Sprzęt audio

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Re: Sprzęt audio

Postprzez sector 17 kwi 2010, 22:50

Co to za model Marantza? :)
Ja tez mam Marantaz, tylko ze czarny 7001
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 17 kwi 2010, 22:57

pm-7200 :D Chyba niedługo posprzedaję te wszystkie wzmacniacze i kupię jednego porządnego klocucha np.:
http://cgi.ebay.pl/Marantz-Verstaerker- ... 4895wt_800

Zresztą pewnie go kupię i potem będę się zastanawiać który sprzedać :D Bo mam już 2 marantze i gejklona. Nie mam za to dywanu w pokoju i krzesła do biurka. Ale zamiast nich mam trzy modele aut RC z których żadne nie jeździ a kosztowały tyle co te wzmacniacze.

Jak to szło? "mężczyźni dojrzewają do 6 roku życia a potem tylko rosną" coś w tym jest, głupota nie boli.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 05 maja 2010, 22:40

jak zwykle nie wytrzymałem ciśnienia i wylicytowałem trzy nowe klocki, jeszcze nie zapłaciłem a nogi dalej mi się trzęsą ;)

SONY TA-FA5ES
Obrazek
JBL L36
Obrazek

Wzmak to mocny tranzystor moje ulubione lata '90 a kolumny kultowe west coast równie ulubione lata '70.

ide szukać lekarza, pozdro

aha wyżej wspomniany wzmak już naprawiony i pięknie gra z pionkami
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez sector 06 maja 2010, 12:40

moze otworz muzeum?
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sprzęt audio

Postprzez Vidia 06 maja 2010, 12:46

no, ja chętnie przyjdę pozwiedzać.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 06 maja 2010, 23:54

okej okej, jeszcze jednego klocka mam na oku i koniec na ten miesiąc. :)
Vidia napisał(a):no, ja chętnie przyjdę pozwiedzać.
pewnie dałoby rade, ale musiałbym sprawdzić terminarz :D

Przy okazji napomknę, że kupiłem taki oto zestaw głośniczków do auta
Obrazek
najniższa seria Focala. Już sie ustawiłem z ziomkiem na montaż z grubsza, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez bAchoR 16 cze 2010, 19:20

Zależy mi na małych kolumnach za 600 - 800 zł. Nie podawać mi monitorowych zestawów studyjnych (MK2, AKAI i takie tam).
Proszę o jakieś ciekawe propozycje. Dziękuje.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Sprzęt audio

Postprzez dj3500 16 cze 2010, 19:28

(na kolumnach się raczej nie znam, ale) Jak lubisz dźwięk ciemny to zwróć uwagę na Wharfedale Diamond 10.1 lub jakieś Tannoy'e, w przeciwnym wypadku np. na JBL E20.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Sprzęt audio

Postprzez bAchoR 17 cze 2010, 5:40

Lubie ciepły dźwięk i nieprzejaskrawiony.

Jbl Northridge E 30 ? Bo E20 to podobne satelity i nie sprawdzają się w domowym odsłuchu stereło.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Sprzęt audio

Postprzez Amnes 25 cze 2010, 5:08

moge ci moje wharfedale 9.3 sprzedac. cieply ale ma lekkie przejaskrawienie
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Sprzęt audio

Postprzez bAchoR 28 cze 2010, 10:01

Ile chcesz ? I w jakim stanie ? Pewnie wytrysk na nie nieraz poleciał jak oglądałeś redtube'a. :/
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 15 lip 2010, 11:36

Myślałem ostatnio o monitorach aktywnych do 2000 zł, które mógłbym podłączyć do emu 0404. Skończyłem gdzieś między KRK RP5-6 a Yamaha HS80M. Zastanawiam się jednak, czy ze względu na to, że służyłyby mimo wszystko w 1. kolejności do słuchania muzyki, nie kupić po prostu jakichś kolumn zamiast budżetowych monitorów, którym do 'prawdziwych' monitorów może być daleko.

Budżet: 1000-2000 zł. Sprzęt może być używany. Zależy mi przede wszystkim na stosunkowo wiernym brzmieniu. Ograniczeniem może być mały pokój (jakieś 10mkw).

Moglibyście przy okazji polecić jakieś serwisy, fora, gdzie piszą rzeczowo o takim sprzęcie (PL / EN)?
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez Vibez 15 lip 2010, 13:18

KRK Rokit 8. Wychodzi troche drożej niż twój budżet ale nie dużo. Powiem ci tak, cyfr nie będe wypisywał bo to nie ma sensu ale za to podziele sie wrażeniami słuchowymi. Słuchałem ich 1,5 godziny na testach monitorów odsluchowych i sie zakochałem. Nigdzie nie znajdziesz bardziej przejżystego i klarownego brzmienia. Są 'stanowcze' - jeśli coś jest z dupy zrobione to to usłyszysz (dzięki czemu pokazują swoją potęgę na profesjonalnie wykończonym materiale). Tworzą niesamowitą przestrzeń - i tu znów, jeśli utwór jest ciekawie zaaranżowany i odpowiednio spanoramowany to robi sie kisiel w majtach. Testowaliśmy pamiętam kilka różnych monitorów z róznych półek cenowych. Przebiły wszystko. Geneleca, Alesisa, czy jakieś nędzne paczki za 3500zł znanej firmy w machoniowym obiciu. 8 cali to już monitory średniego pola, tak więc dobrze sprawdzą się w bliskim odsłuchu w domu / studiu ale i także na jakieś lokalnej niedużej imprezie np na działce. Do tego bassreflex z przodu (a nie z tyłu, jak to np ja mam teraz i z tego powodu mam w ciul i jeszcze troche problemów z usytuowaniem nagłośnienia), a cała paczka pracuje w bi-ampie, czyli ma osobne wzmacniacze dla przetworników. Palce lizać ! Sam jak znajde troche funduszy, to od razu je kupie. :)

Dodam tylko, że było nas na testach parenaście osób i 90% z nich było równie zachwyconych co ja, w tym muzycy, realizatorzy, i zwykły kowalski.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 15 lip 2010, 15:32

Czytałem wiele pozytywnych opinii na temat całej serii Rokit, były chwalone również na poprzednim forum i właściwie odkąd pojawił się zamiar kupna sprzętu muzycznego, to właśnie o nich myślałem najintensywniej. Zastanawiam się jednak, czy te 8-ki nie są zbyt mocne, biorąc pod uwagę to, że w tym pokoju najczęściej będę słuchał muzyki siedząc przed komputerem, a monitory postawię na biurku.
Sprzęt do luźniejszych zastosowań będzie stał w większym pomieszczeniu.

Dlatego może skłaniałbym się prędzej w stronę modelu z 6'' wooferem (podobno najniższy model ma trochę zbyt mało basu dla edm), a tak z innej beczki dorzucę propozycję, z którą spotkałem się na forum eis.pl, czyli starsze kolumny Kef Cresta.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez cinek 15 lip 2010, 18:26

Mowa dokładnie o krk RP8 rokit G2 KLIK?

W sumie napalony byłem na wspomniany wcześniej przez phantoma model yamahy HS 80 M. Może nie napalony, co zdecydowany prawie ostatecznie :D Ale muszę przyznać, że różne o nich czytałem opinie. Przede wszystkim o tym, że wydobywający się z nich dźwięk jest mocno uzależniony od środowiska w jakim gra. Oczywiście to sprawa normalna tyle, że rozbieżności w tym modelu chyba są większe niż w innych monitorach skoro taka opinia parę razy się jednak przewijała.
Generalnie co bym nie wziął to przesiadka z leciwych philipsów będzie mocno odczuwalna :D
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Sprzęt audio

Postprzez Vibez 15 lip 2010, 21:12

Phantom, tak naprawde to w przypadku monitorów, słuchawek czy mikrofonów to jest tak, że trzeba to usłyszeć. Nic tu z suchych liczb. Opinie też są w sumie na dłuższą metę zawodne, bo przecież każdy co innego lubi. Dlatego polecam ci sie przejść do jakiegoś sklepu i kazać sobie podłączyć. Tylko tak naprawde będziesz wiedział (słyszał) że dobrze wydajesz pieniądze.

cinek napisał(a):Mowa dokładnie o krk RP8 rokit G2 KLIK?


Tak.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Sprzęt audio

Postprzez phantom 17 lip 2010, 2:09

Wiem, wiem, takie wrażenia są nieocenione. Z drugiej strony jednak tor inny będzie w sklepie, a inny u mnie w domu, więc ostatecznie różnice i tak się pojawią. Przeżywałem już to podczas szukania słuchawek :).

cinek, gdzie czytałeś te opinie? :) Nie żebym kwestionował, po prostu chodzi mi o źródło, bo za bardzo nie wiem, gdzie szukać najbardziej wiarygodnych i rzetelnych komentarzy nt. monitorów etc. Na audiohobby raczej mają zboczenie w stronę słuchawek, na audiostereo narzekają, że komercyjne itd.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Sprzęt audio

Postprzez Rez 19 lip 2010, 11:14

yamaha HS 50 M

mam i polecam, widze ze wyrwiesz dwie nowe sztuki za okolo 1200 zl teraz.
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: Sprzęt audio

Postprzez sector 28 lip 2010, 15:19

Phantom, a nie myslales nad tymi? http://allegro.pl/item1154888521_alesis ... od_ss.html Sam sie do nich przymierzam :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sprzęt audio

Postprzez Vibez 28 lip 2010, 18:49

Te Alesisy posiada znajomy. Słyszałem, polecam.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron