Karty Muzyczne

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Karty Muzyczne

Postprzez mibor 27 gru 2008, 11:25

Jak w temacie w najblizszych dniach planuje zakup jakies karty muzycznej do home recordingu,
Max do 400 pln co polecacie ? prosil bym o jakies uzasadnienia.
I z góry dzieki za pomoc
Obrazek senbonzakura
Avatar użytkownika
mibor
 

Re: Karty Muzyczne

Postprzez synchro 27 gru 2008, 12:22

do 400 zl to ESI MAYA 44 lub Emu - 0404
synchro
 

Re: Karty Muzyczne

Postprzez mibor 27 gru 2008, 12:43

tez tak myslalem o tych 2 kartach slyszalem jeszcze dosc pochlebne wypowiedzi o M audio Audiphile
Obrazek senbonzakura
Avatar użytkownika
mibor
 

Re: Karty Muzyczne

Postprzez synchro 27 gru 2008, 13:56

no tez warto zastanowic sie nad ta karta - mysle ze wybierajac jedna z tych 3 kart bedziesz zadowolony
synchro
 

Re: Karty Muzyczne

Postprzez pickars 27 gru 2008, 19:26

Ja swego czasu byłem strasznie napalony właśnie na ESI Maya 44 (na PCI oczywiście), ale jako że nie miałbym specjalnie na czym jej odsłuchiwać, to sobie darowałem :D.
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: Karty Muzyczne

Postprzez mxs 28 gru 2008, 1:34

ponoc jak nie nagrywasz nic z zewnatrz to taka karta nie da takiego brzmienia ultra mega super, ponoc lepiej dolozyc do monitorow zamiast kupowac karte, duzo lepszy efekt jaki chcemy uzyskac ;) tak czytalem gdzies w necie opinie
Avatar użytkownika
mxs
 
Wiek: 42

Re: Karty Muzyczne

Postprzez athar 11 mar 2009, 12:05

do home recordingu w zupelnosci wystarcza mi m audio audiophile, mozna kupic juz za przystepna cene
athar
 

Re: Karty Muzyczne

Postprzez Technik303 28 kwi 2009, 7:14

Ja polecam tą kartę jak do stacjonarnego kompa na PCI.
ESI MAYA 44 - 410 zł (jest też na USB).

Posiada 4 wejścia analogowe (2 x stereo - jacki 1/4" stereo), 4 wyjścia analogowe (2 x stereo - jacki 1/4" stereo), poza tym wejście dla mikrofonu dynamicznego lub pojemnościowego z zasilaniem phantom +48V [niespotykane w urządzeniach z tej półki cenowej] oraz wyjście słuchawkowe na duży jack 1/4". Ponadto obsługuje wyjścia S/PDIF oraz TosLink, MIDI In/Out (z opcją MI/ODI/O) a także sterowniki ASIO II, E-WMD, WDM, MME ,GSIF - o bardzo niskiej latencji wynoszącej 1ms (pod ASIO II) !

Karta przeznaczona jest dla muzyków, którzy pragną wejść w prawdziwy świat muzyki komputerowej, dzięki obsłudze sterowników ASIO II i oczekują wysokiej jakości nagrań . Znajduje też uznanie Djów, którzy potrzebują podwójnej karty dźwiękowej do puszczania nagrań oraz do jednoczesnego monitorowania.

Dziedzicząc wszystkie właściwości poprzedniej karty MAYA 44MK II, MAYA44 posiada nowe przetworniki DA 24-bit/192kHz i AD 24bit/96kHz, wewnętrzny mikser, a także wirtualną krosownicę DirectWIRE w wersji 3.0 oraz zaawansowany panel dla precyzyjnego monitorowania poziomów i wzajemnego miksowania pomiędzy kanałami 1-2 a 3-4. Nowy wbudowany przedwzmacniacz mikrofonowy ma poprawiona jakość i dynamikę w stosunku do poprzedniczki MKII.

Poważna zmiana dotyczy również wejść karty. Maya 44 posiada obecnie na obu wejściach przedwzmacniacze, które umożliwiają wzmocnienie sygnału wchodzącego do karty, zarówno poprzez wejście mikrofonowe, jak i oba wejścia liniowe.Ta nowa funkcja zapewni wstępne wzmocnienie sygnału do nominalnego poziomu, co będzie niewątpliwie miało wpływ na zwiększenie głośności monitoringu i zmniejszeniu szumów.

http://dj-sklep.pl/p/pl/1500/esi+maya+44+pci.html

Oczywiście jak ktoś chce k. muzyczną na PCI-E to tez jest
ESI MAYA 44e :) ale koszt w PL to ok. 650 zł

M-Audio AudioPhile też jest dobra, ale wg mnie ta ESI MAYA 44 za tą cenę to ma rewelacyjne parametry :P
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Karty Muzyczne

Postprzez cryshis 28 kwi 2009, 8:20

ja po zakupie traktor scratch pro mam podpiete audio 8 dj pod usb i daje rade zarowno jak chodzi o jakosc dzwieku jak i o latency przy fl itp :)

* Professional 96 kHz, 24 Bit Audio Interface. Ultra high quality Cirrus Logic™ AD/DA converters
* 8 hi-gain outputs (RCA)
* 8 inputs (RCA), 2 optional phono preamps with high impedance input mode
* 1 alternative microphone input with input gain control and input level meter (XLR)
* Low latency ASIO™ / CORE Audio™ / DirectSound™ driver.
* USB 2.0 bus powered
* MIDI I/O
* Over 20 individual channel status LEDs for instant status monitoring and signal chain error detection

:D
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: Karty Muzyczne

Postprzez wasyl 06 kwi 2011, 20:00

Dobra Panowie, tym razem to ja proszę o pomoc, jako niezorientowany w "zewnętrznych" kartach muzycznych. Otóż życie wywróciło mi się w ostatnich tygodniach do góry nogami i za miesiąc wyprowadzam się do dziewczyny (Sosnowiec), gdzie nie będę zabierał swojej stacji roboczej (zostawiam w domu), natomiast zabieram swoje nowo nabyte paczki KRK, a także swoje słuchawki i stoję przed dylematem kupna zewnętrznej dźwiękówki, która godnie udźwignie mój sprzęt :). Sprawa wygląda tak, że nie chcę wpadać w wydatki większe, niżeli 2500zł, a dobrze byłoby, jeśli pułap jeszcze trochę obniżyłby się... Dlatego w tym budżecie zaproponowałem sobie laptopa ~2000zł (nie napiszę jakiego, żeby dyskusja nie zeszła na niewłaściwy tor :P), a Wy... No właśnie, Wy zaproponujcie mi jakąś DOBRĄ kartę dźwiękową i fajnie, jeśli będzie do 300zł, a jeśli już do 400zł, to musi naprawdę budzić szatana i dobrze, żeby miała wzmacniacz słuchawkowy, jak choćby E-MU 204. Czekam na propozycje osób zorientowanych. Dzięki :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Karty Muzyczne

Postprzez peterhol9 06 kwi 2011, 20:02

ja się nie znam, ale poczytam o ciekawych propozycjach kart :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Karty Muzyczne

Postprzez remique 06 kwi 2011, 23:52

najgorsze jest to, że przy beznadziejnych odsłuchach - bardzo dobra karta nic nie daje. myślę, że nie jedna osoba to potwierdzi, a jeżeli nie to ja to sprawdziłem. najpierw warto zainwestować w dobre odsłuchy, później karta, a najlepiej jedno i drugie.
Fire - Walk With Me
Avatar użytkownika
remique
 
Wiek: 38

Re: Karty Muzyczne

Postprzez wasyl 07 kwi 2011, 7:44

remique, ale nawet nie zapytałeś co ja mam za odsłuchy... Zresztą karta i tak ma przede wszystkim spełniać zadanie dobrego źródła dla słuchawek HD 595. W tym momencie moje wymagania są bardzo duże, bo przez ostatnie kilka lat podpięte są do Audiotraka HD2 + 3x LM4652, co w ślepych testach wykazało subtelną różnicę między taką kombinacją, a Aurorą 8 od Lynxa, która naprawdę kosztuje horrendalne pieniądze.

No i przede wszystkim NAJPIERW trzeba zainwestować w dobre źródło, a niestety każdy robi na odwrót... Tego nie trzeba sprawdzać remiqe :) to na logikę wiadomo, że skoro źródło poda Ci do urządzenia wyjścia gówniany dźwięk, to urządzenie wyjścia taki właśnie przetworzony - gówniany dźwięk - poda Ci do uszu... No ale wielu o tym zapomina...
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Karty Muzyczne

Postprzez Vibez 07 kwi 2011, 10:30

Tobie do tych KRK przydała by sie jakaś karta z przetwornikami 24 bit ale za taki układ trza by dać więcej niż twoje 400zł (tak mi sie na tą chwile wydaje). Szukaj też czegoś co ma przynajmniej 100dB odstępu sygnał szum. Ja ci sprobuje też coś znaleźć.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Karty Muzyczne

Postprzez wasyl 07 kwi 2011, 11:11

Dzięki Vibez, w takim razie ja wybieram się do pracy i tam też poszperam, czekając na Twoje propozycje :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Karty Muzyczne

Postprzez dj3500 07 kwi 2011, 21:27

wasyl napisał(a):gdzie nie będę zabierał swojej stacji roboczej (zostawiam w domu)

Hm, to może jednak weź, byłoby najprościej. W końcu na laptopie też przecież nie pracuje się zbyt komfortowo, więc np. ja bardzo bym nie chciał, żeby laptop był moim jedynym komputerem. No i oczywiście odpada problem, z którym się zgłaszasz ;)

Ale jeśli koniecznie - no to wśród produktów markowych raczej próźno szukać czegoś dobrego na USB do 300 czy nawet 400 zł. Zwłaszcza jeśli chcesz, żeby grało nie gorzej niż Audiotrak - nie wygląda to na robialne. Więc pierwsza opcja to poczekać, aż budżet się powiększy. I znowu klauzula "ale jeśli koniecznie" ;) - wtedy skierowałbym się w stronę DACa na USB, raczej robionego przez małą firmę lub jednego człowieka, lub czegoś co ma opinię szczególnie korzystnego zakupu na head-fi. W szczególności możesz próbować tam kupić coś używanego, lub na ebay'u.
Np. na allegro możemy znaleźć takie coś
http://allegro.pl/dac-pcm1793-cs8414-us ... 93337.html (nie mam bladego pojęcia czy akurat ten DAC jest dobry, ale jest w miarę przyzwoitym przykładem dla rodzaju urządzenia, który sugeruję)
Na ebayu:
http://shop.ebay.com/i.html?_trkparms=6 ... m14&_rdc=1
Wśród nich przykładowo (nie polecam żadnego z nich, nie mam pojęcia, ale na obrazkach wyglądają dobrze ;) ):
http://cgi.ebay.com/AUNE-Nano-Top-quali ... 2a0a58387f
http://cgi.ebay.com/New-Hifi-USB-Sound- ... 3f08b49098
http://cgi.ebay.com/DAC-WOW-USB-POWERED ... 4154dfa705
http://cgi.ebay.com/USB-DAC-Headphone-A ... 3a649c0a4a
http://cgi.ebay.com/HA-NG27MKII-USB-Car ... 3a60e99ca4
Jak widać są to produkty chińskie, ale jak wiadomo (albo i nie), nie jest to raczej żadna wada, a raczej powód lepszego stosunku jakości do ceny. Niektóre z nich mają nawet jakieś wzmacniacze słuchawkowe. Można by także zastanawiać się nad hongkońskim miejscem skąd zamówiłem swoje Zhaolu ;) Ale tam chyba wciąż bardzo wysokie są koszty przesyłki; w Twoim przypadku zabiłyby cały sens. Ale warto sprawdzić czy na pewno.

Vibez napisał(a):Tobie do tych KRK przydała by sie jakaś karta z przetwornikami 24 bit

Czy to coś da przy słuchaniu z plików 16bitowych?
wasyl napisał(a):No i przede wszystkim NAJPIERW trzeba zainwestować w dobre źródło, a niestety każdy robi na odwrót...

Bo ja wiem, czy najpierw. Wiadomo, że w końcu trzeba w oba. Ale gdybym np. miał pieniądze na tylko jedną z tych rzeczy, to prędzej zainwestowałbym w dobry odsłuch. Wydaje mi się, że kiepskie źródło + dobry odsłuch jest jednak wielokrotnie lepszą kombinacją, niż świetne źródło + gówniany odsłuch.

To tego, powodzenia ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Karty Muzyczne

Postprzez wasyl 08 kwi 2011, 8:30

No Kuba, jakie poświęcenie :D

Ale skoro
dj3500 napisał(a):Wśród nich przykładowo (nie polecam żadnego z nich, nie mam pojęcia, ale na obrazkach wyglądają dobrze ;)

to biorę bez zastanowienia! :D wygląd to podstawa - o tym powinien wiedzieć każdy audiofil :P

dj3500 napisał(a): ibez napisał(a):Tobie do tych KRK przydała by sie jakaś karta z przetwornikami 24 bit


Czy to coś da przy słuchaniu z plików 16bitowych?


No i właśnie powielam pytanie... Ponieważ próbkowanie do 24 bitów jak na moją logikę to czarowanie 8 dodatkowych bitów informacji z powietrza, a więc taka iluzja, w której creative ostatnimi laty zachwyca :).

Swoją drogą osobiście rozmyślałem również nad DAC'iem, ale, ale... Audiostereo wypłukało się już ze znakomitych DIYowców, którzy tworzyli świetne i przede wszystkim tanie DAC'i, wzmacniacze słuchawkowe itd... Natomiast teraz nie wiem, gdzie można takowych fachowców znaleźć i czy się jeszcze tym zajmują. Wydaje mi się jednak, że koszt tego wszystkiego nieco przekroczyłby mój zamierzony budżet, w którego posiadaniu również nie jestem, więc musiałbym długo walczyć z myślami, czy to wszystko jest warte takiego zachodu, by później miesiącami to spłacać... Dlatego też doszedłem do wniosku wyperswadowania mojej dziewczynie, iż miłość wymaga poświęceń i będziemy musieli zrobić małe przemeblowanie w pokoju, bym mógł wbić się ze swoim sprzętem w odpowiednio akustyczne miejsce :D. Jednak nie ma to jak praca przed dużym monitorem, gdzie zamiast przeszło 2,5k wydam jedynie jakieś 300zł na biurko :]
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Karty Muzyczne

Postprzez Vibez 08 kwi 2011, 11:12

Jak macie jakiś bezstratny format to nikt nic czarować nie będzie :) Ja wiem, że 16 w zupełności wystarcza dla ludzkiego ucha, ale tak jak już wielokrotnie mówiłem, dla mnie nagłośnienie KRK jest fenomenalne i uważam że można na nich usłyszeć każdy jeden bit więcej (oczywiście troche przesadzam, ale chodzi o różnice których nie da się zauważyć gdzie indziej). Wav 32 bity spróbkowany 192000 i odpowiednio podgłośniony będzie napewno robić większe wrażenie niż mp3 44100 w 16 bitach i jeszcze z kompresją 320 (nie daj boże mniej). O to chodzi przy zakupie karty na 24 bity, o nic więcej ;)

I przy okazji nie dajcie sobie nigdy wmówić że cuda na 32 bity (bo są takie) to lepsza jakość, brzmienie i w ogóle kisiel w majtach. Tak na przyszłość :) Na 24 bitach kończy sie jakakolwiek użyteczność i więcej nikomu naprawde nie będzie potrzebne. (nie mówie nigdy żeby nie wyjść jak Bill Gates z pamięcią RAM, ale chodzi o przynajmniej dzisiejsze czasy)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Karty Muzyczne

Postprzez dj3500 08 kwi 2011, 11:14

Vibez napisał(a):Jak macie jakiś bezstratny format to nikt nic czarować nie będzie

Bezstratne to może jeszcze i mamy, ale 16bit. Ile jest w ogóle muzyki dostępnej w 24bit? A już zwłaszcza elektronicznej, tego typu, jakiego słuchamy ja i Wasyl? Rozumiem że jak ktoś sam robi muzykę to może sobie takie pliki renderować :D Mój DAC obsługuje sample rate 96 kHz, 24 bity i jakoś nigdy nie udało mi się tego nawet użyć.
wasyl napisał(a):Dlatego też doszedłem do wniosku wyperswadowania mojej dziewczynie, iż miłość wymaga poświęceń

O, to, to :D
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Karty Muzyczne

Postprzez Vibez 08 kwi 2011, 11:52

24 bitów się raczej nie używa ze względu na proglemy z konwersją z 32bit na 24bit (tak jak i z 24 na 16) i powstającymi przy tym błędami kwantyzacji. Dlatego istotne jest żeby używać dobrych przetworników 24 bitowych, które mają dobrze opracowane algorytmy ditheringu i które robią to za nas. Z 32bitów na 16 nie ma aż takiego problemu (komputerowi łatwiej jest wyrzucić co drugą próbkę niż mnożyć razy 3 a potem dzielić przez 4), stąd też i błędy powstające przy takiej operacji są odpowiednio mniejsze i można to robić bez obaw na codzień w różnych zastosowaniach.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków


Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron