Gramofony i komputer bez drogich cudów

...czyli jak nie płacić za Final Scratcha / Mixvibes
Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Gramofony i komputer bez drogich cudów

Postprzez Vibez 12 lip 2010, 16:39

Jutro jade do kumpla pożyczyć gramofony na jakiś czas i w związku z tym chciałem was zapytać o pare rzeczy. Zwracam się tu w szczególności do osób korzystających kiedyś z połączenia komputer + gramofon za pomocą różnych systemów różnych firm, Serato, Final Scratch, Mixvibes itp itd. Ale do rzeczy, kiedyś słyszałem że można już za pomocą samej płyty z kodem korzystać z udogodnienia sterowania komputerem za pomocą decków. Że ponoć całe te kontrolery, moduły, które dają w paczkach tak naprawde nie są niezbędne i można je pominąć. Pytanie więc jak to zrobić? Jeżeli da się grać z samej płyty, to jakiej firmy płyte kupić, i jakie oprogramowanie na kompie zainstalować? Dalej idąc, jak sprawa wygląda z dokładnością takiego sprzętu? Czy nie będzie to skakać, zniekształcać itd?

Jeżeli już ktoś korzystał z takich rozwiązań, bardzo prosze o podzielenie sie swoimi wrażeniami. Mam karte dźwiękową MAYA 44, gdzie są 4 wyjścia, 4 wejścia więc problemów z ilością kanałów być nie powinno. Sprzęt to MacBook Pro a mixer Gemini.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Gramofony i komputer bez drogich cudów

Postprzez Technik303 13 paź 2010, 22:59

Z CD i time-code to pewnie nie ma problemu ;) jak karta ma tylko Line IN/OUT
Gorzej jak chcesz z gramców to musi być przedwzmacniacz dla gramofonu lub Phono IN - takie wejścia karta musi mieć.

Odnośnie rozwiązania to np. Korg Zero4 ma wbudowaną kartę firewire i płyty z kodem czasowym z Traktora i NI Traktorem Pro działają bez zarzutu. Testowane u kumpla ;) mixer korg zero4 to wydatek ok. 2999 zl
I odpada konieczność posiadania dod. interface :>

mixer Mackie D 2 pro, też ma wbudowaną kartę i ma nawet certyfikat kompatybilności z Traktorem ;) koszt ok. 2799 zl.

Na początek to zawsze taniej... jeśli nie ma się mixera...
Na korzyść korga przemawia fakt posiadania efektora i w pełni funkcjonalnego kontrolera MIDI, gałki i fadery mogą chodzić w każdym sofcie... Ableton, Traktor czy inne rozwiazania... ?

Może i ta sama konf. z kodami czasowymi MixVibes pojdzie pod MixVibsem ;)

Nie testowałem zamienności płyt z danym kodem czasowym producenta z róznym softem. Prawdop. przetestuje za jakiś czas, bo znajomi maja DVS M-Audio, MixVibes, i Traktor Scratch Pro.
Jak będę już po testach, to dam znać tutaj na forum :>
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Gramofony i komputer bez drogich cudów

Postprzez Technik303 13 paź 2010, 23:13

Z ostatnich doniesień mixer Denon DN-X600 ma wbudowaną kartę muz. i efektor oraz może mapować po MIDI dowolne przyciski, fadery, pokrętła. jego cena to jakieś 2499 zl
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Gramofony i komputer bez drogich cudów

Postprzez sector 14 paź 2010, 17:38

LOL! Dobre wykopanie tematu! :D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Gramofony i komputer bez drogich cudów

Postprzez Qsi 14 paź 2010, 18:10

Dlaczego LOL? toż to nie takie stare a i odpowiedź rzeczowa, też jestem ciekaw tychże nowinek :)
Avatar użytkownika
Qsi
 

Re: Gramofony i komputer bez drogich cudów

Postprzez Vibez 15 paź 2010, 4:12

Generalnie to faktycznie troche górnik (taki nawet Chilijski) bo odpowiedź była mi potrzebna na góra 2,3 dni później :D Ale spoko, może teraz komuś sie przyda :D
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Gramofony i komputer bez drogich cudów

Postprzez d3cK 15 paź 2010, 22:22

a ja dalej nie wiem oso chosi. czyli dla gramofonów da się ale tylko z mikserkiem z wbudowana karta muzyczna?
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław


Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron