Prosze o pomoc

interfejs usb
Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Prosze o pomoc

Postprzez Srakacz 01 sie 2012, 15:54

Piszę z prośbą o przybliżenie mi tematu jakim jest ogólnopojęte tworzenie muzyki elektronicznej. Jestem dosyć zielony jeżeli o to chodzi... Przede wszystkim chciałbym się dowiedziec na jakiej zasadzie dziala samo tworzenie (czy to co opisuje nizej jest dobrym wyjsciem). Interesuje mnie opcja program+interfejs usb. Szukam urzadzenia i programu ktory pozwoli mi na sciaganie sygnalu ze wzmacniacza gitarowego/mikrofonu oraz zapisania go na sciezkach w programie ostatecznie miksujac calosc. Dodatkowo chcialbym pozbierac nieco sampli i poskladac to do kupy ostatecznie zapisujac w dobrej jakosci i popularnym formacie (mp3?). Czy moglby mi ktos przyblizyc jaki sprzet/program i ewentualnie inne rzeczy beda mi potrzebne? I czy jest to dobre wyjście? Dziekuje z gory za pomoc i pozdrawiam!
Srakacz
 

Re: Prosze o pomoc

Postprzez sector 02 sie 2012, 14:03

Dobra jakość i mp3? To chyba nie idzie ze sobą w parze i to na pewno nie przy tworzeniu muzyki!
Poczytaj o Abletonie lub Fruity Loops (ktoś tego jeszcze używa?).
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Prosze o pomoc

Postprzez Srakacz 03 sie 2012, 20:13

http://www.dj-sklep.pl/p/pl/1839/line6+ ... +kb37.html

Co sądzisz o takim rozwiązaniu? W cenie ableton live lite 16. Jaki jest format lepszej jakości niż mp3?
Srakacz
 

Re: Prosze o pomoc

Postprzez dj3500 04 sie 2012, 3:27

@sector, ze wszystkich rzeczy do przyczepienia się w tym poście wybrałeś mp3? :P zresztą kolega pisze że dopiero "ostatecznie" chce to zapisać w mp3. zrobimy Ci wtedy ślepe testy vs. wave :mrgreen:

W FL jak najbardziej jeszcze się tworzy.

Ogólnie to polecam poszperać w sieci i poczytać sobie o wszystkim związanym, tak przez miesiąc czy coś, żeby nie pisać potem np. "Ableton Live Lite 16" ;) i żeby móc ocenić czy wersja Lite na coś Ci się nada, czy nie. Wtedy będziesz wiedział też jakie konkretne pytania zadać. Ogólnie to co piszesz mniej więcej odpowiada temu jak to rzeczywiście wygląda, ale jest zbyt ogólne żeby ktoś mógł wiedzieć co Ci polecić.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Prosze o pomoc

Postprzez sector 06 sie 2012, 8:02

@dj3500 - z resztą nie miałem styczności, więc się nie wypowiadam w imię myśli "nie znam się, to się wypowiem" :D

Testy wav vs mp3 to jedno, ale chyba zgodzisz się, że przy produkcji muzyki, lepiej używać sampli w wyższej jakości niż mp3 bo przy konwersji do mp3 tracisz jeszcze więcej na jakości.

Co do samego tematu Srakacz poczytaj w necie więcej o produkcji i faktycznie zadaj bardziej konkretne pytania, bo okaże się, że wydasz kasę i połowa Ci nie będzie wcale potrzebna.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null


Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron