Bałtyckie Fale

uplift
Dział poświęcony promocji swoich utworów.

Powrót do Single

Bałtyckie Fale

Postprzez TrancEye 30 sie 2009, 21:30

Siema!

Wlasnie zblizam sie do ukonczenia wlasnego kawalka Oto krotkie preview (nieco rozwiniecia, pelny break i motyw glowny x1) Jestem ciekaw Waszej opinii

Nie trzeba sciagac, odsluch bdb na stronce ;)

http://odsiebie.com/pokaz/5180272---09e9.html

;)
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Bałtyckie Fale

Postprzez bAchoR 31 sie 2009, 10:51

Zajebiste, mistrz ! Masz bardzo piękne brzmienie tych utworów. Takie bardzo upliftowe i trancowe z klimatem. Nie ukrywam, że wczoraj troche sobie posiedziałem na Twoim myspace i słuchałem. :) Czasami brakuje takiej żyłki catchy melody, ale ogólnie jest świetnie !

Może pewnego dnia i zrobie coś na tym skillu co Ty :)


PS.
Musisz mi wytłumaczyć o co chodzi z tym bassem na 2 oktawach. Obie oktawy mają grać tak samo czy jak :> I tylko o to w tym chodzi, zeby brzmienie było bardziej pełne czy coś innego :>
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Bałtyckie Fale

Postprzez Vibez 31 sie 2009, 12:06

bAchoR napisał(a):Musisz mi wytłumaczyć o co chodzi z tym bassem na 2 oktawach. Obie oktawy mają grać tak samo czy jak :>


Nie na raz a na przemian. Jak byś puścił ten sam dźwięk oktawe wyżej w tym samym momencie to wyjdzie ci akord a w przypadku niskich częstotliwości (basów), zrobi ci sie nie mały bajzel.

Na przemian panie Rafale, na przemian :)

A, i najlepiej różnymi dźwiękami.

I oczywiście zależy co tam kombinujesz.

W ogóle to próbuj na rózne sposoby.

Wyjdź z evibes i rób.

Mocno rób.

Teraz.

Już. :geek:



Jeśli chodzi o twój numer Tranc to odsłucham jak dotre do domu bo nie mam teraz warunków :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Bałtyckie Fale

Postprzez TrancEye 31 sie 2009, 12:46

bAchoR napisał(a):Musisz mi wytłumaczyć o co chodzi z tym bassem na 2 oktawach.


Dokladnie chodzi mi o cos takiego
Obrazek

I tak jak pisalem na PW, budujesz jak chcesz Zalezy czy chcesz bardzo dynamiczny bassline czy nie Drive'u z pewnoscia doda delay (najlepiej sprawdzic czy nie jest przesadzony na podstawie przechodzenia z jednej tonacji w druga - ja tak zawsze robie) Zbudowane linie kopiuje na wszystkie wtyki odpowiadajace za bas Reszta to juz wykrecanie dzwiekow, nakladanie wtyczek

Dzieki za komenty :D
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Bałtyckie Fale

Postprzez Deep Fog 01 wrz 2009, 9:33

o Człowieku!! po breakdownie, gdy nadchodzi melodia(fala ;))przeszły mi ciarki po plecach!! melodia ta jest przepiękna, a cała konstrukcja po raz kolejny robi na mnie ogromne wrażenie! ze świeczką szukac takich produkcji!!! :D

jeszcze takie techniczne pytanko:co sprawia że Twoje Utwory są tak głośne,bo nie mogę dojśc nigdy do takich poziomów szczytowych,jeśli możesz przedstaw proszę po krótce proces masteringu,byłbym bardzo wdzięczny ;)

Pozdrawiam
DEEP PROGRESSIVE TRANCE FOREVER
Avatar użytkownika
Deep Fog
 
Wiek: 38
Skąd: Jarosław/Podkarpackie

Re: Bałtyckie Fale

Postprzez peterhol9 01 wrz 2009, 12:42

po raz kolejny atakujesz nas świetną produkcją!! Forumowy mistrz upliftu i nie ma bata! Jest jedna rzecz, która mi się tylko w wałku nie podoba. Chodzi mi o "zjazd" na melo. nie wiem jak to nazwać ale występuje między 1:47/1:48 a 1:49. Reszta cudowna i czekamy na "rilisa" :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Bałtyckie Fale

Postprzez TrancEye 01 wrz 2009, 15:56

Co do mastera to wielkim szpecem nie jestem Czesto odpalam sobie w Ozone4 jakis present, ktory sprawia, ze brzmienie sumy jest dobre (oczywiscie nie zawsze to sie sprawdza) Wtedy zaczynam jeszcze udoskonalac w EQ, az bedzie to brzmialo (na moje ucho) idealnie Taki domowy master to oczywiscie prowizorka Przynajmniej u mnie, bo nie mam dobrych odsluchow :D Zawsze tez skonczony utwor porownuje do innych kawalkow, ktore sa nalezycie zmasterowane I wtedy staram sie oceniac czego jeszcze brakuje w brzmieniu Gdzie podbic a gdzie sciac Hz

Ciesze sie bardzo, ze spodobalo sie :D i dzieki za tak mile slowa :)
Praktycznie mam juz calosc, ale musze kilka detali poprawic jeszcze ;)

Milego!
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Bałtyckie Fale

Postprzez bAchoR 01 wrz 2009, 16:29

I tak jak pisalem na PW, budujesz jak chcesz Zalezy czy chcesz bardzo dynamiczny bassline czy nie Drive'u z pewnoscia doda delay (najlepiej sprawdzic czy nie jest przesadzony na podstawie przechodzenia z jednej tonacji w druga - ja tak zawsze robie) Zbudowane linie kopiuje na wszystkie wtyki odpowiadajace za bas Reszta to juz wykrecanie dzwiekow, nakladanie wtyczek


A Bassline przecież jest stały w swoim loopie jeżeli chodzi zmiane wysokości dźwięku nawet jeżeli jest to A2 i A3 ? Bynajmniej tak wygląda to na słuch. :D Przecież zrobie takie coś na zecie na jakimś presecie to wychodzi jakiś crap :)

Nie lubie się pytać jak coś zrobić, ale kurwa instukcje obsługi pralki dobrze znać i dopiero potem można potem coś wyprać. :D Źle myśle ? Narazie jestem bardziej głupi niż byłem przed ostatnim postem. :roll:

Potem mamy bassline złożony z 5 bassów ? Suma 5 bassów to giga przester ? Chyba, że z jednego bierzecie sub, z drugiego koło 300 hz, z 3 150 itd. ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Bałtyckie Fale

Postprzez TrancEye 03 wrz 2009, 0:12

No ale jaki przester? Robisz tak by kazda wtyka odpowiadajaca za bas go nie miala Pozniej ich nalozenie w sensie wspolnego ich grania nie powoduje przesteru Przynajmniej ja nie mam takich problemow z tym A bas budowany na przemian na 2 oktawach jak to jest pokazane wyzej to podstawa robienia linii basowych w upliftach przeciez

bAchoR napisał(a):Przecież zrobie takie coś na zecie na jakimś presecie to wychodzi jakiś crap


Nikt nie mowil, ze bedzie latwo :D Trzeba sie nieraz nawykrecac i naszukac, zeby basisko gralo jak nalezy
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Bałtyckie Fale

Postprzez bAchoR 03 wrz 2009, 6:13

A Dajmy na to taki bassline Aly & Fila. On tez jest na 2 oktawach ? Wydaje mi się, że nie.

Bo ja tam widze tylko jedną oktawe w następującej sekwencji : I _ _ _ _I
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Bałtyckie Fale

Postprzez TrancEye 03 wrz 2009, 9:30

bAchoR napisał(a):A Dajmy na to taki bassline Aly & Fila. On tez jest na 2 oktawach ? Wydaje mi się, że nie.

Bo ja tam widze tylko jedną oktawe w następującej sekwencji : I _ _ _ _I


No masz racje U nich akurat glownym basiskiem jest jakby sub I ja to nazywam UK upliftem :lol: Arpy to tylko dodatki Co mi osobiscie nie bardzo podchodzi w ich produkcjach... Zreszta ja nie jestem ich wielkim zwolennikiem Szanuje ich tylko za pierwsze produkcje

Ale zdecydowana wiekszosc producentow upliftu buduje bas na 2
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Bałtyckie Fale

Postprzez cinek 03 wrz 2009, 22:20

bAchoR napisał(a):Takie bardzo upliftowe i trancowe z klimatem. Nie ukrywam, że wczoraj troche sobie posiedziałem na Twoim myspace i słuchałem. :) Czasami brakuje takiej żyłki catchy melody, ale ogólnie jest świetnie !


Też mam takie zdanie o Twoich kawałkach TrancEye :) Kiedyś byłem raczej obojętny na Twoje produkcje przede wszystkim pod względem melodii, które jakoś nie trafiały do mnie ;) Ale ostatnio w tym aspekcie zyskujesz grając pod mój gust ;) Choć czasem brakuje tych "3 liter więcej" jest bardzo dobrze. Brzmienie masz eleganckie. Można z niego wiele wykrzesać z dobrą melodią.

Wracając do numeru. Bałtyckie Fale bardzo przyjemnie śmigają po głośnikach. Szczególnie epicka jest końcówka melo z tym niespodziewanie zmieniającym się basem. Muzyka ma zaskakiwać, a ta robi to dobrze :D
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo


Powrót do Single

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości