Sagitive - Intro Mix

chill out, downtempo
Dział poświęcony promocji swoich setów.

Powrót do Sety

Sagitive - Intro Mix

Postprzez Sagi 06 cze 2009, 21:24

Obrazek

Witam

Przedstawiam wam moj mix ktory byl specjalnie przygotowywany na zagranie go w klubie INQ jako
swego rodzaju intro na scenie chill out podczas imprezy Warriors Tales w Katowicach (chcialbym
w tym miejscu podziekowac ekipie z Ashoki za to ze moglem sie na ich scenie zaprezentowac).
Chcialem w tym mixie przedstawic tyle moich roznych kierunkow fascynacji chillowo - downtempowyych ile tylko sie dalo :) Z racji tego ze czas mixa nie mogl byc za dlugi, klimat moze
troszke skakac, ale mimo wszystko staralem sie go zachowac w miare mozliwosci jako jednolity.
Po za tym moimi zamierzeniami bylo zaprezentowanie polskich tworcow (Alkor, Nivailo, Cj Art), a
takze pokazanie ze dobre utwory nie koniecznie musza byc wydawane komercyjnie, lecz moga byc
ogolnie dostepne (utwory z netlabelow Phatt, Otium, Kahvi). To tyle co chcialem napisac tytulem
wstepu, reszte zostawiam wam, milego sluchania zycze :)

pelna playlista:

1) Nivailo - The Outer Rims [White]
2) Filteria - Cloud Kingdom (Solar Fields Rmx) [Suntrip]
3) Alkor - A Day without The Sunset [Kahvi]
4) Koan - Mai's Crystal Bridge [Otium]
5) Schiller - Sommerregen [Polydor]
6) Douglas Howarth - What If Bubbles Were Squares (Original Mix) [Phatt]
7) CJ Art - Drift [White]
8) Earth Nation - Elucidate [Avatar]
9) Michael and Levan feat Stiven Rivic - Free Fall (Original Mix) [Toes In The Sand]
10) Nivailo - Voices of Valhalla [White]
11) Schiller - Ausklang [Polydor]

link: http://www.sendspace.com/file/hvv5wf

Czas trwania seta : 39 minut

Jakość : 192 kbps

Rozmiar : 54 mb

Sprzet :

Numark Dxm 09, Pioneer Cdj 100, Denon Dn-s1200

P.S. jest to moj 1 mix nagrany na prawdziwym sprzecie (ktory udostepniam na linczowanie publiczne) tak wiec, czekam na opinie jak mi z tym poszlo...
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez Transi 07 cze 2009, 19:58

Jedziemy z koksem Sagi dziwo :D Jak przesłucham to na pewno coś skrobnę :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez Sagi 07 cze 2009, 20:08

Sagi dziwo byc wdzieczny za checi i czeka na ta skrobanke

a przy okazji zapomnialem dodac ze mam filmik z wyrywkami jak probowalem to mixic na bibie...tak wiec jak ktos tam by sie nudzil to moze obadac (fajne sa vizualizacje do ogladania ehehe ;) )

link: http://www.sendspace.com/file/o09x6j
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez JoseDiablo 10 cze 2009, 11:39

Z racji mojego zamiłowania do klimatycznych, downtempo’wych produkcji nie mogło zabraknąć tutaj kilku zdań mojego komentarza 

Do rzeczy:
Intresujące intro oparte na instrumentach klawiszowych, następnie rewelacyjny remix Birgerssona do Cloud Kingdom, z lekkimi psychillowym zabarwieniem i ponętnym kobiecym wokalem - to jest to :) Kolejny numer klimatycznie jak najbardziej pasuje do poprzednika. Partia instrumentalna stanowi tutaj duży plus. 03-04 z przejścia na przejście coraz lepiej. Koan - Mai's Crystal Bridge to podobnie jak 02 rewelacyjny utwór. Etniczny wokal, podobnie brzmienie strun, odgłosy fletu w tle. Ogólnie rzecz biorąc prosty, ale niezwykle nastrojowy chillout, ale Koan to już uznana marka. Co my tutaj jeszcze mamy – piękne Sommerregen, w zasadzie to już klasyk od Schillera.
Niesamowice brzmi również What If Bubbles Were Squares, zwiastujące zmianę klimatu o 180 stopni. Chyba zostanę fanboyem Vibez’a bo to kolejna pozycja z jego warsztatu, która, że tak to określę, dociera do mnie. Brawo. Zresztą świetnie spasowane z Sommerregen. Odpowiedni moment na taką nutę i jakiś beat 4/4 :) 07 – w dalszym ciągu rodzime akcenty, przejście bardzo płynne. Drift szału nie robi, ale jest solidnie. Następnie widzę, że atakujesz numerem niewiele młodszym ode mnie ;) Przynajmniej znowu mogę przekonać się o uniwersalności Ralfa Hildenbeutela i jego zasługach na różnych polach muzyki elektronicznej. 08-09 być może najlepsze przejście z całej stawki, z tym że ocenę pozostawiam fachowcom :D jeden z najciekawszych tegorocznych numerów z deep/ dark progresywnego zaplecza. Kolejne interesujące przejście i zmiana klimatu, sygnalizująca, że zmierzamy ku końcowi. W mojej ocenie Voices of Valhalla lepsze niż numer w intro. Na koniec znowu Schiller w swojej jak najlepszej downtempo’wej odsłonie. Świetny chillout z gatunku tych lekkich w odbiorze.

Ogółem naprawdę dobra robota. Jak ktoś zamierza włączyć Chilli ZET to niech najpierw sprawdzi tego secika :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez Sagi 13 cze 2009, 18:57

Ok cos odpisze bo chociaz pisalem ci na gg to chyba nie doszlo (albo znalazlem zly numer :P)..

W kazdym razie dzieki wielkie za tak dluga i wnikliwa recke, bardzo milo mi sie to czytalo i tym bardziej sie ciesze ze ogolnie klimat i technika seta przypadly do gustu :) (chociaz wiem ze i na tym 1 jak i 2 polu mozna jeszcze znacznie wiecej zdzialac..)
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez wasyl 23 cze 2009, 16:20

Obiecałem, że zajrzę do tematu, a więc uczyniłem to w te pędy pobierając przy okazji seta ;). Bardzo chciałem nieco bardziej się rozpisać przy dodawaniu opini o Twoim secie, ale niestety pogoda za oknem jest na tyle demotywująca, że mam ochotę zaśpiewać "...będę robić nic, nic będe robić..." Postanowiłem sobie, że wrzucę Twój płód na słuchawki, jak tylko pogoda będzie odpowiednia dla takich klimatów, no więc jak się domyślasz... Długo czekać nie musiałem :P - set przeleciał już dobre 5x w drodze do pracy i z powrotem :D. Jest świetny. Naprawdę mocno mnie zrelaksował, ulokowałeś w nim naprawdę świetne utwóry, no i poznałem utwór od DH, którego nie było mi dane wcześniej zasłyszeć, a jest przedni :). Chille miksuje się z reguły ciężko, a słuchając mixu od Ciebie odniosłem wrażenie, że wszystko jakoś łatwo na siebie nachodzi - super :), no może z wyjątkiem ostatniego utwóru, który tak jakoś się wbija bez zapowiedzi, nieproszony i średnio przy tym pasuje do poprzedniego. W każdym bądź razie na zwieńczenie napiszę, że bardzo mi się secik spodobał i na pewno zostaje na dysku :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez Transi 23 cze 2009, 17:15

Sagi, Twój set bardzo pozytywnie mnie zaskoczył :) Moze niektóre przejścia nie są wybitne czy nawet dobre (ale to sprzęt, więc brawa za odwagę), no ale co tam! Klimat klimat klimat! Szczególnie pierwsza połowa seta jest wręcz fenomenalna. No i poznałem fantastyczną produkcję - Earth Nation - Elucidate! Kapitalny utwór! :O Elegancko wypada tez "Voices of Valhalla". Ale atmosfera o_O Nawet "Free Fall" się znalazł :) Jestem bardzo zadowolony z tego seta. Napewno pozostanie na moim dysku. Super :) Polecam!
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez CJ Priorytet 24 cze 2009, 10:28

Prawie zapomniałem przesłuchać, ale sobie przypomniałem :D :D :P

Tak więc powiem tyle że będziesz chyba drugą osobą która zainspirowała mnie do obadania nowego gatunku muzycznego jakim jest downtempo i chill za co chwała :)

W secie można było dosłyszeć się kilku niedociągnięć ale to i tak sporadycznie, ogólnie tracklista mnie zabiła i bardzo dobrze się to wszystko skleiło ze sobą (jeśli chodzi o dobór) ;) tak więc ja będę musiał się bardziej wgłębić w tajniki tych gatunków i czekam na kolejne twoje sety, z przyjemnością posłucham ;)
/Pozdrawiam CJ Priority :)
Obrazek
Avatar użytkownika
CJ Priorytet
 
Wiek: 32
Skąd: Brodnica/Toruń

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez Sagi 24 cze 2009, 16:57

o dzieki chlopaki za az tyle tekstu ze sie od was dostalo o tym seciszu 8-) milo mi bylo przeczytac ze kazdemu sie podobalo, teraz to dlugo chyba nic nie nagram bo oczekiwania chyba mnie przerosna ;) dzieki za wnikliwie spojrzenie co do klimatu i techniki (zapewniam ze latwo nie bylo jednak do chillow to o wiele bardziej sie komp chyba nadaje latwiej jest to wszystko jakos ogarnac :))

co do DH no to ja od dawna jestem jego fanbojem i niesamowita przyjemnosc daje mi to ze moglem jego tworczosc zaprezentowac w tym miksie :) czy to jako DH czy tez Nivailo :)

Elucidate tak jak pisal Jose klasyk tak stary ze hohoho (tez go nie dawno odkrylem i bez gadania mozna powiedziec ze to mistrzostwo jest :))

jeszcze raz sie powtorze dzieki za wysluchanie i dobre zdanie o miksie ( w szczegolnosci cieszy mnie to ze kazdemu klimat przypadl do gustu bo to jest w tym najwazniejsze :))

P.S. Cj Priority wiesz chill, ambient i downtempo to podstawa :) ja na stare lata to pewnie zaniedlugo bede tylko takich rzeczy sluchac ehehe ;)
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez phantom 31 lip 2009, 10:23

Transi napisał(a):No i poznałem fantastyczną produkcję - Earth Nation - Elucidate!

Panie, całe Earth Nation jest tej klasy. W końcu to stare, dobre Eye Q :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez cryshis 31 lip 2009, 10:26

Sagi napisał(a):Przedstawiam wam moj mix ktory byl specjalnie przygotowywany na zagranie go w klubie INQ


nie ma to jak przygotowac sobie seta przed impreza :?

a seta sciagam z ciekowosci jak Ci wyszedl debiut technicznie :) muzycznie zoabczymy ,choc nie do konca moje kliamty :)
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez phantom 31 lip 2009, 12:36

cryshis napisał(a):nie ma to jak przygotowac sobie seta przed impreza

Co w tym złego? Rozumiem, że jest sprzeczne z mitem "to ja jestem didżejem i tylko ja wiem, czego potrzebuje teraz publika"?
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez Sagi 25 gru 2009, 21:13

hm wiem ze to takie odswiezenie bezsensowne ale chcialem odpowiedziec Cryshisowi na jego post bo dopiero teraz go zauwazylem..no wiec set byl na imprezie grany lajf z cedekow tylko wczesniej w halsie sobie dobralem odpowiednie kawalki zeby jakos zmiescic wszystko co chcialem w krotkim czasie i sprawdzic jak przejscia wychodza (bo jak pisalem mialem w teorii miec okolo 40 min) potem dostalem jeszcze troszke czasu to i tak gralem juz normalnie bez t/l w glowie...to tyle co chcialem powiedziec.
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez drevni 27 gru 2009, 0:42

Czego się tłumaczysz? :P
Ja już tego Twojego mixa katuje od dłuższego czasu. Dobrze mi się go słucha jak jadę np. w autobusie :)
Aaaa i nawet mojemu ukochanemu wpadł w ucho ;)
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez Sagi 29 gru 2009, 19:02

a podziekował podziekował za mile slowka :) przynajmniej na cos sie moj post poprzedni przydal bo sie dowiedzialem ze odsluchane hehe to milo :) jak twojemu bojowi wpadlo w ucho to juz nie masz wcale przeciwskazan zebyscie sie razem zjawili na urodzinkach psylesii i ashoki 22.01 in da katosy :) :P ;)
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez dj3500 09 sty 2010, 16:19

Nadszedł wreszcie czas na dawno obiecany odsłuch i reckę :) Pierwsze dwa kawałki na wysokim poziomie, ale mnie nie zachwyciły. Chociaż myślę, że dwójka wymaga więcej odsłuchów i będę musiał przyjrzeć się jej bliżej. Bardzo dobre przejście 2->3 i potem świetna trójka \o/ Dalej kolejne dobre przejście i nastrojowy track od Koan. W 16:06 nieco raptownie kończy się beat z wyżej wspomnianego. Następny numer nie przekonał mnie, słyszałem lepsze rzeczy od Schillera. Dobre przejście i DH - daje radę, choć do tostów temu utworowi daleko. Bardzo dobre wejście na CJ Arta, którego jeszcze nie słyszałem, więc niniejszym nadrabiam zaległości: świetnie rozwija się po breaku, mocna klimatyczna produkcja. Przejście na Earth Nation brzmi na trudne, wyszło przyzwoicie. Sam utwór jak dla mnie bez historii. Kolejne przejście nieco niezgrabne, za twór od M&L doskonały! Wejście na Nivailo bardzo pomysłowe i pięknie zrealizowane, plus za to. Plus też za sam utwór, bardzo dobry. Ostatniego przejścia brak. I ostatni utwór ładnie wieńczy dzieło.

Technicznie jest ok, ale set jest nagrany za cicho a jakość jest kiepska - dźwięk wydaje się bardzo przymulony. Dobór i klimat bardzo mile łechtał moje uszy :) Przypominam że w wolnej chwili musisz nagrać coś do Battle Mixa :mrgreen: Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Sagitive - Intro Mix

Postprzez Sagi 10 sty 2010, 0:52

no to mnie dzis zaskoczyles :) nastawilem sie bardziej na to ze po prostu napiszesz ze odsluchales i tyle a tu prosze ;) dzieki za wnikliwa analize i ze chcialo ci sie tyle popisac, a jak sie jeszcze mix podoba to tym bardziej mi milo 8-)

odnosnie jakosci materialu hmm to nie wiem pamietam ze jak to nagrywalem to dlugi czas walczylem z duzymi szumami potem w koncu udalo sie je w jakims znaczacym stopniu zniwelowac dzieki czemu udalo sie potem nagrac ta muzyke wedlug mnie na jakims tam poziomie :) ale fakt nagrywalem 1 raz bezposrednio na komp wiec pewnie jest jeszcze jakos to do podciagniecia, tak zeby w przyszlosci sety brzmialy lepiej.. byc moze jakbym kupil lepsze okablowanie-koncowki czy cos w tym stylu to bylo by lepiej hmm nie wiem trzeba nad tym pomyslec...

dzieki raz jeszcze a co do bm'a no pozyjemy zobaczymy, jak sie uda to kiedys w koncu bedzie :)
Avatar użytkownika
Sagi
 


Powrót do Sety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości