Oceanshore - ID (demo)

Dream
Dział poświęcony promocji swoich utworów.

Powrót do Single

Oceanshore - ID (demo)

Postprzez bAchoR 13 maja 2009, 8:37

2 track do duetu z broken dreams. To już jeden z ostatnich utwór w tym brzmieniu i klimacie, pożegnalny. Mówiłem sobie, że tamten będzie ostatni, ale to jeszcze nie było to. Pozostał niedosyt.
Dlatego podchodze jeszcze raz do sprawy. Urozmaice jeszcze perksuje o jakieś przeszkadzajki. Brakuje jeszcze jakiejś jednej linii melodycznej.
Utwór praktycznie niezmienny jeżeli chodzi o składowe. To sam papier, pędzle i farby, ale inny obrazek. Na prośbę Kuby zostało zmienione brzmienie bassline'u. Inna rytmika nie wchodziła w gre.


http://www.speedyshare.com/849219984.html
http://www.sendspace.com/file/695bx3

Zapraszam i dzięki za opinie.

Pozdrawiam :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez 3xQ 13 maja 2009, 21:10

aż mi głupio komentować tak profesjonalną prace (ja jestem amatorem) . :-)
Kawałek jest super .
jedynie co mi trochę dokucza to to że ta gitara brzmi trochę nie naturalnie a pasował by tu na maxa akustyczny dźwięk .
Ogółem jest to bardzo dobry kawałek !
3xQ
 

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez Sisiek 13 maja 2009, 21:26

Rafał z Cryshisem kupimy ci klaser :D Spłakałem się na brejku jak bóbr :P Nie pozostaje mi nic innego jak napisać: Czekamy na fulla :D A tak na serio to widzę, że gitarek nigdy dość :P :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez cryshis 13 maja 2009, 22:41

No coż moge powiedzieć na temat tego dema ... :D

Obrazek

http://allegro.pl/item624193571_leuchtt ... h_str.html

:D
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez bAchoR 14 maja 2009, 9:01

Skończyłem raptem 1 tracka... nuda ? Nobel, jesteś troche dowcipny. To, że słyszałeś milion wersji 1 utworu, jednego stylu w którym chciałem wykończyć 1 utwór i to powód do oficjalnej oceny. To tak jakbym Ci pokazywał jak maluje obraz krok, po krok, a jak go wystawie oficjalnie to mówisz, że nic nowego. Już go widziałeś 200 razy. Z kolei osoba trzecia widzi dany obraz pierwszy raz. Pomyśl trochę zanim się wypowiesz ? O ile Sisiek dysponuje inteligentnym żartem, tak Ty prezentujesz poziom typowego dresa, dresa.

Ja piszę, że niewiele się zmieniło, a Ty piszesz że to jest to samo. Gdzie logika ? Jak kupisz herbatniki bez cukru i je zjesz to masz pretensje, że są bez cukru ? Albo piszę, że idziemy na S.W.A.T.A, a Ty idziesz mimo iż to wiedziałeś, i potem mówisz, że film był ten sam i nic się nie zmieniło lol. Mam nadzieje, ze wiesz co to metafora ?


Z tematu ,,trzaski'' przechodzimy tutaj...
Cryshis, między humorem a żenadą nie jest daleko. To tylko odwrotne uczucia. :)

Nie jade was, bo jestem uczulony na krytyke z waszej strony na temat tracka. Piszcie co chcecie, ale konstruktywnie i nawet z żartem, ale inteligentnie. Cały czas pracuje nad skillem i na eliminowaniu błędów i otrzymywaniu rad najbardziej mi zależy. A jak zwykle pewne osoby robią cyrk. I zaraz przyjdzie jeden, dwa pudelki szczekacze z teamu: bania, bania, bania. No trudno..żyję się dalej.

Coś bardziej konstukruktywnego ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez bAchoR 14 maja 2009, 13:52

Jesteś ślepy czy głupi ?

2 track do duetu z broken dreams. To już jeden z ostatnich utwór w tym brzmieniu i klimacie, pożegnalny. Mówiłem sobie, że tamten będzie ostatni, ale to jeszcze nie było to. Pozostał niedosyt.
Dlatego podchodze jeszcze raz do sprawy. Urozmaice jeszcze perksuje o jakieś przeszkadzajki. Brakuje jeszcze jakiejś jednej linii melodycznej.
Utwór praktycznie niezmienny jeżeli chodzi o składowe.


Chyba jednak ślepy, bo nie wierze żebyś prezentował tak niski poziom rozumienia czytanego tekstu.



Opinia też pasuje :)

Pozatym ID to nie jest tytuł ?
Załóż topic na forum co to znaczy ID...
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez artur 14 maja 2009, 14:04

podoba sie zrówno mi jak i bratu , ktory siedział obok jak odsluchiwałem. Mysle , ze nie ma sie co wrukwiac, grzebac i kombinowac zawsze warto, moze akurat sie cos doprawic :)

Chyba bym był w stanie to kupic jakby to gdzies wyszło :)

powodzenia !
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez bAchoR 14 maja 2009, 14:13

Denerwuje mnie to, że daje delikwentowi demka do odsłuchiwania od podstaw, krok po kroku, bo nie jestem pewny czy w dobrą stronę ide, a ten Ci piszę, że cały czas to samo :) krew człowieka zalewa. Zapewniam Cię Noblu, że nigdy nie dopuszczę do tego, żeby wiecznie jechać na jednym patencie. Nie można być monotematycznym i przekonasz się o tym :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez Vibez 14 maja 2009, 14:42

Now Playing: Ocean Shore - ID-1 [04:00min || .mp3 || 192Kbps(CBR) || Year 2009 || || 5.49Mb]

Ponownie te pady. Więcej ich bym dał. Jakieś bardziej rozbudowane tło. Załatw sobie sample mew np., spasiły by tutaj. Coś niech sie z tyłu przewija. Gitara wiadomo, jak to gitara, gdybyś sam na niej zagrał to co innego, ale że ja też sam jade na tym schemacie samplingu to nie będe sie czepiał :D

O. W 1:30 podoba mi się ten synth. Dobrze robi drugi plan.

W ogóle to pomyśl nad rozbudowaniem całego zaplecza perkusyjno bitowego. Niech sie więcej troche dzieje. Tzn to wiadomo, zależy od tego w pod jakim kątem budujesz utwór, ale gdybyś chciał to z czymś mixować musisz zdecydowanie wyrzucić wszelkie wybicia rytmiczne na pierwszy plan.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez Rapture 17 maja 2009, 0:26

Mam bardzo podobne zastrzezenia, jak Vibez - Lekko rozbudowac tlo i sekcje rytmiczna (ktora zalatuje mi troche Dario G - Sunchyme). Do tego wybij bardziej ten kick. I z zastrzezen to tyle. Mimo, ze trensow slucham bardzo malo to Twoj utwor wpadl mi w ucho, swoja glebia i emocjonalnoscia przypomina mi troche ATB - Trilogy part 3. Keep good work m8! :)

PS. Pomysl nad jakims pedzacym uplifting mixem do tego kawalka, fajnie by bylo jakby eksplodowala i pedzila na jakims fajnym leadzie :)
PS2. Te wypisane przeze mnie podobienstwa to zadnych wypadku nie sa zadne pomowienia o sciaganie pomyslow czy cus, jedynie moje wlasne skojarzenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez bAchoR 18 maja 2009, 7:21

Z tym kickiem jest problem, bo jest bardzo miękki i jak dam go za głośno to bassline uwypukla swoje brzmienie w niektórych momentach. Z perką też się dzieją bardzo niedobre rzeczy. Głupi kick a co robi. Ustawiłęm go względnie dobrze, bo w niczym teraz nie przeszkadza i raczej go już nie będe ruszał. Po co psuć. Chyba, że go zamienie na coś softowego i twardszego.

Doszedł jeszcze jeden chórlany pad. Robi niezłą kose, bo teraz przestrzeń dzwiękowa zajmuje już jakby całe pasmo. Do tego jeszcze jakiś arpik :)
Z perkusją będe się męczył, bo tak naprawde nie mam głowy do tego elementu muzycznego rzemiosła.

Ktoś jeszcze :) ?

Wixa still alive :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez Kasper 18 maja 2009, 19:40

Bassline zostawić taki jaki jest. Brzmi jak "Beachball". Tak jak chłopaki napisali przydałyby się bardziej antemiczne pady. Jest dobrze Rafał, ale zrób aby było lepiej.

Ode mnie +1
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez Freezer 18 maja 2009, 23:17

No muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba ten track!!! W szczególności ta melodia która wchodzi w 1:30, a później jest jakby tłem tej gitarki. Tak jak ktoś już napisał, super byłoby jakby ta Gitara brzmiała bardziej jak akustyczna.
Podoba mi się! :)
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez cinek 19 maja 2009, 18:24

Niby wszystko ładnie, cacy. Nawet jakies klawisze sobie latają z fajną barwą, pady ładne. Ale perkusja psuje całość i bassline sprzydałoby się inaczej ułożyć bo chyba w każdym kawałku używasz takiej samej sekwencji (mówię oczywiście o ułożeniu w jednym klocku, a nie całego linebassu). Poprzedni obraz namalowany tym warsztatem bardziej mi się podobał. Jestem ciekaw jak zabrzmisz w innych klimatach :)
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez bAchoR 21 maja 2009, 10:50

Sekwencji bassu nie zmienie. Nawet nie zdajeta sobie sprawy jak ta sekwencja zdaje egzamin w tym utworze, jak i poprzednim. :)
Próbowałem 15 innych sekwencji i żadna nie pasuje. Podłubałem tylko przy samym brzmieniu. Perkusja nie uderza teraz już tak mocno stopą. Jest praktycznie płaska. Nie ma wybicia rytmu przez co pady i gitara są jeszcze bardziej przejrzyste. Teraz są 3 pady ze stringiem orchestra i każda gra inną linie melodyczną. Mały kocioł, ale niesamowite ciepło bije teraz tej kompilacji padów. Dodałem także kolejną sekcję gitary, to znaczy jej pierwszą część.
Przydałoby siuę jeszcze piano grand2, ale ta wtyka robi mi siano z systemu. Wszystko się wysypuje po 2 dniach. Będziemy musieli znaleźć zamiennik, albo spróbować czegoś innego. Nie za bardzo wiem co zrobić jeszcze z tymi hihatami, żeby je jakoś urozmaicić. Próbowałem różnych rzeczy, ale żadnej nie jestem zadowolony.

Bardziej ciekawym wyśle mój kolejny progress z projetku. Prv
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez Sisiek 21 maja 2009, 11:03

bAchoR napisał(a):Bardziej ciekawym wyśle mój kolejny progress z projetku. Prv


Pierwszy, może być na GG :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez Vibez 21 maja 2009, 22:04

Drugi?
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez bAchoR 22 maja 2009, 10:22

Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez Sisiek 22 maja 2009, 10:41

:blowkiss: :blowkiss: :blowkiss:

Pierwszy wałek jaki dziś przesłuchałem i jestem pod głębokim wrażeniem :moose: Takiego dopracowania brakowało w poprzednim demku. Ach ta delikatność, subtelność. Anielskie śpiewy, soczysto brzmiąca gitarka, szum fal , elegancja Francja. Na chwilę myślami odpłynąłem gdzieś na plaże nad ciepłym oceanem. Bardzo się zrelaksowałem podczas tego krótkiego fragmentu. Rafał dziękuje Ci za możliwość posłuchania tego kawałka. Sprawiłeś, że mój poranek stał się taki, taki specjalny ! Coś niesamowitego, niepowtarzalnego, wyjątkowego. Jesteś na dobrej drodze ! Mam nadzieje i czekam na więcej takich utworów. Na więcej cudownych muzycznych podróży w ciepłe i przyjazne miejsca. Na tą chwile relaksu i przeniesienia myśli tam gdzie nie ma wojen i biedy a ciepłe promyki słońca nagrzewają piasek podczas gdy morska bryza muska rozgrzane i w tym przypadku rozemocjonowane od muzyki poliki. Pięknie ! :stereo:


PS. Mam nową serie znaczków z dinozaurami :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Oceanshore - ID (demo)

Postprzez bAchoR 22 maja 2009, 10:59

:lol: :lol:

Sisiek dostajesz do inventarza kolejną księge śmiechu (level 5). Masz już nawet wymaganą ilość many. :D
Do tego dostaniesz + 200 resist fire.

mistrz
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Następna strona

Powrót do Single

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości