Sprzęt audio

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 12 sie 2010, 19:55

A ja spotkałem się z kolei raczej z niepochlebnymi opiniami na ich temat. Inna sprawa, że to dość popularny i sprawdzony sprzęt. Chyba były faworytami na FMT, dopóki KRK nie wysunęły się na afisz.

Widzę, że wszyscy poszli konsekwentnie w kierunku monitorów .

W wyższej półce cenowej podobno bardzo dobrą propozycją są polskie APS-y. Kosztują jednak ~4-5 tysięcy, ale porównują je z modelami 2- lub 3-krotnie droższymi.

Rez napisał(a):yamaha HS 50 M

mam i polecam, widze ze wyrwiesz dwie nowe sztuki za okolo 1200 zl teraz.

Nie brakuje im basu?
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez Vibez 12 sie 2010, 20:57

Kolega Szczepan z kierunku odebrał pare dni temu swoje KRK Rokit 8:

19:44:24 Szczepan: podlaczylem krki
19:44:32 Wojciech Wasiak: i jak?
19:44:33 Szczepan: czuje sie jakbym pierwszy raz w życiu słuchał muzyki
19:44:53 Wojciech Wasiak: told ya
19:44:53 Szczepan: musze teraz cala swoja muzyke przesluchac od nowa
19:45:00 Wojciech Wasiak: są rewelacyjne !
19:45:03 Szczepan: bo to jest totalnie nowa jakosc, szczegol, totalk


20:08:28 Szczepan: kurde ja tu umre z glodu
20:08:37 Szczepan: jestem mega glodny i mialem robic obiad
20:08:44 Szczepan: ale nie moge sie stad rusyzc


Dodam, że był do nich na początku średnio nastawiony.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 12 sie 2010, 21:17

Kusisz :).

Ostatnio bardziej myślałem nad opcją RP 5 + ewentualnie sub. Pokój nieduży, a podobno nawet ósemki warto kolegować z subem dla lepszej kontroli niskich. BTW parę RP 5 można czasami wyhaczyć na thomann.de za niewiele ponad 9 stów. Zwrot, ale z trzyletnią gwarancją.

A co do RP8, to właśnie kończy się aukcja z 1. generacją - do tego subwoofer od KRK, całość z przesyłką ~2400.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 12 sie 2010, 21:19

JBL JBL i narazie tylko to mam na horyzoncie. Kiedyś sprawię sobie cholernie trudne do dostania i drogie paczki studyjne JBL'a i będę wszystkim pokazywał na czym polega odtwarzanie muzyki.

Tak się już zagalopowałem w sprzęt audio, że nie słucham wcale trance'u bo się nie da.

Piękne uczucie usłyszeć dobry dźwięk. Chyba to opisywałem jak przyszedł do mnie wzmak i cd marantza i zacząłem obsłuchiwać a ze mną mamusia i tatuś do 1 w nocy siedzieli bo dawno nie słyszeli ze swoich kolumn dobrego dźwięku.

Sprzedaję Marantza PM-78 ktoś chce?
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez dj3500 12 sie 2010, 21:28

Amnes napisał(a):Tak się już zagalopowałem w sprzęt audio, że nie słucham wcale trance'u bo się nie da.

I na tym polega róznica między melomanią a audiofilią ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 12 sie 2010, 22:08

A którym ja miałbym być?

Odpowiem od razu że melomanem bo:
Dla mnie liczą się w muzyce emocje. Trance przekazuje je niesamowicie, ale słuchać się go da niemal wyłącznie na imprezach.

A weźmy taką salsę. Włączam radio na 128kbps, każdy numer jest taki sam, ale emocje idą cały czas z głośników i do tego słychać PRAWDZIWE instrumenty. Kompresja 80x większa jak na żywo a wyrywa z kapci. A taki tręs na żywo ma 150x większą kompresję od jakiejkolwiek live salsy bo nie ma w nim instrumentów. Są tylko dobre basiki, przedłubane wokalistki i ogólnie bieda.

Pewnie jednak będę kierował się na audiofilizm, bo mogę, a póki nie ogłuchłem będzie to ciekawe doświadczenie.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez Vibez 12 sie 2010, 22:29

Mam nadzieje że wiesz, że 'audiofilskość' to nie tylko odsłuch...
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 12 sie 2010, 23:24

Nie jestem audiofilem<dot>
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez Vibez 12 sie 2010, 23:38

Amnes napisał(a):Pewnie jednak będę kierował się na audiofilizm, bo mogę


Znaczy że planujesz. Jak planujesz to wiesz o co kaman. Jak wiesz o co kaman, to znaczy że wiesz o co mi chodzi.

<dot>
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 24 wrz 2010, 11:22

Ech, chyba od tego wszystkiego przyśniło mi się, że mam dwa wyjścia XLR w EMU 0404 PCI :D. W tej chwili dwa wyjścia na jacka mono są już przeznaczone na połączenie z wzmacniaczem słuchawkowym.

Koledzy fachowcy widzą jakąś szansę jednoczesnego podłączenia tego wzmaka i monitorów?
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez Vibez 24 wrz 2010, 12:45

Czekaj, bo nie kumam. Jakie masz wyjścia? :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 24 wrz 2010, 13:17

phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez sector 24 wrz 2010, 14:51

Kupiles juz Phantom jakies monitory?
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 24 wrz 2010, 15:25

Nie, ale właśnie chciałem zamówić i zorientowałem się, że żyłem w błogiej nieświadomości :). Wszystko dlatego, że wyjść MIDI nie używałem i leżały cały czas schowane w kartonie. No i wyobraziłem sobie, że to są mikrofonowe :D.

Wezmę chyba KRK RP5 G2, mimo wzrostu cen wciąż można znaleźć je stosunkowo tanio w niemieckich sklepach. W przyszłości dokupiłbym sub albo wymienię za jakiś czas, jeśli "to nie będzie to". Ceny dobrze kupionego sprzętu muzycznego nie tracą na szczęście tak szybko na wartości. Słuchawki, które 2 lata temu kupiłem jako używane, sprzedałbym pewnie teraz co najwyżej z niewielką stratą.

Tyle już na ten temat czytałem i tak właściwie nic z tego nie wynika. 4 tysięcy teraz nie wydam, a tyle kosztuje wejście "na wyższą półkę" w tym sprzęcie. Poza tym lepsze monitory mogą być paradoksalnie mniej przyjemne w słuchaniu. No i straciłem już trochę ochotę na zakup, jak pomyślałem, że przecież takie monitory za tysiąc czy dwa nie mogą brzmieć lepiej od porządnych słuchawek za kilkaset złotych, w dodatku zestawionych z odpowiednim wzmacniaczem.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez sector 24 wrz 2010, 17:23

Ja ostatnio wlasnie kupilem KRK RP5 G2 w fajnej cenie z allegro - nowe. Szczerze mowiac nie spodziewalem sie, ze monitory moga brzmiec tak fajnie. Polecam Ci :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 24 wrz 2010, 17:48

No popatrz :).

Ile zapłaciłeś, jeśli mogę spytać? Na thomann.de jeszcze niedawno można było złapać nowe za 900 zł. Pomyśleć, że teraz jest jedna aukcja na Allegro, gdzie gość sprzedaje używane G1 za 850 plus przesyłka (thomann pokrywa koszty przesyłki przy zamówieniach powyżej 700 zł).

Acha, no i jak je podłączyłeś? Jackiem czy masz kartę / odtwarzacz z wyjściem XLR?
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez sector 24 wrz 2010, 18:53

hnm... ja kupiel w PL na allergo dokladnie na tej http://allegro.pl/monitory-studyjne-krk ... 84724.html aukcji, na dodatek przekonany, ze sa to G1 :D JAk sie pozniej okazalo byly to G2 :)

Dlugo czailem sie na kolumny, chcialem wczesniej kupic Paradigm, ale musialbym przywiezc z UK swoj wzmacniacz a to dodatkowe koszta i w sumie z braku miejsca na normalny sprzet postanowilem jednak kupic cos tanszego, ale w miare dobrego. Dlatego wlasnie wybor padl na KRK.

Mam je podlaczone w miejsce sluchawkowe (jack) i kabel jack -< 2x czincz. Nie ma rewelacji, ale na moj skromny pokoik obecnie starcza :) Teraz pracuje nad jakims przemeblowaniem i innym ustawieniem kolumn bo na chwile obecna wyglada to tak:

Obrazek
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 24 wrz 2010, 19:08

Acha, to w sumie nie wiem, czy pisać ci, że w tej cenie thomann daje teraz jeszcze podkładki wytłumiające (:D), ale właściwie te podkładki jako produkt często wydają mi się trochę przecenione.

Ustawienie rzeczywiście dość niefortunne, bo z tego, co pamiętam, zaleca się skierowanie ich pod kątem, w stronę słuchającego, no i są jeszcze w rogu. Z drugiej strony szczęśliwie mają bass reflex z przodu i nie trzeba ich odsuwać od ściany.

Ja jak na razie słucham muzyki albo na słuchawkach, albo na monitorze, jednym, HP :D.

A na koniec mały akcent humorystyczny:


tcw00: Sound like you are having an Orgasm while opening this lol. I so want these too
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 27 wrz 2010, 11:37

Ja też mam orgazm i choć mam whooj do zrobienia od rana siedzę i słucham. Póki co z naszej elektroniki jedynie moonbeam się generalnie nadaje do słuchania na tym sprzęcie. Zaraz rozpocznę wyprzedaż swojej kolekcji sprzętu audio. Nie widzę sensu trzymać czegoś co nie działa.

Wzmak to półroczna Yamaha A-S1000 cd CD-S1000 a kolumny to JBL Ti 250 z limitowanej partii 1000 sztuk na koniec produkcji w lakierze fortepianowym. Łącznie 150kg sprzętu. Słyszalne jest legendarne zdjęcie koców z kolumn i całkowite oderwanie pozornych źródeł dźwięku. Tzn. na dobrze zrealizowanej płycie perkusja stoi gdzieś za ścianą, widać wokalistę, można liczyć ile razy odbiła się struna gitary od progów. Zakres częstotliwości 30Hz-27kHz (-3db). Myślę że kolumny zostaną na jakieś 20 lat. Warto było pokonać 800km i spędzić ponad 12h za kółkiem by doświadczyć tego dźwięku. Teraz wiem co to znaczy Hi-Fi i wstęp do Hi-End. Trzeba jeszcze zainwestować w kable pasujące do systemu, wszystko porządnie ustawić i kupować coraz więcej płyt CD/SACD. Warto było walczyć i interesować się hardware'em by osiągnąć ten efekt.

Obrazek
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 26 lis 2010, 20:18

Philips F4238
Kupiony za 200zł i nie mogę się nacieszyć. Świetnie się sprawdził w moim sypialnianym systemie vintage. 2zł/watt lub 20/kg to niezła cena za klocka z tranzystorami toshiby wielkości pudełek od zapałek. Ciągnie od samego dołu nawet najbardziej powłóczyste techno na moich JBL L36. Kolosalne trafa zapewne mają z tym coś wspólnego. Czuję, że będzie u mnie dłuuugo stał. Sama radość z takich klocków, zawsze marzyłem kupić taką grubą taniochę. A najlepsze jest to, że miewałem piece, które kosztują na półkach sklepowych 1500zł i nie były takie dobre. Mówię to ja, człowiek który posiada dziś 7 wzmacniaczy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron