Przenosne odtwarzacze MP3

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez phantom 07 maja 2011, 11:39

http://allegro.pl/sluchawki-soundmagic- ... 10772.html

A tak w ogóle - nie chciałbyś dołożyć do Head Direct RE2 (http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=23)?
Sam mam takie dokładnie od roku i używam razem Clip+. Przeszkadza tylko mikrofonia, bo brak pełnej izolacji to chyba ostatecznie nie wada. Żadnych problemów, padających słuchawek i tym podobnych, na co narzekali na head-fi.org.
_______
Edit

No i stało się. Po 1,5 roku uszkodził mi się przewód w RE2 i nie gra prawa słuchawka. Jest szansa na wymianę? Podobno trudno to zrobić.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez dj3500 07 maja 2011, 11:52

To chyba oznacza, że czas na upgrade :D
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez phantom 07 maja 2011, 12:13

Hm, no ale przewód uszkodził się przy jacku. Naprawdę sądzisz, że nie można go po prostu wymienić? Przy okazji pozbyłbym się tej beznadziejnej mikrofonii i oplotu ze sznurowadeł :D.

Upgrade'u nie planuję, prędzej downgrade. Najczęściej słucham w pociągu albo w mieście i to na takim poziomie głośności, żeby się orientować, więc pewne detale uciekają.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez dj3500 07 maja 2011, 12:23

A, myślałem że przy słuchawce, przy jacku to wiadomo że będzie się dało wymienić. Idź do jakiegoś elektronika-złotej rączki z lutownicą (nie wiem gdzie takich znaleźć, ale powinni gdzieś być :P) i pewnie za kilka złotych Ci naprawi tego jacka. Co do wymiany całego kabla to nie wiem, tam trzeba by merdać przy słuchawkach które są obudowane plastikiem, to pewnie kłopot.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez phantom 07 maja 2011, 20:05

A tak z ciekawości - o jakim upgradzie myślałeś? :) Audeo?
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez dj3500 07 maja 2011, 22:04

W sumie nie wiem co brzmi na tyle lepiej, że warto wydać więcej niż te $39 na RE2 ;) Sam myślałem o customach, ale że ostatnio nie słucham dużo w podróży, to jakoś straciłem zainteresowanie.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez phantom 07 maja 2011, 22:17

Biorąc pod uwagę to, że szukałbym słuchawek do Clip+, to pewnie nic :). Będę próbował je naprawić, ale jednocześnie zacząłem się zastanawiać, czy nie kupić jakichś słuchawek, które nie mają braków RE2, czyli:
- microphone effect,
- kiepskiego przewodu,
- nie wypadają z uszu tak łatwo (do biegania),
- przeciętnej izolacji.

I to nawet kosztem trochę gorszego brzmienia.

Widzę, że do Sansy polecają między innymi PL30. Jest też jakaś nowość - MME, ale ten przewód 9-tki mnie odstraszył.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez dj3500 07 maja 2011, 22:28

A zakładasz kabel za uchem? Ja tak robię i nie mam pierwszego ani trzeciego z tych braków (ale może po prostu mam inny kabel, bo wersja trochę wcześniejsza). Izolacja myślałem że mówiłeś że nie gra roli bo i tak chcesz słyszeć co się dzieje ;) W każdym razie właśnie ze względu na komfort i izolację (dla mnie im większa, tym lepsza) myślałem o customach.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez phantom 07 maja 2011, 22:37

No tak, ale jeśli już będę kupował nowe, to wybrałbym z dobrą izolacją. Zawsze można ściszyć :).

Zakładałem za uchem już kiedyś i to za twoją radą :). Pomaga, może nie w zupełności, ale na pewno jest lepiej. Dziwnie się z tym czuję i pewnie tak samo wyglądam, największą wadą tego rozwiązania jest jednak to, że nie leżą dobrze w uchu. Pech, że mikrofonia przeszkadza akurat najbardziej podczas biegania.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Poprzednia strona

Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości