Oliver Lieb Journey

1993-2002
Dział poświęcony promocji swoich setów.

Powrót do Sety

Oliver Lieb Journey

Postprzez athar 07 paź 2009, 20:25

Zaczne moze od tego ze zawsze chcialem taki set zrobic.

Zainspirowaly mnie dwa mixy nagrane przez Frankie Bonesa i pokazane swiatu na discogsie (forum) jakies 2 lata temu, ktore to byly swoistym holdem oddanym temu jednemu z najwiekszych i najbardziej utalentowanych producentow w swiecie trance oraz techno w ostatnich 20 latach.
Podobnie jak u Frankie Bonesa tracklista zlozona jest w calosci z trackow napisanych przez Olivera Lieba z lat 1993-2002

Obrazek

LINK >> Oliver Lieb Journey

Set ten zbudowany jest z trackow zarowno trance, tech-trance jak i techno z lekka domieszka ambientu. Mam nadzieje ze spodoba wam sie podroz w glab swiata Olivera Lieba.


Tracklisting:

01. L.S.G - I'm Not Existing - Oliver Lieb Remix (1999 Superstition Benelux) INFO

02. Paragliders - Lithium - Oliver Lieb Remix (1999 Platipus) INFO

03. L.S.G - Risin' - Original Mix (2000 Superstition) INFO

04. The Ambush Vs. Phools Inc - Asymmetric - Phools Inc Mix (2002 Superstition) INFO

05. Ecano - Sphere (2000 Tetsuo) INFO

06. Snakemen - Medicine - Gobiman Mix (1998 Universal Prime Breaks) INFO

07. Gobiman - Ticket (1998 Jerk) INFO

08. S.O.L - Pollenflug - Mix 2 (1998 Superstition) INFO

09. Spicelab - Blue Manna v1.0 (1997 - Global Ambition) INFO

10. L.S.G - Cubic 3 (1996 Superstition) INFO

11. Illuminatus - Hope - Oliver Lieb Remix (1997 DMD) INFO

12. The Ambush - Casablanca (1994 Harthouse) INFO

13. Azid Force - Brain killer (1993 Superstition) INFO

Milego sluchania 8-)
athar
 

Re: Oliver Lieb Journey

Postprzez phantom 08 paź 2009, 5:24

Z chęcią przesłucham, tym bardziej że cenię Lieba podobnie jak ty, ale niektórych nagrań z tego seta jeszcze nie słyszałem.

Link do setów Frankiego Bonesa
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Oliver Lieb Journey

Postprzez JoseDiablo 08 paź 2009, 19:17

Z przyjemnością zapoznam się z zawartością miksu, na pierwszy rzut oka widać, że jest to pewien przekrój przez twórczość Lieba w latach 90-tych. Sporą część nagrań znam, tym chętniej więc posłucham i napiszę o moich odczuciach jak set brzmi jako całość.

phantom napisał(a):Link do setów Frankiego Bonesa


Dzięki za linka :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 39
Skąd: Krk

Re: Oliver Lieb Journey

Postprzez Solo van Small 19 paź 2009, 12:53

set przyjemny w odbiorze, milo mi sie sluchalo, czuc oldscholowy klimat, technika tez raczej bez zarzutow, nic mi nie zgrzytalo jednak jakos specjalnie mimo podwojnego odsluchu nic w pamieci nie pozostalo
set zasluzyl na 4 poniewaz nie moge powiedziec ze mi sie nie podobal
pozdro
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: Oliver Lieb Journey

Postprzez Sagi 19 paź 2009, 18:34

swietny mix zwiazany z liebem na czele z jego najwiekszymi klasykami... w szczegolnosci Illuminatus - Hope - Oliver Lieb Remix (1997 DMD) ktory jest po prostu nie do zdarcia :) tak powinien wygladac trance ! no i mega + za utwor wczesniej mi nie znany mianowicie The Ambush - Casablanca (1994 Harthouse) wow piekny orientalny klimat...wszystko cacy technika i dobor kawalkow swietny :)
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Oliver Lieb Journey

Postprzez athar 27 paź 2009, 13:37

Nice one, Dzieki panowie za feedback ;)

Moze nagram kiedys jeszcze part 2 gdyz niewykorzystanych (w tym secie) plyt Olivera jeszcze kilka w kolekcji zostalo.
athar
 

Re: Oliver Lieb Journey

Postprzez Technik303 30 paź 2009, 1:14

Gdzie Cafe del Mar w jego remixie :!: :?: Felix Kroecher na Sound of ElectoCity w Kunicach (bifore przed Tunnel ElectroCity) !! Powalil mnie swoim setem :P zagral wlasnie remix L.S.G !! lecialem dosc wysoko !! :P

Link do seta F. Kroechera :P

http://www14.zippyshare.com/v/25902337/file.html

BTW Bardzo lubie Olivera Lieb'a :P mistrzunio :P
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Oliver Lieb Journey

Postprzez JoseDiablo 30 paź 2009, 18:21

Podoba mi się ten styl mixingu, set pierwsza klasa na czele z wymienionym przez Sagiego Illuminatus - Hope - Oliver Lieb Remix. Zapewne nie raz jeszcze wrócę do materiału :) Co do Casablanki - cały album pod tym aliasem wydany jest godny polecenia. Taka bardziej etniczna strona Lieba. Mnie osobiście pasowałby tutaj np. jeden z jego ostatnich podchodzących mi numerów, mianowicie Circus Maximus - produkcja wydana w 2005 r. pod aliasem Solieb :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 39
Skąd: Krk

Re: Oliver Lieb Journey

Postprzez michal 12 kwi 2011, 8:21

JoseDiablo napisał(a):Podoba mi się ten styl mixingu


+1

Tuż po opublikowaniu tego miksu przesłuchałem parę razy, ale jakoś nie mogłem się zebrać żeby coś napisać.

Start seta jest w zasadzie wyjątkowy, bo od razu atakujesz klasykiem, który swojego czasu transowi dj'e umieszczali gdzieś w środku seta, wszak to czysta energia. To mi się podoba, bo jakieś pseudo-melodyjne intra są do bólu nudne.
Dalej jest mocno i skocznie, ale ostatnie 4 numery to mistrzostwo. Sposób miksowania - perfekt, zwłaszcza miks z Cubic 3 na Hope \o/ no i winyle...

Casablanca - numer seta, czysta magia! za takie rzeczy uwielbiam Lieba.

szacunek!
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Oliver Lieb Journey

Postprzez athar 25 paź 2011, 12:03

Dzieki panowie ponownie za feedback. Milo slyszec ze wam sie mix podoba.
Mozecie go znalesc i odsluchac rowniez pod tym linkiem:
http://soundcloud.com/pawel-panczyk/paw ... eb-journey

Pozdrawiam!
athar
 


Powrót do Sety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron