Emocjonalnie

138 bpm
Dział poświęcony promocji swoich utworów.

Powrót do Single

Emocjonalnie

Postprzez TrancEye 30 lip 2010, 11:15

Witam, dlugo siedzialem nad mixem i masterem, zeby to w miare dobrze gralo Bylo duzo zmian, ale z finalnej wersji jestem zadowolony Mam nadzieje, ze i Wam przypadnie do gustu

Let's check! ;)

http://muzzo.pl/odtwarzaj/emocjonalnie,508180
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Emocjonalnie

Postprzez bAchoR 30 lip 2010, 11:37

troche te dzwoneczki za głośno. I bassline robi w rytmice robi za duże patataj-patataj. Opóźnij atack ? rozmyj go.
Lead w buildupie mocny :) I te choiry ? Skąd je generujesz ?

Breakdown za dzwoneczkowaty. Przejaskrawiają go. Daj mu trochę tajemniczości :)

Motyw główny. Ciągnie się i ciągnie i nie wiadomo dokąd zmierza i przez to nie wpada w ucho i nie można go nucić sobie przy goleniu. Są takie ciekawe zacięcią w tej melodii, które aż podnoszą ciśnienie i głownie dzieje się to na zmiane tonu basu, a między tymi przerwami nic się nie dzieje.
Lead z build upu nie pasuje do motywu głównego.

No kurwa szkoda. Potencjał brzmienia ogromy i build up zapowiada wielkiego tjuna a potem nijako. Znowu zrobiłeś zajebistą zupę i na koniec wjebałeś do niej 2 kg soli.

Brakuje CI takiej iskierki do motywów i melodii do których chciałoby się wracać. Gdyby nie to Temple One'a i Jorna posłałbyś na muzyczną emeryture.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Emocjonalnie

Postprzez wysher 01 sie 2010, 0:41

Bomba!! Buld up świetny. Breakdown również świetny, chociaż IMO w pianinie jest za dużo powietrza. Mniej reverbu i nieco głośniej by się przydało, bo słuchając ma się wrażenie, że break jest tak cholernie daleko... a ja chcę to wszystko poczuć tu!! ;) Lead świetny, dzwoneczki mógłbyż nieco ciszej. Brak mi jeszcze nieco powera - na perkusji, powinna rozgniatać... pobudzać do tańca, gdy bit znów wchodzi, tu tego brakuje. Kick mi się nie podoba, ale mam zboczenie na punkcie kicków ;)
Avatar użytkownika
wysher
 
Wiek: 38
Skąd: Wrocław

Re: Emocjonalnie

Postprzez TrancEye 01 sie 2010, 11:40

Dzieki Panowie za zainteresowanie tym trackiem

A co do perki
wysher napisał(a):Brak mi jeszcze nieco powera - na perkusji, powinna rozgniatać... pobudzać do tańca


W ogole track nie byl robiony z mysla, ze ktos sie bedzie przy nim bawil To jest emotional mix, wiec staralem sie wlozyc jak najwiecej feelingu w ten utwor, to byl dla mnie priorytet By sluchacz doszukal sie tych emocji, ktore w nim zamiescilem, a nie bawil sie przy nim skaczac na jednej nodze ;) Poza tym, ja nie robie muzyki dla mas, przynajmniej nie mam takiego zamyslu, gdy zaczynam tworzyc By zagral go ten i ten Bo to jest w modzie czy tamto Robie przede wszystkim dla siebie Tak jak czuje, i staram sie nikogo nie nasladowac Kazdy utwor to inna historia (mimo, ze trance to schemat) Staram sie robic utwory inspirowane zyciowymi chwilami, a jak to w zyciu, bywa roznie Takze i moje kawalki maja rozny charakter Z tym, ze ostatnio bywaja smutniejsze...
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Emocjonalnie

Postprzez Greeg 03 sie 2010, 17:28

Przypadkiem wszedlem. Glowne mello ma za duzo reverbu / powietrza, przez to ten bass od razu tez wydaje sie zbyt agresywny. Ja bym zdjal ciut reverbu, i dal ciut glosniej cala ta "emocjonalna" sekcje (melodia itd.). Nie wiem jaki masz hmm workflow ;), ale ciekawa technika jest znalezienie kawalka referencyjnego, w takim samym stylu, ktory wiesz, ze jest dobrze zrobiony no i robic mix / master tak, aby wyszlo podobnie :)

ps. build-up bardzo przyjemny. fajnie, bo nie jest to build-up taki w stylu "byle cos lecialo" jak to sie dzisiaj robi, tylko no o czyms on tam jest, ma jakis swoj charakter. moze ciut wiecej fajerwerkow, podjazdow co "sekcje" by sie przydalo - jakies crashe, rising fx, ewentualnie efekciarstwo z delayami, reverbem, kompresja (choc to juz chyba bardziej pod progressive podejdzie ;D) i inne duperele by sie przydalo ;)
Greeg
 
Skąd: Szczecin

Re: Emocjonalnie

Postprzez Astral Forteness 07 sie 2010, 22:16

TrancEye napisał(a):W ogole track nie byl robiony z mysla, ze ktos sie bedzie przy nim bawil To jest emotional mix, wiec staralem sie wlozyc jak najwiecej feelingu w ten utwor, t


No i powinieneś przy tym zostać! Genialny klimat, brak mi słów, tylko jeden zasadniczy feler - melodia motywu głównego bez jakiegoś konkretnego wyrazu. Zmień tylko ułożenie klocków na jakieś bardziej poruszające i łatwiej wpadające w ucho. Lead w drugiej połowie świetny :D Przypomniałeś mi klimaty Kamila Polnera tym trackiem.
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: Emocjonalnie

Postprzez TrancEye 08 sie 2010, 8:22

Dzieki ;)

Co do melodii, to byla przerobiona z pierwotnego projektu (2007) Akurat mi przypada do gustu w takiej formie, wiec zostaje ;) Natomiast w oryginale jest nieco inna, moze ta wlasnie spodoba Ci sie bardziej ;)

"Unloved" (Org+Emotional+remixy) wraz z "Suffering (Deep In My Heart) (Org+remixy) [w odrebnym temacie wrzucilem youtube'owe preview] zostanie wydane jako Unloved EP w Defcon Recordings Mam nadzieje, ze niedlugo



Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie! :D
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń


Powrót do Single

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

cron