Poszukiwania idealnego DAWa

Komputerowa produkcja i mixing.

Powrót do Software

Poszukiwania idealnego DAWa

Postprzez matekatymka 31 lip 2015, 9:38

Cześć!

Od lat tworzę muzykę instrumentalną, a z elektroniką nie nigdy miałam nic wspólnego. Ostatnio postanowiłam się trochę "przekwalifikować", ale nie mam pojęcia jaki DAW byłby dla mnie najlepszy. Na razie używam Reasona 5, ale nie wystarcza. Szukam czegoś, co:

- ma rozwiniętą możliwość nagrywania instrumentów, jak np. gitara
- obsługuje wtyczki VST
- ma dużą liczbę wbudowanych efektów i instrumentów MIDI (podobnie jak Reason)
- ma możliwość kwantyzacji, w tym instrumentów zewnętrznych
- jest stosunkowo łatwe w obsłudze
- nadaje się do grania na żywo

Tak, wiem, że milion razy odpowiadaliście na podobne pytanie, ale byłabym bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję! :D
matekatymka
 

Re: Poszukiwania idealnego DAWa

Postprzez dj3500 02 sie 2015, 11:32

Ableton Live?
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Poszukiwania idealnego DAWa

Postprzez kkokosz 19 paź 2017, 13:15

W pierwszej kolejności nasuwają mi się Ableton Live i Bitwig. Od biedy FL Studio, ale nie grałem z nim na żywo (podobno się da) - przy odpowiednio bogatej wersji ma sporo efektów i instrumentów.

Co rozumiesz przez "kwantyzację instrumentów zewnętrznych"? Bo zwykle kwantyzuje (wyrównuje) się dane MIDI i wtedy wszystko jedno, czy dotyczą one wtyczek VST, czy instrumentów zewnętrznych.

Polecam pobranie wersji demonstracyjnych i obadanie, co i jak. Na niezawodnym YT jest całkiem sporo tutoriali, także dla zupełnie początkujących. I nie zniechęcaj się - sam wiem, że początki z DAWem mogą być trudne, ale jak się przebrnie przez "punkt krytyczny", to potem jest z górki :)


PS. Chyba należy mi się złoty szpadel za odkopywanie trupa :D
Avatar użytkownika
kkokosz
 

Re: Poszukiwania idealnego DAWa

Postprzez Faramir 02 cze 2019, 15:12

MuLab ,ale starsze wersje demo .Nowa wersja demo jest bardzo okrojona i nawet do nauki sie nie nadaje .
Oczywiście można zakupić ale wcześniej warto sie przekonać czy podejdzie .
Posiada oczywiście Midi ,rejestracje ścieżek analogowych , czyta VST i Rewire i sporo wiecej funkcji .
Program dość młody i mniej popularny ,na plus wielki -nie obciąża tak systemu jak FL.
PS:
Starsze wersje demo Mu Lab miały jedno ograniczenie , ilość głównych kanałów była ograniczona do 4 ztym ze można było dodawać tak zwane sub kanały (ścieżki) .
W nowej wersji Demo jest straszne ograniczenie w funkcjach , np. zapis Songu itp.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Tak wiec MuLab jako jeden z kandydatów Daw . Nie idealny ale realny.
Ostatnio edytowano 02 cze 2019, 17:25 przez Faramir, łącznie edytowano 1 raz
Faramir
 

Re: Poszukiwania idealnego DAWa

Postprzez Faramir 02 cze 2019, 17:19

Wersja programu DAW MuLab Demo która niema tak restrykcyjnych ograniczeń - MuLab FREE 7.0.47
Ja posiadam wersje 32bit ale sprawdziłem ,działa pod Win10 (64bit).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Co do odkopywania starych tematów ,ten jest zawsze aktualny ,mnóstwo ludzi ma ten dylemat co wybrać na start.
--------------------------
Uwaga moja co do tytułu , idealny DAW . Są dobre ,niestety kosztują swoje .Są takie sobie ,dostępne .
Z Moich wspomnień najlepszy był Qubase. Ale idealnego niema .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak dla potomności .Pierwsze programy już dopracowane na komputery seryjnie produkowane wspomagające tworzenie muzyki powstawały
pod koniec lat 80tych .Słynny Qubase z 90 roku był już świetnie dopracowanym programem z niemal idealnym interfejsem użytkownika i śmigał na Atari z wbudowanym standardowo interfejsem Midi.
Faramir
 


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości