Telewizja

ex "Moment prawdy"
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Moment prawdy

Postprzez Qsi 18 mar 2009, 20:57

a ja już w ogóle nie czerpię informacji z TV, za dużo ściemy, i reklam, wręcz dostaje qrwicy siedząc przed telewizorem więc nie siedze :)
Avatar użytkownika
Qsi
 

Re: Moment prawdy

Postprzez tymek 19 mar 2009, 11:55

na tvn czasem fajne filmy leca :D
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Moment prawdy

Postprzez Infrared 19 mar 2009, 12:10

tvn <3 :D
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 36
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Moment prawdy

Postprzez indecentnoise 19 mar 2009, 13:14

Temat tak sie rozjechal, ze przerabiam go na ogolny "Telewizja".
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Telewizja

Postprzez michal 19 mar 2009, 22:05

TVN od początku swojego istnienia tworzył standardy. Świetny obraz, dobre filmy, dziennikarstwo na wysokim poziomie. Od początku istnienia 'Faktów' z Lisem z przekrzywionym krawatem tak naprawdę rozpoczęła się rywalizacja programów informacyjnych, bo oprócz Wiadomości o 19:30 i Panoramy o 22 nie było nic. Pierwsza telewizja całodobowa TVN24, pierwsze kanały tematyczne. Ponadto TVN był niebieski jak rządzili biało-czerwoni, czerwoni, bardzo biało-czerwoni i obecnie niebiescy - zwykły zbieg okoliczności, albo zabieg wizerunkowy - wszak bardziej lubi się człowieka w niebieskiej koszuli niż w białej (lol). Mają świetnych dziennikarzy (tvn 24), naprawdę rewelacyjną oprawę graficzną i muzyczną, o czym pisała Infrared. W treść teraz nie wnikam. Od dłuższego czasu jednak TVN praktycznie nie oglądam, bo odrzuca mnie ich ramówka (z paroma wyjątkami), by wymienić faworytów: Dzień Dobry TVN z psem Jagielskim i mondrą Jolom Pieńkowskom, Tańce wszelkiej maści, seriale pokroju teraz albo nigdy czy plastikowa 'niania', etc etc. Warsztatowo - pierwsza klasa, choć nie znam się na tym za bardzo, to jednak widzę różnicę między TVN24 a TVP Info. Polszmat zawsze był, jest, i będzie polszmatem. Jak Oni Śpiewają, Gra Wstrętna, 'seriale' i teraz ta chwila prawdy. Niedługo poziom telewizji zejdzie to tego, że Polszmat zacznie produkować program w którym ludzie za kasę będą musieli odgryźć sobie palec albo zjeść klocka, nie swojego na dodatek.

Ważne że TVP 'subtelnie' przypomina o płaceniu abonamentu. Dla Teatru TV i czasami fajnego filmu warto to mieć, ale co mają powiedzieć ci którzy nie mają kablówki? Żeby płacili pieniądze za coś, czego nie mają (TVP Kultura chociażby, w kwietniu przegląd wszystkich spektakli telewizyjnych Krystiana Lupy)? Paranoja.

Jak to śpiewał Muniek S.:

Telewizja, telewizja
Psychowizja, teleschizja
Otumania i ogłupia
Telewizja, telewizja

;]
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Telewizja

Postprzez phantom 19 mar 2009, 22:14

Łatwo tworzyć standardy, kiedy ktoś zrobił już to na Zachodzie, a w kraju nie ma konkurencji. TVN24 ma ładniejsze prezenterki i wystrój, ale INFO konsekwentnie niweluje przepaść, jaka dzieliła ich od TVN-u w momencie startu. Kiedyś to wyglądało bardziej na telewizję zaściankową niż informacyjną. Jednak szybko robią postępy, a podejrzewam, że środki mają też zupełnie inne niż TVN24. Do kolorów nawiązałem nieco z przymrużeniem oka, jednak jakoś trudno mi się oprzeć wrażeniu, że obecnie jest na czasie głosować na PO i oglądać TVN :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Telewizja

Postprzez michal 19 mar 2009, 22:28

phantom napisał(a):Łatwo tworzyć standardy, kiedy ktoś zrobił już to na Zachodzie, a w kraju nie ma konkurencji.


Oczywiście masz rację, ciężko wymyślić coś co już ktoś dawno temu wymyślił. ITI - już wówczas moloch - przenieśli tylko na polski grunt to, co za Odrą było oczywistością. Tylko szkoda że w 12 lat temu nikt na to nie wpadł, np Polsacie. A forsowali wówczas takie kurioza jak 'Na każdy temat', czyli pierwszy brukowy tok szoł, który obecnie godnie zastępuje program Ewy Drzyzgi (swoją drogą dziennikarka RMF FM - o stacjach radiowych też można sobie pogadać... zdrów) czy 'disco polo live'. Ja oczywiście niewiele pamiętam bo miałem wtedy dwanaście, trzynaście lat, ale niektóre rzeczy zapadają w pamięci.

phantom napisał(a):TVN24 ma ładniejsze prezenterki i wystrój, ale INFO konsekwentnie niweluje przepaść, jaka dzieliła ich od TVN-u w momencie startu. Kiedyś to wyglądało bardziej na telewizję zaściankową niż informacyjną. Jednak szybko robią postępy, a podejrzewam, że środki mają też zupełnie inne niż TVN24.


Niech niwelują, im szybciej tym lepiej. Zasięg też mają inny, bo program nadawany jest tak jak pozostałe kanały tvp, czyli ze standardowych nadajników naziemnych.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Telewizja

Postprzez bAchoR 22 mar 2009, 14:48

Te programy pokazują jak ludzie potrafią się zeszmacić siebie i reputacje dla pieniedzy czyli oglądalności.

Ale ludzi, szczególnie kobiety, ciągną takie skandale. Ta temu dupy dała, ten tego zdradził...

Kanały muzyczne TV też dostaja po dupie więc uciekają w programy typu : jak mieszkają gwiazdy....
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Telewizja

Postprzez peterhol9 22 mar 2009, 15:07

bAchoR napisał(a):Kanały muzyczne TV też dostaja po dupie więc uciekają w programy typu : jak mieszkają gwiazdy....
btw. są w publicznej tv jakieś programy muzyczne?
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Telewizja

Postprzez phantom 22 mar 2009, 16:23

"Jaka to melodia?"

:lol:
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Telewizja

Postprzez peterhol9 22 mar 2009, 17:32

taaa... jak oni śpiewają i tak to leciało ;) a już myślałem, że nie ma :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Telewizja

Postprzez yaper 22 mar 2009, 18:31

Nob3L napisał(a):Szkoda że zdjęli lubiany przeze mnie program "30 ton. Lista przebojów" :(


Miałem o tym pisać. Za młodu bardzo lubiłem oglądać to notowanie - grano tam często kawałki ATB :) Kiedyś nawet prowadzili wywiad z Carlem Coxem i innymi dj'ami, których do tej pory już niestety nie pamiętam :(
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Telewizja

Postprzez peterhol9 22 mar 2009, 18:45

Nob3L napisał(a):Szkoda że zdjęli lubiany przeze mnie program "30 ton. Lista przebojów" :(
a bo tam były różne style, a przecież wiadomo, że cała Polska słucha popu i Eski :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Telewizja

Postprzez phantom 22 mar 2009, 22:33

O, tak. Ta lista przebojów była bardzo udana. Pamiętam, jak kiedyś kumpel wysyłał głos na "How Much is the Fish", ale, uwaga, nie SMS-em, tylko... kartką pocztową :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Telewizja

Postprzez MarVanJush 23 mar 2009, 2:23

pamiętam 30 ton, też lubiłem ją oglądać tylko zawsze mnie wnerwiało to że nawet kawałka nr 1 nie puścili w całości tylko parę sekund i tyle
:: We Are Analog People In A Digital World ::
Avatar użytkownika
MarVanJush
 

Re: Telewizja

Postprzez yaper 23 mar 2009, 10:56

phantom napisał(a):O, tak. Ta lista przebojów była bardzo udana. Pamiętam, jak kiedyś kumpel wysyłał głos na "How Much is the Fish", ale, uwaga, nie SMS-em, tylko... kartką pocztową :D.


Wtedy SMS'y to był jeszcze luksus, głosy też szły w dużej mierze pocztą - to były czasy. Szkoda, że nie ma już tego notowania, może kiedyś jeszcze przywrócą? Ale do tego trzeba odzewu ze strony telewidzów...
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Telewizja

Postprzez paauli_83 16 kwi 2009, 12:34

Tylko, że na chwilę obecną...zapewne w takim notowaniu na bank byłaby komercja z AvB na czele..dobre czasy mineły na rzecz, zarabiania monet - więc pomimo tego ze lista miała swoja klasę, to w obecnych czasach stała by sie nastepnym programem ogłupiającym nieosłuchane uszy :D
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Telewizja

Postprzez phantom 16 kwi 2009, 20:45

No, przecież wtedy też tam nie było mega undergroundowych nagrań, ale przede wszystkim te, które można było usłyszeć w zwykłych radiostacjach. Sam w końcu pisałem o "How Much is the Fish" ;), choć Sade też się zdarzało.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Telewizja

Postprzez bAchoR 17 kwi 2009, 6:59

Tylko, że na chwilę obecną...zapewne w takim notowaniu na bank byłaby komercja z AvB na czele..dobre czasy mineły na rzecz, zarabiania monet - więc pomimo tego ze lista miała swoja klasę, to w obecnych czasach stała by sie nastepnym programem ogłupiającym nieosłuchane uszy


A czego się spodziewać po programie dla przeciętnego słuchacza. Ludzie nie rozumieją jednego, że nie wszyscy żyją muzyką. Niektórzy po prostu włączają radio i słuchają, a jak coś wpadnie w ucho to interesują się danym singlem. Nie każdy WOOTuje.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Telewizja

Postprzez Monisia 19 kwi 2009, 12:24

telewizja to tylko i wyłącznie pochłaniacz czasu tak samo jak internet ale jak już coś mam oglądać to bardzo lubię Galileo na tvn 4 a Polsat wcale nie jest taki zły szczególnie w niedziele wieczorem bo same dobre seriale puszczają niestety telewizja w tych czasach ma więcej wad niż zalet i te reklamy, które są po 5 a nawet zdarza się po 10 minut...litości... i moda na sukces na TVP 1, która leciała jeszcze za czasów mojej świętej pamięci babci...
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron