Sprzęt audio

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Re: Sprzęt audio

Postprzez Vibez 25 lut 2012, 8:29

8 cali to już jest odsłuch średniego pola, od metra do trzech w dystansie sluchacz - paczki. Ciężko o takie warunki w realiach np. blokowych ;)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 25 lut 2012, 11:15

Kilka stron wcześniej polecałeś mi ósemki właśnie do małego pokoju :P. Na audiohobby.pl jeden z użytkowników miał Rokity tej wielkości na biurku w biurze, ale to tak na marginesie :).

Myślę, że te 6 cali w moim przypadku to rozsądna granica. Nie będą nigdy w pokoju większym niż 20m kw, a do salonu - jeśli byłby w ogóle potrzebny - kupiłbym raczej tradycyjne stereo z podłogówkami / ew. monitory na standach, ale i tak nie w lakierowanym plastiku :). Tradycyjne może też nie do końca; ostatnio przeglądałem trochę, co się dzieje w tej dziedzinie i wreszcie widać ruch w kierunku zmiany technologicznej pod tytułem odtwarzacz sieciowy i NAS.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez sector 25 lut 2012, 16:08

phantom napisał(a):Hm, sector, jeśli barkuje tylko basu, to może lepszym rozwiązaniem jest tylko dokupienie suba?

I tu mnie masz. Zastanowię się nad tym. Czasami jak chce sobie dołożyć to brakuje jakby mocy trochę.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sprzęt audio

Postprzez Vibez 25 lut 2012, 18:45

phantom napisał(a):Kilka stron wcześniej polecałeś mi ósemki właśnie do małego pokoju


To jest tak, że 8 cali to jest granica (tak czysto książkowo). 7 cali niby są jeszcze bliskiego pola a 8 już średniego. W praktyce różnie to wychodzi i zwłaszcza przy tej granicy można to różnie interpretować. Inaczej to nazywając - nie wiem jaki masz układ pokoju i jak on wygląda. Problem może sie pojawić ale nie musi. Teoretycznie 8 cali powinno mieć już więcej miejsca, ale jak na mój gust to nie jest jeszcze tak duża membrana (jak np 10) żeby powodować poważne problemy w odsłuchu.W praktyce ludzie naprawde dziwne rzeczy konfigurują i to gra, tak więc wszystko sie znów sprowadza do rozpatrzenia jednego konkretnego przypadku.

Dlatego najlepiej by było gdybyś miał możliwość przetestowania obojętnie jakiego modelu paczek 8 calowych w pokoju, wtedy by wyszło czy sie pojawiają problemy czy nie i czy zadecydować o zejściu np o dwa cale niżej. :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 25 lip 2012, 21:20

wasyl napisał(a):phantom, odkąd mam swoje RP6, jestem naprawdę zakochany w dźwięku, jakim potrafią obdarzyć mój muzyczny kąt. Przed zakupem wcale nie wertowałem jakoś nerwowo forów w celu uzyskania odpowiedzi, jakie skrzynki będą najlepsze w cenie do 2k do mojego Audiotraka. Postanowiłem natomiast wybrać się na dłuższy odsłuch w miejsce do tego celu przeznaczone - na Grochowe Łąki w Poznaniu, przy okazji odwiedzając przyjaciela :). Rokity w tej cenie zdeklasowały wszystko, prócz Yamah, które to są zdecydowanie droższym wyborem. Rokity natomiast dają większy fun ze słuchania, są takie kremowe w odbiorze i świetnie wypełnione dźwiękowo, jak na monitory. Myślę, że są najlepszym wyborem dla kogoś, kto będzie produkował ale i czerpał przyjemność ze słuchania muzyki, bo te Rokity niewątpliwie zapewniają takową przyjemność

Wasyl, a słuchałeś Adamów A5X albo nowej serii Artist? Jest właśnie okazja, by kupić nowe Artist 5 za ~2500 PLN, czyli jakieś 25% taniej, A5X właściwie są niewiele droższe, i tak się zastanawiam. Najlepiej chyba byłoby bezpośrednio porównać je z RP6.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez wasyl 27 lip 2012, 19:31

phantom, nie słuchałem, z droższych konstrukcji pamiętam tylko jak grały Genelec'i. Natomiast Adamy z tego, co zdołałem tu i tam przeczytać, są po prostu wg. wielu po prostu lepsze, ale i zdecydowanie droższe, więc to wiele wyjaśnia :). Z drugiej strony mając już te blisko 3k, nie wiem, czy nie chciałbym poczekać na kolejny 1k i kupić już docelowo APS IO i mieć spokój z dalszym poszukiwaniem ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 30 lip 2012, 21:42

O APS różnie w internecie piszą :). Coś mi się wydaje, że właśnie A7X to już koniec poszukiwań, tym bardziej że można je czasem dostać za niecałe 3 tysiące.

Nieźle wyglądają Swans t200b: Obrazek. Podobno grają wcale nie gorzej.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez wasyl 10 sie 2012, 18:37

Fakt, że nie przypominam sobie, abym o Adamach przeczytał jakieś złe zdania, ale wyglądają trochę jakby były to estradówki ;P, z kolei te, które wkleiłeś wyglądają jak dzieło sztuki :) Chyba trzeba by było mieć minimalistyczny wystrój wnętrza, żeby jakoś pasowały ;). PS. Mam dla Ciebie coś, co być może bardzo Cię zaciekawi - ja na podstawie tego kupiłem właśnie KRK :) -> http://e-muzyk.pl/multi-testy-muzyczne-mainmenu-38 (3 częściowy ślepy multitest monitorów aktywnych z 8 calowym "dołem" :)) Zacznij czytać "od spodu" - część 1 tam właśnie się znajduje i w końcu można posłuchać (również na ślepo), jak gra każdy poszczególny monitor w danym paśmie. Oczywiście zawsze będzie to odsłuch przez tzw. dziurkę od klucza i najlepiej zrobić to na słuchawkach, ale jednak jakiś tam pogląd wstępny ustosunkuje jeśli chodzi o przenoszenie głównie dołów. Także miłej lektury :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Poprzednia strona

Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron