Słuchawki

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Re: Słuchawki

Postprzez indecentnoise 09 kwi 2009, 17:39

Na sluchawkach generalnie wszystko fajnie brzmi (mam technicsy rpdj 1210) a jak przyjdzie co do czego to sie okazuje ze trzeba mixowac material od nowa albo w ogole do kosza sie nadaje.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Słuchawki

Postprzez sector 09 kwi 2009, 18:18

Rapture napisał(a):Ale jak ktos nie ma monitorow studyjnych a ma dobre sluchawki to znacznie lepiej robic wtedy na sluchawkach niz na jakiejs wiezy czy innych rodzynkach.


To tak jakbys powiedzial ze lepiej robic na czyms lepszym niz gorszym, a to przeciez wiadomo :) Mi czasami jak nagrywam seta w abletonie (czyli pare razy w zyciu) lepiej sie ustala volume na glosnikach niz sluchawkach, ale znowu przejscia lepiej na sluchawkach.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Słuchawki

Postprzez cinek 09 kwi 2009, 22:29

Dzięki Phantom za radę :)
BTW. tak poczytałem jak tu z Wasylem opisujecie brzmienia itp. i genialne opisy dajecie, ekstra płynne słownictwo macie w temacie, miód lektura :)
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Słuchawki

Postprzez Mlody85 10 kwi 2009, 20:45

Ja do domu/pracy mam Creative Aurvana Live! a w plener wysłużone Sennki MX400. Zestaw ten w zupełności mi wystarcza, ale przymierzam się do lepszych pchełek. Miałem kiedyś MX500 ale popsułem.

Oprócz tego w szufladzie leżą też Creative EP-630 i Koss Spark Plug, ale doki to była dla mnie raczej ciekawostka. Pchełki jednak bardziej mi odpowiadają.
Avatar użytkownika
Mlody85
 
Wiek: 38
Skąd: Szczecin

Re: Słuchawki

Postprzez Mr_Hide 16 kwi 2009, 23:47

Do grana używam Sennheiserów 202, cudo to to może i nie jest ale póki co się sprawdza. Natomiast jeśli chodzi o słuchawki np. pod mp-trójkę to posiadam Creativy EP 830 takie te co się głęboko w uszy wpycha, kupiłem sobie je głównie dla tego że się fajnie uszu trzymają (bo wszystkie inne zawsze mi spadają - mam jakieś nieforemne uszy chyba), poza tym mają ładne brzmienie i jakoś tak przyjemniej się słucha. Chciałbym się jeszcze zapytać czy może ktoś wie czy takowe słuchawki bardzie psują słuch a niżeli zwyczajne ?
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: Słuchawki

Postprzez bAchoR 17 kwi 2009, 6:34

Hałas to hałas, chociaż niby słuchawki otwarte najmniej psują uszy, bo umożliwiają wentylacje uszu (nie będziesz miał zapalenia ucha, które także może w powikłaniach przyczynić się do pogorszenia słuchu). Ogólnie na swoich HD 555 mogę słuchać godzinami na całkim wysokim poziomie głośności i nie czuje efektu waty w uszach i takiego wyjałowienia słuchu. Inaczej jest na pchełkach, gdzie po godzinnym słuchaniu na 18/25 głośności mam dosyć muzyki na pare godzin.

To nie je słuchawki niszczą Ci słuch tylko Twoja rączka i pokrętło, przycisk + do volume i tej zasady się 3maj :)

Zresztą nie oszczędzaj się :) Słuch w gruncie rzeczy wcale nie jest taki delikatny jak go malują naukowcy. Ludzki organizm jest mocny :)
Chociaż na starym creativie muvo mi 16/25 starczy w zupełności nawet w mieście, a moje ziomki biorą ,,to'' na uszy i się pytają czy ja w ogóle coś słysze. xD Sami biorą na 25 i się pytają czy nie da się głośniej. I to niby ja mam być głuchy z racji mojej pasji do muzyki...
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Słuchawki

Postprzez Rapture 17 kwi 2009, 10:09

Jana ogol slucham tak 28/40 na moim T100. Ostatnio po sciagnieciu aktualizacji oprogramowania zauwazylem, ze zainstalowalo mi rowniez AVLS i mozna sluchac max 33/40. Troche sie wkurzylem, bo jednak zawsze w stanie wskazujacym lubilem sobie czegos posluchac glosniej, tym bardziej, ze moja mp3 tez do najglosniejszych nie nalezy :)

Swoja droga mozna to jakos usunac? Bo na google nic nie znalazlem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Słuchawki

Postprzez phantom 17 kwi 2009, 11:04

Mr_Hide napisał(a):Chciałbym się jeszcze zapytać czy może ktoś wie czy takowe słuchawki bardzie psują słuch a niżeli zwyczajne ?

Na forum.mp3store.pl była kiedyś dość długa dyskusja na temat wpływu słuchawek, a właściwie słuchania, na słuch i oczywiście temat tych 'dokanałowych' się pojawił.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Słuchawki

Postprzez dj3500 17 kwi 2009, 14:08

Mr_Hide napisał(a):Chciałbym się jeszcze zapytać czy może ktoś wie czy takowe słuchawki bardzie psują słuch a niżeli zwyczajne ?

Mniej - gdybyś miał normalne, to żeby zagłuszyć odgłosy ulicy i słyszeć cokolwiek z muzyki musiałbyś podkręcić głośność -> fail. Co do zapalenia ucha, przy zachowaniu higieny nie powinno to mieć miejsca.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Słuchawki

Postprzez Technik303 28 kwi 2009, 7:03

Ja mam technicsy rp-dh 1200 i powiem wam, że to są dobre słuchawki ! odsłuchiwałem (w podobnej klasie) Eclery i beyerdynamic, Sony... Sony szybko się rozwalają... Senheisery HD-25 też są ok. Jakbym miał wybierać do grania i też do słuchania to wybierałbym między technics rp-dh 1200 a Senheiser HD-25.
Moje słuchawki na prawdę dobrze brzmią, to nie tylko moja opinia...
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Słuchawki

Postprzez cryshis 28 kwi 2009, 8:25

Technik303 napisał(a):Ja mam technicsy rp-dh 1200 i powiem wam, że to są dobre słuchawki ! odsłuchiwałem (w podobnej klasie) Eclery i beyerdynamic, Sony... Sony szybko się rozwalają... Senheisery HD-25 też są ok. Jakbym miał wybierać do grania i też do słuchania to wybierałbym między technics rp-dh 1200 a Senheiser HD-25.
Moje słuchawki na prawdę dobrze brzmią, to nie tylko moja opinia...


+ 1 :D
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: Słuchawki

Postprzez bAchoR 25 cze 2009, 17:34

moje ukochane HD555 dopełniły swój żywot. Zmarły na monofonie :D Działa tylko jeden kanał. Nie mam zamiaru w nie ingerować, rozbierać, naprawiać. Z doświadczenia wiem, że jak już coś się zjebie w słuchawkach to lepiej zakopać i kupić nowe :)

Co polecacie z Senków, Technicsów do 400-500 zł nieśmiertelnego. Mam już swoich faworytów, ale chciałbym także ożywić dyskusje w tym temacie :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Słuchawki

Postprzez phantom 26 cze 2009, 20:08

Z Technicsów w tej kwocie chyba nie ma nic dobrego do odsłuchu 'domowego', w każdym razie nie lepszego od konkurencji. Jeśli nówki, to może hd595. Małe ryzyko, że Ci się nie spodobają. Jedyny problem to znaleźć je w tej cenie, bo odkąd waluty poszły w górę, na Allegro chyba skończyły się okazyjne modele z zagranicy.
Jeśli dopuszczasz też używane, to: Sennki hd580, Beyery DT990 Pro, czyli nic poza standard .
Wypadałoby też wspomnieć o Aurvana Live. Po zmianie przewodu brzmią podobno jak sprzęt z wyższej półki cenowej, choć sprawa nie jest już świeża, więc i cena tych słuchawek też 'zdążyła' odpowiednio wzrosnąć.

edit: Jakich masz tych faworytów? :D
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Słuchawki

Postprzez wasyl 27 cze 2009, 14:42

Rafał, określ proszę jakiego dźwięku chciałbyś doświadczyć itd... Bo takie Grado GS 1000 kosztujące bagatela 3,5k ;P mogłyby spodobać Ci się mniej niż Twoje wysłużone HD 555, jeśli wolisz dźwięk ciemny. Od tego należy wyjść, jak to zwykle w przypadku słuchawek bywa... Następnie powiedz, czy gatunek trance będzie figurował najczęściej na nausznikach, bo jeśli tak, to najważniejszą kwestią będzie tutaj środek pasma. Phantom napisał już, że HD 595 będą jednym z bezpieczniejszych wyborów i jest to raczej prawda, natomiast używając słuchawek w 90% do trance'u, na tą chwilę kupiłbym HD 580 i jakiś koniecznie dobry wzmacniacz słuchawkowy, po tym co usłyszałem u Kuby :). Właśnie koleś sprzedaje je na Allegro za śmieszne pieniądze, bo niecałe 400zł :), ale skoro masz tylko tyle i wzmacniacz nie wchodzi w grę, to ta alternatywa odpada. Skrobnij tu coś o Twoich preferencjach ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Słuchawki

Postprzez dj3500 27 cze 2009, 15:31

To ja się wtrynię z innej beczki i polecę (ogólnie, nie Bachorowi) Head-Direct RE2, czyli IEMy (monitory douszne) których używam od jakiegoś roku. Kupiłem za $100 (chociaż wtedy dolar był po 2.10) i i tak uważałem cały czas że się opłacało, co potwierdzali właściwie wszyscy z head-fi którzy je słyszeli. Ale teraz są po $50 i to razem z przenośnym wzmacniaczem oO
http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=23
http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=71
Grają równo, mało basu ale za to świetnie reagują na EQ więc nie ma z tym problemu, doskonale izolują i bardzo wygodne :)
Przesyłka chyba $10 kosztuje. Bardzo polecam jeśli ktoś szuka słuchawek do mp3 :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Słuchawki

Postprzez Vidia 27 cze 2009, 16:00

Od dawna (gdzieś od roku) zbieram się do kupna słuchawek nausznych (pierwszych w życiu) i ciągle nie mogę się zdecydować na konkretny model, który by mi pasował pod względem wyglądu, ceny i funkcjonalności. Najbardziej jak dotąd podobają mi się HD280, tyle że one sa niestety strasznie drogie:| Wolę nie przekraczać sumy 400zł.. nie wiem, czy tak się uda. Jakie pragnę kupić? Raczej nie do słuchania w domu. W każdym razie nie wyłącznie. Chce na nich mieć odsłuch przy graniu (na razie raczej nie w klubach;); chcę móc z nimi jeździć, bo dużo slucham na mieście i w podróży. I raczej chcę żeby to był zakup na lata. A nie, żeby zaraz była konieczność kupowania nowych. Do tej pory, nie mając innego wyjścia, używałam dousznych Aiwa kupionych jeszcze w 1999r. Sprawowaly się świetnie i bylam z nich bardzo zadowolona przez całe 10 lat. Niestety gdzieś od miesiąca nie gra mi jedna słuchawka:/ Więc słuchanie na nich przestalo mieć sens. I jestem zmuszona do używania Creative'ów również dousznych, które były dołączone do playera mp3. Te są jakby nieco głośniejsze (tak mi się wydaje), ale ogólnie bardzo niewygodne (wypadają z uszu czasem. Takich problemów nigdy nie miałam z tymi Aiwy.), słabo dopasowane do ucha, a i dźwięk taki sobie (już pomijając, że kolorem kompletnie nie pasują do mp3-playera, co mnie strasznie irytuje).
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Słuchawki

Postprzez phantom 27 cze 2009, 21:13

To może AKG K81 (K518) albo Senki HD215? Sprawdzone modele, drugie z nich miałem w rękach i na głowie ;), za te pieniądze to naprawdę rozsądny wybór, mając na uwadze to, że szukasz sprzętu również do grania. W dodatku są całkiem wygodne, wbrew temu, co sądzi się o słuchawkach o profilu didżejskim. Na K81 narzekają, ale kwestia komfortu jest przecież subiektywna. Czasem zdarzą się też HD25 (model bez 'SP' w nazwie - te z "SP" są gorsze), używane i w dobrej cenie, więc jeśli masz cierpliwość, to monitoruj Allegro ;).

bAchoR, bierz te HD580 bez kabla, czy też przewodu, jak poprawiłaby mnie elektrotechniczna doktryna :D, bo inaczej ja je kupie :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Słuchawki

Postprzez bAchoR 27 cze 2009, 21:27

brzmienie ma być ciepłe, doły mają delikatnie podkreślone, a nie pochłaniać pół przestrzeni muzycznej, góra ma być ciepła i nie piaszczysta. Nie lubie też gdy dźwiek jest zbyt precyzyjny. Jednak najważniejsze, żeby słuchawki były niezniszczalne, bo często słucham po pijaku i nawet nie wiecie w jakich pozycjach człowiek ze słuchawkami zasypia. To, że przetrwały 4 lata to jakiś ,,cud na wisłą'' :)

Pasmo ma być względnie łagodne w całej rozciągłości. Lubie rzeczywisty dzwięk, dlatego też nigdy nie używam korektorów dźwięku itd.

Cena 400-500 zł to mi chodziło o modele przed osłabieniem złotego :D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Słuchawki

Postprzez Sisiek 27 cze 2009, 22:11

bAchoR napisał(a):Pasmo ma być względnie łagodne w całej rozciągłości. Lubie rzeczywisty dzwięk, dlatego też nigdy nie używam korektorów dźwięku itd.


To jesteś z frajerni jak nie używasz :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Słuchawki

Postprzez phantom 27 cze 2009, 22:21

No trochę tak, bo w końcu nie każde pomieszczenie jest takie samo, o konfiguracji sprzętu nie wspominając. To może audiofilskie podejście, ale czasem trzymanie się na siłę od korektora wcale nie musi oznaczać rzeczywistego dźwięku. Zresztą komu ja to tłumacze :).

Bierz te HD 580. Fakt, przewód lubi się przecierać i zużywać, ale czasem na Allegro można dostać po ~80zł nowy, oryginalny.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron