Traktor 3 => mp3 ?

export pliku
Komputerowa produkcja i mixing.

Powrót do Software

Traktor 3 => mp3 ?

Postprzez TBk2000 30 kwi 2009, 3:45

Niech mi ktos odpowie, czy da sie exportowac seta z T3 od razu do mp3 ? U mnie po wcisnieciu write, program pozwala wybrac tylko *wav, problem w tym, ze taki exportowany plik.wav brzmi do dupy. Czesto slychac takie strzelanie przy wysokich tonach :-/. W ogole co za idiotyzm, zeby exportowac do *wav, a potem znowu kompresowac do mp3.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Traktor 3 => mp3 ?

Postprzez wasyl 30 kwi 2009, 8:52

No właśnie TBk, wydaje się, że tak samo, jak i w poprzednich wersjach nie da się tego zrobić :x , dlatego nadal jadę na 2.5.3 ;). Zdecydowanie lepiej natomiast brzmią utwory puszczane bezpośrednio z TDS 3, ale mimo wszystko nie odpowiada mi tam CUE i nie zdecydowałem się, jednak widzę po Twoim poście, że i tak moje zachwyty lepszym brzmieniem z nowego TDS'a nie świadczą o tym po zgraniu do wave'a... W ogóle co w TDS'ie mnie denerwuje to dziwne uszczuplanie masy wszystkich utworów, dziwny brak dolnego basu i wypychanie niektórych rejestrów średnich tonów... Nawet kiedyś bachor zapytał mnie czy podkręciłem MID, kiedy ja pamiętałem, że właśnie w tamtym utworze nawet go nieco skręciłem... Ale co tam, jadę nadal ;D
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Traktor 3 => mp3 ?

Postprzez bAchoR 30 kwi 2009, 14:14

Z tego co pamiętam to set z traktora miał się tak do originałów utworów jakbym robił 10 kopie kasety ,,matka'' . Wiadomo, przegrywanie analogowe i coraz gorsza jakość.
Nie mówie, że to się tyczy traktora ; przykład.

Ableton pod tym względem mistrz :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Traktor 3 => mp3 ?

Postprzez TBk2000 30 kwi 2009, 18:40

No wlasnie, a ja juz sam nie wiem ile przeczytalem tutoriali, a nadal nie umiem dobrze zwarpowac dwoch trackow w apletonie ;].
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Traktor 3 => mp3 ?

Postprzez Vibez 30 kwi 2009, 19:07

TBk2000 napisał(a):W ogole co za idiotyzm, zeby exportowac do *wav, a potem znowu kompresowac do mp3.


A dlaczego od razu idiotyzm? Bezpośredni eksport do mp3 byłby niedość że krzywdzący to i mało profesjonalny. Co jeśli ktoś dobrze sie przygotował i ma zamiar nagrać kompilację posiadając utwory w kompresji bezstratnej? Dlaczego ma tracić jakość już na poziomie eksportu z traktora? Jest milion programów które za pomocą jednego kliknięcia zamieniają wav do mp3 więc na prawde nie widze problemu ;) Poza tym już nawet nie mówie że kodować do mp3 można w różny sposób i komuś mógłby poprostu przeszkadzać kodek narzucony przez producenta.

Co do twojego problemu złej jakości, nie wiem czemu sie tak dzieje bo nie słyszałem żadnego przykładu, ale ja zawsze z traktora nagrywałem zewnętrznym programem na żywo z karty. Audiograbber jest lekki i przyjemny. Polecam. ;)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Traktor 3 => mp3 ?

Postprzez TBk2000 30 kwi 2009, 21:15

No to nie wiem co sie dzieje, ale po wyprowadzeniu pliku z traktora jego jakosc jest kiepska - odtwarzany w programie brzmi dobrze. Zreszta kiedys tak samo mialem przy exporcie ripow z WaveLab do wav, sety brzmialy bardzo metalicznie i ogolnie jakosciowo kiepsko. Wiec troche to idiotyczny pomysl, zeby w takim programie brakowalo exportu do innych formatow. No, ale trudno, moze problem w zlej jakosci lezy gdzies indziej ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Traktor 3 => mp3 ?

Postprzez Technik303 02 maja 2009, 4:52

A domyślnie TS w jakiej jakości nagrywa ? Może tam trzeba szukać/grzebać w opcjach ? ;)
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości