Essential Mix - Simon Patterson

BBC Radio One Essential Mix | 21.11.2009 - 03:00AM - 05:00AM
Wspólne słuchanie oraz komentowanie bieżących audycji.

Powrót do Audycje

Essential Mix - Simon Patterson

Postprzez sector 20 lis 2009, 22:05

Obrazek

W tym tygodniu, pora na kolejna odslone kultowego juz show na falach radiowych BBC Radio 1. Tym razem do zaprezentowania swoich najlepszych ruchow oraz obecnie najswiezszego materialu tanecznego zostal poproszony Simon Patterson. Tym samym Simon, po dzisiejszej nocy bedzie mogl sie juz opchwalic oraz wpisac w BiO, ze ma za soba juz jakze znaczacy w swiatku muzycznym wystep. Szczeze mowiac do pelni szczescia brakuje chyba tylko jeszcze Essentiala od Grega Downeya i Activy, zwlaszcza, ze John Askew, John O'Callaghan, Sean Tyas czy tez Eddie Halliwell (on juz parokrotnie) maja te wystepy za soba. Bardzo ciekawy jestem takze, czy Pete Tong zaprosi kiedykolwiek Bryana Kearneya do nagrania swoich 2h.

:idea: Informacje:
:arrow: Czas: 03:00AM - 05:00 AM
:arrow: Stream: http://crumpets.fm:8002/listen.pls (192kbps)
:arrow: IRC: #BBC.Radio.1 @ irc.mixxnet.net (server) | JAVA: irc://irc.mixxnet.net/BBC.Radio.1


:idea: Teraz troche informacji o Pattersonie.

Obrazek

last.fm napisał(a):Simon Patterson the DJ… is one of the hottest properties in dance music. From being the driving force in the engine rooms of two of the biggest shows on Radio 1, he utilised his finely tuned ear working as the tastemaker behind Seb Fontaine and Judge Jules peak-time Saturday nighters. Drawing on all the knowledge gained, and an unparallel passion for music, he has now thrust himself firmly at the forefront, and is firmly forging his own career as an in-demand DJ, producer and remixer.

His style can only be described as Cutting edge, dark, driving, pulsating, and he one of the most finely tuned mixers on the planet! If you’re stood on a dance floor when Patterson’s behind the decks you know who’s in control, and the only thing you’re likely to do is to dance and dance hard. In the past five years Simon has really clocked up the air miles, rocking some of the biggest parties on offer. His highlights are vast, and too lengthy to list, but here are a few. In Rotterdam, crowds of up to 500,000 witnessed the might of Simon Patterson, revellers that flock to the sun drenched dance Mecca that is Ibiza have experience his sound year in, year out, a huge tour of the far-east and an indoor festival in Russia where he gave 20,000 Muscovites a musical masterclass.
Last summer Patterson graced the world stage at Dance Valley, Sunrise, HI-FI, Planet Love, Mexico Stadium, plus various dates in Ibiza, Dubai, Malta, Netherlands, Canada, Germany and Cyprus. We haven’t even mentioned the countless UK dates in between, where he has left pretty much every major club’s foundations shaking.


Kiedys pare plotek puscil znany nam dobrze wszystkim baniowicz Johnny Knoxville. Podobno nie taki fajny Patterson jak go maluja. Z tego co dalo sie slyszec na Sunrisie, gdzie Johnny rozwalal na sample wszystkie kawalki UK Trensowe, powiedzial mi i innym osoba, ze tak naprawde Patterson nie robi sam swoich kawalkow i tak naprawde jest g.warty bo wszystkie jego produkcje robi mu John O'Callaghan i inny. Swoja droga ciekaw jestem na ile to jest prawda a na ile popierdolka :)

:arrow: Discogs.com: http://www.discogs.com/artist/Simon+Patterson
:arrow: Last.fm: http://www.last.fm/music/Simon+Patterson
:arrow: Twitter.com: http://twitter.com/sipatterson

:idea: Tracklist:

01. Freigeist - Genesis (Original Mix) [2Play]
02. M.I.K.E. - Sunrise In Palamos (Gareth Emery Remix) [Garuda]
03. Adam Nickey — Callista (Stoneface & Terminal Remix)
04. Filo And Peri Feat. Aruna - Ashley (Alex MORPH Remix) [Vandit]
05. Matt Hardwick vs. Gulf - Impossible (John O'Callaghan Remix) [Kill The Lights]
06. Markus Schulz - The New World (Giuseppe Ottaviani Remix) [Coldharbour]
07. Simon Patterson - Taxi (Original Mix) [Reset]
08. Simon Patterson - Miss You (Original Mix) [Reset]
09. Dogzilla - Without You (Simon's Dead Dog Remix) [High Contrast]
10. John O'Callaghan - Don't Look Back (John Askew Remix) [Captivating Sounds]
11. Simon Patterson - Always (Original Mix) [Reset]
12. Simon Patterson - See You Soon (Original Mix) [Reset]
13. Nick Sentience - Electrify (Tech Mix) [Reset]
14. Gary Maguire - Standing Still (Original Mix) [Discover White Label]
15. John O'Callaghan & Giuseppe Ottaviani - Liquid Fire (Original Mix) [Armada]
16. Vascotia - Verano (Sean Tyas Remix) [CDR]
17. Melle Baker — Lost Sun (Matt Skyer Remix)
18. Activa - Transmission (Original Mix) [Discover]
19. Sentience & Rowland - Meridian (Orignal Mix) [Reset]
20. Jam X & De Leon - Can You Dig It? (Paul Webster Remix) [CDR]

:idea: Download: http://www.megaupload.com/?d=60ATL9KX | http://depositfiles.com/files/hw32h8g93

Zapewne wielu z was nie bedzie dzisiaj sluchalo audycji. Ja szczerze mowiac, sam nie wiem czy dam rade do tak poznej godziny. Jednak nie ma sie co martwic, bo jutro rano uzupelnie trackliste i wrzuce link. Mam nadzieje, ze warto sie podniecac i ze Patterson faktycznie zagra swoj najlepszy set wlasnie dzisiaj w nocy!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Essential Mix - Simon Patterson

Postprzez Stelmach 21 lis 2009, 0:50

sector napisał(a):Zapewne wielu z was nie bedzie dzisiaj sluchalo audycji. Ja szczerze mowiac, sam nie wiem czy dam rade do tak poznej godziny.


Jak to nie dasz rady ? :D Bania trwa nadal kochani. Jak właśnie latam w ciemnym pokoju po ścianach bo na BBC Radio 1 audycję ma Kutski i ciśnie srogo. Pattersona pewno też zaliczę. "Jak się bawić to się bawić, drzwi...." [dalej znacie i chyba wiecie] :D
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Essential Mix - Simon Patterson

Postprzez Stelmach 21 lis 2009, 3:28

Nie śpimy, rączki w górę i jedziemy z Pattersonem ;-) Drugi numer dobrze pompuje. Midway - Inca (Tyas rework).
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Essential Mix - Simon Patterson

Postprzez sector 21 lis 2009, 11:48

Narazie przesluchalem polowe seta i musze powiedziec, ze naprawde mi sie podoba. Fajne numery gra Sajmon. Fajnie nawet brzmi remix do Dogzilly. Dobrze pokrecony vocal miejscami naprawde robi fajne wrazenie. Dodatkowo Taxi ma fajne sample. Slychac nawet chwilami sampel z Dizziego Rascala :D

Smiem twierdzic, na chwile obecna, ze Patterson zagral lepszego seta niz O'Callaghan czy Sean Tyas. Jest bardziej melodyjny, jest wiecej typowego klimatu uk.

Jedyne co mi sie nasuwa na mysl, to to, ze Simon, moglby troche jednak urozmaicic swoje sample podczas tworzenia nowych produkcji, bo polowa kawalkow jak nie 80-90% jest oparta praktycznie na tym samym materiale produkcyjnym co po jakims czasie troche meczy i przestaje robic takie wrazenie jakie powinno.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Essential Mix - Simon Patterson

Postprzez Tulipan aka Nexus 21 lis 2009, 12:16

no no tracklista wyglada obiecujaco :) jednak te essentiale to dobrza rzecz tu nie ma słabych setów do tej pory zreszta posluchiwam sobie seta Armina z Essential albo Garetha Emerego, w takim razie czas na PAttersona, uwage moja zwraca oczywiscie grany dwa razy Gary Maguire - Standing Still ktory dla mnie narazie jest TOTY 2009, ciekawe czy to blad w trackliscie czy tez celowe zamierzenie i sczzerze mowiac to bardzo mi to pasuje bo utwor pompuje jak mało który :)
Kod: Zaznacz cały
peterhol9: ojjj tutaj nie ściągniesz nic niestety :( tutaj za to poczytasz o niezłych imprezach, ciastkach i ... wkleisz sety, których i tak nikt nie przesłucha :D :D
Avatar użytkownika
Tulipan aka Nexus
bania trwa nadal!
 
Wiek: 39
Skąd: Marki-Warszawa

Re: Essential Mix - Simon Patterson

Postprzez sector 21 lis 2009, 22:19

Blad w trackliscie. Wlasnie tez to zauwazylem, ze ktos zle skopiowal tracki i zle wpisal :) Jest tylko raz!

Pokusze sie o stwierdzenie, ze jest to jeden z najlepszych setow w tym roku a juz napewno jeden z najlepszych jak nie najlepszy Essential Mix!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Essential Mix - Simon Patterson

Postprzez Stelmach 22 lis 2009, 13:36

A ja żeby było ciekawiej, powiem że set większego wrażenia na mnie nie zrobił. Początek do kapitalnego remontu - Filo And Peri Feat. Aruna - Ashley i szczególnie tandetne Matt Hardwick vs. Gulf - Impossible (John O'Callaghan Remix) nadają się na stos, M.I.K.E. - Sunrise In Palamos (Gareth Emery Remix) to zbeszczeszczenie świętości, a remix The New World od Ottavianniego potwierdza że ten Pan dawno wyczerpał pomysły na cokolwiek oryginalnego.

Nowości od Pattersona oczywiście w klasie i trzymające poziom. Miss You i Always najlepsze. Z całego setu jednak pragę wyróżnić wybitne Nick Sentience - Electrify (Tech Mix) --> ma to być obok Meridian czołowy numer na albumie Sentience'a który już ma wyjść w końcu, dodam że forma Nicka nie zawodzi mnie odkąd go zacząłem słuchać a najnowsze Paul Glazby — Hostile (Nick Sentience Remix) jest jeszcze większą korbą niż Electrify.

Z końcówki bardzo lubię jeszcze Standing Still, no i mega pozytywnie zaskoczyło mnie Jam X & De Leon - Can You Dig It? (Paul Webster Remix).

sector napisał(a):Pokusze sie o stwierdzenie, ze jest to jeden z najlepszych setow w tym roku a juz napewno jeden z najlepszych jak nie najlepszy Essential Mix!

A pamiętasz sectorku John Askew - Discover Records August (2009.08.25) ? :D Bo ja już bym bardziej tego seta obstawiał....
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Essential Mix - Simon Patterson

Postprzez sector 22 lis 2009, 14:15

Stelmach napisał(a):A pamiętasz sectorku John Askew - Discover Records August (2009.08.25) ? :D Bo ja już bym bardziej tego seta obstawiał....


Jasne Stelmi, co mam nie pamietac :) Klasowy ruchacz wszystkich setow, bez wyjatku w tym roku. Dlatego tez powstrzymalem swoja euforie przy napisani najlepszy set tego roku i napisalem jeden z najlepszych przy czym chcialbym sobie zastrzec, ze nie znalazlem seta w tym roku, ktory by dorownal mistrzowskim seta Johna Askew (oczywiscie pomijajac jego set oznaczony numerem 13, ktory byl znacznie upliftowy). Jesli juz mowimy o Askew to zajebiscie mi sie podobal tez jego set z ostatniej godziny Trance Energy. Nie pamietam teraz numerka, ale napewno sobie przypomne! :)

Co jeszcze chcialem powiedziec. Patterson tym setem imo zdeklasowal Essentiale O'Callaghana oraz Tyasa. Tytaj znaczna wiekszosc materialu do mnie przemawia a juz napewno znacznie bardziej niz u JOCa czy Tyasa.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Essential Mix - Simon Patterson

Postprzez bts 28 lis 2009, 19:34

Do 60 minuty podobało mi się bardzo, później zaczęło ogarniać mnie delikatne znużenie, a w końcu około 90 minuty wyłączyłem. Za dużo grania 'na jedno kopyto' jak mawiał kiedyś mój ojciec.
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom


Powrót do Audycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości