Zestaw komputerowy

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Zestaw komputerowy

Postprzez TrancEye 30 wrz 2011, 18:38

Witam,

Jaki mozecie polecic na te chwile zestaw komputerowy za okolo 3000zl ?

Przeznaczenie ogolne

Z gory dzieki
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Zestaw komputerowy

Postprzez Stuku 30 wrz 2011, 21:26

Nie lepiej zainwestować w lapka za tą kasę ?? Moim zdaniem takie same możliwości plus większa mobilność w cenie ??
Obrazek
Avatar użytkownika
Stuku
 

Re: Zestaw komputerowy

Postprzez TrancEye 30 wrz 2011, 22:37

Znajomy preferuje stacjonarny akurat
Dobra cos tam mu zlozylem na papierze
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Zestaw komputerowy

Postprzez Stuku 01 paź 2011, 14:36

Poka ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Stuku
 

Re: Zestaw komputerowy

Postprzez TrancEye 01 paź 2011, 17:54

Intel Core i7 2600 3,40 GHz
ASUS P8H67 - M Evo B3 Revision
2 x PATRIOT VIPER II Sector 5 4GB (2x2GB)
Seagate Barracuda XT 2TB
Radeon HD 6950
Modecom Carbon MC 530W
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń


Re: Zestaw komputerowy

Postprzez phantom 02 paź 2011, 18:03

TrancEye napisał(a):Intel Core i7 2600 3,40 GHz
ASUS P8H67 - M Evo B3 Revision
2 x PATRIOT VIPER II Sector 5 4GB (2x2GB)
Seagate Barracuda XT 2TB
Radeon HD 6950
Modecom Carbon MC 530W

Śmieszny zasilacz do takiego zestawu. Szukaj czegoś o podobnej mocy, ale firmowego i z gwarantowaną sprawnością >/85%. Przy karcie graficznej zwróć uwagę na producenta i układ chłodzenia, chyba że nie zależy ci na 'kulturze pracy' komputera. RAM jak dla mnie najtańszy - GoodRam 1333 MHz i w jednej kości 4GB. Nie ma specjalnych korzyści z dual channel, a za to ponosisz dodatkowy wydatek. Wciąż się spierają, czy 2x4GB będzie w przyszłości konieczne, ale podobno już teraz przy niektórych aplikacjach widać skok wydajności. Poza tym weź pod uwagę jakiś nieboxowy wentylator na procesor (~80-100 zł, więcej bym nie wydawał). Nie wiem dokładnie, jak wygląda podkręcanie i7, ale zwróć uwagę, żeby procesor, a w szczególności płyta, dawały taką możliwość. No i przede wszystkim napisz, do czego ma być ten komputer :). Jeśli na pewno będziesz używał go głównie w domu, to wg mnie błędem jest kupowanie laptopa, bo stacjonarny oferuje większy komfort pracy i generalnie płacisz mniej za tę samą wydajność, nie mówiąc już o ewentualnej modernizacji.

Podobnie jak dj3500, polecam lekturę tego materiału i forum PPC.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Zestaw komputerowy

Postprzez TrancEye 02 paź 2011, 18:39

Ogromne dzieki Panowie :)
O takie odpowiedzi mi chodzilo

O propozycje zestawu poprosil mnie znajomy, ktory kompletnie sie na tym nie zna A komputer w glownej mierze bedzie eksploatowany przez jego male dzieciaki Wiec tutaj jakies podkrecanie i inne tego typu historie nie wchodza w gre ;) Tylko granie i multimedia na pelnej :D
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Zestaw komputerowy

Postprzez sector 04 paź 2011, 7:23

TrancEye napisał(a): podkrecanie i inne tego typu historie nie wchodza w gre

TrancEye napisał(a):Tylko granie i multimedia na pelnej

Wg mnie jedno z drugim sie wyklucza :) Po drugie link od dj3500 mówi wszystko.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Zestaw komputerowy

Postprzez TrancEye 04 paź 2011, 11:20

Marcinie myslisz, ze dziecko w wieku 8-10 lat bedzie potrafilo podkrecic procesor? Mialo frajde z mierzenia wydajnosci itd. hahahaha
Myslalem, ze napisalem wystarczajaco jasno :)
Wiadomo, ze dzieciaki w takim wieku chca tylko grac i ewentualnie korzystac z multimediow do nauki i zabawy
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Zestaw komputerowy

Postprzez phantom 04 paź 2011, 12:32

TrancEye napisał(a):Marcinie myslisz, ze dziecko w wieku 8-10 lat bedzie potrafilo podkrecic procesor? Mialo frajde z mierzenia wydajnosci itd. hahahaha

Sector miał na myśli raczej to, że dobry sprzęt do takich zastosowań zazwyczaj ma też spory potencjał przy OC i warto to wykorzystać, szczególnie w późniejszym okresie, kiedy PC już nie będzie nadążał.

W tym przypadku zdecydowanie lepiej kupić komputer stacjonarny i duży monitor. Osobiście ten zestaw zmodyfikowałbym tylko tak:
1) RAM: GoodRam 4GB 1333MHz CL9
2) wentylator: na początek mógłby być nawet BOX, jeśli znajomemu zależy na oszczędnościach i nie będzie podkręcał (choć przy tym procesorze naprawdę warto, żeby trochę się rozeznał albo znalazł osobę, która go w tym wyręczy :))
3) procesor: jeżeli podkręcanie w ogóle nie wchodzi w grę, wówczas rozsądniej kupić wersję bez K (http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=35001).

Ten układ chłodzenia na karcie graficznej powinien być porządny - niedawno kupiłem Radeona HD6850 od Gigabyte'a i jestem z niego zadowolony, a wykonanie wygląda bardzo podobnie.

No i przede wszystkim - niech poczeka, aż osłabnie dolar, choć można by powiedzieć, że tradycyjnie najlepszy okres w roku na kupno komputera już minął - najlepsze ceny są w lipcu/sierpniu. Sam procesor można było wtedy kupić 100 zł taniej, ale teraz to oczywiście także efekt wahań kursowych. Ze sklepów internetowych poza esc.pl polecają także techplanet.pl lub morele.net, gdzie jeszcze niedawno ceny podzespołów polecanego zestawu były trochę korzystniejsze.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Zestaw komputerowy

Postprzez sector 04 paź 2011, 13:26

TrancEye napisał(a):Marcinie myslisz, ze dziecko w wieku 8-10 lat bedzie potrafilo podkrecic procesor? Mialo frajde z mierzenia wydajnosci itd. hahahaha

Nie :!: Mialem na mysli, ze skoro komputer ma byc do gier to warto z niego wycisnac wszystko co oferuje poprzez podkrecenie karty i procka - przez ojca, lub kogos kto sie na tym zna. Mozna powiedziec po co? Skoro mozna bez dodatkowej kasy wycisnac o wiele wiecej i grac na lepszych ustawieniach w grach to czemu nie?
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Zestaw komputerowy

Postprzez TrancEye 04 paź 2011, 13:34

Ja rozumiem zboczenie zawodowe ;)

Nie, nie bedzie podkrecania przez ojca Pisalem wczesniej, ze znajomy nie zna sie na komputerach Ten zestaw ma byc juz na starcie wydajny, bo bedzie uzywany przez zwyklych zjadaczy chleba A nie przez maniakow gier, predkosci CPU itd.
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Zestaw komputerowy

Postprzez phantom 05 paź 2011, 10:32

Jeśli bez podkręcania, to opcja nr 2, czyli procesor bez K (zwykłe 2500) plus boksowy wentylator. Można też poszukać tańszej płyty, która nie oferuje takiego wsparcia przy podkręcaniu. Nie wiem jednak, jaka to była seria.

Przedyskutujcie tę decyzję, bo podkręcanie dziś to nie to samo, co jeszcze kilka lat temu.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.


Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron