Koniec Wcieleń Do Wojska

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez bAchoR 13 lut 2009, 16:06

Parenaście dni temu prezydent Kaczyński podpisał ustawe o zawieszeniu, zaprzestaniu wcieleń do wojka. Wielu myślało, że to w grudniu już jest po frytkach, ale to jeszcze w ogóle nie miało mocy prawnej. Czekałem tylko na czytanie dziennika ustaw i dzisiaj już byłem z moją ksiażeczką wojskową o wpis do rezerwy. Ludzie z WKU raczej nie byli zadowoleni, ale łachy nie robili. Ustawa to ustawa :D

- dzień dobry panu, chciałem uzyskać wpis w ksiażecce o przeniesieniu do rezerwy.
- a gdzie się panu tak śpieszy (z niesmakiem na twarzy)
- chce mieć to z głowy. coś nie tak ?
- hmm (znowu niesmak) pokój 306

Przeniesiony do rezerwy.

Mam nadzieje, ze kryzys ekonomiczny nie spowoduje powrotu do wcieleń, bo niby tak jest znacznie taniej, ale z rezerwy już mnie raczej nie przeniosą. Zresztą to by była lekka kompromitacja PO.



BTW. Nie kumam jak można mylić pobór z wcieleniem ? Teraz wszyscy nadal placzą, że jest pobór a niby nie miało być. Nie miało być wcieleń.


W końcu wiem, że żyje w demokratycznym państwie. Jak czegoś nie chcesz to nikt Cię do tego nie zmusi. ZSW mają jeszcze tylko kraje typowo komunistyczne.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez yaper 13 lut 2009, 20:57

Oł je!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez Infrared 13 lut 2009, 21:39

o nie!!
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 36
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez Amnes 13 lut 2009, 23:03

o rajt
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez indecentnoise 14 lut 2009, 0:05

i chuj!
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez Vibez 14 lut 2009, 0:34

Bachor twój temat jest w top 3 best discussed of the week.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez bAchoR 14 lut 2009, 11:27

Posty sobie nabijają ;] Zawsze nabijali.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez Vibez 14 lut 2009, 11:39

Statsiarze!
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez demens 14 lut 2009, 13:53

Czyli komisja lekarska też już mnie ominie :D
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez sector 14 lut 2009, 14:23

Infrared napisał(a):o nie!!

tak mowisz bo Ciebie by nie wzieli :P a my, rok czy h... wie ile wyrwane z zycia,

cale szczescie!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez Qsi 14 lut 2009, 14:27

koniec z jedną z ostatnich form przymusowego niewolnictwa :) też się muszę ochoczo wybrać i poprosić ich o parafkę

bAchoR napisał(a):W końcu wiem, że żyje w demokratycznym państwie. Jak czegoś nie chcesz to nikt Cię do tego nie zmusi


no widzisz ja nie chciałem tarczy i interwencji naszych wojsk w iraku, a jednak nikt mnie nie pytał o zdanie, demokracja?
Avatar użytkownika
Qsi
 

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez bAchoR 14 lut 2009, 14:40

demens napisał(a):Czyli komisja lekarska też już mnie ominie :D


pobór będzie jeszcze :)

Przecież jak będzie wojna to muszą wiedzieć kogo wziaść ? Jak masz porażenie mózgowe to Ci nie dadzą karabinu przecież. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez djin 14 lut 2009, 21:21

Na chwilę obecną jest ok 80k ludzi chętnych by robić karierę w wojsku, etatów jest o wiele mniej :) Wychodzi na to, że paradoksalnie to nawet chcąc iść do woja, mogą cię nie przyjąć. Będą testy sprawnościowe i egzamin z j. angielskiego. Kryzys ekonomiczny stworzył aurę niepewności, a wojsko daje ci stabilną pracę z nawet dobrą kasą (na dzień dobry 2300zł) i szybką emeryturę (po 15 latach można już się na nią udać, ponoć chcą to zmienić).
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez Infrared 14 lut 2009, 22:57

sector napisał(a):tak mowisz bo Ciebie by nie wzieli :P a my, rok czy h... wie ile wyrwane z zycia,

sama pójdę maminsynki :D

djin napisał(a):po 15 latach można już się na nią udać, ponoć chcą to zmienić).

dla wszystkich służb mundurowych ma wejsc ustawa ze emeryturka po 55 ;)

Qsi napisał(a):no widzisz ja nie chciałem tarczy i interwencji naszych wojsk w iraku, a jednak nikt mnie nie pytał o zdanie, demokracja?

No własnie to jest demokracja. W pełnym tego słowa znaczeniu. Piernik nic do wiatraka nie ma, chyba ze sie tam mąkę mieli a która idzie na pierniki, o ile pierniki robi sie z dodatkiem mąki :D
Ostatnio edytowano 15 lut 2009, 18:35 przez Infrared, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 36
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez sector 15 lut 2009, 17:51

djin napisał(a):Na chwilę obecną jest ok 80k ludzi chętnych by robić karierę w wojsku,


tylko polowa z nich to nieudacznicy, ktorzy nie potrafia zrobic niczego wiecej i ida na latwizne. Polowa nie slyszala nigdy nawet nic j. angielskim itp. Moze dlatego wlasnie prowadza te wszystki egzaminy itp. zeby odrzucic gorsza czesc...

Infrared napisał(a):sam pójdę maminsynki :D


oczywiscie nie zrozum mnie zle. Sam uwazam ze jest duzo takich przyslowiowych 'cip' ktorym przydałoby sie pojsc do wojska, gdzie zostaliby wreszcie oderwani od cycka.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez Infrared 15 lut 2009, 18:36

sector napisał(a):tylko polowa z nich to nieudacznicy, ktorzy nie potrafia zrobic niczego wiecej i ida na latwizne.

Mało tego połowa z nich to ludzie z wątpliwą przeszłością, mający nawalone w papierach. Niezły seks i kosmos.

sector napisał(a):oczywiscie nie zrozum mnie zle. Sam uwazam ze jest duzo takich przyslowiowych 'cip' ktorym przydałoby sie pojsc do wojska, gdzie zostaliby wreszcie oderwani od cycka.

oj jak widzę te niektóre cioty.. Przydałaby się szkoła życia oj przydała.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 36
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez Tulipan aka Nexus 01 kwi 2009, 12:08

zdzisiaj:


Dotychczasowy pobór do wojska miała zastąpić kwalifikacja wojskowa. Taki zapis znalazł się w ustawie o powszechnym obowiązku obrony RP, którą przyjął Sejm. Według planów rządu, do końca 2010 r. polskie wojsko miało się składać z samych zawodowców. Tak się jednak nie stanie. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, zawodowa armia to fikcja i rząd odstępuje od swoich planów.

Karty powołania dla tych, którzy je odebrali, a nie stawili się do jednostek wojskowych, zostają w mocy. Wszystko przez to, że młodzi mężczyźni tracą motywację do nauki.

Okazuje się, że gdy obowiązywał pobór do wojska, było więcej chętnych na studia. Odkąd rząd poinformował o zniesieniu obowiązkowej służby wojskowej, dramatycznie spadła liczba chętnych na studia wyższe. Dlatego też podjęto decyzję, że pobór powraca dla dobra polskiego społeczeństwa. - Jeśli nawet odroczenie wojska ma być jedyna motywacją do nauki, to dobrze - powiedział Wirtualnej Polsce oficer dyżurny polskiego wojska.

:/
Kod: Zaznacz cały
peterhol9: ojjj tutaj nie ściągniesz nic niestety :( tutaj za to poczytasz o niezłych imprezach, ciastkach i ... wkleisz sety, których i tak nikt nie przesłucha :D :D
Avatar użytkownika
Tulipan aka Nexus
bania trwa nadal!
 
Wiek: 39
Skąd: Marki-Warszawa

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez yaper 01 kwi 2009, 12:24

Tulipan aka Nexus napisał(a):zdzisiaj:


Dotychczasowy pobór do wojska miała zastąpić kwalifikacja wojskowa. Taki zapis znalazł się w ustawie o powszechnym obowiązku obrony RP, którą przyjął Sejm. Według planów rządu, do końca 2010 r. polskie wojsko miało się składać z samych zawodowców. Tak się jednak nie stanie. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, zawodowa armia to fikcja i rząd odstępuje od swoich planów.

Karty powołania dla tych, którzy je odebrali, a nie stawili się do jednostek wojskowych, zostają w mocy. Wszystko przez to, że młodzi mężczyźni tracą motywację do nauki.

Okazuje się, że gdy obowiązywał pobór do wojska, było więcej chętnych na studia. Odkąd rząd poinformował o zniesieniu obowiązkowej służby wojskowej, dramatycznie spadła liczba chętnych na studia wyższe. Dlatego też podjęto decyzję, że pobór powraca dla dobra polskiego społeczeństwa. - Jeśli nawet odroczenie wojska ma być jedyna motywacją do nauki, to dobrze - powiedział Wirtualnej Polsce oficer dyżurny polskiego wojska.

:/


Pewnie Prima Aprilis! :D
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez Amnes 01 kwi 2009, 15:31

niekoniecznie, choć możliwe japer. Jak tak to trzeba dymać po to co bachor dostał.

Swoją drogą ściemniane informacje w serwisach informacyjnych powinny być niedopuszczalne. JAkby tak powiedzieli, że zarząd orlenu zginął w wypadku kosiarkowym. I akcje lecą na łep na szyje.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Koniec Wcieleń Do Wojska

Postprzez Infrared 01 kwi 2009, 15:32

i dlatego takie ściemy nie przechodzą.

To są delikatne ściemki które są prostowane.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 36
Skąd: Piekary Śląskie

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron