Przenosne odtwarzacze MP3

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez sector 12 kwi 2009, 13:27

Co do tego iPoda mervik. Nie ma juz w tych nano tego skrotu klawiszowego zeby go zrestartowac? O ile sie nie myle bylo takie cos ze wciska sie srodkowy guzik i ten duzy okragly na raz i sie restartuje.

Merv napisał(a):Z ciekawych bajerów funkcja Cover Flow jak w iPodzie Touch, świetny bajer. Zwłaszcza jak ktoś lubi estetyke i porządek w muzyce. Ja wklejam okładki do każdej jednej mp3


Uwierz mi ze Ci sie szybko odechce wklejania tak za kazdym razem :) Przynajmniej mi sie znudzilo :/

Merv napisał(a):Wszystko to zamknięte w niewielkiej cieniutkiej aczkolwiek wytrzymałej aluminiowej obudowie, ze względnie dużym i dobrym kolorowym wyświetlaczem.


Tyl tego iPoda jest niklowany tak jak w poprzednich wersjach czy moze caly jest aluminiowy?

Najwiekszymi minusami iPodow sa: iTunes zamiast drag & drop, to ze nie do kazdego mozna wgrac rockboxa, no i przewaznie ten niklowany tyl ktory bardzo szybko sie rysuje, a takze (wiem wiem nie mozna miec wszystkiego, ale jednak brakuje) slotu na karty pamieci oraz wymiennej bateri.

Szkoda ze nie robia za szybko rockboxa na wszystkie nowe ipody bo jest to naprawde swietna sprawa. Obsluga last.fm, odpalanie plikow cue, drag & drop i wiele wiele innych.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez Merv 12 kwi 2009, 21:40

Sector musiałbyś zobaczyc mojego iPoda. Mam obecnie 564 kawałki w odtwarzaczu, i każdy jeden ma przyporządkowaną odpowiednia okładkę albumu/singla. Mam świra na tym punkcie :)

Słyszałem o restartowaniu za pomocą środkowego guzika, ale nie wiem jakich wersji iPodow się to tyczy. Ja próbowałem na swoim i nic to nie dawało.
No i masz rację co do tego njiklowanego tyłu. Łatwo sie rysuje, ale mimo to jest wytrzymały. I wymiana baterii wymaga oddania odtwarzacza do serwisu, ale dla mnie to nie problem. Zmieniam odtwarzacz średnio co 2 lata, więc prędzej i tak kupię nowy, niż zaopatrze obecny w nowa baterie.
BEAT.eater
Avatar użytkownika
Merv
 
Wiek: 38
Skąd: Opole

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez Mr_Hide 16 kwi 2009, 23:29

Ja od około roku posiadam Creative Zen Micro i w sumie jestem zadowolony. 5GB miejsca i to mi wystarcza, nie potrzebny mi kolorowy wyświetlacz.

Obrazek
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez TrancEye 21 cze 2010, 16:39

Panowie i Panie, szukam MP3ki z dobrymi sluchawkami do 300zl

Jakies propozycje?? :)

Tak mysle nad tym modelem:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... X_8GB.html
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez Vibez 21 cze 2010, 19:59

Tranc mam do sprzedania iAudio 7 4gb. Dla ciebie za 200zł. :) Stan b.dobry, pół roku używany, z gwarancją do października. Bez słuchawek, ale to chyba nie problem biorąc pod uwagę że każdy teraz kupuje jakieś AKG czy Kossy :>
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez TrancEye 21 cze 2010, 21:49

Dzieki Vibez za pamiec :D ale raczej nie skorzystam Sluchawki chcialbym w komplecie wlasnie, male, douszne najlepiej I 4gb to chyba za malo jednak jak dla mnie ;)
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez dj3500 21 cze 2010, 21:52

Słuchawki w komplecie są na ogół do dupy, zainwestuj lepiej przynajmniej w jakieś dokanałówki za 1/3 tej kwoty co masz, za resztę możesz kupić odtwarzacz od vibeza :P
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez TrancEye 21 cze 2010, 21:55

dj3500 napisał(a):zainwestuj lepiej przynajmniej w jakieś dokanałówki za 1/3 tej kwoty


jakies godne przklady? :)
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez Matvel 21 cze 2010, 22:01

Zdecydowanie pierwszym krokiem po kupnie odtwarza jest zmiana słuchawek. Ja posiadam Creative ep630 (druga para i chodzą przez długi czas przy moim użytkowaniu bez zarzutów) i jestem z nich bardzo zadowolony.

A co do odtwarzacza to ja jestem zwolennikiem ipodów, zaraz pewnie zostanę zbesztany jakie to on są marne :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez Vibez 22 cze 2010, 0:20

No, dostaniesz zjebe. <zjeba>

Nie ładnie tak.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez sector 22 cze 2010, 7:14

ipody sa przereklamowane :) TranceOko lepiej nie kupuj Creativa, slyszalem, ze to niezly szajs :P

Kup lepiej jakis porzadny odtwarzacz + wlasnie sluchwki osobno. Tak jak pisze inni, sluchawki z zestawow to niezla kiszka.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez TrancEye 22 cze 2010, 21:01

Dobra, ostatecznie stwierdzilem, ze nie bede wydawal za duzo kasy Stawiam na dobra jakosc w niskiej cenie
Zatem moj zestaw wyglada tak:

Sansa CLIP+ 2GB + Philips Słuchawki douszne SHE9500
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez mani4c 24 cze 2010, 20:13

"TranceOko" ... ;-)
Słowa kończą się tam, gdzie zaczyna się muzyka... (c) BOSE
Avatar użytkownika
mani4c
 
Wiek: 39
Skąd: Warszawa

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez dj3500 24 cze 2010, 21:07

mani4c napisał(a):"TranceOko" ... ;-)

?

Dobry wybór, chociaż wśród dokanałówek w tej cenie nieco lepsze byłyby chyba jakieś Soundmagic. Ale ok :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez drevni 28 cze 2010, 10:42

Ja mam tą 'sansę' i śmiga mi bez zarzutów :)
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez TrancEye 28 cze 2010, 12:02

No ja mam juz ten sprzecik i jestem poki co zadowolony :)
Na poczatku byla konsternacja z podlaczeniem pod kompa, bo u mnie na XPku nie rozpoznal go (u brata na lapku - Vista nie bylo takich problemow, wiec kabel byl ok) Dopiero "tips" z forum pomogl, czyli trzymanie wcisnietych dwoch przyciskow przed podlaczeniem
Jakosc dolaczonych sluchawek jest calkiem dobra :D , ale czekam jeszcze na te SHE 9500
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez _igi 19 paź 2010, 0:51

Mam kilka ipodow, obecnie uzywam trzech, taczki 64gb, najnowszej szufli i okazjonalnie 4G Photo U2 (mz najlepszego ipoda ever), ale, używam tego z dosyć sporawymi słuchawkami i chciałbym sobie uprzyjemnić słuchanie elektro nieco lepszym dźwiękiem. Ogarniacie może, czy są jakieś przenośne wzmacniacze do słuchawek, które nie kosztują nerki i dadzą dobre brzmienie? Zależy mi na szczegółowości wysokich tonów i soczystych basów.

Słuchaweczki jakich używam to "małe" akg k518le i "duże" denony hp-1000 dj

obie pary wygluszone, wiec jakby nie patrzec problem glosnej muzyki dotyczy tylko mnie i moich uszu. Wydaje mi sie ze zapas mocy dobrze im zrobi, jak je podepne do wiezy, czy nawet komputera, to dzwiek jest o wieeeeeele lepszy.

pozdrawiam
_igi
 

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez Vibez 19 paź 2010, 3:05

iAudio o którym wspominałem ma świetny korektor na pokładzie. 5 zakresów, a w każdym po pare pod zakresów (pt. jak masz góry to sobie możesz podbić 3kHz, 8kHz, 12kHz albo 16kHz, a jak doły to powiedzmy 40Hz, 80Hz, 120 hZ i 200Hz i tak dalej). Tak więc opcji modyfikacji pod rozmaite słuchawki jest dużo.

Poza tym, słyszałem dużo dobrych opinii na temat iRiver'ów. Ale to musiał by sie już wypowiedzieć ktoś bezpośrednio z nich korzystający.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez Qsi 23 paź 2010, 11:35

zamówiłem właśnie Sansa Fuze, trochę poużywam to dam recke (siostra ma Sansa Clip i jest całkiem ładny dźwięk w przystępnej cenie - to też się zasugerowałem). Teraz jeszcze kwestia słuchawek.. jak ktoś miał do czynienia z poniższymi to chętnie wysłucham opinii, yo

http://www.mp3store.pl/search/simple/ko ... k%20plug/0
Avatar użytkownika
Qsi
 

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez dj3500 23 paź 2010, 16:47

Słuchawki tanie, gówniane dosyć, zalewają całe pasmo basem i nic innego nie słychać. Sam nie słuchałem, ale taki jest konsensus, kolega również potwierdza. Już nie siedzę w temacie, więc trudno mi powiedzieć co opłaca się kupić w takiej cenie, może jakieś Soundmagic?
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron