Witaminy

ex red bull
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Energy drinki

Postprzez JohnnyKnoxville 21 mar 2009, 3:37

Nob3L napisał(a):W dodatku skaczesz od energy drinków do leków na raka...
Cały Bachor :D

bAchoR napisał(a):Nie chce mi się wierzyć, zeby jakiś syntetyk uzupełniał mi witaminy w organizmie.
A co w tym takiego dziwnego ???? A co to są te witaminy według Ciebie ???? Podpowiem.... Są to zwykłe związki organiczne jak każde inne..... Np Kwas askorbinowy - Witamina C
Obrazek

Dla organizmu obojętne jest w jakiej postaci one zostaną dostarczone.... Tak że bez znaczenia jest czy połkniesz sobie tabletkę z kilkoma miligramami tego związku, czy zjesz kilka owoców w których on występuje, to jest cały czas ten sam związek.... A jeżeli chodzi Ci o to że syntetyk nie uzupełni Ci witamin, no to musisz po prostu sprawdzić ile tam jest tych witamin, a jakie jest dzienne zapotrzebowanie..... Prosta sprawa....

"Bardzo zagorzałym zwolennikiem i popularyzatorem spożywania dodatków witaminowych był zmarły w 1994 roku Linus Pauling. Uczony ten dożył 93 lat, biorąc, począwszy od 60 roku życia, m.in. około 16 gramów (sic!) dziennie witaminy C. Jak wykazały niedawne badania J. Enstrama (1992) osobnicy spożywający co najmniej 0,5 g witaminy C dziennie osiągają średnią długość życia o 5 lat większą niż populacje kontrolne. ............" Taka ciekawostka.......

bAchoR napisał(a):Coś jak pić piwo w proszku i wierzyć, że to prawdziwe piwo.


Nie rozumiem co ma wspólnego zmysł smaku do czystej chemii ???? Piwo się pije ze względu na jego wartości smakowe i nie wyobrażam sobie po co komuś miało by być piwo w proszku ??? A witaminy sie bierze bo są to związki które potrzebne są organizmowi a sam oprócz witaminy D ich nie potrafi wytwarzać, gdyż nie ma takich szlaków metabolicznych....

Po to rozwijają się takie nauki jak, biologia, chemia, fizyka żeby dostarczyć nam informacji o otaczającym nas świecie, naszym organizmie, żeby zrozumieć jakie procesy tam zachodzą i dać nam wiedze z której będziemy mogli korzystać..... Dzięki temu ja np wierze że za jakiś czas będzie możliwe wszystko, a to czy coś będziemy robić czy nie, będzie zależało tylko od naszych wyborów moralnych, religii i zasobności portfela.....

Co do Red Bulla to nie sądze żeby żaden z was wypił w życiu tego gówna tyle co ja, szkoda że ten temat nie powstał wcześniej bo gdzieś pod koniec stycznia stało jeszcze u mnie w pokoju chyba z 50 puszek po różnych e-drinkach, to bym cyknął fotke, Plussszy i Zdrowitów Activów, Red Pulsów to wypiłem niezmierzone ilości, a do tej pory podstawowym drinem zawsze to był Red Bull + czysta.... NIe ma się czym chwalić ale tak niestety było.... Niestety pisze bo teraz tego żałuje.... Tak jak Sisiek pisał po pierwsze że po takich ilościach organizm sie przystosował i to już nie działa, a po drugie to nie ma co ukrywać ale to szkodzi i to poważnie, wątroba to fakt, ale także nerki siadają.... Tak że obecnie ograniczam spożywanie, chociaż nie zawsze mi to wychodzi :P A co do mojego zdania ogólnie na temat Red Bulla, to według mnie jak spożywasz go raz na jakiś czas, nawet co 2-3 dzień ale tylko tą jedną puszkę na dzień, z jakimiś przerwami, jak to w normalnych warunkach to na 99% nie jest szkodliwy.... Organizm jest doskonały i sobie radzi ze wszystkim jesli jest w dobrej formie....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Energy drinki

Postprzez bAchoR 21 mar 2009, 9:37

Nob3L napisał(a):
W dodatku skaczesz od energy drinków do leków na raka...
Cały Bachor


Ja po prostu dostrzegam związki przyczynowe skutkowe. Myślisz, że taki syf nie przyczynia się do rozwoju raka ? Masz tam substancje konserwujące itd. To, że na opakowaniu nie jest napisane: powoduje raka to nie znaczy, że tak nie jest. Bo tak teraz wszystkie dobra by musialy mieć taki napis :)

Witamina D - > Słońce. Pewnie powiesz, że nie ma Słońca, bo już teraz widze Twój tok myslenia - dosłowny. Promieniowanie świetlne -> D. Wybacz Marcin, ale nie potrafisz czytać zdań tylko poszczególne wyrazy.

Z tym proszkiem i piwem była analogia to rzeczy naturalnych i sztucznych. Dziwie się, że tego nie pojąłeś. Może mnie cięzko skumać :)

A co w tym takiego dziwnego ???? A co to są te witaminy według Ciebie ???? Podpowiem.... Są to zwykłe związki organiczne jak każde inne..... Np Kwas askorbinowy - Witamina C


Nie wkurwiaj mnie dobrze ? Po co te obrazki ? Jest chyba róznica między witaminą C z cytryny, czosnku a witaminą C z jakieś plastkikowego syntetyku. Jedz cały miesiąc te tabletki i jedz sam chleb i popijaj wodą. :) Czego oko nie widzi tego sercu nie żal. Nie wiesz co tam dają. To jest biznes i tam sentyment do 2 człowieka schodzi na drugi plan. Cytryny i czosnku raczej nie oszukasz :)
Zrozumiałeś mnie ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Energy drinki

Postprzez sector 21 mar 2009, 12:19

bAchoR napisał(a):Cytryny i czosnku raczej nie oszukasz :)

mame oszukasz, ojca oszukasz, ale zycia... nie oszukasz
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Witaminy

Postprzez Amnes 21 mar 2009, 13:51

Witaminy syntetyczne są gorzej wchłaniane od naturalnych i to jest prawda. Ciekawe czemu tak jest - tego nie wie nikt do dziś. W czosnku z kolei nie wiem jakie są substancje chemiczne, ale zapewne są też takie, których do dzisiejszego dnia nie odkryliśmy. Nasze babcie mogłyby pewnie więcej na ten temat powiedzieć.

P.S. proponuję bachorowi pod avatar wstawić napis użytkownik wszchwiedzący, bo to prawda :D:D:D <lol69>
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Witaminy

Postprzez JohnnyKnoxville 21 mar 2009, 16:41

bAchoR napisał(a):Ja po prostu dostrzegam związki przyczynowe skutkowe. Myślisz, że taki syf nie przyczynia się do rozwoju raka ? Masz tam substancje konserwujące itd. To, że na opakowaniu nie jest napisane: powoduje raka to nie znaczy, że tak nie jest. Bo tak teraz wszystkie dobra by musialy mieć taki napis
Ale Ci chodziło chyba o leki na raka i farmakologie i pisałeś że im nie ufasz a nie a to że Red Bull powoduje raka.... ? Tak że ja już teraz nie wiem kto tu nie potrafi kogo zrozumieć ?? :P Bo według mnie Ty sam siebie nie zrozumiałeś w Twojej własnej wypowiedzi :D

bAchoR napisał(a):Witamina D - > Słońce. Pewnie powiesz, że nie ma Słońca, bo już teraz widze Twój tok myslenia - dosłowny. Promieniowanie świetlne -> D. Wybacz Marcin, ale nie potrafisz czytać zdań tylko poszczególne wyrazy.
Tutaj to zupełnie Cie nie rozumiem ????? O co chodziło ?????

bAchoR napisał(a):Nie wkurwiaj mnie dobrze ? Po co te obrazki ? Jest chyba róznica między witaminą C z cytryny, czosnku a witaminą C z jakieś plastkikowego syntetyku. Jedz cały miesiąc te tabletki i jedz sam chleb i popijaj wodą. Czego oko nie widzi tego sercu nie żal. Nie wiesz co tam dają. To jest biznes i tam sentyment do 2 człowieka schodzi na drugi plan. Cytryny i czosnku raczej nie oszukasz
Zrozumiałeś mnie ?


Ja wierze nauce, prawu i standardom które zostały opracowane żeby regulować różne rzeczy, dla mnie jeśli np na opakowaniu Centrum Silver
Obrazek
jest napisane że zawiera tyle i tyle mg witaminy to on zawiera tyle mg tego związku..... Tak że ja nie wiem czy Ty mnie teraz zrozumiałeś ??????

A co do Twoich dalszych postulatów za jedzeniem cytryny czy czosnku to zgadzam sie z tym, tak jak i innych warzyw bo oprócz witamin organizm potrzebuje różnych innych substancji do prawidłowego funkcjonowania, chociażby różnych mikro i makroelementów które też muszą być dostarczone w odpowiednim poziomie.....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Witaminy

Postprzez d3cK 23 mar 2009, 16:12

a ja jem olimp vita-min multiple sport i widze roznice ;)
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Witaminy

Postprzez bAchoR 06 sty 2010, 7:30

Marcin, nie bój się. Firmy farmaceutyczne nie zadbają o Twoje zdrowie. Po co zabijać kurę znosząco złote jajka ?

Nie zapominaj, że leki zazwyczaj regulują skutki problemu, ale go nie eliminują.

Pokrzywy i inne zioła w tabletkach, opakowaniach nigdy nie zastąpią Ci takiego z lasu, bo podczas samej obróbki i innych pierdół tracą cenne enzymy.

Mój przyjaciel jest na 5 roku medycyny i przyznał mi się i sam to w końcu zrozumiał, że wszędzie chodzi tylko i wyłącznie o kase.

Obejrzyjcie sobie filmy o terapii dr Gersona (otruli go lekarz - arszenikiem). Leczył ludzie z raka, którym lekarze dawali 3 miesiące życia. Wystarczyło przywrócić normalny stan organizmu, dostarczyć mu niezbędnych witamin i rak ulegał regresji, cofaniu się. A większość ludzi już od urodzenia robi na minus jeżeli chodzi o zdrowie.
Jak myślimy, że jesteśmy zdrowi to jesteśmy śmieszni. Codziennie wpierdalamy tyle kału, że prędzej czy później nastąpi jakaś mutacja komórkowa, patalogiczny stan jakiegoś narządu.

Ja chociaż staram się zminimalizować ten syf. Nie używam w ogóle cukry, soli, bo to najgorsze biale proszki wyniszczające organizm. Kropla drąży skałę.

Odstawiłem chipsy, cole, fanty, jakieś gówniane tigery, redbulle. Nie jem przetworzonego mięsa (szynki, kiełbasy, parówki, paszety...) Jak już to jakieś chude świeże mięso. Chociaż pierś z kurczaka... Też nie za dobrze, bo te zwierzęta są karmione różnymi świnstawmi, antybiotykami... i innymi syfami powodującymi być może szybszy wzrost ? nie ździwiłbym się. Kasa w 3 miechy, a w rok to jest róznica.

Za to przyjąłem do diety (to nawet nie jest dieta, bo to są po prostu nawyki dobrego odżywiania się) ryby morskie. One też nie są wolne od zanieczyszeń... ale lepiej wybrać gorsze zło.

chleb tylko żytni, razowy.

Bawie się w to już 3, 4 tygodnie i powoli zacznym widzieć różnice. Mam w chuj więcej energii na wszystko. Śmieje się sam do siebie i wiele innych pozytywnych rzeczy. Pozatym fajnie jest się tak, że tak powiem, pilnować :)

Aha... polecam jeszcze Olej Budwigowy Nieoczyszczony na której opieram swoją ,,dietę''. W skrócie : dostarcza w dużej ilości kwasów omega 3, którym nam dużo brakuje.

Co jeszcze. Warto wprowadzić do swojego życia dużą ilość jabłek. Nie ma w sumie lepszego owocu do jedzenia. Ale jabłek jabłek, a nie soczków tymbarku ! Śmiech mnie bierze jak ktoś mówi, że jest bardzo zdrowy i daje dużo witamin.

Jak alkohol, z którego raczej nie zrezygnuje, to lepiej kupić sobie 0,5 litra niż pić 6,7 piw. Piwo to teraż też koncentrat piwa, z wodą i zalany spirytem. Prawdziwych browarów już nie ma ? Pozatym jest bardzo mocząpędne i wydalamy z organizmu cenne substancje.

Zgromadziłem już sporo wiedzy (z różnych źródeł w celu sprawdzenia słuszności tej wiedzy) na ten temat i mógłbym jeszcze trochę popisać.

Nigdy nie przepadałem za lekami i sztuczną ingerencją w orgaznim. W życiu zjadłem może z 20-40 apapów. A antybiotyk brałem tylko wtedy jak miałem pewnego razu prawie 42 C i na oczy nie widziałem. To była reakcja mojego organizmu na chorobę, w związku z tym, że bardzo długo nie chorowałem. Bynajmniej tak powiedziała lekarz.

Jak ktoś czegoś jeszcze ciekaw, to może będe wiedział :)

A i jeszcze. SPORT SPORT SPORT. Wydalamy toksyny z orgaznimu, wzrasta poziom endorfin, seratoniny i polepsza metabolizm i wiele wiele innych. Sport uczy konsekwencji, radzenia sobie z problemami, rywalizacji i pozwala odkryć nam w nim pasje, która ma tak mało ludzi.

Mój ziomek całe życie siedział przed TV, a teraz zapierdala jogging jak Forest Gump :D

Szczególnie odresowane do kobiet, których wysiłek fizyczny czesto kończy się na spacerze do samochodu.

Pozdrawiam :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Witaminy

Postprzez sector 06 sty 2010, 11:49

bAchoR napisał(a):Co jeszcze. Warto wprowadzić do swojego życia dużą ilość jabłek. Nie ma w sumie lepszego owocu do jedzenia


Nie chce mi sie na wszystko odpowiadac, ale myslisz sie. Jednym z najlepszych owocow do jedzenia to banan :)

Masz duzo racji w tym co piszesz, tak samo jak wspomnialem w innym temacie. Tak to jest jak ludzie wpieprzaja wszystko w MC, KFC itp i calymi dniami siedza przed TV/PC a potem ida na impreze i takie zakwasy, ze na drugi dzien nie moga sie ruszyc. W dodatku jeszcze brzuch odstaje tak, ze nawet fujary nie widza :lol: :D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Witaminy

Postprzez drevni 06 sty 2010, 12:58

Czy wy chcecie żyć 100 lat?
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Witaminy

Postprzez bAchoR 06 sty 2010, 14:42

A Ty nie chcesz ? Ja chce żyć 100 lat w dobrej formie, a nie 100 lat i od 70 leczyć się na wszystko i siedzieć jak cep na dupie w fotelu :/

Ja chce żyć tak długo, żeby być na pogrzebie wszystkich moich znajomych i bliskich :D Co w tym złego :D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Witaminy

Postprzez JohnnyKnoxville 06 sty 2010, 15:31

bAchoR napisał(a):bo to najgorsze biale proszki wyniszczające organizm
Ja znam jednak inne gorsze proszki :P A ta Twója sól czyli NaCl jako związek i tak we wszystkim jest, tak że nie wiem czy takie unikanie i 0 soli nie jest jakąś hipokryzją....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Witaminy

Postprzez drevni 06 sty 2010, 16:12

bAchoR napisał(a):A Ty nie chcesz ?

Zdecydowanie nie. Kto będzie chciał ze mną seks uprawiać jak będę taka stara? Zresztą pewnie sama nie miałabym już sił na to :D. A co to za życie bez seksu? ;)
bAchoR napisał(a):Ja chce żyć tak długo, żeby być na pogrzebie wszystkich moich znajomych i bliskich :D Co w tym złego :D

Złego to może i nic, ale jaka w tym przyjemność patrzeć jak Ci znajomego zakopują pod ziemią i słuchać jak wszyscy lamentują? :)
No chyba, że zakładasz, iż będziesz ślepy i głuchy ;)
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Witaminy

Postprzez bAchoR 07 sty 2010, 7:13

O, mamy nimfomankę na forum :D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Witaminy

Postprzez sector 07 sty 2010, 11:38

Nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Witaminy

Postprzez Qsi 07 sty 2010, 15:33

Bachor masz sporo racji, gratuluję podejścia do zdrowego żywienia i trafnej diagnozy przemysły farmaceutycznego (2 qmpli pracuje w pewnym poznańskim koncernie to mi nieco opowiadają), aczkolwiek nie jedzenie soli to lekka przesada, należałoby ją raczej ograniczać

co do owoców to już na dzień dzisiejszy też nie wiemy co w nich siedzi, jak po cichu się przepycha ustawy akceptujące GMO, w tv jednak o tym nie usłyszymy :)
Avatar użytkownika
Qsi
 


Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron