Słuchawki

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 01 lip 2009, 11:23

No i jeśli myślisz przyszłościowo, to zdecydowanie HD 25 lepiej tłumią od reszty wymienionych tu słuchawek. To w ogóle jedne z lepiej tłumiących słuchawek do grania w klubach, o czym świadczy ilość ich posiadaczy ;). Sam byłem bardzo mocno zdziwiony, że membrany 30 potrafią tak wytłumić otoczenie.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez phantom 01 lip 2009, 12:27

Jeśli się nie mylę, to K81 od K518 różnią się jedynie kolorem. HD 25 są na pewno najlepsze ze wszystkich tu poruszonych, ale i najdroższe. Rzeczywiście wielu didżejów ich używa, np. Oliver Lieb, Vibrasphere czy Liebing. Natomiast HD 215 wcale nie są takie drogie. Nie dość, że często trafiają się aukcje z używanymi w dobrym stanie BCM, to nowe kosztują niewiele ponad 200 zł.

Warto by przejrzeć jeszcze propozycje producentów sprzętu typowo didżejskiego a nie dla audiofilów, jednak w ofercie Technics, Pioneer etc. zupełnie się nie orientuję ;).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 01 lip 2009, 12:45

phantom napisał(a):Jeśli się nie mylę, to K81 od K518 różnią się jedynie kolorem.


AKG lubi stosować takie zabiegi i zmieniać nazwę modelu nawet przy zmianie kolorystyki ;), podobnie było w przypadku k26p, które już nabyłem jako k414p, chociaż żadne zmiany nie zostały wprowadzone... ;) Kiedyś założyłem HD 215 na głowę i nie tylko, jak się okazało, bo miałem wrażenie, że założyłem je na twarz :D - dość mocno muszle nakrywały mi poliki ;P. Jeśli zaś chodzi o sprzet typowo dj'ski, chyba akurat pioneer i technics oferuje dopiero ciekawe modele od 600zl<, ale myślę, że warto również wziąć pod uwagę w cenie HD 25 coś od Ultrasone, o czym Kuba już tu wspominał.

PS. Rafał, kupiłeś już HD 595? :D:D
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez RomuS 01 lip 2009, 19:48

Witam, tak więc i ja poproszę o poradę w sprawie dość istotnej.
Po selekcji zostały mi dwie propozycje, którą wybrać mam nadzieję, że pomożecie swoim doświadczeniem.

- Technics RP-DH1200

- Sennheiser HD 25-SP II

Wiele czytałem, sprawdzałem oba... i o dziwo oba dla mnie są na +++++.

hmm...
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 03 lip 2009, 7:21

No więc tych technicsów nie słyszałem, więc ciężko mi cokolwiek o nich powiedzieć... Wyglądają na ciężkie, a są ultralekkie, bo ważą only 140g, więc to na prawdę mało. HD 25 natomiast słuchałem, zarówno modelu SP II, jak i zwykłego, wiec muszę powiedzieć, że mnie osobiście kabel wychodzący z obu muszli przeszkadzałby podczas grania, ale również należą do tych najlżejszych słuchawek - 140g. Jeśli chodzi o wagę, to jest remis :), jeśli o dźwięk, to obawiam się, że Senki potrafią ładniej zagrać w tym przedziale cenowym, gdyż akurat HD 25, to cholernie udany model sennheisera, a w szczególności HD 25-1. Technics również posiada fajne słuchawki w swojej ofercie, np. model rp-dj 1210, na którym miałem okazję grać w klubie i mogę śmiało powiedzieć, że bardzo dobrze sobie radziły z tłumieniem, również wygodnie mi się nimi operowało, natomiast w kwestii dźwięku pozostawiały trochę do życzenia, chociaż wypełnieniem i masą dźwięku naprawdę mogły się poszczycić, jak i również basem, który był klarowny i dość duży :), oraz dodać trzeba, że sprawiały wrażenie słuchawek nie do zajechania :). Tak sobie właśnie teraz patrze na dj-sklepie, że bardzo potaniały niektóre modele słuchawek i na Twoim miejscu wziąłbym koniecznie pod uwagę te dwa modele:

http://dj-sklep.pl/p/pl/1444/ultrasone+dj+1.html

http://dj-sklep.pl/p/pl/1298/beyerdynamic+djx+1.html

Od razu mówię, że nie słyszałem ani jednych, ani drugich, ale bardzo dużo o nich czytałem i to w samych superlatywach, szczególnie model ultrasone, ale wersja dj 1 pro, za którą niestety trzeba dopłacić kolejne 150 zł...
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Przenosne odtwarzacze MP3

Postprzez Rez 25 sie 2009, 20:43

a ja wczoraj nadepnąłem na swoje Ultimate Ears Super.Fi 5EB i co usłyszałem to zajebisty zgrzyt i się 'trochę ' zmiażdżyły:P także trzeba było coś nowego zakupić, wybór padł na Shure SE530, jak na razie brzmią hmm zajebiście;d większa relacja wkrótce.
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 26 sie 2009, 22:12

Widzę, że miałeś w zanadrzu trochę wolnej gotówki w razie wypadku :D. Skoro pozwoliłeś sobie na takie szurki, to pewnie napędzasz je jakimś Cowonem? :) Tzn. mam nadzieję, że czymś takim ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez Rez 27 sie 2009, 22:27

cowon s9. Chwilowo nie żałuje żadnego pensa wydanego na te słuchawki, są niesamowicie wygodne, nie wypadają z uszu przy gwałtownych ruchach. Bas schodzi do niesamowitych częstotliwości i brzmi świetnie, jest go trochę mnie niż w Ultimate Ears Super.Fi 5EB, ale brzmi znacznie lepiej. Niesamowita jest scena tych słuchawek, słuchając np Sting - Fields of gold we flac'u masz wrażenie, ze to sie dzieje obok Ciebie, słyszysz to co autor chciał żebyś słyszał i sprawia, ze wszystkie utwory jakie posiadasz chcesz przesłuchać jeszcze raz.
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: Słuchawki

Postprzez KaSS 15 lis 2009, 17:29

Jakby mi ktoś mógł doradzić, bo Mikołaj się zbliża, i nie wiem co sobie zamówić :P Mam do wyboru albo słuchaweczki SENNHEISER HD202 + SENNHEISER CX500 lub SENNHEISER HD228, zależy mi żeby słuchawki dobrze tłumiły dźwięki z otoczenia i dawały czysty, głęboki dźwięk. Jeśli by mi ktoś doradził co lepsze, byłabym wdzięczna. HD202 miałabym do komputera bo oczywiście brat się drze że słucham muzyki a CX500 do telefonu. I teraz nie wiem co lepsze... Czy 2 pary każda do czego innego czy jedna para.. Chyba że jakieś inne propozycje do 160zł?
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 15 lis 2009, 19:01

KaSS, jeśli ma to być propozycja do 160zł włącznie, to chyba lepiej kupić jedną porządną parę słuchawek, niż brać HD 202 + podrobione CX500 ;), gdyż zwyczajnie nie można dostać tych słuchawek oryginalnych po cenie ~60zł. Jeśli już chcesz mieć koniecznie coś co nadaje się i do kompa i na ulicę, to jest chyba taki wybór w dobrej cenie i dobrej jakości, a nazywa się on AKG K518dj ~200zł. HD 228 nie słuchałem i nic o nich też nie czytałem, więc się nie wypowiem na ten temat...Jeśli zaś chodzi o HD 202, to jest to przebasowiona wersja nowszych Senków EH-150, które niegdyś miałem w swojej kolekcji i za kwotę do 100zł są nawet ok, chociaż jest bardziej udany model w tej kwocie - Sennheiser HD 201. Niestety KaSS, ale za 160zł chyba będziesz musiała zadowolić się dźwiękiem z nieco niższej półki jakościowej, jeśli to faktycznie muszą być 2 pary, jeśli jednak w opcję wchodzą słuchawki i do domu i na ulice włącznie - AKG K518dj.

PS. Niech Cie nie najdzie ochota na kupno tych CX500 na allegro, choćby wyglądały identycznie jak oryginalne ;), akurat CX300, CX400, CX500 to najczęściej podrabiane modele słuchawek dokanałowych...
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez phantom 15 lis 2009, 19:06

wasyl napisał(a):akurat CX300, CX400, CX500 to najczęściej podrabiane modele słuchawek dokanałowych...

Otóż to

Pod resztą pozostaje się tylko podpisać. Możesz się też zastanowić nad jakimiś Kossami, np. KSC75 albo Porta Pro (choć te pewnie nie spodobają ci się ze względu na design :D).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Słuchawki

Postprzez dj3500 15 lis 2009, 19:20

Zawsze możesz też przy kompie siedzieć w dokanałówkach ;) wtedy masz do dyspozycji np. Sony EX85 (słaba izolacja) czy Head-Direct RE2 (bardzo dobra, z Chin za 115 zł i idą 4 dni :P). Możesz też poczytać o tych nowych sennheiserach, albo o PX100 czy Koss Porta-Pro (nie wiem ile one teraz kosztują, możliwe że za dużo). Tylko że chyba nie izolują.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 15 lis 2009, 19:48

No i jak się już zastanowisz, to napisz koniecznie jakiego rodzaju preferencje dźwiękowe posiadasz, bo to, że jedne słuchawki grają super, to nie znaczy, że taka prezentacja dźwięku będzie Ci się podobała ;) Aha! I weź też na poprawkę, iż takie słuchawki nauszne z reguły nie zagrają Ci z telefonem tak głośno, jak dokanałowe...
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez KaSS 15 lis 2009, 20:41

Wolałabym jednak nie dokanałowe słuchawki ze względu na to że jest mi w nich po prostu nie wygodnie. A powyżej 200? Bo może namówię Mikołaja :P Bo chcę kupić coś porządnego co pogra jakiś czas a nie spali się po chwili albo zacznie charczeć... A dźwięk może być podobny jak w HD201, kupiłabym je ale są zdecydowanie zbyt wielkie.
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Słuchawki

Postprzez dj3500 16 lis 2009, 0:43

No to AKG K518DJ. Albo ew. te nowe sennheisery, ale zaznaczam że nie wiem co to jest.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Słuchawki

Postprzez Vibez 16 lis 2009, 2:01

Proud member od Denon AH-D1001

Nigdy nie będe żałował zakupu tego sprzętu. Magia i bajka w jednym. Tak wygodnych i pięknie grających słuchawek nie słyszałem nigdzie i nigdy (moge na nich pracować 12h non stop i nawet nie czuje że mam je na głowie). Dziwnie jedynie gra na nich trance ale to najpewniej przez to że ta muzyka jest brudna sama w sobie i tak poprostu w dobrych warunkach odsłuchowych brzmi.

Najgorsze jest to, że jak je kupiłem z pół roku temu, to sobie uświadomiłem, że mam do dupy dźwiękówke, do dupy mixer itd. Np w karcie creativa każde wyjście gra zupełnie inaczej. I na monitorach nawet tego nie słysze.

Bóg dał Maye 44 na usb.

Na koniec zdjęcie:
Obrazek
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 16 lis 2009, 9:02

Vibez, powiedz mi jak to gra? Porównywałeś je z innymi parami słuchawek w tej cenie? Pytam, ponieważ na wszelakich muzycznych forach nigdy nie polecali właśnie tych słuchawek, jeśli ktoś miał do wydania kwotę do 600/700zł ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 16 lis 2009, 9:12

PS. doczytałem właśnie, że to rebrand CAL!, tylko w droższej obudowie ;), a skoro tak, to faktycznie nie są męczące i grają bardzo ciepłą barwą z tym większym basem ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez KaSS 16 lis 2009, 12:40

Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 16 lis 2009, 14:13

Możesz je zaryzykować, chociaż ten model od niemieckiego producenta nie jest jakoś rozchwytywany, więc prawdopodobnie są znacznie lepsze alternatywy... ;) Wciąż drążysz temat, więc wnioskuję, że specjalnie do tych naprawdę dobrych AKG nie jesteś przekonana? :) Zauważ, że jeśli chodzi o te AKG, to mają jeszcze jedną zaletę - będą się nadawać również na zewnątrz, bo nie wygląda się w nich źle (mają dość płaskie muszle).
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron