Laptop na scenę

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Laptop na scenę

Postprzez Rozmych 19 lip 2014, 20:44

Witam,
Mam pytanie dotyczące komputera (laptopa), który posłużył by mi na scenie. Jestem kompletnym laikiem w temacie koncertowym, dlatego też każde wskazówki nie dotyczące komputera a spraw koncertowych będą mile widziane
Na laptopie chciał bym używać Abletona Live 8, moje projekty mają po 20 ścieżek z czego większość to wirtualne instrumenty, kilka ścieżek audio i żadnych wtyczek VST. Podczas koncertów chciał bym używać jednego instrumentu na żywo z mojej klawiatury MIDI. Niedawno znalazłem na aukcji internetowej MacBook'a White w przystępnej cenie, bo kosztuje on 1100zł z miarę - jak na moje oko - dobrymi specyfikacjami, tylko nie wiem czy wystarczą one na brak trzasków i opóźnień w graniu live. Oto specyfikacje znalezionego sprzętu:

- Intel Core 2 Duo 2,4GHz

- 4GB RAM

- 320GB Dysk

- Intel GMA X3100 144MB

- 13"

Jeśli macie jakieś inne propozycje, to proszę bardzo o przybliżenie takowych Mój budżet to, mówiąc z bólem kieszeni, +/- 2000zł (wiem, wiem, sknerus ze mnie).
Myślałem też o późniejszym dokupieniu jakiejś konkretnej zewnętrznej karty dźwiękowej do tego komputera, ale nie wiem czy to będzie miało jakiś większy sens.


Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Rozmych
 

Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości