Filmy

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Filmy

Postprzez sector 27 gru 2009, 19:38

A mi sie podobal i to bardzo. Faktycznie mimo tego, ze nie widac duchow i innych wynlazkow a jednak film ma to cos i oglada sie naprawde fajnie i szczerze mowiac mnie trzymal w napieciu do samego konca i moge smialo powiedziec, ze jest to jeden z lepszych filmow z gatunku horrorow jakie ogladalem. Moze nie jest to mega innowacyjny film, a jednak ma w sobie to cos i swietnie buduje klimat.

Przy okazji napisze, ze ogladalem ostatnio Avatara i musze powiedizec, ze film jest poprostu swietny. Nie bede tutaj pisal o efektach bo te mozna zobaczyc nawet na trailerze, ale to co zasluguje na uwage to sam pomyslunek i wogole koncepcja filmu. TO jak wymyslili ten caly swiat, zachowania Na'vi oraz ich zwyczaje poprostu jest poprostu swietne a ktos kto wymyslil ta cala historie musial miec niezle zryty beret.
Szczerze mowiac, spodziewalem sie, ze fabula filmu bedzie troche inna, liczylem, ze moze nie bedzie to jeden z tych Amerykanskich filmow w ktorych od poczatku wiadomo jak film sie skonczy, jednak tutaj jest dokladnie tak. Po 15 minutach wiadomo jak sie skonczy film i jak bedzie sie toczyla akcja w filmie. Nie ma to jednak takiego wplywu na moja ocene filmu bo mimo tej prostej jak drut fabuly wszysko inne jest na wysokim poziomie. Mimo tego, ze film trwa 2.5h to szczerze mowiac nie nudzilem sie na nim ani chwili (jak to mialo miejsce w przypadku Bekartow wojny).
Moge z czystym sumieniem polecic ten film dla wszystkich. Szczerze mowiac, bardzo bym chcial ogladnac caly film w 3D. Wtedy czuje, ze dopiero film by ujawnil swoj prawdziwy potencjal.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Filmy

Postprzez Matvel 27 gru 2009, 20:23

Ja jednak wolę w horrorach jak lata więcej flaków i mięsa, bo na PA się tylko mocno wynudziłem, a jeszcze specjalnie sobie atmosferę robiłem oglądając go w nocy w słuchaweczkach i niestety wyszło jak wyszło.

Obecnie trzeci dzień przymierzam się do obejrzenia 2012 ale jakoś nie mogę się zebrać, warto się zmuszać?
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Filmy

Postprzez TBk2000 27 gru 2009, 20:32

Bo imo ten film nie nadaje sie do grania go w kinie. Inaczej sie czlowiek wczuwa w klimat gdy jest sam i pora jest inna, a inaczej gdy obok siedzi ok. 200 osob i jest godz. 18. Tak samo jak niewiele osob w pojedynke pojdzie o polnocy na cmentarz, a w grupie poleza chetnie i jeszcze bedzie im zabawnie. Wiec w sumie sie nie dziwie, ze takie teraz maja zdanie na temat filmu.

No i trzeba jednak lubic takie kino, a propos postu Matvel'a ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Filmy

Postprzez TrancEye 27 gru 2009, 20:37

Juz nie moge sie doczekac na wtorkowy wieczorny wypad na Avatara w 3D :D
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Filmy

Postprzez sector 27 gru 2009, 20:56

Matvel napisał(a):Obecnie trzeci dzień przymierzam się do obejrzenia 2012 ale jakoś nie mogę się zebrać, warto się zmuszać?

Wedlugo mnie ten film to straszne gowno. Nawet fajnych efektow tam nie zauwazylem.

Matvel napisał(a):Ja jednak wolę w horrorach jak lata więcej flaków i mięsa, bo na PA się tylko mocno wynudziłem, a jeszcze specjalnie sobie atmosferę robiłem oglądając go w nocy w słuchaweczkach i niestety wyszło jak wyszło.


No to juz zalezy od gustu tak jak piszesz. Mi sie wydaje, ze Horror powinien w jakims stopniu przestraszyc. Ostatnio ogladalem REC2 w kinie i powiem Ci, ze moja dziewczyna podskakiwala chwilami a ja siedzialem poprostu i ogladalem niewzruszony. Nie bawia mnie horrory bazujace jedynie na zaskoczeniu bo to przeciez nie jest straszne. Poprostu cos wyskoczy i tyle tego jest. Zwlaszcza, ze tez mozna spodziewac sie kiedy cos sie stanie bo przeciez 'napiecie jest potegowane jeszcze przez muzyke'. W przypadku PA jest troszeczke inaczej. Tutaj tworcy zmuszaja widza do uzycia wyobrazni tak samo wlasnie jak to mialo miejsce w TBP, gdzie tez tak naprawde nic nie widac a jedynie wszystko dziala na nasza wyobraznie.

Swoja droga oczywiscie lubie bardzo klimatyczne filmy typu horror takie jak np. Silent Hill. Moze nie jest to jakis swietny przyklad, jednak zapadl mi w pamiec poprzez swietny mroczny klimat. Jednak horrorem JA bym go nie nazwal.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Filmy

Postprzez dumm 27 gru 2009, 22:20

sector napisał(a):Swoja droga oczywiscie lubie bardzo klimatyczne filmy typu horror takie jak np. Silent Hill. Moze nie jest to jakis swietny przyklad, jednak zapadl mi w pamiec poprzez swietny mroczny klimat. Jednak horrorem JA bym go nie nazwal.

Film był taki w miare dobry, ale grze nie dorasta do pięt. Polecam sobie pograć na psx w jedynkę (pomimo grafiki) w nocy i poczuć klimacik. Swoją drogą ponoć się szykuje druga część filmu, jednak ta ma być chyba bardzo uproszczona, czyli ma to być "horror dla wszystkich" :/
Btw. w święta oglądałem dwa filmy - "Pan życia i śmierci" (2005)i "Memento" (2000). Obydwa filmy ogladałem z dużym zainteresowaniem, także kto nie widział, polecam :)
dumm
 
Skąd: 3miasto

Re: Filmy

Postprzez JohnnyKnoxville 06 sty 2010, 16:19

Moon (2009) <<<< Jakaś naszła mnie ochota po wczorajszych Transformersach na sajensfikszyn następne... I właśnie zabieram się za to.... Słyszał ktoś coś o tym filmie ???

A tak wogle to cholernie jestem ciekawy Parnasusa i wybieram sie do kina na premiere :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Filmy

Postprzez Humulus 06 sty 2010, 16:23

Oglądałem Moon. Z tego co czytałem na forach to jedni (nastawieni na efekciarskie sf) są zawiedzeni, a drudzy - nastawieni na coś nietuzinkowego w gatunku sf, są zachwyceni. Ja zaliczam się do tych drugich. Świetna rola Sama Rockwella, a o jak zwykle znakomitej muzyce Clinta Mansella nie ma nawet co wspominać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Filmy

Postprzez JohnnyKnoxville 06 sty 2010, 16:54

Właśnie ja zaliczam sie też do tych drugich, tak że już nastawiam się na dobry film \o/
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Filmy

Postprzez Monisia 06 sty 2010, 23:57

Ostatnio obejrzałam dwa jak dla mnie bardzo dobre filmy
1. Nostalgia Anioła (2009)
Opowiada o dziewczynce, która zostaje zgwałcona i zamordowana przez swojego sąsiada. Po śmierci usiłuje się skontaktować się z rodziną jak i nakierować ich na swojego zabójcę.
Myślałam, że to kolejna zwykła zbrodnia, lecz życie zabójcy było bardzo interesujące. Sama fabuła ciekawa i można powiedzieć zrobiona w trochę oryginalniejszy sposób.
2. Weronika postanawia umrzeć
Film bardzo spodobał mi się pod względem dobrej gry Sarah'y Michelle Gellar bardzo lubię tę aktorkę. Sama fabuła filmu jest ciekawa. Interesującą postacią jest doktorek Blake (David Thewlis ) Sam koniec filmu troszkę mnie zaskoczył bo myślałam, że Werunka umrze no ale trudno :P optymistycznie a szkoda...
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Filmy

Postprzez drevni 07 sty 2010, 9:04

Monisia napisał(a):Sam koniec filmu troszkę mnie zaskoczył bo myślałam, że Werunka umrze no ale trudno :P optymistycznie a szkoda...

Uwielbiam jak ktoś zdradza końcówki :| . Chciałam obejrzeć ten film w niedalekiej przyszłości, ale kiedy znam koniec to już mi się odechciewa. Mimo tego, że fabuła może być niezła
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Filmy

Postprzez sector 07 sty 2010, 9:31

drevni napisał(a):Uwielbiam jak ktoś zdradza końcówki :| . Chciałam obejrzeć ten film w niedalekiej przyszłości, ale kiedy znam koniec to już mi się odechciewa. Mimo tego, że fabuła może być niezła


Masz 100% racje Drevni, mnie tez krew zalewa jak widze takie cos! Brawo Monisia! :shotdance:

wsadzilem w spoiler to ostatnie zdanie :P
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Filmy

Postprzez Optik 07 sty 2010, 18:50

Monisia napisał(a):Film bardzo spodobał mi się pod względem dobrej gry Sarah'y Michelle Gellar bardzo lubię tę aktorkę.


e tam ja ją wolałem w ambitniejszym filmie: Buffy
Obrazek

pozazdrościć
Obrazek
Avatar użytkownika
Optik
 
Wiek: 37
Skąd: Wro

Re: Filmy

Postprzez kiki 07 sty 2010, 21:59

Avatar w 3D w porzadku!! kilka smutnych momentow :( cudowna kolorystyka,cudowna kraina, poprostu mistrzostwo \o/ jak w bajce... no ale betony tez sa - wiadomo ;) polecam, chociaz wydaje mi sie, ze nadchodzaca 'alicja w krainie czarow' w 3D bedzie lepszym dzielem ;) zobaczymy zobaczymy :)
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Filmy

Postprzez TrancEye 07 sty 2010, 22:19

Tak, Alicja w 3D moze byc bdb
Ogladajac zapowiedz tego filmu w 3D niezle sie usmialem i ten pojawiajacy sie kot bedacy na wyciagniecie reki :lol:
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Filmy

Postprzez kiki 08 sty 2010, 11:30

TrancEye napisał(a):Tak, Alicja w 3D moze byc bdb

bajka dobra dla dzieci jak i dla doroslych ;) swiat przedstawiony w tym filmie bedzie rownie godny jak w avatarze! skad ci ludzie biora takie pomysly, masakra!! \o/ juz sie nie moge doczekac,a to dopiero w maju... :(
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Filmy

Postprzez sector 09 sty 2010, 12:53

Dla wszystkich ktorzy ogladali Avatara!

Dzis znalazlem ciekawy opis i porownanie Avatara do Pocahontas :)

Obrazek
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Filmy

Postprzez Margo 10 sty 2010, 1:34

drevni napisał(a):
Monisia napisał(a):Sam koniec filmu troszkę mnie zaskoczył bo myślałam, że Werunka umrze no ale trudno :P optymistycznie a szkoda...

Uwielbiam jak ktoś zdradza końcówki :| . Chciałam obejrzeć ten film w niedalekiej przyszłości, ale kiedy znam koniec to już mi się odechciewa. Mimo tego, że fabuła może być niezła


ja tak samo.. :/

Avatar.. nie byłam jeszcze na tym filmie, ale po obejrzeniu trailera świetnie się zapowiada. Taki magiczny z lekka świat, chociaż w klimacie wojennym..

Słyszeliście może o filmie Daybreakers? w piątek była premiera. Może ktoś był ? Po trailerze jestem zachęcona do pójścia do kina, w końcu może jakiś dobry film o wampirach a nie jakieś romansidło w postaci twilighta i rozwrzeszczanych nastolatek na sali kinowej kiedy to edward pojawiał się na ekranie..
Margo
szo tam się dzieje?
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń

Re: Filmy

Postprzez yaper 11 sty 2010, 16:59

Obejrzałem wczoraj 'Surogaci' z Brucem Willisem i pomimo średniej jakości fabuły (pozostaje wielki niedosyt, potencjał świata zdominowanego przez Surogatów jest przeogromny, brak jedynie dobrego scenarzysty :///) szczerze polecam ten film. Refleksje na temat zatracania pierwiatka ludzkiego w dobie Internetu i wszelakich mediów przez społeczeństwo to chyba najtrafniejsze podsumowanie tego dzieła. Zmusza do rozmyślań nt. naszego życia, a i wykonanie samego filmu niczego sobie. Jak na 90 min relaksatora jest bardzo dobrze.

Obrazek

http://www.filmweb.pl/f430428/Surogaci,2009
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Filmy

Postprzez enthuser 18 sty 2010, 22:51

bruce willis wogóle chce toruński polmos wykupić i swoim rydłem woode promować
myspace.com/enthuser
Avatar użytkownika
enthuser
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń k. Berlina

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron