Chris Micali

Sylwetki DJów oraz producentów.

Powrót do DJe/Producenci

Chris Micali

Postprzez Rapture 24 mar 2009, 20:33

Obrazek

"Chris Micali mieszka w Bostonie. W ciągu dnia pracuje dla firmy konsultingowej. Jednak jego największą pasją są wszystkie rodzaje muzyki elektronicznej, a zwłaszcza house. Od wielu lat produkuje house’owe brzmienia i ma zamiar to robic tak długo jak to będzie możliwe." (last.fm)

Jedna z moich najbardziej ulubionych postaci sceny progressive house - jak nie najbardziej ulubiona :D Tworzy od 2003 roku, jednak szczytowym okresie swojej tworczosci (2004 - 2006) stworzyl mase swietnych utworow, z ktorych wiekszosc nie ujrzala nigdy swiatla dziennego w labelach - podobno z powodu wysokiego samokrytycyzmu Chrisa, uwazajacego wiekszosc ze swoich tworow za slabe!

Charakterystyczna cecha tego artysty jest laczenie delikatnych melodii, swietnej rytmiki i charakterystycznego, mruczacego niczym dziki kot bassline'u. Do tego dochodza czesto pojawiajace sie elementy deephouso'we. Najlepszymi przykladami na potwierdzenie powyzszej tezy niech beda chocby "Out There", "Juice", megarytmiczne "Song for Lauren", lekko transujace "Musicbox" czy dewastator parkietow remix do Kasey Taylor - Trapped (to co sie dzieje na breakdownie z ludzmi powinno byc zdecydowanie dozwolone od lat 18stu :D ). Bardzo godny uwagi jest rowniez jego pierwszy wypiek - "Chant" - mroczny potwor z techowa perkusja, szybkim tempem i tym nienormalnym wokalem przekupki z rosyjskiego bazaru :D Dlugo by tak jeszcze opisywac, praktycznie kazdy utwor Chrisa ma cos w sobie i jest na swoj sposob niepowtarzalny. Z nowszych oczywiscie obie wersje "Feel for You" - juz zupelnie inny styl choc doza rytmiki i potencjal na rozbujanie nawet mocno wybrednej publiki wciaz mowia same za siebie.

Szkoda, ze rowniez jemu jak i sporej grupie progresywnych artystow udzielila sie moda na tech house'owe brzmienia i do tego znaczny spadek ilosci produkcji. Zawsze jednak zostanie mi on w pamieci za to co tworzyl. Do tej pory rowniez odkrywam kolejne niewydane utwory, ciezko jest mi wiec stworzyc jakas sensowna dyskografie tego pana. Poki co po prostu odsylam do discogs: http://www.discogs.com/artist/Chris+Micali i jeszcze raz polecam jego tworczosc, choc mniemam, ze wiekszosci progresywnej braci robic tego nie trzeba ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Chris Micali

Postprzez badzio 24 mar 2009, 21:47

Lubię, doceniam i swego czasu mocno się jarałem tą postacią. God Gave Us/Juice (!) i Schiphol to chyba najbardziej charakterne utwory i najbardziej oddające klimat Micali'ego. Zwłaszcza ten ostatni całkiem poważnie odcisnął piętno na mojej psychice. Dalej genialne Secret Weapon wydane chyba tylko na jakiejś kompilacji, do teraz figuruje u mnie jako cut ;)

Jeśli chodzi o remiksy, to całkiem poprawny remiks nadający przestrzenny klimat Chris popełnił do Depeche Mode - Only When I Loose. Ciekawie zinterpretował też Comatoast i delikatnie transujący Machines Music. No i o oczywiście muzyczny killer w postaci remiksu Trapped o czym wyżej wspomniał już Rapture.

Słowem - bardzo pozytywna postać prezentująca swego czasu dość ciekawe progresywne podejście do muzyki.
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Chris Micali

Postprzez peterhol9 26 mar 2009, 13:06

badzio napisał(a):God Gave Us/
Cudo jakich malo. Dorzuciłbym niewydane(?) Effortless i mix do Micah - Trauma. Zajebisty bassline, wszystko na miejscu, wyważone i co najważniejsze...z klimatem. To co w kilku słowach mogę o Micalim powiedzieć :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Chris Micali

Postprzez Stelmach 04 kwi 2009, 17:41

Kiedyś tak jak lubiłem i ubóstwiałem Oakenfolda w trance, to Micaliego w progressive. Aktualnie oboje się skończyli. Kawałków jak Effortless, totalnie doskonałe Misicbox, Enough, Juice, Out There nie ma i już nie będzie. Wspomnieliście o remixach - najbardziej lubię Christian Cambas - It Scares Me (Chris Micali & Ajami Remix), mroczne Habersham & Numinous - Rhetorical Question (Chris Micali Mix). Ostatnią dobrą produkcją Chrisa było z 2007 Steve Porter - Rollerblade Disco (Chris Micali Remix)

Rapture napisał(a):Szkoda, ze rowniez jemu jak i sporej grupie progresywnych artystow udzielila sie moda na tech house'owe brzmienia i do tego znaczny spadek ilosci produkcji.


Te minimale i tech'house zgrzyty to o kant d.... rozbić. To tak samo jak kiedyś ludzie jarali się electro-trance a teraz pop trance. Byle modne, na czasie i dobrze się sprzedało.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Chris Micali

Postprzez phantom 04 kwi 2009, 20:12

Stelmach napisał(a):Te minimale i tech'house zgrzyty to o kant d.... rozbić. To tak samo jak kiedyś ludzie jarali się electro-trance a teraz pop trance. Byle modne, na czasie i dobrze się sprzedało.

W muzyce elektronicznej jak w modzie - raz popularny jest jeden styl, raz drugi. Te dobre, jak progressive house, bronią się dłużej, kiepskie odchodzą w niepamięć w mgnieniu oka. Choć to też nie jest zasada, gdy przypomnę sobie progressive breaks i falę fascynacji na pokładzie pierwszego "Involvera". Wydaje się jednak, że wszystko zatacza koło, więc na powtórną sławę prog house'u wystarczy poczekać. Pytanie - jak długo?

Co do samego Micalego, to pamiętam go najbardziej z sygnatury Rapture'a - "Proud Member of Chris Micali Alliance" :twisted:. Nie bierzcie tego jednak jako podsumowania jego artystycznej sylwetki ;).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Chris Micali

Postprzez Rapture 05 kwi 2009, 10:01

phantom napisał(a):Wydaje się jednak, że wszystko zatacza koło, więc na powtórną sławę prog house'u wystarczy poczekać.

Wydaje mi sie jednak ze juz w innej formie niz w dawnych latach czy obecnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL


Powrót do DJe/Producenci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości