Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

& Tbk2000's Battle Mix 05
Wspólne słuchanie oraz komentowanie bieżących audycji.

Powrót do Audycje

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez dj3500 01 sty 2010, 18:49

No i mamy rozwiązanie.

12. John Askew - Vandalism
13. Bakke & Joni - Envision [FME TOTY 2009]


Link do zasysu seta (pojawi się o 19:00): http://enhanced-perception.com/sets/175
A i jeszcze cuesheet: http://download.enhanced-perception.com ... dj3500.cue
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez TBk2000 01 sty 2010, 18:53

Jest troche zaskoczenia jak rowniez rozczarowania, ale co by nie mowic Bakke & Joni - Envision zasluzenie wygral ;-). Godny numer. Reszta jak widac po wynikach szla calkiem rowno, zwlaszcza patrzac na trzecia pozycie, na ktorej sa az 4 tracki :D. Walka byla wiec calkiem wyrownana, ale i tak za rok zwyciezy progressive ! :D.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez Vidia 01 sty 2010, 18:58

Z pierwszego miejsca jestem bardzo zadowolona, bo na to głosowałam. "Metropolis" zdecydowanie za nisko. Ferry Tayle tak samo. Kimito mógłby być nieco wyżej.. "Johnny the fox" dość wysoko;p "Papillon" - zasłużone wysokie 3-cie miejsce [choć nań nie głosowałąm]. "Rulebook" nie spodziewałam się, że będzie aż na 3 miejscu. Troszkę IMO za wysoko (na ten track głosowałam tylko raz, na początku). Will Holland - zasłużone 3 miejsce, choć mogłby być wyżej;) Natomiast najbardziej przeraziło mnie miejsce drugie. "Vandalism" aż tam to dla mnie jakaś pomyłka. Nie zasługuje, by być tak wysoko.
Ostatnio edytowano 01 sty 2010, 19:04 przez Vidia, łącznie edytowano 1 raz
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez Matvel 01 sty 2010, 18:59

Nie jest źle Bryan i John na podium. Ogólnie to za dużo dobrych utworów odpadło w poprzedniej rundzie, za rok macie się poprawić!
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez dj3500 01 sty 2010, 21:50

Logi z chata - dla tych co nie byli albo chcą sobie jeszcze raz poczytać :mrgreen:

A i dodałem cuesheet do postu z linkiem.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez wasyl 02 sty 2010, 13:03

Cóż mogę powiedzieć... Niestety wczoraj nie mogłem bawić się wspólnie z Wami na czacie, a czytając logi widzę, że działo się ;). Tak naprawdę od kiedy tylko zobaczyłem typ "Envision" w pierwszym etapie TOTY, już wtedy przypuszczałem, że to właśnie ten utwór wygra... Wniosek jaki mi się nasuwa jest taki, że gdyby FMT zasilane było takimi samymi gustami, jak na tą chwilę Evibes, genialne "Bali" od Joniego i Bakke nie zajęłoby bodajże 10 miejsca w 2006 roku, chociaż i tak ubolewam, że Kimito dostało tak mało głosów... Jednak podsumowując muzycznie ten ubiegły już rok, było naprawdę kapitalnie pod względem muzycznym. Jeśli chodzi o ostatnie lata, to nie przypominam sobie równie dobrego materiału, a jeśli chodzi o sam progressive house, to tak jak napisał już gdzieś Kuba, przeżywa on teraz chyba najlepsze lata, co bardzo cieszy ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez sector 02 sty 2010, 13:47

Vidia napisał(a):"Vandalism" aż tam to dla mnie jakaś pomyłka. Nie zasługuje, by być tak wysoko.

Zasluguje zasluguje! Bardzo dobry numer! Co najlepsze John zrobil go za friko dla fanow!

Niestety nie sluchalem razem z wami poniewaz bylem na jednej wiekszej bani na dolnym slasku i dopiero dzis sie ogarnalem. Co do wynikow co moge powiedziec. Cieszy mnie, ze faktycznie Rulebook oraz Vandalism wysoko. Pappilon tez zajal odpowienie miejsce jesli chodzi o moj gust oczywiscie! Szczerze mowiac nie mam pojecia jak brzmi pierwszy numer, ale przeslucham sobie i moze napisze cos jeszcze.

Faktycznie widac, ze walka byla zacieta, o czym swiadczy chocby nawet 4x miejsce trzecie. Moge szczerze napisac, ze Top10 wyglada calkiem niezle!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez soczek 02 sty 2010, 16:18

To nie chodzi o to, czy płatny czy darmowy. Po prostu w tej produkcji (Vandalism) jest jeden fajny fragment na breakdownie bodajże, reszta to technojazda brzmiąca jak trance, przypominają mi się czasy składanek typu Energy 2000, tam też można było usłyszeć takie produkcje. Wiem, że Askew to założyciel czy szef Discover, ale takie jest moje zdanie.

W Rulebooku za to nie ma żadnej melodii, Tyas wydał w tym roku kilka upliftowych produkcji w swoim stylu: Seven Weeks, I Remember Now czy ostatnio Ivy + Tingle, oprócz tego 1 kawałek z Pattersonem i remixy do Melbourne. Jeden kawałek lepszy drugi gorszy, ale wg. mnie wszystkie biją Rulebooka.
soczek
 
Skąd: Nowy Sącz

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez Matvel 02 sty 2010, 16:34

soczek napisał(a):reszta to technojazda brzmiąca jak trance, przypominają mi się czasy składanek typu Energy 2000, tam też można było usłyszeć takie produkcje


:lol:
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez bts 02 sty 2010, 18:16

Chociaż nie głosowałem to jednak pozwolę sobie skomentować wyniki.
Po pierwsze: wygrana Envision zaskoczyła mnie dość mocno.
Po drugie: spodziewałem się, że wygra Things That Happen (Temple One Remix).
Po trzecie: szkoda, że nie wygrał New Parallels (Atrium Sun Remix).
Po czwarte: widzę, że fanclub UK Trance spiął pośladki i wypchnął swoich faworytów na podium, a dla mnie kawałki te są baaardzo przeciętne. Na przykład taki Vandalism, kawałek który brzmi tak: łup łup łup, breakdown bez wyrazu, łup łup łup. Pozwolę sobie nawet zacytować jednego z atakujących Tuvan: A co w nim jest takiego dobrego, bo ja nie dostrzegam nic wyróżniającego się z masy wydawnictw z tego roku?
Po piąte: cieszy, że poptrensy straszyły tylko do półfinałów :D
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez pickars 02 sty 2010, 18:31

Ogolnie moglo byc gorzej. Cienizny sa dwie, z czego jedna niestety na podium :). Co do New Parallels, to gdybym mial jeszcze raz zaglosowac, to bym wybral ten utwor zamiast Sahary, na ktora z braku laku zaglosowalem. Amen.
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez KaSS 02 sty 2010, 18:44

A mnie cieszy, że Vandalism i Rulebook są wysoko na liście, z czego jeden z nich na podium. Kawałka który wygrał ani raz nie słyszałam dopóki nie wygrał... Potem dopiero zmusiłam się do odsłuchu i jest tak przeciętny że aż żal ściska serce że wygrał. Nie mam nic do progresywnej muzyki ale jak dla mnie jest to totalna zamuła i nie zasługuje na podium a już na pewno nie na na pierwsze miejsce :|
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez Boguś 02 sty 2010, 18:46

Glosowalem m.in na Envision i ciesze sie ze wygralo :) lubie ten kawalek takze mysle rowniez ze nalezalo sie to miejsce :)
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez bAchoR 02 sty 2010, 20:00

Potem dopiero zmusiłam się do odsłuchu i jest tak przeciętny że aż żal ściska serce że wygrał. Nie mam nic do progresywnej muzyki ale jak dla mnie jest to totalna zamuła i nie zasługuje na podium a już na pewno nie na na pierwsze miejsce


Kasia, epitety jakimi opisujesz muzykę świadczą o Tobie. Co to w ogóle za tekst : totalna zamuła ? . Wygrał utwór, który jest jak dobra powieść. Pięknie się (progressywnie !)rozwija, jest delikatna, subtelna, chce nam coś przekazać, z duszą. Wiesz w ogóle ile lini melodycznych gra na breakdownie ? Nie umiesz tego poczuć i pewnie dlatego usłyszeć i pleciesz takimi epitetami jak ,,zamuła''. 13 letnie dzieci, które 3 raz są na dyskotece nazywają tak muzykę.

Po prostu nie dorosłaś jeszcze do Envison i to nie jest wcale kwestia żadnego gustu. Po Bali powstał kolejny nietuzinkowy utwór.
A Niektorzy po prostu poza napierdalaniem świata nie widzą ? :/

Finał bardzo dobry. I każdy z tych utworow zasluguje na uznanie.

bAchoR
Ostatnio edytowano 02 sty 2010, 20:01 przez bAchoR, łącznie edytowano 1 raz
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez soczek 02 sty 2010, 20:00

No to samo napisałem wyżej, podzielam Twoje zdanie chociaż sam spodziewałem się, że wygra coś innego. Na forum jest masa fanów Askewa, dlatego też Vandalism jest tak wysoko.
soczek
 
Skąd: Nowy Sącz

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez Matvel 02 sty 2010, 20:29

bAchoR napisał(a):Słucham róznych rodzajów muzyki i Envsion jest muzycznie najdojrzalszy ze wszystkich tu występujących utworów i ma coś wspólnego z muzyką.

Po prostu nie dorosłaś jeszcze do Envison i to nie jest wcale kwestia żadnego gustu.


A co Ty jestes wyznacznikiem który będzie tu mówił innym co jest a co nie jest muzyką. Panuj trochę nad sobą. To że coś Ci się podoba super, ale odpuść sobie takie żenujące teksty.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez dj3500 02 sty 2010, 20:31

Wyjątkowo zgodzę się z Bachorem (we wszystkim oprócz tego co zacytował Matvel; w tym zgadzam się z Matvelem). Moim razem rozumienie każdego gatunku muzyki to rzecz cenna i należałoby raczej ubolewać, że się jej nie posiadło, zamiast krytykowania numerów w których my nic nie słyszymy a które inni wychwalają. Samo Envision wymagało ode mnie kilku dobrych odsłuchów, zanim się do niego przekonałem, ale obecnie cenię je wyżej niż Bali.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez Matvel 02 sty 2010, 20:37

Ja jeszcze słówko do bts'a:
bts napisał(a):Pozwolę sobie nawet zacytować jednego z atakujących Tuvan: A co w nim jest takiego dobrego, bo ja nie dostrzegam nic wyróżniającego się z masy wydawnictw z tego roku?


Pomijam już opisanie utwór w stylu łup łup. Co wyróżnia ten utwór spośród innych już odpowiadam. Gdzie jest ta masa wydawnictw z tak genialnym bassline'm? A do tego mamy tutaj (to już moje osobiste zdanie) jedną z najlepszych melodii z tego roku. Utwór cały rok grany i bardzo dobrze sprawdzający się na parkietach. Dla mnie to najlepszy utwór tego roku który wyszedł spod ręki John'a.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez bAchoR 02 sty 2010, 20:56

A co Ty jestes wyznacznikiem który będzie tu mówił innym co jest a co nie jest muzyką. Panuj trochę nad sobą. To że coś Ci się podoba super, ale odpuść sobie takie żenujące teksty.


Sam panuj nad sobą i odnoś się do mnie w trochę inny sposób. Moje ,,SUPER'' nie doszło nawet do finału. O każdym utworze w tym finale mogę powiedzieć wiele dobrego i nie faworyzuje tego utworu ponad wszystkie z tego finału. Wygrał bo większością głosów na to zasłużył.

Każdy ma swoją definicje muzyki i dla mnie Envision z tego całego finału ma jej najwięcej. Naucz się trochę czytać między wierszami i potem nazywaj moje tekstami ,,żenującymi''. Mam prawo opiniować post Kasi z mojej perspektywy i nie ma co się dąsać i obrażać. A to, że Ty ,,jest muzyka'' lub ,,nie jest muzyka'' rozpatrujesz w negatywnych barwach to Twój problem. Zasiałeś tylko niepotrzebne ziarno jadu.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Enhanced Perception 01.01.2010 - FME TOTY 2009

Postprzez Matvel 02 sty 2010, 21:12

Ja zasiałem ziarno jadu, co za hipokryzja.
Wybacz ale to nie ja wyjeżdżam z tekstami co zasługuje być nazywane muzyką a co nie. I to nie ja wymądrzam się że słucham ileś tam rodzajów muzyki przez co moje zdanie jest wyżej niż innych. Ale oczywiście najlepiej powiedzieć komuś kto zwrócił uwagę że beszta innych bez powodu. Ja tutaj nie miałem zamiaru Cię obrażać czy coś, ale nienawidzę tekstów że coś jest muzyką, a coś jest napierdalaniem w rurę; utwór nie ma przekazu bo jest tylko jeb jeb przerwa i dalej jeb jeb. A ostatnio takich tekstów tutaj jest za dużo. Koniec offtopa z mojej strony.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Audycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości