Filmy

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Filmy

Postprzez TBk2000 17 lis 2009, 7:03

sector napisał(a):Ogolnie Tomku jesli chcesz isc do kina i oczekujesz czegos podobnego do REC.1 to raczej odradzam wydawanie kapuchy na to. Oczywiscie klimat filmu jest utrzymany do poprzedniego, jednak calosc to juz nie jest ta sama liga.


Wiadomo, ze powtorki z jedynki tutaj byc nie moze, bo karty zostaly juz odkryte. Licze tylko na dobra jatke z zombiakami, ciemnosc, waskie korytarze w ktorych jedynym wyjsciem z sytuacji jest odrwrot albo krwawa konfrontacja z krwiozerczymi bestiami :D, no i ten element zaskoczenia, ktory powoduje, ze puls zaczyna przyspieszac :>. Zastanowie sie jeszcze, czy kino czy standardowo moj monitor i sluchawy, bo takie filmy szczerze mowiac wole ogladac w samotnosci ;-).
Co do tego Paranormal Activity, to ten film jest z 2007r., chociaz do dzisiaj dobrego ripu nie znalazlem, jedynie jakis scr w ktorym ponoc brakuje kilku scen. Oceny zgarnia rozne, na imdb ma 7.1/10 na ponad 20tys. glosow, wiec pewnie jest nienajgorszy.

btw. Rozwalil mnie ten trailer, ktory zapodales :D, a konkretnie reakcja publicznosci na ten film. Bez kitu, w zyciu obejrzalem setki horrorow, ale nigdy nawet japy nie otworzylem. A tam podskakuja, kula sie, i dostaja wytrzeszczu, jakby im z tego ekranu w kinie naprawde cos wylazilo :D.


edit:
Wlasnie skonczylem ogladac ten Ink. Swietny film, mimo iz niskobudzetowy. Glownie ciekawa fabula zasluguje na wyroznienie. Muzyka tez pierwsza klasa. Gra aktorska wiadomo jak w takich filmach, ale i tak film bardzo oryginalny.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Filmy

Postprzez Qsi 17 lis 2009, 12:23

sector napisał(a):Ja wczoraj po 30min usnalem.


:o - nie wierzę..

Jeden z bardziej nieszablonowych i zajebistych filmów jaki ostatnio widziałem, uruchamia wyobraźnię i zmusza do przemyślenia pewnych spraw + dość nowatorskie zdjęcia w sennej konwencji + nieprzewidywalność = Ink :)
Ponadto pasuje (+-) do teorii wieloświata propagowanego przez mechanikę kwantową, tudzież do 11 wymiarów propagowanych przez teorię strun :D więc już w ogóle miodzio :)
Aczkolwiek napar z herbaty przed seansem poprawia wczucie się imo ;)
Avatar użytkownika
Qsi
 

Re: Filmy

Postprzez Monisia 17 lis 2009, 12:31

TBk2000 napisał(a):btw. Rozwalil mnie ten trailer, ktory zapodales :D, a konkretnie reakcja publicznosci na ten film. Bez kitu, w zyciu obejrzalem setki horrorow, ale nigdy nawet japy nie otworzylem. A tam podskakuja, kula sie, i dostaja wytrzeszczu, jakby im z tego ekranu w kinie naprawde cos wylazilo :D.

może oni oglądają w wymiarze 5D :D haha
o ile się nie mylę podobną reakcję mieli ludzie w kinach przy rec1 :>
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Filmy

Postprzez Humulus 17 lis 2009, 12:56

Monisia napisał(a):
TBk2000 napisał(a):btw. Rozwalil mnie ten trailer, ktory zapodales :D, a konkretnie reakcja publicznosci na ten film. Bez kitu, w zyciu obejrzalem setki horrorow, ale nigdy nawet japy nie otworzylem. A tam podskakuja, kula sie, i dostaja wytrzeszczu, jakby im z tego ekranu w kinie naprawde cos wylazilo :D.

może oni oglądają w wymiarze 5D :D haha
o ile się nie mylę podobną reakcję mieli ludzie w kinach przy rec1 :>

Ja myślę, że to były sfilmowane reakcje na premierze "2 girls 1 cup".
Jeśli zaś chodzi o polecany tu "Ink" to mam bardzo mieszane odczucia. Z jednej strony ciężkawy klimat świata rzeczywistego z ćpającym, pijącym i rzucającym mięchem tatusiem, a z drugiej ckliwe i cukierkowe sceny z córeczką, które były bardzo ciężkie do przełknięcia. Nie wspominam już nawet o typowym dla niskobudżetowej produkcji niskich lotów aktorstwie oraz o niepotrzebnych i na siłę rozwleczonych scenach walki. Można się skusić dla ciekawego soundtracku i niegłupiego wątku tatusia - nie jest to jednak żadna rewelacja.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Filmy

Postprzez sector 17 lis 2009, 12:57

Zawsze sie znajda jakies palcki co boja sie wszystkiego. Wlasnie moze takie osoby zostaly uzyte do tego seansu i dlatego je pokazali.

Na stronie filmu pisze, ze Spielberg po seansu filmu schowal sie w swojej sypiali bo myslal, ze plyta ktora mu dali z filmem sama w sobie jest nawiedzona. Podobno nie chcial wyjsc i slusarz musial interweniowac. Wedlug mnie to jakis 'chlyt matertingowy' albo Spielberg jest skonczonym idiota.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Filmy

Postprzez dj3500 17 lis 2009, 17:19

Właśnie, czy ktoś jeszcze oprócz mnie ma wrażenie, że [REC] to typowy, normalny film o zombie? Nie bałem się ani przez chwilę, a co gorsza zanim w ogóle dotarli do tego budynku minęło chyba z 15 minut filmu (wiem że niby budowanie klimatu, ale prawie usnąłem). A po reklamie (tych sfilmowanych reakcjach publiczności którą rzucało na prawo i lewo) spodziewałem się więcej.

Ja zaś ostatnio byłem w kinie na "Rewersie". Film wprawdzie czarno-biały (nie znoszę tego) i z bezsensownie na siłę wklejonym wątkiem gejowskim, ale poza tym wszystko gra - fabuła dość zaskakująca i niezupełnie płytka, o co dzisiaj trudno. Momentami też bardzo śmiesznie. Ogólnie raczej polecam ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Filmy

Postprzez MarVanJush 20 lis 2009, 16:53

Już za nieco ponad miesiąc długo oczekiwany film Jamesa Camerona AVATAR megaprodukcja nakręcona w 2D i 3D

Trailer => http://www.youtube.com/watch?v=qW_K-l0fGRw&fmt=37 warto zobaczyć w HD 1080p :D
:: We Are Analog People In A Digital World ::
Avatar użytkownika
MarVanJush
 

Re: Filmy

Postprzez Monisia 24 lis 2009, 21:08

obejrzałam w końcu
sector napisał(a):Paranolmal Activity
i stwierdzam, że jest cholernie słaby. Z tymi zapowiedziami spodziewałam się czegoś lepszego i bardziej efektywnego. Wszystko zdawało mi się być sztuczne. Zabieram się teraz za 2012 zobaczę co tam tak wychwalają :P
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Filmy

Postprzez sector 24 lis 2009, 21:53

Monisia ogladalas w kinie czy w domu? Bo ja znalazlem takie oceny na dosyc znanym mi forum.

Paranormal Activity - pierwsze skojarzenie to blair witch project. Para mieszka sobie w domku. Facet kupił kamere i uparcie nagrywa co się dzieje...Powiem tak - film niby taki sobie, nic się nie dzieje - ale sposób w jaki jest przedstawiony nadaje mu dużo realizmu, w paru momentach naprawdę się przeraziłem icon_smile3.gif i to nie był strach typu BUUUU i krzyk tylko sceny które się działy w jakiś sposób podnoszą bicie serca icon_smile3.gif MOCNE 8/10


Paranormal Activity - za nudny i za statyczny jak dla mnie. Końcówka za to bardzo dobra 6/10.


Paranormal Activity - nie wystawie oceny ale powiem że film mi się podobał i polecam jeśli ponad godzina budowania napięcia w filmie to dla ciebie nie za dużo


Pozatym na IMDB ma ocene 7.1 czyli tez nie zle :-> http://www.imdb.com/title/tt1179904/

Co cieszy to fakt, ze za 2 lata ma byc wersja 2!

Ostatnio tez ogladalem Saw VI. Jak zywkle to samo wiadomo o co chodzi. Niby mozna ogladnac ale nie robi juz wrazenia. Do tego ta koncowka ;) Raczej sredni film.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Filmy

Postprzez Monisia 24 lis 2009, 22:28

nie kino domowe to mam w domu telewizor plazmowy Full HD :D :) niestety mam takie odczucie co do tego filmu, strach bohaterów do mnie w żaden sposób nie przemawiał. Nie rozumiem też reakcji tych ludzi w "kinie" dla mnie nie było tam nic aż tak strasznego.
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Filmy

Postprzez tymek 25 lis 2009, 13:01

podobno wersja ktora jeest do sciagniecia z netu nie jest ta sama wersja ktora leci w kinach
przejde sie chyba na to do kina bo nic ciekawszego nie graja
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Filmy

Postprzez tymek 25 lis 2009, 13:12

a jednak nie, w piatek do kin wchodzi Dom Zły :D paranormal innym razem
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Filmy

Postprzez sector 25 lis 2009, 13:22

tymek napisał(a):podobno wersja ktora jeest do sciagniecia z netu nie jest ta sama wersja ktora leci w kinach
przejde sie chyba na to do kina bo nic ciekawszego nie graja

pisal juz o tym Tomek wyzej, takze cos w tym pewnie jest.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Filmy

Postprzez Monisia 30 lis 2009, 19:30

ja teraz obejrzałam Galerianki nic mnie nie zdziwiło w tym filmie... i dla mnie bez rewelacji.
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Filmy

Postprzez Juma 30 lis 2009, 19:36

"Dom Zly" - Jakubik i Dziędziel, masakra. Co oni graja upitych gosci to piekne.
Film mimo ze nie jest komedia to mozna sie usmiac po same gardlo. Dobre Kino i warto sie przejsc na ten film.
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: Filmy

Postprzez michal 30 lis 2009, 21:09

Dżuma +1, właśnie wróciłem s kina. Mistrzostwo aktorskie obu panów + cała reszta, majstersztyk. Ubaw momentami po pachy. Ale ostatnie sceny (+ parę momentów w środku) są raczej smutne. Anyway gorąco polecam i zastanawiam się, dlaczego to nie ten film, a w sumie chujowy i mało zabawny 'Rewers' dostał nagrodę w Gdyni. Że niby to taka gra z widzem, że wszystko ma dwie strony, tą dobrą i złą, itd. Mętna (od pseudo zawiłych treści) fabuła przeplatana urywkami kronik filmowych z budowy PKiN, powojennej warszawy, i innymi takimi. I film w kolorze czarno - białym, co by klimatu nie zabrakło. Banał...
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Filmy

Postprzez Monisia 05 gru 2009, 0:13

Obejrzałam Ink... zajebisty film. Świetna gra i sam scenariusz jest tak zrobiony super, że cały czas interesowała mnie dalsza część filmu.
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Filmy

Postprzez TBk2000 27 gru 2009, 5:46

Ogarnalem przed chwila w koncu Paranormal Activity :D ryje psyche dobrze, zwlaszcza koncowka :D podobnie jak w BWP, caly film nakreca sie dlugo i powoli, a dopiero pod koniec akcja jest napieta jak baranie jaja :D. Ciekawi mnie to drugie zakonczenie, bo ponoc kinowe jest inne.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Filmy

Postprzez sector 27 gru 2009, 18:53

TBk2000 napisał(a):Ciekawi mnie to drugie zakonczenie, bo ponoc kinowe jest inne.

Z tego co slyszalem Tomku od znajomych co byli w kinie to wcale nie jest inne, chyba, ze oni ogladali inny film bo po pierwsze mowili, ze ten film to gowno a dwa to, ze ludzie sie smiali na tym filmie w kinie.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Filmy

Postprzez Matvel 27 gru 2009, 19:01

Zgadzam się z tym że to gówno i to koszmarne. W którym miejscu tam była napięta akcja to ja nie wiem.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości