Loner... by Wasyl

Dział poświęcony promocji swoich setów.

Powrót do Sety

Loner... by Wasyl

Postprzez wasyl 14 gru 2008, 15:19

Zostałem poproszony przez "niejakiego" bAchoR'a, żeby umieścić seta znanego niektórym już z FMT, również tutaj. bAchoR niestety posiada pewną wadę, której nie potrafi wyeliminować, tj. pisze recki do setów wyłącznie na żywo podczas słuchania, a że dostał bana na FMT, to powiedział, że nie może na żywo skomentować seta, czyli tym samym odsłuchać go :mrgreen:. Wrzucam więc specjalnie z myślą o nim, jak i o osobach, którym jeszcze nie było dane usłyszeć. Miłej opowieści :).
Obrazek

TL:

01. Asura – Requiem from Nowhere
02. Vibrasphere – Yaku
03. Antix – Hiding Place
04. Kimito Lopez - Selfish by Nature
05. Chance Jumpers – Korona (Ormatie rmx)
06. Audionova – Traffic (Ormatie rmx)
07. Alex Rize – Nebula (Elfsong rmx)
08. Tim Mills – Eclipse Of The Sun (Arthur Deep’s Tokyo Sunset mix)
09. Teya & Tiff Lacey – Only With You (Omnia rmx)
10. ID - ID

download -> <nieaktualny>
Ostatnio edytowano 20 sty 2009, 8:20 przez wasyl, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Loner... by Wasyl

Postprzez bAchoR 16 gru 2008, 0:15

Wasyl - Loner

TL:

01. Asura – Requiem from Nowhere
02. Vibrasphere – Yaku
03. Antix – Hiding Place
04. Kimito Lopez - Selfish by Nature
05. Chance Jumpers – Korona (Ormatie rmx)
06. Audionova – Traffic (Ormatie rmx)
07. Alex Rize – Nebula (Elfsong rmx)
08. Tim Mills – Eclipse Of The Sun (Arthur Deep’s Tokyo Sunset mix)
09. Teya & Tiff Lacey – Only With You (Omnia rmx)
10. ID - ID


Zaczynamy...

Przed przystąpieniem do odsłuchu zaznaczam, że swoje recenzje do setów Wasyla pisze wyłącznie live i często po paru piwach, bo wtedy można najwiecej wyrazić i w zasadzie nic nie umyka uwadze. Jakość odbioru nie jest 100 % (ale jak zawsze 2 odsłuch zaraz po recenzji), bo jak słuchać muzyki to na poważnie. Nie rozumiem jak można słuchać muzyki i sprzątać dom, gotować obiad. Dla mnie to już nie jest słuchanie. Słuchasz jak całkowicie i bez reszty oddajesz się tej czynności, odłączasz się od wszystkiego. Już wysłuchałem niejeden set Bartka i jestem pewny, że się nie zawiode. Zawsze czuc przekaz i monotematyczność. Dobrze... zasiadam na fotelu, słuchawki na uszy, klawiatura na kolana... możemy zaczynać.

Start.

Jaki magiczny,tajemniczy i psychodeliczny wstęp. Brak słów. Piekielnie pięknie się zaczyna. Bit pompuje i te FXy świstów i pady jakby za... dark ambientowych tracków nawet lepszych nie słyszałem. Naprawde jestem w szoku. Narazie nazwałbym ten set Music And Suicide. Powiem szczerze, że jeszcze nie słyszałem tak głebokiego utworu. Totalnie mnie tym rozjechałeś. To jest prawdziwa muzyka. Skill tego utworu jest niewyobrażalny. Te pady jak przeszywają mi umysł .... Totalna zawiecha. Jak on je wykręcił ? Asura nie komponował tego nie mając zaburzonej świadomości jakimiś specyfikami. Jestem tego pewny. Totalny ewenement. Każdy element jest doskonały.
Właśnie takiego stylu pragne się nauczyć w swoich nędznych produkcjach. Fabolous !!! Jak będe chciał się zajebać kiedyś to zrobie to przy tym tracku.
Piękny ledwo wyczuwalny mix. Chyba techniki nie będe musiał tu specjalnie krytykować. ^^
Mega gratki za to Bartosz.
Jaki deszczyk ... pad i afrykański dialekt jakiejś babki co nosi koszyki na głowie... kolejny piękne pady. Kurwa pady to najpiękniejsze elementy muzyki dla mnie. One tworzą prawdziwy klimat. Bit lekki i płyciutki. Bardzo mi się podoba. Stylowo już inaczej jak w 1 tracku, ale należało się tego spodziewać. No teraz set wrzucił drugi bieg. Czuje 127-129 BPMów. Zaskakuje mnie czystość dzwięku w tym secie. Perka głaszcze mi uszy już w 2 tracku. Nie obcinasz przypadkiem nieco średnich tonów o pare dB ? Mega dobre radiowe wstawki. Lubie utwory gdzie wykorzystuje się dzwięki życia codziennego. Nie wiedziałem, że Vibrasphere robi takie dobre tuny. Powiem szczerze, że cały czas w głowie siedzi mi ten 1 utwór. To było coś niewyobrażalnego. Cieżko zapomnieć tak od razu i żyć dalej...
Kolejny piękny mix. Naprawde progressywne przejscie. Takie lubie najbardziej.
Eee co się dzieje się ? Byłem przekonany, ze teraz wejdzie Hiding Place Antixa ? Moja czujność zawiodła. Wasyl za to ogromne plusy. A teraz gra mój ukochany Kimito Lopez ze swoim Selfish By Nature. !!! Przesłuchałem go już z dobre 500 razy i cały czas na nowo go odkrywam. Od momentu wydania codziennie słucham go na śniadanie i kolacje. Niezwyczajny utwór. Przewijam jeszcze raz do początku Kimito. Zatrzymam się na tym tracku z tak 15 minut i piszemy recke Live dalej ;] Odnajduje w tym wydawnictwie całego siebie. Jakie to szczęście, że nie urodziłem się w czasach ABBy bo bym był bardzo nieszcześliwym człowiekiem. Bym musiał słuchać tego co narzuca mi populizm. Nie było tak rozwiniętej techniki i tych pięknych dzwięków. Nawet to co oferował Jarre z tamtego okresu nie robia na mnie specjalnego wrażenia. Teraz każdy może iść własną drogą...
Ok...dosyć tych refleksji. Po kilkunastominutowym przystanku z Kimitem skupiamy się i jedziemy dalej. Słysze jakieś dzwięki z zakresu 11-13 kHz wchodzi kolejna pozycja. Nigdy wcześniej jej nie słyszałem. Zresztą z dotychczasowego przebiegu tracklisty znam tylko SBN.
Co za piękne plumkanie melodii i ta wstawka jak z Shany Mr. Pita ;] Ładna delikatna stopa perkusji i haty i ten wysoki dzwięk, przeszkadzajka jakby spadającej igły do szklanki. Wiesz Bartek, że takie zabiegi są stosowane celowo ? Mózg lubi bardzo wysokie dzwieki, takie których nawet już się nie wykorzystuje w muzyce. Istotnie takich dzwięków praktycznie nie ma. Ormatie też o tym chyba dobrze wie i to wykorzystuje. Chce się przesłuchać jeszcze raz. Cofam się o kolejnych pare minut...
Kolejny Ormatie :). Znowu bardzo przyjemny delikatny kick i clap. Nieco drugoplanowy, rozmazany z otoczeniem vocal. Mega zajebisty dziewiczy pad choir !!! Takie tła można chyba tylko wykręcić na spectrasonic atmosphere. Oj Ormatie zdobywa u mnie coraz większe uznanie, ale caly czas nie może się przebić przez Mango. Jak zrobi coś na miare Lokitas - Magenta (Mango Remix) to ... niech po prostu udowodni, że stać go na to.
Alex Rize – Nebula (Elfsong rmx) prezentuje się średnio w stosunku do poprzedników. Brzmienie niektórych sampli już do bólu znane. Główne motywy Nebuli też nieco zawiodły. Nie żeby ta pozycja była jakaś kulą u nogi tego setu, ale funkcja czasu od zajebistości nieco straciła na liniowości. To nie stanowi problemu.
Tim Mills – Eclipse Of The Sun (Arthur Deep’s Tokyo Sunset mix). Od razu ten Tokyo Sunset Mix przykuł moją uwagę jak zobaczyłem trackliste Loner. Dla mnie bardzo smutny utwór, mimo tętniących życiem sampli. Dużo refleksji i takiej samotności jest zawartej w tym utworze. Niedługo przejde się na plaże biorąc ze sobą Eclipse of The Sun w remix Arthura. Jestem zdumiony basslinem tego utworu. Nie ma żadnej ciągłości. Praktycznie go nie ma, a pieknie zaznacza całość i zmienia tonacje. Śliczne !
Szybki agresywny mix tak jak zmiana repertuaru ;] Ciekawy jestem co to za remix Only With You. Do tej pory znałem tylko interpretacji Oceanii i w sumie ona mi wystarczyła do szczęscia i nie chciałem znać niczego więcej. Ty na mnie to wymusiłeś ;]. Wow. Vocal Tiff świetnie się komponuje z basslinem i perką. Kapitalne ! Takiego numeru potrzebałem do swojego setu ;] Remix Oceanii bardziej euforyczny i pełen emocji nie ujmując niczego temu remixowi. Zabrakło tylko jakiejś bardziej wyeksponowaj melodii na pierwszym planie.
Ten set ma nawet wydzwięk psychologiczny. Zostawił ID i ciekawość na sam koniec. :) Znowu te pady... nie mam słów. Układ bassu dosyć znajomy, powszechny. Ładnie wszystko płynie od początku do końca... Ależ wyciszenie na końcu...tyka aż do granicy słyszalności.

I to już jest koniec. Nie ma już nic.

Wasyl wykonołeś naprawde kawał świetnej roboty. Set z duszą i charakterem ! Widać, że solidnie przemyślany i włożone w niego zostało mase pracy i uczucia. Mixing klasa sama w sobie jak zwykle. Były tam czasami małe uchybienia, ale zupełnie nie rzutują na całokształt. Jeszcze go dopisze do seta roku bo niby nie miałem faworyta. Odsłucham go jeszcze już totalnie rozluźniony i chyba napije się do tego, bo po pijaku najlepiej mi się czyta, odbiera muzykę, oraz intencje autora. Pisząc recenzje na żywo słuchając nie da wszystkiego ogarnąć. Za to, ze dałeś tam Selfisha stawiam Ci pół litra wódki na sylwestra. Mam nadzieje, że przy tym wspólnie będziemy się bawić.

Samo studiowanie tego seta i pisanie recenzji zajmuje już mi niemal 2,5 godziny. Chyba czas kończyć. Bardzo dziękuje.

Niech żyje ambitna muzyka.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Loner... by Wasyl

Postprzez JohnnyKnoxville 16 gru 2008, 0:28

Brawo panowie.....o/ Bachor nie za krótko ???? :D
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Loner... by Wasyl

Postprzez wasyl 16 gru 2008, 21:45

bAchoR, szczena mi opadła kiedy to czytałem :) i niemalże łezka się w oku zakręciła, kiedy przeczytałem tyle wspaniałych słów na temat swojego seta... Jedno jest pewne, że dopóki będą istniały osoby, które będą tak, jak w Twoim przypadku doskonale rozumiały cały przekaz muzyczny i doceniały wysiłek i serce włożone w to wszystko, dopóty będę miał motywację, żeby grać nadal i rozwijać się :). Dzięki jeszcze raz za tak pochlebne słowa. Bardzo to doceniam.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Loner... by Wasyl

Postprzez Helevorn 04 sty 2009, 20:51

Nie wiem co napisać, bo przy recenzji bachora każdy post w tym temacie wypadnie marnie.

Set niezwykle klimatyczny, świetny dobór kawałków. Jeden z ciekawszych mixów jakie ostatnio przesłuchałem. Kto jeszcze nie ściągnał... to nie wiem na co czeka.
Avatar użytkownika
Helevorn
 
Wiek: 37
Skąd: Warszawa

Re: Loner... by Wasyl

Postprzez dj3500 04 sty 2009, 23:18

To ja przekleję swoją recenzję z FMT. Trzeba powiedzieć, że kawał mistrzowskiej roboty :brawa: Pierwszy utwór przez ~10 minut wprowadza w prześwietny klimat, którego reszta seta bynajmniej nie psuje :D Taki dobór utworów to właśnie to, jak rozumiem "muzyczna półka Enhanced Perception". Miksowanie też stoi na bardzo wysokim poziomie. Nic tylko zasysać :)

Ponieważ będę słuchać często, więc zrobiłem cuesheet. Zasys: http://dj3500.dyndns.org/Wasyl's%20Loner...%20(Enhanced%20Perception).cue.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Loner... by Wasyl

Postprzez wasyl 05 sty 2009, 20:55

Helevorn, dzięki za pochlebną opinię ;). dj3500, Tobie też za chęć przeklejenia recki ;*:). W dalszym ciągu zapraszam osoby z niedoszłym odsłuchem ;P
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Loner... by Wasyl

Postprzez Solo van Small 15 sty 2009, 23:38

skusilem sie i nie zaluje, wspanialy klimat od pierwszej do ostatniej minuty, sluchalem dwa razy pod rzad tak mi sie spodobalo, zadne slowa nie wyraza emocji jakie towarzyszyly mi podczas odsluchu, to trzeba po prostu przezyc samemu
moja ocena 5/5+
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: Loner... by Wasyl

Postprzez Święty 18 sty 2009, 23:12

wasyl wrzuć proszę secik gdzieś jeszcze raz (wyskoczyło mi, że limit sie wyczerpał) :> Już wiem, że będzie w pytkę, ale czytanie recek mi nie wystarczy, chcę posłuchać :) Z góry dzięki!
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
Avatar użytkownika
Święty
 
Wiek: 42
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Re: Loner... by Wasyl

Postprzez wysher 18 sty 2009, 23:45

W końcu dziś miałem przyjemność słuchać Twoje dzieło. :) Bardzo klimatyczny secik, nakręca już od początku (intro jest świetne), potem nieco przyspiesza, ale ciągle trzyma świetny klimat. Techncznie też świetnie. Brawo, brawo :)
Avatar użytkownika
wysher
 
Wiek: 38
Skąd: Wrocław

Re: Loner... by Wasyl

Postprzez wasyl 20 sty 2009, 8:23

Właśnie odświeżyłem linka, więc już można zasysać :). Dzięki Solo, Wysh, za kolejne pochlebne opinie, nie spodziewałem się, że secik jeszcze wróci na samą górę w temacie :), mam więc nadzieję, że się też nie zawiedziesz Święty ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Loner... by Wasyl

Postprzez Monisia 20 sty 2009, 13:34

Bachor szacun :P

a tak ode mnie podoba mi się dla mnie taki lajtowy, bardzo mi wpadło w ucho Antix – Hiding Place :)
Wasyl dobra robota ;)
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek


Powrót do Sety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron