Björn Akesson

Uplifting Trance
Sylwetki DJów oraz producentów.

Powrót do DJe/Producenci

Björn Akesson

Postprzez Taurus 25 gru 2008, 20:39

Björn Akesson

:arrow: Imię i nazwisko: Björn Akesson
:arrow: Pochodzenie: Lund (Szwecja)
:arrow: Wiek: 22 lata
:arrow: Na scenie od: 2004
:arrow: Gatunek: Uplifting Trance
:arrow: Alliasy: Akesson, Polarstate, Havannah (w. Dreas)
:arrow: URL: http://www.myspace.com/bjornakesson, http://www.bjornakesson.com/

Akesson to młody przedstawiciel Szweckiej sceny uplifting trance. Samo to stwierdzenie powinno już wystarczyć za dobrą rekomendacje dla fanów tego gatunku, gdyż to właśnie ze Szwecji pochodzą najbardziej utalentowani producenci tej odmiany trance'u. Bjorn urodził się w roku 1986 w :arrow: miejscowości Lund na południu Szwecji. Od lat młodzieńczych wykazywał zainteresowanie muzyka elektroniczną a na scenę trance załapał się głównie dzięki Andreasowi Lindellowi znanemu większości pod pseudonimem Dreas. To właśnie jemu w roku 2003 wysłał demko z motywem muzycznym, który tak zainspirował Dreas'a, że zaproponował Bjornowi wspólne wykończenie kawałka :mrgreen: (sic!)i wydanie go pod wspólnym alliasem. W taki właśnie sposób światło dzienne ujrzało pierwsze wydawnictwo w którym udział wziął Akesson - Dreas Pres. Havannah - Havannah. Kawaelk remiksowany między innymi przez szwedzkiego mistrza upliftingu - Mike'a Shivera. w 2005 roku Dreas pod alliasem Polarstate, Bjorn wydał swój pierwszy solowy kawałek pt. Global Midnight. Obecny rok jest bardzo udany dla Akessona. Zaliczył w nim 3 wydawnictwa, z czego dwa ostatnie (Sunchaser i Perfect Blue) osobiście uważam za jedne z najbardziej udanych jeśli chodzi o uplift w tym roku. Bjorn popełnił też kilka remiksów na dobrym poziomie. Między innymi bardzo fajnie wyszedł mu remiks do utworu Day & Night produkcji naszych :D Sonic Division. Jeśli Akesson będzie dalej tworzył na takim poziomie jak robi to obecnie stanie sie zapewne jednym z moich ulubionych upliftingowych producentów. ;)

DYSKOGRAFIA

Produkcje:

2004
Dreas Pres. Havannah
Havannah (Original Mix) (9:57)
Havannah (Mike Shiver Extended Remix) (9:05)
Havannah (Misja Helsloot Remix) (9:02)

2005
Polarstate
Global Midnight (Original Mix) (8:22)
Global Midnight (Morphogenic Resonance Remix) (7:12)
Global Midnight (Martin Roth Remix) (6:31)

2008
Bjorn Akesson
From East To West (Original) (7:50)

Akesson
Sunchaser (Original Mix) (6:50)
Sunchaser (Ljungqvist Remix) (7:22)
Sunchaser (Ruben de Ronde Remix) (6:40)
Sunchaser (Sonic Division Remix) (7:41)

Akesson
Perfect Blue (Original Club Mix) (7:06)
Perfect Blue (Solar Movement Bangin Mix) (7:02)


Remixy:
2008
Aly & Fila - Lost Language (Akesson Remix) (7:41)
Dreas - Signs (Akesson Remix) (6:22)
Sonic Division - Day & Night (Akesson Remix) (8:31)
True Form - The Getaway (Polarstate Remix) (7:11)
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Björn Akesson

Postprzez peterhol9 25 gru 2008, 21:06

dobry temat, mimo, że za Akessonem nie przepadam, ale... :)
Taurus napisał(a):2004
Dreas Pres. Havannah
Havannah (Original Mix) (9:57)
..właśnie. 2 dni temu odpaliłem sobie ASOT 181 z podsumowaniem roku 2004. A tam wśród śmietanki trensideł właśnie Havannah. Cóż to za piękny utwór na nowo odkryłem- pomyślałem. I myślę do dzisiaj... Proste melo, potem szelest talerzy,dalej wejście bassline'u, niby nic. Ale nie takie niby nic bo w tym odkryłem piękno, przez duże P. I to chyba nie tylko ja, ale także inni głosujący na ten wałek wtedy.
Co prawda mixu Misji nie słyszałem, ale oryginał bije wersję Shivera na łeb


Co do innych produkcji to poziom jest, ale klamat jakoś mi mniej podpasowuje.

Taurus napisał(a):2005
Polarstate
Global Midnight (Original Mix) (8:22)
Global Midnight (Morphogenic Resonance Remix) (7:12)
Global Midnight (Martin Roth Remix) (6:31)

Akesson
Perfect Blue (Original Club Mix) (7:06)

Dreas - Signs (Akesson Remix) (6:22)
te wałki sa bardzo dobre (z naciskiem na global midnight w mixie Rotha) ale już takiej meksykańskiej fali u mnie nie wywołają jak Havannah. Perfect blue może również być, ale przejadł mi się trochę
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Björn Akesson

Postprzez yaper 25 gru 2008, 21:49

Bardzo ciekawy producent, jak widać nie wydaje wałków hurtowo, za to jak już to nie musimy się martwić o ich jakość.

Kawałek Polarstate bardzo mi się spodobał, nie wiedziałem, że to Akesson - no proszę :)

Co do tegorocznych poczynań to słyszałem jedynie 'Sunchasera' i 'Perfect Blue' - dwa wspaniałe uplifty, których słuchanie sprawia mi dużą przyjemność.

Perspektywy Bjoern to ma duże, liczę na równie udany rok 2009 w jego wykonaniu.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Björn Akesson

Postprzez Kubo 30 gru 2008, 16:35

Jsli chodzi o dresik to uwielbiam Havannah (Mike Shiver Extended Remix) . Swietny remix Sivera zawsze milo mi sie sie slucha. Jesli chodzi o nowsze kawalki to Sunchaser, remix do Day & Night i Dreas - Signs (Akesson Remix). D & N dlugo mi nie wchodzilo ale z czasem sie przyjelo :D Sunchaser zajebiscie melodyjny kawalek od razu zrobil na mnie spore wrazenie ;)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Björn Akesson

Postprzez Humulus 04 lut 2009, 10:27

Z produkcji Akessona zdecydowanie najbardziej wyróżniają się "Perfect Blue", "From East To West" oraz remixy do Sonic Division - "Day & Night" i DT8 Project - "Destination".
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Björn Akesson

Postprzez bAchoR 14 lut 2009, 11:30

Moja dozgonna miłość -> Sonic Division - Day & Night (Akesson Remix)

Ten track ma w sobie tyle uczucia. Zwłaszcza w 2 częsci. Staram się go słuchać jak najrzadziej bo bardzo się boje, że mi się przeje.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Björn Akesson

Postprzez wasyl 14 lut 2009, 12:57

Pozwól Taurus, że ciut uzupełnie ;). przed 2004 rokiem był jeszcze 2003 (jak się zapewne domyślacie :P) i tam też Dreas wydal 2 utwory na jednym placku :
A1 Sonic Rush
B1 Morning Snow

W szczególności Sonic Rush bardzo do mnie przemówiło dość innowacyjnym brzmieniem. Trzeba napomnieć, że zdecydowałem się zagrać ten utwór jako zwieńczający nasz (Enhanced Perception) pierwszy Promo Mix :). Bardzo dobry jest również Global Midnight w rmxie Roth'a. Havannah średnio do mnie przemówiła, a resztę muszę sobie odświeżyć :). W każdym bądź razie Taurus, dobra robota :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Björn Akesson

Postprzez Taurus 14 lut 2009, 14:16

wasyl napisał(a):Pozwól Taurus, że ciut uzupełnie ;). przed 2004 rokiem był jeszcze 2003 (jak się zapewne domyślacie :P) i tam też Dreas wydal 2 utwory na jednym placku


Ale ten temat jest o Akessonie a nie o Dreas'ie :roll: W sumie to nie jesteś pierwszym, który ich myli...
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Björn Akesson

Postprzez wasyl 14 lut 2009, 18:11

Tak, myślałem po prostu, że te numery z 2003 roku również były pod wspólnym aliasem, a nie wyłącznie dziełem Dreas'a :). Tak czy owak, polecam utwory wymienione w temacie :D
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych


Powrót do DJe/Producenci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron