Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez sector 13 gru 2008, 20:57

Wklejajcie tutaj swoje studia :) najlepiej opis + zdjecie.

2x Pioneer CDJ 800 MK2
1x Pioneer DJM 800
1x HD-25

+ dosyc drogie pozlacane kable za 80zl miedzy CDJ a DJM :P

Obrazek

a odsluch na chwile obecna wyglada tak:

Marantz PMA 7001
KEF iQ7 SE

Obrazek

jakosciowo zdjecie nie jest rewelacyjne, ale nie chce mi sie robic drugiego. Jak wszystko ogarne to zapodam normalne mlodziezowe zdjecie :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez wasyl 14 gru 2008, 10:17

o, widzę że temat podobny jak na audiostereo "wasze ustroje" :D. Tego Marantza słuchałem i gra bardzo fajnie... Jednak niebawem u mnie stanie Rotel, ale jaki to się jeszcze okaże, bo puki co mam zatoki zawalone i ledwo słyszę, a byłem ugadany na odsłuch :(. KEF'y natomiast, to już wejście w klasę średnią "Q7" no, no... ;) Nie słyszałem ich, ale bardzo dużo o nich czytałem i wg opinii średnicę mają bajeczną prawda? :) Sporo jednak narzeka na ciut słaby bas, niektórzy nawet twierdzą, że w ogóle go nie ma :?: :shock: Ale u Ciebie pewnie jest, bo z tego co widzę na obrazku, KEF'y są niemalże przyklejone do ściany :D, nie za dobrze w sumie, ale widzę drzwi, więc nie bardzo jest chyba jak je rozstawić... Mimo wszystko zazdroszczę przede wszystkim metrażu pokoju (chociaż go tutaj nie widać), ale skoro Q7 zawitały, to musisz mieć spory pokoik :).

P.S. Później zamieszczę coś od siebie, albo zrobię to, gdy już będą Ushery i Rotel ;) i o ile to szybko nastąpi...
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez Amnes 14 gru 2008, 10:39

A różowy bucik to pewnie ustrój rozpraszający dźwięk :lol: Dobre kolumny w złym pokoju to złe kolumny.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez sector 14 gru 2008, 16:23

wasyl, Marantz mi sie podoba bardzo. Naprawde fajowy wzmacniacz. Pod wzgledem dzwieku oraz wykonania tez!
Co do kEFow jako ze jestem w UK na chwile obecna to je kupilem bo mialem wybor miedzy KEF a JBL. Wybralem kefy bo dzwiek jak dla mnie lepszy a i cena przebijala cene polska, takz ze nawet jakbym jesprzedal na allegro to jestem jeszzce o 1tys do przodu.
Faktycznie srodek maja wyjebany z kapci. Zaczalem slyszec nowe dzwieki w muzyce, masakra! Co do basu to faktycznie malo go raczej jest. Moze nie w cale ale brakuje im troche mocnego uderzenia. To ze stoja blisko sciany to nic, bo bas reflexy maja z przodu :) Nie bardzo mialem je jak ustawic inaczej bo pokoj jest taki sobie. Po powrocie do polski jak mi sie spodobaja Paradigmy to je wymienie wlasnie na nie. Z tego co czytalem to robia basem z dupy jesien sredniowiecza :D

Amnes, ten bucik to kartka urodzinowa mojej laski :D Postawila ja tam i tak juz zostala :P
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez Optik 14 gru 2008, 22:25

lans mode on ? zajebisty masz sector stół pod cdki :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Optik
 
Wiek: 37
Skąd: Wro

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez ant 14 gru 2008, 23:53

To jest stylowy case nie jakis tam stół :P
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez synchro 18 gru 2008, 17:03

u mnie tak to wyglada

komp : Athlon x2 4800+ ,4gb Ram ,dzwiek Emu -0404
Virus Ti ,klawisze Midi
odsluch ALESIS M1 Active MK2 + sluchawki AKg 240studio

Obrazek
synchro
 

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez phantom 22 gru 2008, 22:13

Nie wiem, jak wysoko siedzisz, ale generalnie monitor powinien być nieznacznie poniżej twojego wzroku (gdy patrzysz przed siebie).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez wasyl 23 gru 2008, 17:40

prawdopodobnie synchro widzi górny obszar monitora nieco przyciemniony ;), no chyba, że to jakiś IPS, czy MVA (PVA w przypadku samsunga) ;]
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez Transi 23 gru 2008, 18:19

Co tu dużo mówić...

Obrazek

Myślę, że komentarz jest zbędny 8-) :lol:
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez dj3500 24 gru 2008, 0:46

wasyl napisał(a):prawdopodobnie synchro widzi górny obszar monitora nieco przyciemniony ;), no chyba, że to jakiś IPS, czy MVA (PVA w przypadku samsunga) ;]

Mniejsza z kątami, chodzi o to żeby karku sobie nie zajechał :]
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez Innerlife 24 gru 2008, 10:16

Transi napisał(a):Co tu dużo mówić...

[ Obrazek ]

Myślę, że komentarz jest zbędny 8-) :lol:


hehehe zajebiste studio ;D moje wyglada podobnie aczkowiek myszke mam lepsza :P
TRANCE MUSIC IS AN EMOTION - YOU MUST FEEL IT
Innerlife
 
Wiek: 34

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez Transi 24 gru 2008, 13:20

Innerlife napisał(a):aczkowiek myszke mam lepsza :P


Nie wiem, nie wnikam :P :lol: Joke ofkoz :P W prostocie siła szefie :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez phantom 25 gru 2008, 14:09

dj3500 napisał(a):
wasyl napisał(a):prawdopodobnie synchro widzi górny obszar monitora nieco przyciemniony ;), no chyba, że to jakiś IPS, czy MVA (PVA w przypadku samsunga) ;]

Mniejsza z kątami, chodzi o to żeby karku sobie nie zajechał :]

Otóż to, RSI nie śpi :).

A Transiemu poradziłbym, aby ustawić klawiaturę i myszkę na jednej wysokości, najlepiej blisko siebie. Nie męczy Cię to, że ciągle musisz unieść rękę, żeby ruszyć myszką? :P
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez Transi 25 gru 2008, 14:34

Nie wiem- czy to ja mam tylko jakieś dziwne skojarzenia czy tu wszyscy są "erosomanami"? :D :P
Nie, nie męczy mnie to :) Jest mi tak wygodniej- nie wyobrażam sobie grania w FPS-y mając mychę zaraz koło klawiatury :P Zapewne to kwestia przyzwyczajenia :) W pracy też mam tak ustawione te kontrolery :)
A taki mały offtopic walnę :P Phantom, Ty jakimś specjalistą od BHP jesteś czy coś?:>
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez phantom 26 gru 2008, 11:50

U mnie myszka leży przed klawiaturą na podobnej wysuwanej półce, jak Twoja. A czy jestem specjalistą BHP? Nie, ale ostatnio trochę czytałem na ten temat :). Właściwie podobno każdy powinien poszukiwać ustawienia najwygodniejszego dla siebie i nie ma jakiegoś jednego, wyłącznie wzorcowego schematu, więc nie będę Cię na siłę przekonywał. Ja z kolei nie wyobrażam sobie gry w FPS z uniesioną i wyprostowaną ręką na myszce, ale to też wymusza wysokość mojego biurka i krzesła ;).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez Vexilium 26 gru 2008, 15:08

Transi napisał(a):Co tu dużo mówić...

[ Obrazek ]

Myślę, że komentarz jest zbędny 8-) :lol:

Mam podobnie, ale obok jeszcze stoi Reloop RMX 30 podłączony do kompa ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Vexilium
 
Wiek: 34
Skąd: Sosnowiec

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez synchro 26 gru 2008, 16:35

co do ustawienia mojego monitora to nie zauwazam zadnych problemow z obrazem - jest ok
synchro
 

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez xymek 12 sie 2009, 23:42

U mnie sporo sie zmienilo...mialem mala przerwe...stary sprzet poszedl na handel...jest nowy kupiony za mniejsza kase ale za to dysponujacy wiekszymi mozliwosciami i napewno lepiej brzmiacy...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Krotkie recenzje wszystkiego po kolei...

Mixer - Allen&Heath xone:92 - zjawiskowe brzmienie, 4 stopniowy equalizer na kazdym kanale, rewelacyjne filtry na pokladzie i wiele wiele wiecej.

CDki - Pioneer CDJ 400 - brzmia jak to pioneer, wykonane troche kiczowato, ale spelniaja swoja fukcje i maja USB ;). Fajnie ze na pokladzie sa efekty z ROLL na czele i automatyczna oraz manualna petla.

Deck - Technics - kazdy wie o co kaman, klasyka, dla mnie zdecydowanie najlepszy gramofon na rynku. W docelowym setupie ma byc jeszcze jeden ;).

Igła - Ortofon Concorde Night Club E - docelowo kiedys ma zostac wymieniona na Shure White Label.

Sluchawki - Senki HD 25 - super tlumienie, super dzwiek, bardzo wytrzymale a do tego jak by sie cos skopalo to mozna wymienic kazda czesc - co jest ogromna zaleta w porownaniu do jednorazowej konkurencji ;).

Odsluch - KRK RP-6 + KRK RP-10 - Aktywne monitory + Aktywny Bass, sprzet brzmi bardzo fajnie, czysto, i jest mocno selektywny...podpiete pod xone:92 tworza orgie dla uszu :)

Kable - Proel - caly sprzet jest podpiety profesjonalnymi kablami, CDki, monitory...tak naprawde pozostalo tylko wymienic kable w technicsie - ale tu czekam na druga sztuke...pozadne druty maja ogromne znaczenie...

Najlepsze w tym wszystkim jest to ze ten setup skompletowalem za w sumie polowe ceny poprzedniego...tylko dlatego ze pierwszy raz w zyciu chcialo mi sie poszukac uzywanego sprzetu na allegro...oszczednosc ogromna a sprzet wyglada jak nowy...
I to tyle...sory ze sie tak mocno rozpisalem :)
Obrazek
Avatar użytkownika
xymek
 
Wiek: 43
Skąd: Warszawa

Re: Gdzie pracujecie, komponujecie, mixujecie?

Postprzez Vibez 13 sie 2009, 1:20

Xymek niesamowity ten setup :) Możesz zrobićzdjęcie tych dołów? Ciekaw jestem jak wyglądają.

W zasadzie to przy takim sprzęcie i twoich chęciach to tylko oczekiwać sążnych setów :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Następna strona

Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron