Słuchawki

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Re: Słuchawki

Postprzez KaSS 16 lis 2009, 14:21

No nie jestem przekonana, bo miałam już takie składano-zakręcone słuchawki w ręce i wcale nie byly fajne... Nie były to AKG ale jakoś tak niefajnie mi sie trzymały na głowie.
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 16 lis 2009, 14:32

akurat AKG bardzo mocno trzymają się głowy :). Domyślam się, że firma robiąca składane słuchawki, lodówko-zamrażarki, żelazka i w wolnych chwilach jakieś samochody dla populacji klasy niższej nie robi zbyt dobrych konstrukcyjnie słuchawek :P, natomiast przekonany również jestem, że jeśli chodzi o konstrukcję słuchawek firmy AKG, to jest to najwyższa jakość (miałem przez rok AKG K26p, na głowie również min. K518dj) i uwierz mi, że trzymają się głowy bardzo pewnie, a pałąk można bardzo mocno wyginać bez obaw, że coś złego się zaraz stanie... Musisz zdać sobie również sprawę z tego, że HD 465 są słuchawkami otwartymi, a co za tym idzie, poza domem będziesz słyszała wszystko inne, a najmniej muzykę ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez KaSS 16 lis 2009, 14:58

Sorry, że tak męczę z tymi słuchawkami.. Po prostu jak kupię słuchawki teraz to nie kupię nowych przez następne 5lat taka prawda :) A te AKG jakiej wielkości są? Chodzi mi o same słuchawki, czy są one tak wielkie jak HD201 czy całkiem male?
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 16 lis 2009, 15:12

membrany to 40mm, czyli tak jak w HD201, aczkolwiek wizualnie wydają się sporo mniejsze :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez KaSS 16 lis 2009, 15:15

Ok thanx very very much :P

Chyba wezmę te AKG bo w sumie jak się coś kupuje to lepiej dać troszkę więcej kasy i mieć coś dobrego :)
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Słuchawki

Postprzez phantom 16 lis 2009, 16:18

PS. doczytałem właśnie, że to rebrand CAL!, tylko w droższej obudowie , a skoro tak, to faktycznie nie są męczące i grają bardzo ciepłą barwą z tym większym basem

Tak, przetworniki dla obu produkuje chyba japoński Foster (od Fostexów).

dj3500 napisał(a):Head-Direct RE2 (bardzo dobra, z Chin za 115 zł i idą 4 dni ).

Tydzień kalendarzowy i są w domu :). Jedyny problem to microphonics (efekt mikrofonowy) i psująca się po pewnym czasie słuchawka. Zaczynam podejrzewać, że to właśnie dlatego RE2 są teraz na wyprzedaży, w dodatku gwarancja obejmuje 90 dni.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Słuchawki

Postprzez KaSS 16 lis 2009, 16:57

Creative Aurvana Live właśnie te miałam na uszach :)
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Słuchawki

Postprzez bAchoR 16 lis 2009, 19:20

Jak Kasia chcesz słyszeć jeszcze swoich wnuków to radze Ci nie słuchać muzyki na mieście, autobusie itd. Nawet najlepsze słuchawki nie wytłumią otoczenia w stopniu takim, żebyś nie musiała jebać mp3 na cały regulator. A ta młodzież taka głupia, że pozbywa sie zabezpieczeń AVLS. Jeszcze 20 lat i aparaty słuchowe będą tak noszone jak okulary :D Ja też już mam trochę zajechane uszy, ale przynajmniej jestem tego świadom :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Słuchawki

Postprzez dj3500 16 lis 2009, 19:30

bAchoR napisał(a):Nawet najlepsze słuchawki nie wytłumią otoczenia w stopniu takim, żebyś nie musiała jebać mp3 na cały regulator.

Rafał, proszę Cię, nie wiesz - nie pierdol głupot. Po prostu Ty nie miałeś dobrze izolujących słuchawek.
phantom napisał(a):Jedyny problem to microphonics (efekt mikrofonowy) i psująca się po pewnym czasie słuchawka.

Hm, ja tego problemu nie miałem. Może dlatego, że noszę zawsze kabel za uchem (polecałbym to przy każdych dokanałówkach - kompletnie niweluje mikrofonię i co więcej, w sytuacjach awaryjnych, kiedy kabel jest ciągnięty w dół, zamiast wyrywania kabla z słuchawki i słuchawki z ucha mamy tylko napięty kabel na małżowinie).
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Słuchawki

Postprzez phantom 16 lis 2009, 20:39

Wiem, już próbowałem, ale to "kompletnie" nie ma w moim przypadku zastosowania, choć na pewno jest lepiej :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 16 lis 2009, 22:03

dj3500 napisał(a): bAchoR napisał(a):Nawet najlepsze słuchawki nie wytłumią otoczenia w stopniu takim, żebyś nie musiała jebać mp3 na cały regulator.


Rafał, proszę Cię, nie wiesz - nie pierdol głupot. Po prostu Ty nie miałeś dobrze izolujących słuchawek


No niestety Rafał, ale bezapelacyjnie muszę zgodzić się z Kubą ;). Ja sam posiadam niezbyt dobrze tłumiące dokanałówki - obecnie model Sony EX85, na którym rozkręcam swoją Vedię maxymalnie do poziomu 15/17 w zależności od głośności nagrania, z czego sama Vedia rozkręca się do 32 oczek ;). To wszystko tylko przy czułości słuchawek ~100dB, więc nie ogłuchnie, co pewnie mogłoby mieć taki finał przy korzystaniu z pchełek, które mają tłumienie na poziomie 0. Dlatego właśnie między innymi polecałem KaSS słuchawki o konstrukcji zamkniętej, by nie musiała rozkręcać sprzętu do granic zniekształceń, żeby tylko móc posłuchać muzyki, a nie np. chodzącego zawieszenia w komunikacji publicznej...

dj3500 napisał(a):Hm, ja tego problemu nie miałem. Może dlatego, że noszę zawsze kabel za uchem (polecałbym to przy każdych dokanałówkach - kompletnie niweluje mikrofonię i co więcej, w sytuacjach awaryjnych, kiedy kabel jest ciągnięty w dół, zamiast wyrywania kabla z słuchawki i słuchawki z ucha mamy tylko napięty kabel na małżowinie).


Również podpisuję się pod tym rękami i nogami... Tym bardziej teraz, kiedy nie jest już zbyt ciepło i musimy zwykle założyć na siebie swetry, czy też kurtki, a wtedy to zaczynamy żałować, że nabyliśmy pchełki, bo efekt ocierania się kabla o zamek jest nie do zniesienia i wyciąga nam słuchawki z uszu przy każdym zahaczeniu.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez bAchoR 17 lis 2009, 9:53

Rafał, proszę Cię, nie wiesz - nie pierdol głupot. Po prostu Ty nie miałeś dobrze izolujących słuchawek.


zamknij się gówniarzu :)

jak chcesz mieć takie słuchawki jak te do pracy na lotnisku -mam takie - to poleć je kass, jeżeli ona takich nie chce.
pokaż mi takie słuchawki, które przy dośc bezpiecznej głośności zagłuszą Grunwaldzką w Gdańsku w godzinach szczytu.

czekam...
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Słuchawki

Postprzez dj3500 17 lis 2009, 10:53

Obalając mit: słuchawki zamknięte nie izolują tak znowu świetnie. Więc jeśli masz na myśli słuchawki wokółuszne, to mogę się zgodzić (ale są nawet modele z aktywną redukcją szumu).
Odpowiadając na pytanie: dowolne customy. A z normalnych to wiele dokanałówek spełnia to wymaganie, choćby, żeby daleko nie szukać, używane przeze mnie RE2. Oczywiście nie wiem jak tam jest na Twojej Grunwaldzkiej, ale zakładając że nie jest dużo gorzej niż na najgłośniejszych ulicach Wrocławia, to spokojnie przy małych głośnościach (słucham bardzo cicho muzyki, Wasyl może potwierdzić) można już podziwiać, jak samochody bezgłośnie przesuwają się po jezdni. Interesujące doznanie.
bAchoR napisał(a):jak chcesz mieć takie słuchawki jak te do pracy na lotnisku -mam takie - to poleć je kass, jeżeli ona takich nie chce.

Sorry, ale nic nie zrozumiałem z tego zdania ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Słuchawki

Postprzez KaSS 17 lis 2009, 11:41

A jak to jest z "poceniem się uszu" w AKG 518DJ? Bo czytałam opinie, że ludzie nie mogą wytrzymać dłużej niż 2h w nich bo im się "uszy pocą" xD
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Słuchawki

Postprzez bAchoR 17 lis 2009, 12:21

ja wychodze z założenia, że słuchawki dokonałowe to syf i zniewaga dla prawdziwego wytrawnego słuchacza muzyki. Wiedziałem, że po takie niecne arguementy sięgniesz :D
Pozatym dźwiek docierający bezpośrednio w kanał słuchowy jest ,,nienaturalny'', bo nie jest wykorzystawany przepiękny cud bio-fizyczny jakim jest małżowina uszna. Zainteresowanych posyłam do odpowiedniej literatury. Niektórzy zapewne myśla, że mamy uszy i tak dziwnie pofałdowane, bo tak po prostu przyrodzie się nudziło :D

Kasia.
Uszy się pocą ? To prawda. Znam to z HD 212 ? O co chodzi ? Brak wentylacji ucha i wzrost temperatury może powodować idealne warunki dla infekcji ucha :D To tak teoretycznie. W praktyce nie spotkałem się z czymś takim.


A tak w ogóle to idea słuchawek na miasto itd. mi się nie podoba, bo po raz kolejny potwierdzam fakt, że muzyka dla ludzi to tylko dodatek.

Jak to Wojtek kiedyś napisał : czy potrafisz usiąść w fotelu i po prostu słuchać muzyki ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Słuchawki

Postprzez sector 17 lis 2009, 12:50

wasyl napisał(a):Tym bardziej teraz, kiedy nie jest już zbyt ciepło i musimy zwykle założyć na siebie swetry, czy też kurtki, a wtedy to zaczynamy żałować, że nabyliśmy pchełki, bo efekt ocierania się kabla o zamek jest nie do zniesienia i wyciąga nam słuchawki z uszu przy każdym zahaczeniu.

Dlaczego wiec, nie nosisz kabla od sluchawek pod bluza/swetrem/kurtka? Ja tak robie i nigdy nie narzekam na moje sluchawkia a mam podobne do Ciebie bo model MDR-EX90

bAchoR napisał(a):A tak w ogóle to idea słuchawek na miasto itd. mi się nie podoba, bo po raz kolejny potwierdzam fakt, że muzyka dla ludzi to tylko dodatek.


Z tym, ze nie do konca Rafal. Po co np. sluchac pierdolenia ludzi w busie/tramwaju i na ulicy jak mozna sie odlaczyc i sluchac muzyki jadac i patrzac za okno. Ja nigdy nie wychodze z domu bez playerka :)

dj3500 napisał(a):ale są nawet modele z aktywną redukcją szumu


Moj Sony X1060 ma Digital Noise Canceling. Jednak szczerze mowiac nie uzywam tego, bo musialbym uzywac specjalnych sluchawek lub tez tych ktore byly w zestawie, a to szczerze mowiac srednio mi odpowiada. Jest jednak opcja, co wogole wydawalo mi sie na poczatku smieszne, ale jak przetestowalem wypada calkiem niezle, uzywac samego playera do osuwania szumow z innego playera. W praktyce np. w samolocie podlacza sie przewod sluchawkowy do wejscia sluchawkowego w samolocie i do specjalnego wejscia w playerze. Do playera podlacza sie sluchawki. Dzieki temu X1060 pelni funkcje redukcji szumow. Niezly bajer.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Słuchawki

Postprzez dj3500 17 lis 2009, 16:45

bAchoR napisał(a):ja wychodze z założenia, że słuchawki dokonałowe to syf i zniewaga dla prawdziwego wytrawnego słuchacza muzyki.

trzeba było tak od początku :lol:
Pozatym dźwiek docierający bezpośrednio w kanał słuchowy jest ,,nienaturalny'', bo nie jest wykorzystawany przepiękny cud bio-fizyczny jakim jest małżowina uszna.

Ale budowa przetwornika w słuchawkach dousznych bierze to pod uwagę. To prawda, że na ogół scena jest węższa, ale niektórym taki sposób prezentacji odpowiada (a i tak jest zwykle lepiej niż w słuchawkach wokółusznych niewysokiej klasy). A w ogóle to mówienie o naturalności dźwięku w przypadku muzyki elektronicznej trochę mija się z celem.
bAchoR napisał(a):A tak w ogóle to idea słuchawek na miasto itd. mi się nie podoba, bo po raz kolejny potwierdzam fakt, że muzyka dla ludzi to tylko dodatek.

Nie wszyscy mają zajebiście dużo czasu na słuchanie muzyki w domu nie robiąc nic innego. Inni mają podzielną uwagę. Poza tym zgadzam się z sectorem i dodam, że na mieście muzyka jest dużo bardziej na pierwszym planie (bo w takim autobusie nic innego nie przykuwa uwagi).
KaSS napisał(a):A jak to jest z "poceniem się uszu" w AKG 518DJ? Bo czytałam opinie, że ludzie nie mogą wytrzymać dłużej niż 2h w nich bo im się "uszy pocą" xD

Pewnie tak jest, ale z drugiej strony i tak należy robić co jakiś czas odpoczynek choćby ze względu na zmęczenie słuchu (i to częściej niż co te 2h). Co więcej, to wada każdych słuchawek zamkniętych i wielu dokanałowych, czyli jeśli chcesz mieć izolację, to musisz się z tym pogodzić.

sector, mnie chodziło raczej o taki mechanizm przy którym w słuchawkach jest jeszcze mikrofon i układ elektroniczny, który stara się "odejmować" hałas pobrany mikrofonem od dźwięku granego przez słuchawki. Podobno nie wypada to najlepiej, ale zawsze jakaś opcja jest.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 17 lis 2009, 17:57

sector napisał(a):Dlaczego wiec, nie nosisz kabla od sluchawek pod bluza/swetrem/kurtka? Ja tak robie i nigdy nie narzekam na moje sluchawkia a mam podobne do Ciebie bo model MDR-EX90


Ano właśnie... Przeważnie bluza, koszulka, sweter, czy też kurtka ma tendencje do ściąganie mi kabla ku dołowi i tworzy się nieprzyjemne uczucie ciągnięcia słuchawek ;/

dj3500 napisał(a):KaSS napisał(a):
A jak to jest z "poceniem się uszu" w AKG 518DJ? Bo czytałam opinie, że ludzie nie mogą wytrzymać dłużej niż 2h w nich bo im się "uszy pocą" xD
Pewnie tak jest, ale z drugiej strony i tak należy robić co jakiś czas odpoczynek choćby ze względu na zmęczenie słuchu (i to częściej niż co te 2h). Co więcej, to wada każdych słuchawek zamkniętych i wielu dokanałowych, czyli jeśli chcesz mieć izolację, to musisz się z tym pogodzić.


Ano jest tak na pewno ;), sam miałem ten problem ze swoimi poprzednimi parami słuchawek zamkniętych i musiałem je ściągać średnio 1x na godzinę, bo w lecie nie dość, że pociły mi się uszy, to jeszcze cholernie bolały małżowiny, ale to tylko na początku (kiedy słuchawki jeszcze mocno ściskają). Niestety KaSS, musisz pójść na kompromis, bo jeśli nie chcesz, to nie może skończyć się na jednej parze słuchawek ;)

PS. Oczywiście potwierdzam, że RE2 tłumią wyśmienicie... Niech przykładem będzie dla CIebie Rafał to, że sprawdzałem ich brzmienie na imprezie u Technika, kiedy jeden z jego kumpli łupał techno na naprawdę wysokich głośnościach ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez sector 17 lis 2009, 18:02

dj3500 napisał(a):sector, mnie chodziło raczej o taki mechanizm przy którym w słuchawkach jest jeszcze mikrofon i układ elektroniczny, który stara się "odejmować" hałas pobrany mikrofonem od dźwięku granego przez słuchawki. Podobno nie wypada to najlepiej, ale zawsze jakaś opcja jest.


Przeciez wlasnie o tym napisalem. Piszac specalne slchawki mialem na mysli te z mikrofonem 'wycinajace' dzwieki z otoczenia. To wlasnie ma moj odtwarzacz :P
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Słuchawki

Postprzez dj3500 17 lis 2009, 18:09

W moim przykładzie cała elektronika jest w słuchawkach i nic nie zależy od playera. Ale to rzeczywiście na jedno wychodzi.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron