ATB

Andre Tanneberger
Sylwetki DJów oraz producentów.

Powrót do DJe/Producenci

ATB

Postprzez bAchoR 19 lut 2009, 10:56

Obrazek

ATB (Andre Tanneberger) jako młody chłopak był osoba, która niezbyt była zainteresowana muzyką.
Jego rodzice przenieśli się na zachód Niemiec, gdzie życie dawało o wiele więcej możliwości. Dopiero w wieku 19 lat Andre zrozumiał, że kocha muzyka i chce jej się poświęcić. Prawda, że troche późno ? Swoje pierwsze kroki stawiał w 92 roku mając do dyspozycji Atari i zwykły syntezator. Cieżkie czasy. Lokalna publika poznała jego produkcje pod alliasem Sequential One na którym zrobił parenaście produkcji. Nie było to jeszcze ,,to'', ale widoczny był spory potencjał.
Ujawnił się jako ATB i potem była już długa droga na sam szczyt. To się zaczęło w 1999 roku. Sporą popularność przyniosła mu formacja Trance Allstars. Tworzył praktycznie z największymi legendami tej muzyki, ktore doceniły jego niebywały talent. Dalszych losów Niemca nie musze opisywać.

Skupiłem się tylko na albumach, bo całej dyskograffi jest tyle, że nie skończył bym do 20 tego wszyskiego rozpisywać. ;]

Gdyby nie muzyka ATB prawdopodobnie bym was nigdy nie poznał. To są moje muzyczne korzenie i w nosie mam czy to pop trance czy komercja. Sam ATB nigdy nie kwalifikował swojej muzyki do tego gatunku trance. Zrobili to ludzie. Jak sam mówił : zależy mu na ewaluuowanie w strone muzyki instrumentalnej, bo to jest to co nigdy nie umrze. ATB rozpatruje jako zupełną inną ligę. Pod względem muzyki i jej melodyjności przeskakuje wszystkich producentów, których słucham obecnie.
Albumem Addicted To Music udowodnił wiele, a utworem Trilogy (part3) pokazał, że jest geniuszem w tworzeniu pięknych głębokich, refleksyjnych klimatów.
Zwróćcie uwage na rozpiętość stylową całej jego dyskografii.


Renegade na CF jak wracaliśmy nigdy nie umrze. Chyba Menno to zagrał. Renegade, Believe In Me to są tracki, które zawsze wywołują mega ciepło w klatce piersiowej i wywołują niesamowity sentyment.


Moja ulubiony trance'owy release : Alcarda
Chill : The Choosen Ones
Pop : Believe In Me

Wszystkie części Trilogy. Są genialne i po prostu zawieszają mi świadomość na pare minut. W podobny stylu tylko Chicane zrobił : Time of Your life.


Jak w ogóle zakochałem się w tej muzyce ? Gram sobie w gralni w Starcrafta i ktoś zostawił muzyke w winampie włączoną. To był cały album Movin Melodies. Jak skonczyłem grać od razu biegiem po dysk do domu i zgrałem cały album za 10 zł. Całą noc go potem słuchałem i myśle : ku... nigdy w życiu jeszcze takiej euforii i szczęścia nie czułem przy słuchaniu muzyki. Właśnie wtedy przez przypadek odkryłęm swoją upliftową nature. To było przeznaczenie :)

Ładny cytat :
ATB - Believe In Me
,,THIS IS MY FAVOURITE SONG EVER EVER!!! IT'S BEAUTIFUL, AND I WAS STANDING ON MY KNEES, AND TEARS WERE FALLIN' FROM MY EYES, WHEN ANDRE WAS PLAYING THIS SONG IN KIEV!!!''

Tak ma działać muzyka.

Movin Melodies
Obrazek

Two Worlds
Obrazek

Dedicated
Obrazek

Addicted To Music
Obrazek

No Silence
Obrazek

Seven Years
Obrazek

Trilogy
Obrazek


http://www.youtube.com/watch?v=KysIB3mQ7gM&fmt=18

Piękno i przesłanie jego muzyki jest zajebiście przedstawione w tym youtube.


Miałem wszystkie originały jego płyt i gdzieś wsiąkły ;/ Okładki połamane ehhh. Trzeba kupić jeszcze raz zestaw wszystkich CD. Wstyd nie mieć originalnych wydawnictw producentów, ktorych jest się fanem. ;)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: ATB

Postprzez badzio 19 lut 2009, 11:58

Gdzieś tam w radyjku jak jadę samochodem i nie mam nic innego pod ręką może sobie lecieć, ale żeby się jarać jego muzyką to już nie moja broszka.

Swoją drogą uważam go za fenomen. Nie każdy z taką muzyką robi taką karierę.
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: ATB

Postprzez Vibez 19 lut 2009, 12:08

bAchoR napisał(a):Gram sobie w gralni w Starcrafta i ktoś zostawił muzyke w winampie włączoną.


Ja w tych "gralniach" to sie w młodości całkiem nieźle rozwinąłem muzycznie :D Tylko że w moim przypadku nic innego jak CS.

A ATB lubie. Kiedyś jak rzuciłem tym stwierdzeniem na FMT to mnie zlinczowano a potem wypominano sto lat. :) Często lekkie i sympatyczne numery, ale też i dużo głębszych i poważniejszych pozycji. Mają potencjał (co w wielu przypadkach udowadniają remixy).
Ostatnio edytowano 19 lut 2009, 12:11 przez Vibez, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: ATB

Postprzez yaper 19 lut 2009, 12:11

Jeden z moich ulubionych artystów szeroko pojętej muzyki elektronicznej. To od niego zaczęła się moja miłość do trance, lekkie melodyjne utwory, świetne wokale, mistrzostwo w klimatach chillout - tego faceta nie da się zniszczyć. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz nas czymś zaskoczy.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: ATB

Postprzez kiki 19 lut 2009, 15:21

yaper napisał(a):To od niego zaczęła się moja miłość do trance,


genau! u mnie tak samo! album 'Movin Melodies' do dzis pozostaje najwieksza perelka! cos pieknego! nie trzeba lubic trance'u zeby pokochac te utwory... zwlaszcza Underwater World - mistrz!! o/
teraz co Andre tworzy nie mam zielonego pojecia, przestalam sledzic jego dyskografie odkad wydal 7 years, ktore nie ma nic wspolnego z jego prawdziwym talentem jaki pokazal tez np. w albumie '2 Worlds'... 'zepsul' sie chlopak(jesli moge to tak nazwac), no ale przynajmniej ma wypas chate i pare samochodow :D

ps. on sie zwie Andre Tanneberger! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: ATB

Postprzez Optik 24 lut 2009, 22:50

beach vibes jest fajne
Obrazek
Avatar użytkownika
Optik
 
Wiek: 37
Skąd: Wro

Re: ATB

Postprzez Amnes 24 lut 2009, 23:20

U mnie też od atb sie zaczęło. Kupiłem pierwszą płytę, i dalej poszło. Mam z 5 albumów atb. Do jazdy samochodem jest to idealna muzyka. In love with the dj, long way home, sunset girl, długo by wymieniać. Ostatmie jego produkcje jakoś mi nie wchodzą. Renegade jednak po pół roku mi podeszło. Mam nadzieję, że podobnie będzie z nowszymi produkcjami, które jednak na ten moment dla mnie ssą.

Swoją drogą jego okładki ssą tak solidnie, że ja pier. Wszystkie wyglądają tak samo. Weź tu sie człowieniu połap.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: ATB

Postprzez Rapture 26 lut 2009, 18:56

Amnes napisał(a):Renegade jednak po pół roku mi podeszło.

No mi tez, dobrze pasuje do samochodowego radyjka i by czlowiek pospiewal sobie za kierownica :D Do tego dziarski elektrusowy remix od Ronski Speeda, bardzo ladnie kosil na roznych imprezach ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: ATB

Postprzez bAchoR 27 lut 2009, 17:29

Amnes, jakbyś był taki przystojny też byś robił takie same okładki ;)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: ATB

Postprzez Amnes 27 lut 2009, 22:22

andre nic na mnie nie ma bachor :)
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: ATB

Postprzez Nolaan 05 kwi 2009, 18:20

Co ja mam Wam rzec? To samo było ze mną co Z Kiki, Yaperem i innymi.
Wkręciłem się w niego na cacy i poznałem co to seks... znaczy trens :p bo gdyby nie jego nuty, nie znałbym Wyshera, Kixona i całej reszty psychopatów, którzy uświadomili mi co to jest dobra muza elektroniczna. Poza tym ATB in Concert II to był mój pierwszy event ever, jak to gdzieś dawno napisałem, wtedy mnie rozdziewiczono ;] Było grubo.
Co do muzy - koleś ma potencjał, to wiadomo. Gdyby nie miał, już by o nim dawno zapomniano. Szerokie spektrum w jakim się obraca tworząc dobre numery o czymś świadczy. IntenCity i cała druga płyta z albumu Trilogy to stałe pozycje na mojej playliście, podobnie jak prawie wszystkie jego single i kilka perełek z albumów. Nawet na słabym Trilogy Cd1 znalazło się świetne imo Beautiful Worlds. Dlatego zawsze czekam na nowe albumy Andre z dobrą wiarą. Zawsze znajdzie się na nich coś, czego warto posłuchać, coś co się spodoba, nawet osobom bardzo 'spoza branży' (vide moja mama, której wpadły w ucho właśnie ambienty z Trylogii, a to spory sukces ;p).
Za niedługo nowy stuff, który zapowiada się nieźle, więc czekam z pozytywnym nastawieniem. Nawet jak skisi, to i tak coś się wykroi, a poza tym sentyment pozostanie mi już do siwych włosów.
Pocałujta wójta w ...
Avatar użytkownika
Nolaan
 
Wiek: 38
Skąd: Z bardzo daleka.

Re: ATB

Postprzez peterhol9 11 kwi 2009, 20:06

znam niemal każdy (no może poza ostatnim albumem) wałek atebe. Gość dość specyficzny. Ma swój klimat, jest przereklamowany, dużo shitu i dużo dobrych produkcji nieznanych masom, robi trans i muzykę którą trensem nazwać nie można- wszystko na raz i oddzielnie.

Trochę o nim napisałem na FMT, więc nie chcę się powtarzać, ale:
Halcyon- najlepszy jego wałek stricte trensowy,
mix do 4just1day Tracida genialny,
Can't stand, beach vibes, obsession i trylogy i trylogie part 2- cuda ambientu/chillu.

Andre robi dobre spokojne wałki, niestety jest komercyjny i oklepany przez małolaty niskimi Ecstasy czy Hold you
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: ATB

Postprzez Rapture 25 kwi 2009, 12:31

Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: ATB

Postprzez Technik303 29 kwi 2009, 12:40

Równie dobrze mógłbym napisać jak prawie większość w Polsce ;) "Moja przygoda z trance zaczęła się od Tiesto". Dla wielu Tiesto to też geniusz... Hahaha

Sorry ;) 5 prawie dobrych kawałków nie czyni kolesia geniuszem !! :P Ja jakbym od niego zaczynał przygodę to bym się nawet nie przyznawał... Obciach. Śmiech napisać o ATB geniusz...
ATB może np. Robertowi Babiczowi nogi umyć ;) Sztuką jest "wylansować się" konkretnym, a nie sztampowym brzmieniem :!: Nie trawie kolesia i już. Reszta może sobie go słuchać i się podniecać. Nikomu się tego nie zabrania ;) Podobnie mogę napisać o Kai Tracid :P koleś zrobił może 3-5 dobrych traków... Reszta to sztampowe euro-trance, disco z mocniejszym uderzeniem. Koleś użył brzmienia rolanda tb-303 czy tam klonów, ale zmieszał to w taki sposób jak ATB. Typowe "Niemieckie brzmienie"... na oklep/łatwiznę ;)
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: ATB

Postprzez bAchoR 07 maja 2009, 11:06

Technik, jesteś kolejnym z grona tych, którzy lubią mieszac ATB z muzyką trance'ową i wybitnie wybitną. Robi muzyką dosyć łatwą i łatwą w odbiorze, ale taka ma być. Stać go na na naprawde bardzo wiele. Niech świadczy o tym dowolna z częsci Trilogy. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: ATB

Postprzez Technik303 10 maja 2009, 13:07

chyba z pop/euro-trance ;) podobni dla mnie producenci trance ;) stary marc van linden ;) , Pulsedriver, Randy Katana, DJ Shog, Nawet Kai Tracid ;) i wiele innych przykładów chałturników ;)
Może ATB czerpał wzorce od Rocco albo Paffendorf'a ;)

ATB, może sobie szkoły zakładać i na swój wzór "uczyć" chałtury pokolenie "przemiału muzycznego" ;) dla mnie nie będzie wzorem :P tym bardziej geniuszem... sorry :P
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: ATB

Postprzez Matvel 10 maja 2009, 19:51

Technik303 napisał(a):chyba z pop/euro-trance ;) podobni dla mnie producenci trance ;) stary marc van linden ;) , Pulsedriver, Randy Katana, DJ Shog, Nawet Kai Tracid


:shock:
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: ATB

Postprzez Technik303 11 maja 2009, 15:49

Dobry artysta nie zaczyna od gówna ;) i zdania nie zmienię. Sorry :P

Kai Tracid'owi wyszły ze 3-4 kawałki ;) reszta to podwaliny dla hardstyle ? ;) z dodatkiem tb-303. Dla mnie już J00f lepsze rzeczy robił z 303. Albo choćby Choci - to jest prawdziwy Acid Trance. A nie płytki acid trance spod ręki K. Tracida :P

Z polskich rzeczy acid trance mogę polecić Millenium ! :P
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: ATB

Postprzez Sisiek 11 maja 2009, 19:33

Technik303 napisał(a):Dobry artysta nie zaczyna od gówna ;)


Porządny forumowicz umie edytować posty <lol>
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: ATB

Postprzez Infrared 12 maja 2009, 8:55

ja mam do niego szacun za sunset girl, śliczny kawałek na poziomie, przyjemnie płynący, nienachalny.
Ma sporo dobrych numerów, przełomowych, wręcz już historycznych till i come cum bajszpil. Nikt mu tego dorobku nie odbierze.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Następna strona

Powrót do DJe/Producenci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości