Tylko siwy staruszek, który byłby prorokiem,
Ale nie jest prorokiem, bo ma inne zajęcie,
Powiada przewiązując pomidory:
Innego końca świata nie będzie,
Innego końca świata nie będzie.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Koniec Świata

Postprzez pressya 05 lut 2009, 13:37

może się co nieco wypowiem :) generalnie takie różne przepowiednie to dla mnie jedno wielkie "sranie po ścianie".. kiedyś może i bym się tego przestraszyła, teraz już nie. Czytałam kiedyś proroctwa Królowej Saby, ciekawe i też takie dosć realne to co tam wyczytałam, ale ! Co do wszelkiego rodzaju dat to tutaj sobie możemy gdybać. Z tego co się orientuje dla Chińczyków jest teraz rok zupełnie inny, dla żydów też (rok 5770 chyba) , dla muzułmanów to samo (rok 1430-1431 jesli sie nie myle :) ) :) rok 2009 jest liczony od narodzin Chrystusa i w sumie ten się przyjął tak globalnie (jak dla mnie to pewnie by problemów sobie nie robić)(jak pieprze głupoty to sorry :D ) dlatego jak słysze, że pierdzielnie we mnie kometa albo ,że Hitler po raz drugi się narodzi to podchodzę do tego z wielką nieufnością. Taka socjotechnika, komuś zależy na wznieceniu paniki to sobie pieprznie jakąs tam przepowiednie i połowa ludzi fruwa nad sufitem ze strachu. Wychodzę z założenia wywodzącego się z fatalizmu ,że co ma być to będzie i tyle. A takie przepowiednie to też sobie mogę zaraz wymyślić. Dlatego zalecam dozę spokoju i życie w zgodzie z sobą i innymi ludźmi a wszystko będzie dobrze :) Prawda jest taka ,że sami się nakręcamy.. a z interpretacją przepowiedni jest jak z interpretacją wiersza na maturze.. każdy ma inną :D

" to ludzie ludziom zgotowali ten los.."
ciężko i progresywnie :)
Avatar użytkownika
pressya
Under pressure
 
Wiek: 37
Skąd: z Nienacka

Re: Koniec Świata

Postprzez kiki 05 lut 2009, 14:28

pressya napisał(a):z interpretacją przepowiedni jest jak z interpretacją wiersza na maturze.. każdy ma inną

z tym ze na maturze tylko jedna interpretacja jest prawidlowa - taka jaka jest w kluczu!
a w tym przypadku klucz to np Bóg :D
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Koniec Świata

Postprzez rdk 05 lut 2009, 15:45

dj3500, tym wierszem powiedział wszystko w temacie, pamiętam jak dziś gdy w 7 lub 8 klasie podstawówki interpretowałem ten wiersz na ocenę... koniec świata nadejdzie i będzie to zwykły dzień... taki normalny, a nie jak z amerykańskiego filmu... poza tym nie będzie czegoś takiego jak dzień ostateczny... wg mnie to proces, który będzie trwał i trwał
Avatar użytkownika
rdk
 
Wiek: 41

Re: Koniec Świata

Postprzez drevni 05 lut 2009, 15:49

rdk napisał(a):poza tym nie będzie czegoś takiego jak dzień ostateczny

dzień ostateczny będzie mieć każdy w dniu swojej śmierci ;)
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Koniec Świata

Postprzez djin 05 lut 2009, 16:42

kiki napisał(a):
pressya napisał(a):z interpretacją przepowiedni jest jak z interpretacją wiersza na maturze.. każdy ma inną

z tym ze na maturze tylko jedna interpretacja jest prawidlowa - taka jaka jest w kluczu!
a w tym przypadku klucz to np Bóg :D

to chyba ta matura to z religii jest :D

drevni napisał(a):dzień ostateczny będzie mieć każdy w dniu swojej śmierci

i to zdanie powinno spuentować ten cały temat ;) Zacznijcie bać się śmierci, a nie ufoludków i anioła grozy.
Co do przepowiedni, pamiętajcie że kalendarzy wyszło tyle, że trudno zliczyć, jedne dokładniejsze, inne mniej, jednak w żadnym innym nie było wzmianki o 2012. A Słońce kiedyś pochłonie Ziemię, tyle że za jakieś 4-5 mld lat, wtedy się wypali i zacznie kurczyć (nazywa się to Biały Karzeł), ale raczej jest za małe żeby mieć taką siłę grawitacyjną, żeby przerodzić się w czarną dziurę. Ale pewnie w tamtych czasach ludzie będą spokojnie mieszkać na księżycach Jowisza i innych stabilnych (niegazowych) planetach w innych układach. Wytworzą tam atmosfery (bo da się) i będą kminić, kiedy inne słońce za kolejne kilka miliardów lat je spali. Możliwe, że może w nas walnąć jakaś asteroida, ale jeżeli nie będzie na tyle wielka, że rozwali Ziemię w pół, czy wyrzuci ją z orbity, to nawet z nią sobie poradzimy. Obecnie mamy takie technologie, że potrafimy zmienić jej tor lotu, albo zbombardować na mniejsze części. Więc jeśli Nostradamus coś takiego wtedy przewidział bo miał nosa i widział to w gwiazdach, to przynajmniej nie przewidział, że teraz ludzie nie wojują szabelkami i kozikami i teraz posiadamy środki, o których on (czy też Majowie) nie wiedział, by odwrócić nieuchronne przeznaczenie. Człowiek okazuje się za cwany ;)

A tak w ogóle, to w 2012 z Piekła wyjdzie Szatan i wytnie wszystkich w pień, a zostaną tylko nieliczni, którzy od zawsze go czcili! :twisted: AVE!
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Koniec Świata

Postprzez drevni 05 lut 2009, 16:58

djin napisał(a):pewnie w tamtych czasach ludzie będą spokojnie mieszkać na księżycach Jowisza i innych stabilnych (niegazowych) planetach w innych układach.

Oby oby, inaczej będzie to ogromne marnotrawstwo wszechświata :)
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Koniec Świata

Postprzez Amnes 05 lut 2009, 17:08

Koniec świata będzie wtedy, gdy polska wygra mistrzostwa świata w piłce nożnej. A potem można wyłączyć playstation i iść spać.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Koniec Świata

Postprzez pressya 05 lut 2009, 20:26

wydaje mi sie też ze dla każdego koniec swiata oznacza co innego.. dla jednego jest to zejscie z tego swiata, dla innego ogromny problem z ktorym nie moze sobie poradzic..konce swiata jak widzicie sa codziennie
ciężko i progresywnie :)
Avatar użytkownika
pressya
Under pressure
 
Wiek: 37
Skąd: z Nienacka

Re: Koniec Świata

Postprzez wysher 05 lut 2009, 23:04

Kocham truizmy! :) To właśnie z nich wszystkie te przepowiednie się składają, a jeszcze jak się zbuduje odpowiednie napięcie i okropności jakie mają się przydarzyć - efekt murowany - ludki uwierzą.

A teraz moje przykłady truizmów, powiedzcie to komukolwiek. Uwierzy!
- Sam decydujesz o tym, czego chcsz i co jest dla Ciebie dobre. Jeśli czegoś chcesz, to w końcu to dostajesz, bo gdy jest coś na czym Ci zależy, poświęcasz temu swoją uwagę i bardziej się starasz. W dodatku jesteś ciekawy nowych rzeczy i otwarty na nowe i zaskakujące doświadczenia.
- Masz bardzo twórczą i elastyczną wyobraźnię. Niezwykle łatwo potrafisz wyobrażać sobie różne rzeczy, a robiąc to, tworzysz w umyśle barwne i żywe obrazy. (każdy to robi, myśl=obraz!)

może i nie negatywne, ale... tak to właśnie działa w horoskopach, tak też działają wróżki, tak też działają niektórzy manipulatorzy itd. ;)
Avatar użytkownika
wysher
 
Wiek: 38
Skąd: Wrocław

Re: Koniec Świata

Postprzez tymek 06 lut 2009, 7:46

prawo przyciagania sie to nazywa :)
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Koniec Świata

Postprzez bAchoR 08 lut 2009, 7:19

Wyshi to o czym napisałeś to każdy wie :) . Pozatym uwierzyć, a brać pod uwagę to są chyba zasadnicza różnica, bo kto chce końca świata ? Biore pod uwagę, że moge umrzeć za 2 minuty bo powstanie jakieś mega zakrzep i ... ale mimo wszystko żyje dalej tym co będzie. Gdyby ludzi faktycznie wiedzieli i wierzyli,byli pewni w koniec świata na 2012 to świat by się całkowicie zmienił.
Pozatym śmiercią się jakoś mega nie przejmuje. To znaczy nie ... zły czasownik. Oswoiłem się z tym, że ona mnie spotka i ,,przeżyło'' to już miliony ludzi czyli chyba nie jest tak źle :]
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Poprzednia strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

cron