Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Komputerowa produkcja i mixing.

Powrót do Software

Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Blay 01 wrz 2009, 15:30

bry. mam maly dylemat. jako, ze jestem dosc ograniczony finansowo to szukam mozliwosci kupna tanszego odpowiednika Serato/Traktor skrecza. wybor padl na te dwa, gdyz moge miec je dosc tanio. pytanie brzmi - co wybrac? Final w wersji pierwotnej jest dosc stary, za to MixVibes jest mniej popularne. doradzi ktos, kto sie zna wystarczajaco dobrze?
Avatar użytkownika
Blay
 
Skąd: Tri(p)City

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Blay 03 wrz 2009, 13:41

dzieki
Avatar użytkownika
Blay
 
Skąd: Tri(p)City

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez peterhol9 03 wrz 2009, 14:37

chyba nikt tutaj się na takich rzeczach nie zna :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Sisiek 03 wrz 2009, 16:05

Po pierwsze to peterhol9 ma racje tu nikt na tym nie gra więc jak ktoś ma Ci polecić albo odradzić. A po drugie jak Twoje granie jest pasją i chcesz kupować takie coś to dołóż te więcej kasy i kup coś porządnego sprawdzonego i o wyrobionej marce. Proste :) Po trzecie nie rzucaj się :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez sector 03 wrz 2009, 16:23

a po czwarte, google :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Vibez 03 wrz 2009, 17:04

Powiem tyle, że grałem mixvibes przy gramofonie stantona i numarka i grało sie wyśmienicie. Wiem, że znajomy miał troche jaj przy konfiguracji na początku ale to przez swoją kartę dźwiękową. Poza tym super. Żadnych skipów, zniekształceń. Dodatkowo całość była wystarczająco czuła, beatmatching nie był problemem (a biorę pod uwagę fakt, że to był drugi raz w życiu jak miałem w łapie gramofony).

Słowem, co tam moje zdanie, ale - polecam. 8-) Sam bym kupił gdyby była kasa.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Blay 03 wrz 2009, 20:34

Sisiek napisał(a): Po trzecie nie rzucaj się :D

nie rzucam sie :P akurat jak zkladalem ten temat to mialem malo czasu na to, by powertowac troche wiecej. pogooglowalem troche i wiem, ze final skrecza nie biore ze wzgledu na niska latencje a mixvibes jakos mi nie podchodzi... w przyszlym tygodniu zamawiam karte dzwiekowa Maya 44 USB + 2 winyle z kodem czasowym i polatam troche na pirackim programie a za jakis czas dozbieram kase na oryginal traktora duo i bedzie cacy ;]
Avatar użytkownika
Blay
 
Skąd: Tri(p)City

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Sisiek 03 wrz 2009, 20:40

Może i nie ale liczysz, że ktoś w sekundę odpowie na Twój temat ;) Ja tam polecam 2 x pionki 400 jako kontrolery i można śmigać z obsługą midi ;)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Blay 03 wrz 2009, 20:54

mnie generalnie sidiplejery nie interesuja ;) wole sie bawic klasycznie gramofonami, o wiele bardziej mi to podchodzi
Avatar użytkownika
Blay
 
Skąd: Tri(p)City

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Sisiek 03 wrz 2009, 21:47

No to faktycznie Serato czy Scratch Duo są bardzo klasyczne xP A sól jest słodka :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Blay 03 wrz 2009, 21:53

przynajmniej mam mozliwosc grania jak z winyli ;] o to mi chodzi. bo fakt, ze moge grac z mp3 mi bardzo ulatwia sprawe, gdyz taniej mozna dorwac tracki i nie trza bedzie nosic ze soba 10 kg torby z plackami. a empetrojkami moge operowac za pomoca winyli, tu jest to nawiazanie do gramofonow
Avatar użytkownika
Blay
 
Skąd: Tri(p)City

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Technik303 30 wrz 2009, 4:20

Moich dwóch znajomych grało ma mixvibes i sprzedało ;) jeden kupił Serato a drugi Final Scratch 2.0 ;)
Wiem, że w/w argumentacja żadna ;) Ja nie bawiłem się MixVibes, ale na dłuższą metę słyszałem, że kicha... Serato potrafi powiesić się od tak... ;) bez konkretnej przyczyny. To nie zależało od OS i Mac czy PC. Na tym i na tym się powiesił. tak, że nie dawał w ogóle dźwięku ;) i nie odczytywał timecode :P Tak było z Serato pół roku temu... Teraz chyba wyszło nowe Serato mam na myśli sprzętowy box :P a nie soft. Trudno mi powiedzieć. Ludzie którzy używają final scratch 2.0 jakoś nie słyszałem, żeby specjalnie narzekali... Nie lepiej dołożyć więcej kasy, kupić FS 2.0 niż się później wkurwiać na bibie :P :?:
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez cryshis 30 wrz 2009, 8:35

Traktor Scratch Pro - ownuje rynek :) uzywam ,polecam :) tylko nie zapominaj kabli na biby :D
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Blay 03 lis 2009, 16:43

fuck, miecha bez kompa :P
troche posiedzialem, poszukalem, poanalizowalem i stwierdzilem, ze rezygnuje z tego typu zestawu. nie chce mi sie pisac czemu, po prostu stwierdzam, ze lapek + traktor i kontrolerek to o wiele lepsza opcja, bardziej przyszlosciowa i dajaca wieksze mozliwosci. moze sie pokusze o ableta, jak sie z nim co nieco zapoznam, chociaz - poki co - ableciak mnie jakos specjalnie nie jara. ale zobaczymy w najblizszym czasie
Avatar użytkownika
Blay
 
Skąd: Tri(p)City

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Technik303 13 lis 2009, 17:01

Ja się upieram przy Final Scratch 2.0 lub FS Open :) Firewire sam w sobie daje mała latencje.
pudełko Traktor Scratch Pro bazuje na wcale nie zachwalanym jakościowo układzie cirrus logic ;) tani chipset robiony na Taiwanie ;) Wiem, że większość scalaków jest produkowana na Taiwanie, tyle, że Cirrus Logic to najsłabszy scalak :P
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez Blay 13 lis 2009, 22:30

o patrz, o cirrusie nie wiedzialem. ale z tego, co zauwazylem, to najczesciej kupywany zestaw tego typu to Traktor Scratch Duo i ludzie sobie zachwalaja ten zestaw

mnie odpowiada zestaw Korg nanoPAD Black + M-Audio UC-33E. przy takim zestawie nie jest potrzebny nawet mixer, gdyz jego funkcje idzie bezproblemowo przypisac do UC33e ;] oraz odpowiednie przypisanie wszystkich funkcji traktora i mozna smigac :D
Avatar użytkownika
Blay
 
Skąd: Tri(p)City

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez artur 13 gru 2009, 14:35

a ja mam techniczne pytanko. Może i śmieszne, ale nigdy nie grałem używając tego typu rozwiązania z płytami czasowymi. Czy mixując w ten sposób możemy wplatać sobie też normalne winyle w mixie zdejmując z talrza te białe czasowe ? :?:
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez sector 13 gru 2009, 14:55

Pewnie tak, pytanie brzmi po co, skoro masz wszystko w wersji cyfrowej.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez artur 13 gru 2009, 15:54

dla picu :) Dla mnie to nie jet problem nosić torbę z płytami, a grałbym z traktora tylko to czego nie mam na 12" lub w ogóle nie wyszło. W wersji cyfrowej można mieć wszystko... a ludzie i tak kupują czarne płyty - są głupi ? :)
chyba nie.
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Re: Stanton Final Scratch 1.0 vs MixVibes

Postprzez sector 13 gru 2009, 15:57

A kto powiedzial, ze Ci co kupuja vinyle sa glupi? Kupuja bo chca. Pewnie ma to dla nich wieksza wartosc niz kupic mp3 i miec na hdd. Sam kupuje co jakis czas jakies dobre vinyle.

Ten caly serato i final ma to do siebie, ze wlasnie chodzi o to, zeby nie nosic vinyli, tylko komputer ze swoimi (+ ulubionymi) produkcjami.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Następna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron