Sprzęt audio

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Re: Sprzęt audio

Postprzez sector 20 kwi 2009, 22:03

Amnes napisał(a):Najważniejsza zaleta jakiej doświadczyłem w porównaniu do dźwiękówki usb to brak trzasków.


Zapewne lipne zasilanie Twojej pcm'ki lub tez wina lipnej jakosci podzespolow karty. Ja u siebie tego nie mialem wcale!

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 20 kwi 2009, 22:47

Niestety, ale winny są wyjścia usb mojego laptopa. Na innych usb też daje coś od siebie. Jakaś wada fabryczna niestety.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez Technik303 28 kwi 2009, 7:25

Nie lepsza będzie karta muz na firewire ? :P Swoja droga to stacjonarny komp. na studio podłączałbym przez UPS. Jakość zasilania w Polsce z gniazdek pozostawia wiele do życzenia. Dla zboczeńców są jeszcze filtry likwidujące/odseparowujące pętle zwrotną (cicho słyszalne buczenie, lub trzaski,szumy) między np. wzmacniaczem a komputerem. itd... ja są zasilane z tego samego gniazdka/listwy danego obwodu zasilającego.
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Sprzęt audio

Postprzez sector 28 kwi 2009, 14:35

Technik303 napisał(a):Nie lepsza będzie karta muz na firewire ? :P

nie
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sprzęt audio

Postprzez Technik303 02 maja 2009, 4:47

Kiedyś się interesowałem i byłem wkręcony w nowinki technologiczne odnośnie audio i kart muz. do PC/MAC. I z tego co pamiętam. Ludzie/producenci/DJ polecali zewn. karty muz. właśnie na firewire. Nawet jak wszedł standard USB 2.0. Zachwalano niską latencje na firewire i mniej obciążony procek przy na tych samych kartach/modelach podłączonych przez firewire... Teraz nie śledzę to może dużo się w tym temacie zmieniło. I tak do muzyki to chyba wolałbym robić coś na MAC pod OS X niż na PC pod Windowsem. W tym temacie też dużo się zmieniło ?! Pewnie użytkownicy/muzycy/DJ mniej klną na Wigroze i software/hardware na PC ?
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Sprzęt audio

Postprzez sector 02 maja 2009, 9:25

Technik303 napisał(a):I z tego co pamiętam. Ludzie/producenci/DJ polecali zewn. karty muz. właśnie na firewire.


Na chwile obecna jedna z najlepszych, bardzo cenionych i polecanych wsrod audiofili 'kart muzycznych' (DACow) jest Beresford TC-7520. Mozna go podlaczyc przez USB a takze, jesli ktos dysponuje a jest to chyba najlepsza opcja (tylko ze zadnego laptopa np. nie widzialem z tym) wyjscia OPTYCZNE.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sprzęt audio

Postprzez indecentnoise 02 maja 2009, 10:29

Ja bede polowac na M-AUDIO FIREWIRE 410 do nowego lapka. Ktos ma jakies doswiadczenia? :)

Ewentualnie jak ktos ma cos do polecenia na USB z 4xstereo out :)
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Sprzęt audio

Postprzez sector 02 maja 2009, 13:28

indecentnoise napisał(a):Ewentualnie jak ktos ma cos do polecenia na USB z 4xstereo out :)

Po co Ci az tyle?
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sprzęt audio

Postprzez indecentnoise 02 maja 2009, 13:39

ableton na żeton -> mixer
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Sprzęt audio

Postprzez Technik303 07 maja 2009, 10:23

indecentnoise napisał(a):Ja bede polowac na M-AUDIO FIREWIRE 410 do nowego lapka. Ktos ma jakies doswiadczenia? :)

Ewentualnie jak ktos ma cos do polecenia na USB z 4xstereo out :)


A może to 2we/4wy :P

esi duafire

Obrazek

powrót udanego interfejsu na FireWire firmy ESI-Audio - DuaFire . interfejs powraca z nowym firmware obsługującym systemy vista , mac OS 10.3.6 (lub wyższy) oraz windows XP . obsługuje sterowniki coreAudio , ASIO II , GSIF 2.0 . WDM i MME , to także jedyne urządzenie na fireWire obsługuje unikalną krosownicę EWDM przenośny interfejs na FireWire , 2we/4wy , 1 x we mikrof . z fantomem +48V , 1 x wejście gitarowe , 2 x we liniowo/gramofonowe , 4 wyjścia , obsługa do 24bit/96kHz pierwszy interfejs audio FireWire , który obsługuje technologie E-WDM nowy interfejs ESI DuaFire obsługuje jednocześnie 2 wejściowe i 4 wyjściowe kanały analogowe . wejścia mogą służyć do obsługi różnych sygnałów audio dzięki temu możemy podłączyć następujące urządzenia:

we. liniowe (2 x mono)- syntezator, odtwarzacz CD itd
we. mikrofonowe XLR - mikrofon pojemnościowy zasilany +48V lub dowolny dynamiczny
we. gitarowe -gitarę solową lub basową
we. phono stereo- gramofon

wejścia posiadają regulowaną czułość - 2 potencjometry oraz wskaźniki przesterowania . korzystają z pozłacanych gniazd jack 1/4". Wejście adapterowe znajduje się na tylnej ściance DuaFire i włączane jest znajdującym się tamże włącznikiem LINE/PHONO .


dane techniczne :

* liczba wejść analogowych: 2
* liczba wyjść analogowych: 4
* przetwornik A/D: 24bit/96kHz
* przetwornik D/A: 24bit/96kHz
* poziom wejść: +4/-10 dBu
* poziom wyjść: +4/-10 dBu
* rodzaj wejść mono
* rodzaj wyjść mono
* gniazda wejściowe: cinch, jack 1/4, XLR
* gniazda wyjściowe: cinch, jack 1/4
* zewnętrzny moduł
* ilość wejść mikrofonowych: 1
* ilość wyjść słuchawkowych: 1
* wejście gitarowe
* fantom:
* dodatkowe opcje: zasilacza w komplecie
* łączna liczba wejść: 2
* łączna liczba wyjść: 4
* minimalna latencja 1 ms
* dodatkowe zasilanie należy stosować wówczas , gdy
* podłączymy duafire do 4-pinowego portu firewire
* przy podłączeniu do 6-pinowego portu firewire nie
* potrzebujemy zewnętrznego zasilania
* dołączone oprogramowanie: - steinberg cubase 4.0 LE
* funkcja full duplex: tak
* czestotliwości próbkowania: 96/48/44,1 kHz
* karta dźwiękowa może być zasilana przez port firewire lub zewnętrzny zasilacz (jest w komplecie)
* IEEE1394
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Sprzęt audio

Postprzez indecentnoise 07 maja 2009, 10:27

o klasa :) dzieki Technik
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Sprzęt audio

Postprzez dj3500 07 maja 2009, 17:26

na abletonlivedj dużo jest o takich interfejsach, dużo ludzi chwali sobie focusrite saffire
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Sprzęt audio

Postprzez indecentnoise 07 maja 2009, 18:17

zawodowy interface, cena tez zawodowa o/
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Sprzęt audio

Postprzez Technik303 07 maja 2009, 18:26

Są tańsze interface. RME, Maya ponad 1300 zł :P

generalnie polecam grupe polską na polskich newsach.

pl.rec.muzyka.bin :P może tam coś polecą w przystępnej cenie. Pewnie M-Audio też dobra.
Tylko jak wspominałem, wiele osób chwali karty muz. właśnie z interface firewire. Stąd moje polecanki.

http://dj-sklep.pl/c/pl/69_114_3/2/1/0/ ... ewire.html
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 25 gru 2009, 11:27

Mam Gainclona od miesiąca w wersji dual mono. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem powiem wam moi mili. Marantz poszedł w kąt bo nie doruwnuje gainclonowi do pięt. Płytki to premium kit od Petera Daniela a trafa to toroidy do audio. Jedyna bolączka to brak obudowy z prawdziwego zdarzenia oraz co gorsza regulacja głośności na tę chwilę odbywa się u mnie z poziomu squeezecenter na squeezeboxie czyli jest elektroniczna, a wzmacniacz jedzie cały czas na maksymalnych obrotach, więc trochę szumi w głośnikach. Pomimo tego tak fizycznego dźwięku jeszcze nie słyszałem u siebie. Polecam wszystkim, bo dałem za używkę jak nową w obudowie po vhs 350zł!!!!!! Do tego dorzucić kolumny za około 1000zł i można się cieszyć prawdziwą ucztą muzyczną. No jakieś źródło też się przyda. Na tym sprzęcie już mogę śmiało sprawdzać producentów muzycznych jak bardzo się starali w studiu. Dokupiłem też tanie bananki na zakończenie kabli głośnikowych dla wygody.

Dobuduję jakąś fajną miedzianą obudowę na wzmaka i sprawię mu drabinkę rezystorową do regulacji głośności i będzie majeranek.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 27 mar 2010, 23:00

Obrazek
Bez komentarza.

Albo co mi tam, nie mogłem się opanować i kupiłem kolejne kolumny. Ładnie grają, wręcz bardzo ładnie, plastycznie, za to nie mają basu poniżej 50hz. Do tego elementy zwrotnicy na bank nie trzymają żadnych parametrów, bo są jakieś dziwne szumy i inne takie. W końcu trzydziestolatki mają prawo trochę mieć już za sobą. Zwrotnice wyremontuję, dorobię stosowne epokowe podstawki i napiszę coś więcej o dźwięku. Jedno jest pewne, takiego fortepianu nigdy nie słyszałem, z kolumn. Grają tak, że można zobaczyć młoteczek uderzający w strunę co wcześniej opisałem mianem plastyczności dźwięku. Nie mogę się doczekać dźwięku po remoncie.
Obrazek
Głośniki niskotonowe mają po 15". Kiedyś pisałem w temacie o numerze don't cross the line w remixie kerneja że sprawię sobie twelve inch thumpersy, a skończyło się na fifteen inczerach szwagier. Fifteen inchers at list.

Kolumny to Pioneer CS-99a
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez Greeg 29 mar 2010, 20:24

hehe gratz zamilowania :)
Greeg
 
Skąd: Szczecin

Re: Sprzęt audio

Postprzez d3cK 01 kwi 2010, 10:15

ale byki :) ile watt ma Twoj zestaw?
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 02 kwi 2010, 21:22

Te wielkie są w stanie grać maksymalnie pod mocą 100watt, przy czym będzie to wyjątkowo głośne 100watt, bo mają wysoką skuteczność niby 97db ale organoleptyczne sprawdzenie na podstawie doświadczeń z obcowania z innymi zestawami głośnikowymi wynika że na tę chwilę jest coś koło 92db. może to być spowodowane wyschniętymi kondensatorami w zwrotnicy. Pewnie w poniedziałek wielkanocny dobiorę się do wnętrza i zdiagnozuję jakie elementy trzeba wymienić by grały jak nówki. Ostatnio łapię się na tym, że same oldskulowe sprzęty nabywam? weird
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 17 kwi 2010, 22:48

nowa zabawka:
Obrazek
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron