ICON iSTAGE i Ableton Live 7

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

ICON iSTAGE i Ableton Live 7

Postprzez robomanus 29 sty 2012, 19:29

Witam wszystkich!
Niedawno zakupiłem sobie urządzenie ICON iStage i muszę przyznać, że sprawdza się znakomicie. Nurtuje mnie tylko jedna rzecz i dlatego postanowiłem napisać na tym forum, być może ktoś miał styczność z tym sprzętem i wie co nieco na jego temat. Niestety w sieci informacji jest jak na lekarstwo - jest to chyba sprzęt mało chodliwy lub po prostu zbyt świeży, żeby został w 100% zbadany. No ale może ktoś mi pomoże.

Otóż moje pytanie brzmi. W iStage'u jest tryb DAW Mode. Tryb ten służy do obsługi takich parametrów jak volume, pan, solo itp. Nie mniej jednak ze swoich 48 przycisków nie wykorzystuje wszystkich, lecz jedynie 32. Pozostałe przyciski udało mi się rozkminić tylko w małej części. Kilka z nich służy do kontrolowania Play, Record itd. Na stronie producenta jest napisane, że te pozostałe przyciski służą do kontroli jakiegoś MMC i jakiś funkcji, niestety nie doprecyzował co to jest MMC ani co to są a funkcje. Cały tryb wykorzystuje Mackie Control Protocol i ustawia się to w Abletonie. Wszystko super, tylko nie wiem, czy mam możliwość ustawienia jakiegoś tych przycisków lub też w ogóle do czego one służą. Może ktoś na tym forum mi pomoże? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Marcin

P.S. No chyba, że ktoś zna się na Mackie Control Protocol to jakieś wyjaśnienia dotyczące obsługi tego byłyby pomocne. Może sam na coś wpadnę.
robomanus
 

Re: ICON iSTAGE i Ableton Live 7

Postprzez Vibez 30 sty 2012, 0:47

Nie znam sprzętu ale patrząc nawersje twojego Abletona polecał bym przesiąść się na najnowszą z ósmych wersji.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków


Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron